Şimdi Ara

LG HT904TA

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
874
Cevap
3
Favori
72.657
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

903 modelini almayı düşünüyordum hatta onu almak için gitmiştim. Mağazada sadece teşhir ürünü kalmış ve kumandası yokmuş. Sonra 904 ü gördüm ve tasarımı çok hoşuma gitti. Hemen denemek istedim ve uzun bir süre test ettim.

Aklıma yattı ve memnun kaldım ve aldım. Pazartesi günü teslim edilecekmiş. Bu üründen almış olan varmı? test edenler varmı?

• Ben de almayı düşünüyorum nereden ve kaça aldın?
    Bir de kullandıktan sonra yorumlarını yazar mısın?
  • Yenibosna Dartyden 849 TL nakit aldım. Bugünden sonra %8 ÖTV zammı gelecekmiş.

Hafta sonu teslim edilseydi daha iyi test etme imkanım olurdu.
  • Yani artık 917TL mi olacak?
    taksitli fiyatı da aynı mıdır?
  • Ötv indirimi bu üründe de geçerlimi olacak dedim evet demişti. Yarından sonra %8 zamlanacak demişti.

World karta peşin fiyatına 5 taksit yapıyorlar diğer kartlara vade farkı uyguluyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Roohans -- 1 Ekim 2009; 12:21:44 >
  • Teşekkürler
    Cihazla ilgili yorumlarını bekliyorum.
  • incemelerini bekliyorum arkadaşım bende 903 alacaktım ama 904 daha şık duruyor
    ikisinin arasında fark yok gibi duruyor 903ü canlı olarak dinleme şansım olmuştu ve basslarını çok beğenmiştim 904ün bassları nasıl acaba tatminkarmı ?
    bu konudaki yorumlarını bekliyorum
    saygılar
  • Daha önce 903 ü iyice test etmiştim mağazada, çok beğenmiştim. 904 ü dinlediğimde yine tatmin olmuştum, birçok basslı şarkılarda denedim.

Mağazadaki sistemin ayarları yapılmamış ve mağaza ortamı olduğu için ev ortamında ayarları yapılmış şekilde çok daha iyi olacağını tahmin ediyorum.
  • ürün hakkında yorumlarını dört gözle bekliyorum arkadaşım..

ayrıca evinde sistemin kurulmuş halinin resmini çekip koyarsan ses sisteminin tv nin yanında nasıl durduğunuda anlayabiliriz..şık bir model gibi ama Tv nin yanında da nasıl durduğu önemli tabi..
  • Ürün pazartesi gelmesine rağmen dün deneme şansım oldu, çok detaylı denemesemde ilk gözlenimlerim şöyle.

1- Tasarım olarak oldukça güzel.
    2- Subwoofer çok hafif, daha ağır bekliyordum.
    3- Kumandası karışık gibi gözüksede kullanışlı, menüler biraz basit kaçmış.
    4- Ses kalitesi ve şiddeti ev ortamı için oldukça tatminkar ve fazla.
    5- Akşam vakti denediğim için sesi en fazla 20 ye kadar açabildim, maksimum ses 40.
    6- Bass, tiz ayarı yapılamıyor bunun yerine hazır ses ayarları var. (Game, voice, film, müzik, pop, rock, vs.. gibi. En iyisi ve tavsiyem matrix olanı)
    7- Kutunun içinden hdmi kablo çıkıyor, hoparlör kabloları yeterince uzun.
    8- Usb den divx aoynatıyor ama mkv oynatmıyor.
    9- Pc den dts müzikleri cd ye yazdırmıştım ama okumadı, aynı şekilde usb den de görmedi. Bunu beklemiyordum. Dosyaların uzantısı .dts
    10- Basslar kısık seste bile baya iyi, henüz yüksek seslerde deneyemedim.
    11- Her hoparlörün mesafesini ayarlayabiliyorsun. Mesela öndeki sol hoparlör size sağdakinden daha yakınsa bunun mesafelerini ayarlayarak sesin size aynı anda ulaşmasını sağlayan özelliği bulunuyor.
    12- Bazı hd filmlerde ses ile görüntünün uyuşmaması gibi sorununa sesi geciktirme olanağı sağlıyor. (Böyle birşey daha önce görmedim ama bu özelliği var, kitapçıkta öyle yazıyor.)

Genel olarak güzel bir sistem. Apartmanda oturanlar için fazla bile gelebilecek kadar yüksek sese gücüne sahip.
    LG 42PQ200R plazma ile oldukça uyumlu güzel gözüküyorlar. Foto makinem başkasında olduğu için şimdilik foto çekemiyorum.
    Şu anda tek sorunum .mkv filmleri izleyemiyorum, bunun için hd medi player almayı düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Roohans -- 8 Ekim 2009; 9:37:15 >

• kardes pc veya ps3 un varsa bakarmsn dts caliyormu?

birde dts album netten indirip denesene sana zahmet ?

son olarak aletin arka kismini foto cekip koyabilirmisin? yada giris cikislari sayabilirmisin?

tesekkurler
  • Netten indirdim dts müzikleri hem cd ye kayıt ettim hemde usb belleğe ama görmedi. Akşam dosya uzantılarını değiştirmeyi denicem.
    Eve gidince giriş-çıkışları yazarım.

Ekleme: dts müzikler pc de çalışıyordu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Roohans -- 8 Ekim 2009; 13:24:34 >
  • kardes benim bildigim dts muziklerin formati .dts degil .wma idi sanirsamm?? .

yhaa benm ew 3 katli bu sistem bana yeterlimidir?? salon 50 m2 filan,,,ben bununla sony dz380 bide philips 3377 arasnda kaldm ,,,,kararsizim tavsiyen varmi , sen arastirma yaptin mi ? tesekkurler simdi den
  • 4 tane .dts müzik dosyası vardı onları görmedi.
    .nrg dosyasını Audio cd olarak kayıt ettim, onlarda .cda olarak kayıt etmiş. Forumlarda audio cd olarak kayıt edin yazıyor.

Her iki şekilde görmedi, akşam uzantıları .wma, .wav, .vob olarak değiştirip denicem.

Ayrıyetten dvd olarak dts konser görüntülerini denicem. Onların uzantılarıda .vob

Diğer markaları denemedim, tv LG olduğu için direk Lg lere baktım. Bizim salonda 35 m2, akşam vakti olduğundan 20 ye kadar açabildim. hafta sonu sınırları zorlayacağım.
  • Bimeks'te 697TL kampanya fiyatı olarak çıkmış. Bonus'a da 8 taksit.

İlgilenenlere duyurulur..
  • Tv nin arkasındaki giriş-çıkışlar

Ses çıkışları
    Scart
    Stero ses girişi (AUX)
    Component video bağlantısı
    Video output çıkışı
    HDMI giriş
    HDMI çıkış
    Optik ses girişi
    Radyo anten çıkışı
    Usb
    Mp3, taşınabilir müzik çalar girişi (Kulaklık jackı)

Dts müzikleri çalıştırmayı başardım. Cd ye kayıt ederken yanlış kaydetmişim ve ses olağanüstüydü.
  • kardeş saolasın,

pekı hdmı gırısı sadece sesımı taşıyor yoksa goruntude tasıyormu ?

birde dısarıdan alet takıp ( pc - ps3 - xbox vs) dts kontrlu yaptınızmı?

teşekkurler tekrardan sanada cok soru soruyorum ama napalım ılk alan sensın
  • maşallah güzelliğe bakarge çalışmaları sanırım tasarım üzerine
  • HDMI girişini deneyecek aletim yok. Oyun oynamadığımdan ps3, xbox bende mevcut değil.
    Laptopun ise hdmi çıkışı yok.

Zaten bu konuyu bunun için açtım birbirimize sorular sorarak alacak olanlara ve birbirimize yardımcı olalım.
  • Aleti dün Bimeksten 697 lirya aldım ancak bugün kurmaya fırsatım oldu ilk izlenimlerim ;
    ses kalitesi apartman dairesinde yaşayanlar için ideal
    ps3 dts performansı oldukça iyi
    dvd yi daha denemedim onun için upscale performansı hakkında bilgim yok
    divxlerde türkçe karakter problemi var türkçe dil kodunu girdim ama düzelmedi yarın tekrar uğraşıcam
    birde divxler AC3 olmazsa 2+1 çalıyor
    aklıma ilk gelenler bunlar kurcaladıkça yine yazarım
    saygılar...
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.