Şimdi Ara

LG HT904TA (42. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
874
Cevap
3
Favori
72.657
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4041424344
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

bu arada bu hdmi bağlantıyı sakın 904ta içinden çıkan hdmi kablo ile yapmayın.

Neden?
  • quote:

Orijinalden alıntı: JakX

quote:

bu arada bu hdmi bağlantıyı sakın 904ta içinden çıkan hdmi kablo ile yapmayın.

Neden?

3 gün boyunca uğrastım ama ps3 ü bu hdmi kablo ile tv ye veya 904ta ya bagladıgınızda görüntü aktarımı olmuyor. hatta 904ta nın hdmi-in kısmı bozuk diye servise verecekken şans eseri kabloyu değiştirdim ve ps3 ü hdmi ile 904ta ya (optik baglantı yapmadan), 904ta dan da hdmi ile tv ye bağladım. ve çalıştı.
  • Kablo bozukmuş demekki. Hepsi bozuk olacak hali yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: JakX

Kablo bozukmuş demekki. Hepsi bozuk olacak hali yok.

Bozuk kablonun 904ta hdmi out ile tv arasında nasıl normal çalıştığınıda açıklarmısın ?

bozuk kabloyu LG servise vereyim değiştirsinler . Nede olsa garantilidir .
  • Samsung HT-C555 'i tanıyan arkadaslar bu cihazla tarafsız olarak karsılastırabilir mi? C555 almaya karar verdim de
  • quote:

Orijinalden alıntı: alke01

LG 50PK950 model plazma tv aldım.. Teledünyayı conax modülle set top box olmadan HD yayınlar dahil sorunsuz izliyorum.. TV'de ayrıca optik çıkış var..
    HT904'ü direk bu çıkışa bağladığımda hem (sanal da olsa) tv yayınlarını, hem de dvd, tuner gibi kaynakları 5+1 olarak dinleyebilir miyim sizce?
    Ona göre bu sistemi alacağım (Olmaz ise başka bir ses sistemi konusunda tavsiye lütfen)

teledunyanın optik çıkışını 904'ün optik girişine bağlayın ben o şekilde kullandım HD yayın yapan kanallarda 5.1 ses aldım normal kanallarda da on ıkı hoparlor+bass calısıyor..
  • 1- son olarak bu sistemi almaya karar verdim. su an piyasada 700 lira altına satan yer var mı? Acıkcası bulamadım :(

Halbuki 2 sene önce aynı fiyatlara satıldığını okuyorum hep

2- HDMI-CEC destekli Samsung Tv kumandamı kullanabilirim sanıyorum ama yorumlarda kullanılmaz denmiş.

3- TV'min mkv dahilii playeri ile optik kablo ile DTS ses alabilir miyim??? Bunun cevabı da sadece dolby olarak verilmiş!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blur -- 6 Haziran 2011; 4:19:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Blur

1- son olarak bu sistemi almaya karar verdim. su an piyasada 700 lira altına satan yer var mı? Acıkcası bulamadım :(

Halbuki 2 sene önce aynı fiyatlara satıldığını okuyorum hep

2- HDMI-CEC destekli Samsung Tv kumandamı kullanabilirim sanıyorum ama yorumlarda kullanılmaz denmiş.

3- TV'min mkv dahilii playeri ile optik kablo ile DTS ses alabilir miyim??? Bunun cevabı da sadece dolby olarak verilmiş!

1- İst. bilişim'de 600 TL. Başka yerlerde 800 ve üzeri fiyatlar var.
    Ben yeni çıktığında 700 e almıştım. O zamanlar İst bilişim fiyatı 650 idi. Çok fark olmadığı için LG garantili almıştım.
    Şimdi alacak olsam İst. bilişimi tercih ederdim. (200 TL az fark değil.)
    2-
    3-TV DTS sesi destekliyorsa Optik kablo ile ses sisteminden DTS ses alabilirsiniz.

• istanbul bilişimde sadece yalan fiyatlar var ürün yok ne yazık ki
  • quote:

istanbul bilişimde sadece yalan fiyatlar var ürün yok ne yazık ki

LG HT1000EV EV SİNEMA SİSTEMİ, 850 W
    Buna bir bakın. Araştırırken gözüme çarptı. Fiyatıda hesaplı (Vatan Bilg. da 486 TL)

http://www.vatanbilgisayar.com/lg-ht1000ev-ht1000ev--ev-sinema-sistemi,-850-w/productdetails.aspx?I_ID=52306

Çıkış gücünün 850W olması pek farketmez. 904TA'nın sesini sonuna kadar açamıyoruz zaten ancak yarıya kadar açabiliyorum ben.
    Benim gördüğüm bir eksiklik HDMI girişi yok. (904TA'da var)

• Bu kadar sayfa olmus bu kadar kullanıcı var ama konu ölmüş! Girip de bakan kimse yok.
    Neyse tüm sorunlarımı çözdüm. Yeni sistem alan arkadaslar olursa yardımcı olayım.
  • Evet beyler konuyu satır satır ilk sayfadan buraya kadar okudum. Ben de olumlu yorumların da etkisiyle bu sistemi alarak aranıza katıldım.
    Anladığım kadarıyla konuya mesaj yazan arkadaşların tamamı artık ya heveslerini yitirmiş ve ya da konuyu takip etmeyi bırakmışlar.
    Ben de bu incelemeyi tarafsız bir kullanıcı olarak bundan sonra bu sistemden edinmeyi düşünen kararsız kullanıcılar için yapıyorum.

Son 10 gündür büyük teknoloji marketleri geziyorum ve gercekten her bir satış elemanı bu cihazı fazlasıyla övüyordu.
    14 sayfa boyunca da herkes cihazı övmüş hiç yereni görmedim desem yalan olmaz.

ANCAK!!!...

Görülüyor ki neredeyse her 2-3 kişiden biri cihazı aldığının ilk haftasında ya da ay içerisinde çeşitli teknik arızalar ile karşılaşmış.
    Fazlasıyla yüksek bir oran! Belki de çalıştıkça el yakacak kadar ısınan receiver ile doğru orantılıdır. Diğer markalar için bir şey diyemem!
    Ancak bilgisiz (kurulum için gelen benimki öyleydi) yetkili servisler değişimde sorun çıkartmıyorlar anlaşılan.

USB'nin desteklediği formatlar fazlasıyla yetersiz. MKV olayına hiç girmiyorum zaten, ancak usb'den mediaplayer olarak kullanmayı düşünenleriniz
    varsa unutsun derim. Samsung Tv'niz yoksa (ya da MKV ve DTS desteği olan bir başkası), harici bir HD media player'a mahkumsunuz demektir!
    Ayrıca resim oynatmayı da geçin; çok yavaş ve bulanık. USB'den oynatılan mediaların resim kalitesi ise Samsung Tv playeri ile kıyaslandığında başarısız.

Evimde oynatmayı denediğim orj. 8 DVD'nin yarısını okumadı. Sadece 2.Bölge kodluları okuyor ve menüden yeni bölge kodu girmek de çözüm değil!!!

Ev sinema sistemleri işlevlerinin yanısıra evlerimize yakışsın diye de alınırlar. Şekil olarak başarılı bulduğumu söyleyebilirim ancak bu zamanda
    neden kasasını plastikle onünü ise bezle kaplarlar anlayabilmiş değilim! Piano Black diye bir şey var! Ayrıca tallboy'ları en az 1.20cm beklerdim!
    Kumandası da yine çok özensiz, böyle bir sistemin yanında bir kumandanın maliyeti ne olabilir?
    Sanki geri dönüşmüş plastikten yapılmış gibi, Samsung kumandamın yanına yakıştıramadım hiç!

Hele ki o menünün özensizliği nedir?! (Buna 14 sayfa boyunca sadece bir arkadaş değinmiş! Sanırım kimse rahatsız değil ancak beni fazlasıyla mutsuz etti!)
    Cihazı almaktan vazgecirebilecek kadar kötü yapmışlar, kullanışsız olmakla birlikte, ayar ve seçenekler de çok yetersiz!
    Misal; radyoya ait hiç bir ayar ya da gösterim yok menülerde, cihazın LCD'sini kullanmak zorundasınız.

Yine bu kadar arkadaş bu konuya bu kadar mesaj atmış da yine bir tanesi firmware güncellemesinden bahsetmemiş.
    Servise sorduğumda güncellemenin ücret karşılığında yapıldığını söyledi.
    Ancak avantajları, bir birinden farkları nedir, nasıl atılır, nereden bulunur şimdilik bilmiyorum.
    Ancak şu menüleri görsel anlamda düzeltse bile bana yeter!!!

Bununla birlikte arkadaşlar woofer'i de yetersiz bulmuş. Ancak hakkını yiyemem. Woofer pasif olduğunu unutturacak kadar iyi.
    Ve 225w ile (max.450w) diger bir çok sinema sistemine meydan okuyor. Kağıt üzerinde değil gerçekten sağlam vuruyor.
    Ayrıca uyduların kabloları yeterince uzun, sanırım 10m. kadar var. Beni yeni kablo alma ya da ek yapma derdinden kurtardı.
    Hdmi-in ise rakiplerinden ayrılan en büyük artısı diyebilirim. XBOX ile yaptığım denemede ses ve görüntüyü sorunsuz iletti.

Şimdilik sadece DTS ses albumu yazıp dinlemeyi beceremedim ancak konuda arkadaslar sorunsuz dinleyebildiklerini yazmışlar...

SON SÖZ: Televizyonunuza gerçekten güveniyorsanız (yeni ve özellikli bir Tv'niz varsa) iyi bir seçim olacaktır.
    Benim gibi çok hassas kulaklarınız varsa, biraz takıntılıysanız, bütçeniz de elveriyorsa Amfilere yönelebilirsiniz.

Ben şahsen Samsung C7 Serisi bir Tv'm olduğu için geçer not veriyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blur -- 14 Haziran 2011; 22:38:32 >

• Ben kendi durumumu da dahil ederek şöyle düşünüyorum ki; bu tarz cihazlar bir anlık hevesle alınıyor ama çoğumuz müstakil evde oturmadığımız için, apartman dairelerinde de cihazın zevkine vararak kullanamadığımız için zamanla insanın hevesi kaçıyor. Cihazın orda olduğunu bile unutuyorsunuz zamanla... En azından benim durumum bu
  • +1 doğru sayılır. Ben her fırsatta açıyorum ama son ses nerdeee (Philips 3377) 4 de birinde anca açıyorum. bu seferde hanım geliyor kıs şunuuu.. Evde yalnız kaldığımda 3 de birine açıyorum sesi keyfime bakıyorum. Yani yarısına bile gelemiyor bu seferde üst kattakiler :D Ama zevkli oluyor..
    quote:

Orijinalden alıntı: Erdem SELAMET

Ben kendi durumumu da dahil ederek şöyle düşünüyorum ki; bu tarz cihazlar bir anlık hevesle alınıyor ama çoğumuz müstakil evde oturmadığımız için, apartman dairelerinde de cihazın zevkine vararak kullanamadığımız için zamanla insanın hevesi kaçıyor. Cihazın orda olduğunu bile unutuyorsunuz zamanla... En azından benim durumum bu

• Samsung Tv'min dahili media playerinden oynattığım .Mkv filmlerdeki DD ve DTS sesleri, sinema sisteminden sorunusuz alıyorum.
    Hatta sinema sistemi Ses'in niteligini LCD ekranında DTS ya da DolbyDigital şeklinde gösteriyor.

Şimdi sorum şu;

1-Bu durumda bu sesi çözen TV mi HT (Home Theatre) mi?
    Eğer Tv çözmüyor ise, tüm bu Tv'lerin DTS ve DD özelliği optikten sesi 5.1 aktarabildiğini mi ifade ediyor?!...

2-Bir diğer sorum da henüz DTS Audio CD yazmayı başarabilmiş değilim. 3 denememin tamamı da sadece cızırtıdan ibaret.
    Nero ile wav formatındaki 6 kanal dosyaları Cd'ye AudioCD formatında yazdırmayı denedim. Hata nerede?
    Bu arada normal .wav dosylarını USB'den de okutamıyorum. Hem Tv hem de HT dosyaları görmüyor bile...
  • 1.soruna cevap olarak, DD veya DTS sesi ses sistemi değil TV çözüyor bence...Bende LG Led Tv var ve DTS desteği yok...O nedenle TV ye USB üzerinden Harici diski takıp DTS kodekli bir filmi oynatmak istediğimde sesi vermiyor...O yüzden WD HD media player ile sorunu giderdim...
    2.sorunda DTS müzik dinlemekten bahsetmişsin...Bende internetten bazı DTS trackler indirdim...Yalnız uzantıları aynı olmasına rağmen bazılarını açtı bazılarını açmadı...Uzantıları wav ve dts idi...CD ye normal şekilde yazdırıp dinledim bende...
  • LG SL 9500 televizyonumdan mkv film izlemeye çalışıyorum fakat ses sisteminden ses alamadım.Televizyonda hdmi girişine bağlı olan hdmi kablo ses sisteminde hdmi in girişinde bağlı.Uzun süredir uğraşıyorum ama bir türlü televizyonda izlediğim filmin sesini ses sisteminden alamıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: blizie

LG SL 9500 televizyonumdan mkv film izlemeye çalışıyorum fakat ses sisteminden ses alamadım.Televizyonda hdmi girişine bağlı olan hdmi kablo ses sisteminde hdmi in girişinde bağlı.Uzun süredir uğraşıyorum ama bir türlü televizyonda izlediğim filmin sesini ses sisteminden alamıyorum.

yaptığın bağlama yanlış tv'de hdmi out çıkış yoktur sadece in vardır. Ancak optik kablo kullanırsan ses alabilirsin.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: blizie

LG SL 9500 televizyonumdan mkv film izlemeye çalışıyorum fakat ses sisteminden ses alamadım.Televizyonda hdmi girişine bağlı olan hdmi kablo ses sisteminde hdmi in girişinde bağlı.Uzun süredir uğraşıyorum ama bir türlü televizyonda izlediğim filmin sesini ses sisteminden alamıyorum.

yaptığın bağlama yanlış tv'de hdmi out çıkış yoktur sadece in vardır. Ancak optik kablo kullanırsan ses alabilirsin.

Kablolu TV kullanırken aynı yöntemle ses alabiliyordum ses sisteminden.Olmassa bunun optik kablo kullanmadan ses alabilme şansım var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blizie -- 30 Temmuz 2011; 20:39:13 >
  • HDMI kablo ile Tv'de nasıl ses alabildiniz anlamıs değilim. Belki receiverı baglamıssınızdır.

Tv çıkışının destekleyecegi uygun kablo ile ses sistemine giris yapabilirsiniz. Ancak 5.1 ses alamazsınız.
  • 
Sayfa: önceki 4041424344
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.