Şimdi Ara

LG HT904TA (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
874
Cevap
3
Favori
72.653
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • stereo divx lerde sanal 5+1 almak için matrix seçmek gerektiğini söylüyorsunuz. Bu matrix seçildiğinde ses eqo ayarlarınıda ayrıca seçilebiliniyormu? (Action, drama, concerto, spor vs..) Philipsde sanal 5+1 için Dolby Prologic II yi aktif ediyorum. Yada 5.1 Channel Stereo modunu açıyorum. Bunun yanında Ses eqoları seçilebiliniyor..
  • Secilemiyor. Cihazin sesi felan guzelde opsiyonlari cok kit zaten :)

3 tane DolbyPLII secenegi var. Movie\music\matrix

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hwa -- 12 Ekim 2009; 21:01:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kagan06

PS3 fw 3.0 ve 3.01 - PS3 de DTS oynatmak için aşşagıdaki ayarları yapınız

Music Settings --> Output Frequency 44.1/88.2/176.4kHz
    Bitmapping --> Off or Type2
    Dynamic Normalizer --> Off

Sound Settings --> Audio Output Settings --> untick ( yani bunların yanındaki tik ler varsa kaldırın) Linear PCM 2 Ch. 88.2 and 176.4 kHz
    Audio Multi-Output --> Off

Audio volume on PS3 have to be in the middle = Normal

( ps3 de film acıkken ycgene basın ve oradan ses ayarlarına gelıp onu normal yapıcaksınız yani orta da olacak )

boyle yaptıgınızda dts sesi alıcaksınız ve ev sinema sisteminiz dts cozebiliyorsa DTS yazısını gorebılırsınız...

• Neyse ilk resimler benden olsun. Daha tam toparlayamadim ama durusu cok hos cihazin. Salona hava katti.

LG HT904TA

LG HT904TA

LG HT904TA

• arkadaşlar diğer ürünlere nazaran 904 ü alan pişman olurmu, yoksa ileriye dönük güzel bi aletmi
  • resimlerde çok hoş ve zengin duruyo heralde bu aleti alacam artık
  • sistemi begenip begenmemek senin ne istedigine bagli
    700 liraya sistem gayet hos
    benim icin dvd playerin bir fonksiyonu yok zaten
    hdmi dan popcorn (daha alamadim :)), auxtan receiver, optictende pcmi bagliyorum.
    ayarlari cok az ve basit ama ses normal bir apartman dairesi icin cok fazla
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmet_alp

quote:

Orijinalden alıntı: hakbul30

Ürünü alan arkadaşlara hayırlı olsun. Ben de böyle bir sistem arayışındayım fakat bir sorum olacak.
    Laptopun HDMI çıkışınından gelen dolby dijital veya DTS'li fimleri 5.1 olarak çözebiliyor mu, yoksa sadece stereo olarak mı
    veriyor. (Laptopumda sadece HDMI çıkış mevcut, optik yok)

Küçük yerde yaşadığımdan (LG LH 90x serisinin HDMI giriş olduğunu bilmiyordum) Fiyat/performans olarak düşündüğüm Philips 3377 aldım. Laptopda HDMI çıkış olduğundan benimde işime yarıyacaktı HDMI girişli bir ses istemi. Neyse laptop dan bende DTS/Dolby Digital MKV türü filimleri izlemek için Dandik bir usb ses kartı aldım Markası S-link 7.1 analog çıkışının yanında Optik giriş ve çıkışı var. Optik çıkışından flimlerdeki DTS/Dolby Digital filimleri hiç bir işlem yapmadan çıkış verebiliyor ve Ses sistemi ile problemsiz Tertemiz bir ses olarak kullanılabiliniyor.. Bu arada bu S-Link marka ses kartının içinden Optik kabloda çıkıyor.. Bu kabloyu kullanıyorum. Ses kartı Fiyatı 40-45 TL civarlarında idi..

Öneriniz için teşekkürler. En son çare o gözüküyor.
    Ürüne sahip arkadaşlardan hdmi çıkışlı laptopları olanlar bi deneme yaparlarsa sevinirim.

• arkadaşım öncelikle hayırlı olsun..

benim merak ettiğim kule hoparlörlerin dışı yeni tvler gibi Piano Black parlak malzeme ile mi kaplı, yoksa eski 903 modeli gibi siyah beze benzer madde ile mi kaplı?

birde senden ricam gündüz vakti yakından net olarak DVD oynatıcısını ve ayrıca kule hoparlörlerin üstteki tweterlarını alacak şekilde 15-20 cmlik kısmını cekebilir misin?Bu şekilde cihazın dışında kullanılan malzemelerin kalitesine bakacağımda..

quote:

Orijinalden alıntı: hwa

Neyse ilk resimler benden olsun. Daha tam toparlayamadim ama durusu cok hos cihazin. Salona hava katti.

LG HT904TA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AnGets -- 13 Ekim 2009; 1:47:00 >

• Türkçe karekter problemi bende hiç olmadı.Film adı ve srt uzantılı altyazı aynı isimde olunca hiçbir problem yok.Ayrıca altyazıyı tv'nin tam alt kısmına almak isterseniz avisub programı ile altyazıyı gömün tam istediğiniz yerde altyazı olsun.

Dvd ve mp3 lerde dolby digital modunu aktif ediyorsunuz.Matrix modunu seçip bırakıyorum.Bunda sorun yok.Ama ekranda Divx yazısının kenarında dolby matrix simgesi oluşuyor fakat play dediğim anda ses normal moda geçip matrix siliniyor ve stereo yayın veriyor.Siz divxlerde matrix modunu aktif edebildiniz mi?

Yani kısaca bu forumda stereo divxleri 5+1 dinleyebilen oldu mu?

quote:

AC3 uzantili divxlerden 5+1 ses geliyor. tum effectler ile ses mevcut. AC3 olmayanlarda matrix secmek lazim.

@team_mclaren: Turkce karakter isini nasil cozdun?

quote:

Orijinalden alıntı: dedekaan

Görüntü konusunda sistemde problem yok zaten.Zevkle izlemenize sevindim.Fakat ses ne durumdaydı.5+1 ses alabildinizmi divxlerden.

quote:

Orijinalden alıntı: team_mclaren

Turkce karakter problemini cozdum ve upscale ayarini yaptim simdi cok guzel oldu :)
    aletin upscale performansi gercekten cok iyi aksam divx izlerken gozlerime inanamadim desem abartmis olmam sanirim :)

• Ayaklar piano black. Kuleler siyah beze benzer malzeme ile kaplı. yan ve arka tarafları siyah mat plastik. Eve gidince istediğin gibi bir resim çekip göndereceğim.

quote:

Orijinalden alıntı: AnGets

arkadaşım öncelikle hayırlı olsun..

benim merak ettiğim kule hoparlörlerin dışı yeni tvler gibi Piano Black parlak malzeme ile mi kaplı, yoksa eski 903 modeli gibi siyah beze benzer madde ile mi kaplı?

birde senden ricam gündüz vakti yakından net olarak DVD oynatıcısını ve ayrıca kule hoparlörlerin üstteki tweterlarını alacak şekilde 15-20 cmlik kısmını cekebilir misin?Bu şekilde cihazın dışında kullanılan malzemelerin kalitesine bakacağımda..

• Dün akşam cihazın bir özelliğini buldum. Ortam karanlık olduğu için ses tuşunun ışığı insanın dikkatini dağıtıyor. Kumandada Sleep tuşuna bastığınızda o ışığı kapatıyor. Gereksiz gibi görünsede film izlerken en ufak şeylerden dikkati dağılanlar için oldukça güzel özellik.

team_mclaren

Türkçe altyazı problemini nasıl çözdün? Dün filmin bir tanesinde Türkçe karakterleri bozuk olarak gösterdi, daha önce olmamıştı.
  • Ya bu forumda divx izleyen yok yada 5+1 ses alabilen yok.904 kullanıcılarından biri biliyorsa cvp verebilirmi?

AC3 SES CODECLİ DİVX' LER HARİCİNDE, DİVX'LERDEN 5+1 SES ALAN OLDU MU BU CİHAZDA
  • @dedekaan: ben matrixte sanal 5+1 aldım diye hatırlıyorum. Emin olmak amacıyla akşam eve gidince deneme yapacağım. Filmleri pc den izlediğim için çok dikkat etmemiştim çünkü. akşam cevap yazarım.

Bu arada cihazın yurtdışı versiyonlarında ipod dock'u var. Neden bizimkinde yok acaba :(

LG HT904TA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hwa -- 13 Ekim 2009; 10:53:37 >
  • @hwa
    @Roohans

önce setuptan disk altyazısında diğeri seçip kumandanın üzerindeki numaralarla 8482 yazdım daha sonra filmi izlerken subtitle tuşuna 3 saniye basılı tutup çıkan küçük ekrandaki kodu kumandadaki yön tuşlarıyla cp 1254 yaptım düzeldi

Upscale için sadece 1080'e aldım başka bişey yapmadım ama gayet güzel oldu valla sadece divx sesi game EQ dan başka 5+1 çalmıyor bundan sonra AC3 yazan Divxleri indiricez sanırım :)
  • quote:

@dedekaan: ben matrixte sanal 5+1 aldım diye hatırlıyorum. Emin olmak amacıyla akşam eve gidince deneme yapacağım. Filmleri pc den izlediğim için çok dikkat etmemiştim çünkü. akşam cevap yazarım.

Bu arada cihazın yurtdışı versiyonlarında ipod dock'u var. Neden bizimkinde yok acaba :(

LG HT904TA

yaa evet ben de ipod dokunun olmadığını görünce çok sinirlendim.. ama daha sonra uygun bir fiyata aldığımdan önemsemedim.. aynı ürün, kodu bile aynı.. yurtdışında ipod bağlantı özelliği de var.. anlaşılacak iş değil..

• yukarda fotograf koyan arkadas center ı tv nın uzerınde sıyah bi raf var onun uzerıne koymalısıni center normalde tv nin tam uzerınde bi yerde olmalı ;)
  • bence center tv ye ne kadar yakın olursa o kadar iyi olacaktır.. raf alt kısma göre tv ye daha uzak...
  • @team_mclaren
    tesekkur ederim

@kagan06
    her yer kablo oldu evde zaten. Boyle ses ve goruntuden gayet memnunum. Imkanlar bu kadar :)

@dedekaan
    stereo divxlerde aynen dedigin gibi 5+1 alamiyorsun. Halbuki disaridan bagladigin her cihazda tum secenekleri secebiliyorsun. Sacma olmus :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: team_mclaren

@hwa
    @Roohans

önce setuptan disk altyazısında diğeri seçip kumandanın üzerindeki numaralarla 8482 yazdım daha sonra filmi izlerken subtitle tuşuna 3 saniye basılı tutup çıkan küçük ekrandaki kodu kumandadaki yön tuşlarıyla cp 1254 yaptım düzeldi

Upscale için sadece 1080'e aldım başka bişey yapmadım ama gayet güzel oldu valla sadece divx sesi game EQ dan başka 5+1 çalmıyor bundan sonra AC3 yazan Divxleri indiricez sanırım :)

upscale 1080 nerden seçiliyor acaba ?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.