Şimdi Ara

LG HT904TA (43. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
874
Cevap
3
Favori
72.653
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4041424344
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba bu sistemi kullananlara bir sorum olacak...

İmzamdaki cihazlarla beraber kullanıyorum bu ses sistemini...Fakat son bir kaç gündür rahatsızlık verici bir parazit geliyor kolonlardan... "S" harfi geçen kelimelerde de bir parazit oluyor...Ayrıca yine konuşmalarda falan parazit ve çok küçük çıtırtılar geliyor...Ben D-smart HD izliyorum...İlk önceleri uydudan kaynaklı kalitesiz ses olarak nitelendirmiştim...Çünkü en bariz tv izlerken belli oluyor...Dün film izlerken de ayrıca usb portundan mp3 dinlerken de geldiğini fark ettim...Cihazlar birbirlerine Optik kablo ile bağlı tabi çoklayıcı kullanıyorum...Çoklayıcıyı çıkarıp cihaza tek tek bağladım sonuç yine aynı...Sorun kolonlarda mıdır yoksa cihazın kendisinde midir bilemiyorum??? Daha önce tecrübe eden oldu mu acaba??? Görüşlerinizi bekliyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrebagiran -- 5 Ağustos 2011; 10:15:47 >
  • bu ürünü nerden bulabilirim fikri bilgisi olan varmi acaba?

http://www.istanbulbilisim.com.tr/LG_HT-904TA-5.1-EV-SINEMA-SISTEMLERI,10309.html?refid=cimri# süper fiyat ama stok yok

bi kaç biyerdede buldum ama fiyatlar uçuk 850 civarinda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi insomniac212 -- 5 Ağustos 2011; 14:28:00 >

• Belki 1az komik olacak ama,

http://www.mediamarkt.com.tr/mcs/special/adana-flyer-0805,20201,page_1.html?navigationId=mystore LG 904TA

Ben adanada buldum 1ini, alacak bana :)
  • Adanadan buraya kargosu vs ayni fiyatlara çikar gibi geliyor bana ben net üzerinde buldum 780 tl civarinda yanliz medimark fiyatida oldukca iyi imis keske istanbuldada olsaydi hayirli olsun sizede simdidien...
  • Tesekkurler, yanlış hatırlamıyorsam beşiktaş mediamarktta vardı stok, telefonda fiyat vermemişlerdi ama 700 civarı olması lazım, arayıp şansınızı deneyin isterseniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lordgreyfurt

Belki 1az komik olacak ama,

http://www.mediamarkt.com.tr/mcs/special/adana-flyer-0805,20201,page_1.html?navigationId=mystore LG 904TA

Ben adanada buldum 1ini, alacak bana :)

Adana ve Mersin illerindeki Media Markt mağazaları için katalogda 599TL'ye kampanya yapmışlar... Dün Optimum'daki mağazada bu flyer'ı gösterinde mağaza müdürüyle görüşüp aynı fiyattan verdiler... Almak isteyenlere duyurulur... 10 tane gibi de stok vardı daha...

http://www.mediamarkt.com.tr/mcs/special/adana-flyer-0805,20201,page_1.html?navigationId=mystore

• CD dışında flac ve wmv oynatabileceğim başka bir yöntem var mı?CD çekerken hangi yoldan çekersem flaclar daha az kalite kaybı yaşarım?
  • merhaba,

LGLW4500 TV var, Sunny Dsmart uydu alıcısı var ve de lgnin bu ses sistemi. Dsmartın çıkışı scart, bunu ses sistemine bağladım, TV-audio kısmında ses alabiliyorum. HDMI OUT çıkışını tvye bağladım TVden görüntü alamadım. TV de hdmi out çıkışı yok. Bu ses sistemini kullanatak hem görüntü ve ses almak için ne yapmam lazım. uydu alıcıyı tvye bağlayıp, tvnin optik çıkıştan da ses sistemiinin optik ses girişine mi takmam lazım ?

Ses sisteminin menüsüne nasıl girebilirim, sadece dvd ve usb modunda iken setup a basınca menu geliyor. orada da bu söylenilen db ayararı vs bulamadım.

yardımcı olursanız sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: blizie

CD dışında flac ve wmv oynatabileceğim başka bir yöntem var mı?CD'ye çekerken hangi yoldan çekersem flaclarda daha az kalite kaybı yaşarım?

• quote:

Orijinalden alıntı: Blur

Evet beyler konuyu satır satır ilk sayfadan buraya kadar okudum. Ben de olumlu yorumların da etkisiyle bu sistemi alarak aranıza katıldım.
    Anladığım kadarıyla konuya mesaj yazan arkadaşların tamamı artık ya heveslerini yitirmiş ve ya da konuyu takip etmeyi bırakmışlar.
    Ben de bu incelemeyi tarafsız bir kullanıcı olarak bundan sonra bu sistemden edinmeyi düşünen kararsız kullanıcılar için yapıyorum.

Son 10 gündür büyük teknoloji marketleri geziyorum ve gercekten her bir satış elemanı bu cihazı fazlasıyla övüyordu.
    14 sayfa boyunca da herkes cihazı övmüş hiç yereni görmedim desem yalan olmaz.

ANCAK!!!...

Görülüyor ki neredeyse her 2-3 kişiden biri cihazı aldığının ilk haftasında ya da ay içerisinde çeşitli teknik arızalar ile karşılaşmış.
    Fazlasıyla yüksek bir oran! Belki de çalıştıkça el yakacak kadar ısınan receiver ile doğru orantılıdır. Diğer markalar için bir şey diyemem!
    Ancak bilgisiz (kurulum için gelen benimki öyleydi) yetkili servisler değişimde sorun çıkartmıyorlar anlaşılan.

USB'nin desteklediği formatlar fazlasıyla yetersiz. MKV olayına hiç girmiyorum zaten, ancak usb'den mediaplayer olarak kullanmayı düşünenleriniz
    varsa unutsun derim. Samsung Tv'niz yoksa (ya da MKV ve DTS desteği olan bir başkası), harici bir HD media player'a mahkumsunuz demektir!
    Ayrıca resim oynatmayı da geçin; çok yavaş ve bulanık. USB'den oynatılan mediaların resim kalitesi ise Samsung Tv playeri ile kıyaslandığında başarısız.

Evimde oynatmayı denediğim orj. 8 DVD'nin yarısını okumadı. Sadece 2.Bölge kodluları okuyor ve menüden yeni bölge kodu girmek de çözüm değil!!!

Ev sinema sistemleri işlevlerinin yanısıra evlerimize yakışsın diye de alınırlar. Şekil olarak başarılı bulduğumu söyleyebilirim ancak bu zamanda
    neden kasasını plastikle onünü ise bezle kaplarlar anlayabilmiş değilim! Piano Black diye bir şey var! Ayrıca tallboy'ları en az 1.20cm beklerdim!
    Kumandası da yine çok özensiz, böyle bir sistemin yanında bir kumandanın maliyeti ne olabilir?
    Sanki geri dönüşmüş plastikten yapılmış gibi, Samsung kumandamın yanına yakıştıramadım hiç!

Hele ki o menünün özensizliği nedir?! (Buna 14 sayfa boyunca sadece bir arkadaş değinmiş! Sanırım kimse rahatsız değil ancak beni fazlasıyla mutsuz etti!)
    Cihazı almaktan vazgecirebilecek kadar kötü yapmışlar, kullanışsız olmakla birlikte, ayar ve seçenekler de çok yetersiz!
    Misal; radyoya ait hiç bir ayar ya da gösterim yok menülerde, cihazın LCD'sini kullanmak zorundasınız.

Yine bu kadar arkadaş bu konuya bu kadar mesaj atmış da yine bir tanesi firmware güncellemesinden bahsetmemiş.
    Servise sorduğumda güncellemenin ücret karşılığında yapıldığını söyledi.
    Ancak avantajları, bir birinden farkları nedir, nasıl atılır, nereden bulunur şimdilik bilmiyorum.
    Ancak şu menüleri görsel anlamda düzeltse bile bana yeter!!!

Bununla birlikte arkadaşlar woofer'i de yetersiz bulmuş. Ancak hakkını yiyemem. Woofer pasif olduğunu unutturacak kadar iyi.
    Ve 225w ile (max.450w) diger bir çok sinema sistemine meydan okuyor. Kağıt üzerinde değil gerçekten sağlam vuruyor.
    Ayrıca uyduların kabloları yeterince uzun, sanırım 10m. kadar var. Beni yeni kablo alma ya da ek yapma derdinden kurtardı.
    Hdmi-in ise rakiplerinden ayrılan en büyük artısı diyebilirim. XBOX ile yaptığım denemede ses ve görüntüyü sorunsuz iletti.

Şimdilik sadece DTS ses albumu yazıp dinlemeyi beceremedim ancak konuda arkadaslar sorunsuz dinleyebildiklerini yazmışlar...

SON SÖZ: Televizyonunuza gerçekten güveniyorsanız (yeni ve özellikli bir Tv'niz varsa) iyi bir seçim olacaktır.
    Benim gibi çok hassas kulaklarınız varsa, biraz takıntılıysanız, bütçeniz de elveriyorsa Amfilere yönelebilirsiniz.

Ben şahsen Samsung C7 Serisi bir Tv'm olduğu için geçer not veriyorum.

dostum eline saglık çok guzel yazmışsın.bende 6 aydır kullanıyorum genel olarak memnundum cihazdan.fiyat performans olarak iyi bir cihaz bencede .yanlız 2 gundur hdmi in sorunu yasıyorum daha önce egreat media playerımı hdmi in den baglıyordum cihaz hdmi in e gecerken biraz zorlanıyordu ama 2 gundur hiç geçmiyor(bu arada tv mi değiştirdim panasonic 50vt20 e aldım) ama bununla alakalı oldugunu düşünmüyorum.servisi çagırdım bakalım ne diyecekler.
    dediğin gibi menüsü cok basit ve çirkin(yumatu dvd player gibi :)
    dvd lerde henuz problem yasamadım ama cogunlukla mkv izlediğimden denk gelmemiş olabilir
    dts cd lerde bende zorlandım 1 tanesi oldu ama mp dan dts albumleri dts yazısı cıkarak dinleyemedim ama yaptıgım bir cd dts yazısıyla çıkıyor ?
    sesi gayet tatminkar
    arada bir decoderi sapıtıyor hoparler testi (menuden) yaptıktan sonra duzeliyor

acaba benim gibi decodedr sapıtması yasayan ve hdmi in i bozulan varmı aranızda yanıtlarını bekliyorum...

• @sabre80

Aşağı yukarı cihazı senle aynı zamanlar almısız. Ben de sadece DVD izlemek ve arada USB HDD'den MKV film izlerken surround ses alabilmek için kullanıyorum.
    Radyo çok ender ve diğer özelliklerini ise hiç kullanmıyorum. Tv izlerken sesi Tv'den alıyorum cihazı hiç açmıyorum bile.

DVD'lerin Avrupa yani bölge kodu 2 ya da Free Region ise sorun yok ama diğer bölgeleri onatmıyor evet.

DTS CD yazma işini aylar önce çözdüm. Güvenilir kaynaktan ISO formatında bulunduğu vakit sorun olmuyor.
    Nette DTS diye dağıttıkları çoku WAV MP3 formatındaki dosya faydasızmış bunu anladım.

HDMI sıkıntını teknik servis çözecektir. Baska mantıklı açıklaması yok. Cihaz teknik arızası, hatta decoder sorunundan da bahset ki direkt receiveri degistirsinler.

Ayrıca "decoder sapıtması"ndan kastın tam olarak nedir? anlayamadım :)

• decoder sapıtmasından :) kastım bazen filmlerin sesini dogru kanallara (speakerlara ) dağıtamıyor aç kapa yada bahsettiğim gibi speaker teste girip çıktıktan sonra sesi 5.1 olarak doğru kanallara(konuşmları centera efektleri arkalara v.s) gibi düzgün dağıtmaya başlıyor.
    hdmi in sorunu kablodanmıdır diye merak ettim 3 çeşit kablo denedim gene olmadı sanırım kesin bozuldu servis bari yeni modelle değiştirse :)
    bu arada dts cd leri düzgün şekilde nereden buluyorsun ve cd ye yazarken nelere dikkat ediyorsun...
    ilginçtir dediğin gibi her dts yazan malesef duzgun çımıyor ama işin gıcık eden kısmı cd ye yazdığım santana dts albumunde o guzelim kırmızı dts yazısı çıkıyor ama aynı albümü egreat media playerımdan data olarak dinlemeye kaltıgımda dts yazısını goremiyorum.kafayı yememek mümkün değil ki mp hertürlü ses formatını çözebiliyor ama çözme işini müzik ve filmlerde lg ye yaptırıyorum. ya aklıma gelmişken 2. bir soru sorayım sana ses çözmeyi mp a yaptırsam lg nin dekoderini nasıl pasif bırakabilirim bu konuda bilgin varmı acaba ? şimdiden saol...

• quote:

@sabre80

Aşağı yukarı cihazı senle aynı zamanlar almısız. Ben de sadece DVD izlemek ve arada USB HDD'den MKV film izlerken surround ses alabilmek için kullanıyorum.
    Radyo çok ender ve diğer özelliklerini ise hiç kullanmıyorum. Tv izlerken sesi Tv'den alıyorum cihazı hiç açmıyorum bile.

DVD'lerin Avrupa yani bölge kodu 2 ya da Free Region ise sorun yok ama diğer bölgeleri onatmıyor evet.

DTS CD yazma işini aylar önce çözdüm. Güvenilir kaynaktan ISO formatında bulunduğu vakit sorun olmuyor.
    Nette DTS diye dağıttıkları çoku WAV MP3 formatındaki dosya faydasızmış bunu anladım.

HDMI sıkıntını teknik servis çözecektir. Baska mantıklı açıklaması yok. Cihaz teknik arızası, hatta decoder sorunundan da bahset ki direkt receiveri degistirsinler.

Ayrıca "decoder sapıtması"ndan kastın tam olarak nedir? anlayamadım :)

decoder sapıtmasından :) kastım bazen filmlerin sesini dogru kanallara (speakerlara ) dağıtamıyor aç kapa yada bahsettiğim gibi speaker teste girip çıktıktan sonra sesi 5.1 olarak doğru kanallara(konuşmları centera efektleri arkalara v.s) gibi düzgün dağıtmaya başlıyor.
    hdmi in sorunu kablodanmıdır diye merak ettim 3 çeşit kablo denedim gene olmadı sanırım kesin bozuldu servis bari yeni modelle değiştirse :)
    bu arada dts cd leri düzgün şekilde nereden buluyorsun ve cd ye yazarken nelere dikkat ediyorsun...
    ilginçtir dediğin gibi her dts yazan malesef duzgun çımıyor ama işin gıcık eden kısmı cd ye yazdığım santana dts albumunde o guzelim kırmızı dts yazısı çıkıyor ama aynı albümü egreat media playerımdan data olarak dinlemeye kaltıgımda dts yazısını goremiyorum.kafayı yememek mümkün değil ki mp hertürlü ses formatını çözebiliyor ama çözme işini müzik ve filmlerde lg ye yaptırıyorum. ya aklıma gelmişken 2. bir soru sorayım sana ses çözmeyi mp a yaptırsam lg nin dekoderini nasıl pasif bırakabilirim bu konuda bilgin varmı acaba ? şimdiden saol...

• pardon msj 2 kez gitmiş
  • Merhaba bende de aynı ses sisteminden var...Ben tv nin sesini yani uydu yayını izlerken de sistemden alıyorum tv sesini kapatıyorum...Arkadaşın daha önceden de yazdığı gibi cihaz çok ısınıyor...Bir ara ses kalitesi çok kötüydü 2-3 ay evvel...ani yüksek seslerde parazit yapıyordu...bu aralar kaybolmuştu yalnız son birkaç gündür cihaz çok çalıştığı zaman yine yapmaya başladı...örnek olarak şöyle tarif edeyim...mesela konuşmalarda "S ve Ş" harfleri söylendiğinde kulak tırmalayıcı bir ses çıkıyor ayrıca mesela bir kişi bağırdığında o an parazitli bir ses çıkıyor...2-3 ay önce servis gelmişti isterseniz yollayalım arıza varsa değişim yapılır demişti...Sadece receiver ı değiştiriyorlar zannedersem...Sorun hoparlörlerde midir acaba yoksa receiver da mıdır?Teşekkürler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: sabre80

decoder sapıtmasından :) kastım bazen filmlerin sesini dogru kanallara (speakerlara ) dağıtamıyor aç kapa yada bahsettiğim gibi speaker teste girip çıktıktan sonra sesi 5.1 olarak doğru kanallara(konuşmları centera efektleri arkalara v.s) gibi düzgün dağıtmaya başlıyor.

1-Basıma bir kere geldi. Yaz sıcagında 5-6 saat film izlediğimde dts seslerde centerdan boguk ve kısık ses gelmeye başlamıstı yani cihaz dts'i saglıklı decode edemiyordu. yeniden acıp kapayınca duzelmisti.
    Sizinki de buna benzer bir sorun muydu? Ne sıklıkta yapıyor? Son zamanlarda yaptı mı? Malum kışa girdik dediğim gibi ısı kaynaklı da olmayabilir. Servis ne diyecek bu duruma onu merak ediyorum.

2-Kablo ile alakası olacagını ben de sanmıyorum. Ancak servisin cihazıı değiştirmekte zorluk cıkartacagını da sanmıyorum.

3-Özellikle tek tek sarkı aramaktansa ISO formatına album bulup nero ile audiocd olarak dusuk hızlarda yazdırdıgın zaman sorun cıkmayacaktır.

4-mediaplayerde dinlemek istediğinde anladıgım kadarıyla dts'i player decode edip ilettiği için LG'de DTS yazısını goremiyorsun.
    LG decoderi pasif bırakmak istiyorsan mp'dan gelen optik kabloyu sök hdmi baglantıyı dene. aklıma baska bir secenek gelmiyor.
    Yani bildiğim kadarıyla boyle bir sey mumkun değil nasıl ki tv'nin medya oynatıcısını kullandıgımızda TV'nin decoderini aktif edemiyorsak (sadece bypass) bu da cok mumkun gorunmuyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: emre3737

Merhaba bende de aynı ses sisteminden var...Ben tv nin sesini yani uydu yayını izlerken de sistemden alıyorum tv sesini kapatıyorum...Arkadaşın daha önceden de yazdığı gibi cihaz çok ısınıyor...Bir ara ses kalitesi çok kötüydü 2-3 ay evvel...ani yüksek seslerde parazit yapıyordu...bu aralar kaybolmuştu yalnız son birkaç gündür cihaz çok çalıştığı zaman yine yapmaya başladı...örnek olarak şöyle tarif edeyim...mesela konuşmalarda "S ve Ş" harfleri söylendiğinde kulak tırmalayıcı bir ses çıkıyor ayrıca mesela bir kişi bağırdığında o an parazitli bir ses çıkıyor...2-3 ay önce servis gelmişti isterseniz yollayalım arıza varsa değişim yapılır demişti...Sadece receiver ı değiştiriyorlar zannedersem...Sorun hoparlörlerde midir acaba yoksa receiver da mıdır?Teşekkürler...

Hoperlorlerde sıkıntı yoktur. Varsa receiverdandır. Ancak buyuk bir ihtimalle yayından da olabilir. MKV ya da DVD izlediğinizde ve net ceken bir radyo kanalında durum nedir?

Benimde basıma geldi ancak MKV filmden kaynaklandıgından emin oldum. Filmin sürekli aynı yerlerinde aynı patlamaları ve cızırtıları yapıyordu.

• quote:

quote:

Merhaba bende de aynı ses sisteminden var...Ben tv nin sesini yani uydu yayını izlerken de sistemden alıyorum tv sesini kapatıyorum...Arkadaşın daha önceden de yazdığı gibi cihaz çok ısınıyor...Bir ara ses kalitesi çok kötüydü 2-3 ay evvel...ani yüksek seslerde parazit yapıyordu...bu aralar kaybolmuştu yalnız son birkaç gündür cihaz çok çalıştığı zaman yine yapmaya başladı...örnek olarak şöyle tarif edeyim...mesela konuşmalarda "S ve Ş" harfleri söylendiğinde kulak tırmalayıcı bir ses çıkıyor ayrıca mesela bir kişi bağırdığında o an parazitli bir ses çıkıyor...2-3 ay önce servis gelmişti isterseniz yollayalım arıza varsa değişim yapılır demişti...Sadece receiver ı değiştiriyorlar zannedersem...Sorun hoparlörlerde midir acaba yoksa receiver da mıdır?Teşekkürler...

Hoperlorlerde sıkıntı yoktur. Varsa receiverdandır. Ancak buyuk bir ihtimalle yayından da olabilir. MKV ya da DVD izlediğinizde ve net ceken bir radyo kanalında durum nedir?

Benimde basıma geldi ancak MKV filmden kaynaklandıgından emin oldum. Filmin sürekli aynı yerlerinde aynı patlamaları ve cızırtıları yapıyordu.

Sesi tv den verdiğimde tvde de oluyor gibime geliyor aynı parazit fakat sistemi alalı 10 ay oldu başlarda hiçbir sorun yoktu...yayındaki ses kalitesi zamanla düşüyor mu acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrebagiran -- 24 Ekim 2011; 21:32:49 >

• quote:

quote:

quote:

Sesi tv den verdiğimde tvde de oluyor gibime geliyor aynı parazit fakat sistemi alalı 10 ay oldu başlarda hiçbir sorun yoktu...yayındaki ses kalitesi zamanla düşüyor mu acaba?

oyle sey olmaz. yazdıklarımı test et önce.

• Calibration DVD leri var onlarla test edin,sınırlara kadar zorluyo makinenizi
  • 
Sayfa: önceki 4041424344
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.