Şimdi Ara

LG 42LM660S almak isteyenler (72. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.927
Cevap
32
Favori
223.432
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7071727374
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar ben bu tv yi yaklaşık bir hafta önce teknosadan 1899 tl ye aldım kurulum yapıldı tv gerçekten çok güzel fakat benim tv de bir sorun var cep telefonu sinyallerinden etkileniyor oda içindeyken telefon felan geldiğinde donmalar oluşuyor sesler karışıyor Lg müşteri hizmetlerini aradım olmaması gereken bir sorun dediler ve servis yolladılar. serviste denedi ve oda olmaması gerken ve hiç karşılaşmadığımız bir durum dedi ürün değişimi için teknosa ile görüşeceklerini söylediler ve en kısa sürede tv yi değiştireceklerini söylediler.
    Arkadaşlar sizlerdede böyle bir sorunla karşılaşan varmı yada deneyip yazabilirmisiniz.

.
  • Arkadaşlar ben bu tv yi yaklaşık bir hafta önce teknosadan 1899 tl ye aldım kurulum yapıldı tv gerçekten çok güzel fakat benim tv de bir sorun var cep telefonu sinyallerinden etkileniyor oda içindeyken telefon felan geldiğinde donmalar oluşuyor sesler karışıyor Lg müşteri hizmetlerini aradım olmaması gereken bir sorun dediler ve servis yolladılar. serviste denedi ve oda olmaması gerken ve hiç karşılaşmadığımız bir durum dedi ürün değişimi için teknosa ile görüşeceklerini söylediler ve en kısa sürede tv yi değiştireceklerini söylediler.
    Arkadaşlar sizlerdede böyle bir sorunla karşılaşan varmı yada deneyip yazabilirmisiniz.
  • Güncelleme sonrası kanallar uçuyor mu?
  • şimdi denedim herhangi bir sorun olmadı hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: maho20

Televizyon görüntüleri çok güzel.Kanal geçişleri biraz yavaş.Asıl sorun uyduda.Kanal düzenlemesi zayıf.Kanal ve tp silemiyorsunuz.Ana ekranda kanalları alfabetik veya tp olarak sıralayamıyorsunuz.Ayrıca bazı kanallar kendi kendine kayboluyor. Sıralamada arada 1-2 bazende 5-6 kanalın olmadığını,numara atladığını görüyorsunuz.Sadece favori kanalları arka arkaya başka işlem yapmadan zaplayamıyorsunuz. Her seferinde favori seçeneğine girip oradan kanal seçiyorsunuz.

hocam tvyi fabrika ayarlarına alıphttp://forum.donanimhaber.com/m_62269572/tm.htm burdaki ayarlarla taratınca tüm kanallar çıkıyor sonra listeni de ona göre düzenleyebilirsin yani ben çok rahat sıraladım kanalları işaretleyip öne getiriyoruz sonra sıralamayı yapıyoruz bi okumanı tavsiye ederim ;)

• ya bu televizyonu en uygun nereden alabilirim bilgisi olan versa yazarsa sevinirim arkadaşlar
  • Arabulvar.com da 1.829,00 TL Taksitte yapıyorlar.Bana mail gelmiş.Ben İstanbul Bilişimden almıştım.08.09.2012 tarihinde 2.169 TL ye. Orada şu anda 1.919 TL 10-12 taksitli fiyatı.Fiyatlar baya düştü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maho20 -- 2 Ocak 2013; 9:39:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: suskun4449

quote:

Orijinalden alıntı: NeC@

ya beyler bu televizyonu alcam da şu 3d olayını anlayamadım tmm şimi ben tvi alım msla internetten 3dfilm indirdim usb den takıp izleyebiliyormuyum yada hdmı dan laptoba takarak yoksa bunun için bi aparat alet almam gerekiyormu ?

3d videolar bazen direk ayarlanmış oluyor bazen de yanyana veya üst üste iki görüntü oluyor bunu flash player yada pc aracılığıyla tv ye bağladıktan sonra aç
    görüntü nasil olursa olsun kumandadaki 3d tuşuna baş ordan uygun formatı seçip izle

Kanal kaybolma ve kanal sorunu bende hep el ile frekans ekleme yapınca oluyordu
    format atıp yavaş otomatik kanal aramayı seçin sonra kanalları siralayin dahada karışmayın sıkıntı olmayacaktır

Yeni çıkan kanalları ben de elle giriyorum. Format atsam bile yine elle girince kanal kaybolursa ne anladım ben bu işten.

• biss şifre girme menüsü yok mu uyduda eğer yoksa üzerindeki uydu alıcı çöp demektir..ben trt hd de ntv sporda özellikle idmantv de maç seyredemeyeceksem 640s alırım o zaman...
  • biss şifre girme menüsü yok
  • 5 aydir kullandigim bir cihaz siddetle tavsiye ederim hatta simdi fiyatlarina bakiyorum vay diyorum :)

PS3 + VoodoPlus + Pc

MKV filmlerim olaganüstü 3D yayin digitürkplus ile muhtesem

5 adet gözlük ve magic kumanda stabil olarak kutudan çikmakta bazi erkenler kutudan çikartip ayri ayri satiyorlar aman dikkat edin diyeyim arkadaslar :)

Kesinlikle tavsiye edilir cinema 3d tasarimi evinize ayri bi tarz yaraticak. Güncellemeleride ben bugüne kadar hiç manuel olarak yapmadim güncelleme var diyor ve indir diyorum hepsi bu

biraz göz attimda renkli kartlar hazirlayip ethernet girisi tüm portlarin denenmesi vs denmis bence abarti arkadaslar çünkü 2 yil garantili spot almadiysaniz tabi
  • merhaba lg 42lm660s model televizyonumu bugün aldım öğreneceğim çok şey olduğunu biliyorum ancak ilk olarak sormak istediğim laptopumun ekran görüntüsünü hdmi kablo olmadan tv ye aktarmak istiyorum wifi screan share özelliği ile bunu yapabilen var mı ? Bu konuda yardımcı olabilecek ya da bilgi verecek kimse var mı ? Bu özelliğin telif hakları nedeniyle tüm tvler de kapatıldığına dair bir yazı okudum onun haricinde bilgi bulamadım yardımcı olursanız sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: msakraker1912

merhaba lg 42lm660s model televizyonumu bugün aldım öğreneceğim çok şey olduğunu biliyorum ancak ilk olarak sormak istediğim laptopumun ekran görüntüsünü hdmi kablo olmadan tv ye aktarmak istiyorum wifi screan share özelliği ile bunu yapabilen var mı ? Bu konuda yardımcı olabilecek ya da bilgi verecek kimse var mı ? Bu özelliğin telif hakları nedeniyle tüm tvler de kapatıldığına dair bir yazı okudum onun haricinde bilgi bulamadım yardımcı olursanız sevinirim.

SCREEN SHARE ÖZELLİĞİNİN NE OLDUGU BELLİ DEĞİL.BİLEN DE YOK.ANCAK LAPTOP EKRAN GÖRUNTUSUNU TV YE AKTARMAK İÇİN 3 ŞART VARMIŞ.1 CİSİ LAPTOP WİDİ DESTEKLI OLACAKMIŞ,2.CİSİ EKRAN KARTI MODELİ BİLMEM NE OLACAKMIŞ,3. TAM HATIRLAYAMADIM.GOOGLEE DE SORGULA ORDA BULURSUN.
    ANCAK LAPTPPTAN FİLM VE MUZİK VE RESİMLERİ TV YE AKTARABİLİYORSUN.BEN NEO MEDİA HOME İLE AKTARIYORUM.WİNDOVS MEDİA PLAYER İLE DE OLUYOR.TABİİ WİFİ DE AÇIK OLACAK...

• quote:

Orijinalden alıntı: nava

ntv spor şifreli oldugu zamanlarda izleniyormu. birde dahili uydu alıcısı özelliklerini bilen var mı?

Dahili uydu ile biss girilmiyor bildiğim kadarıyla.
  • Arkadaşlar merhaba,

Ben 42LM660S son yazılımı güncelledikten sonra ülke tercihleri kısmında Türkiye kayboldu. Sizde durum nedir? Hangi ülkeyi seçerek kullanıyorsunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: DEMİRCİEFE

quote:

merhaba lg 42lm660s model televizyonumu bugün aldım öğreneceğim çok şey olduğunu biliyorum ancak ilk olarak sormak istediğim laptopumun ekran görüntüsünü hdmi kablo olmadan tv ye aktarmak istiyorum wifi screan share özelliği ile bunu yapabilen var mı ? Bu konuda yardımcı olabilecek ya da bilgi verecek kimse var mı ? Bu özelliğin telif hakları nedeniyle tüm tvler de kapatıldığına dair bir yazı okudum onun haricinde bilgi bulamadım yardımcı olursanız sevinirim.

SCREEN SHARE ÖZELLİĞİNİN NE OLDUGU BELLİ DEĞİL.BİLEN DE YOK.ANCAK LAPTOP EKRAN GÖRUNTUSUNU TV YE AKTARMAK İÇİN 3 ŞART VARMIŞ.1 CİSİ LAPTOP WİDİ DESTEKLI OLACAKMIŞ,2.CİSİ EKRAN KARTI MODELİ BİLMEM NE OLACAKMIŞ,3. TAM HATIRLAYAMADIM.GOOGLEE DE SORGULA ORDA BULURSUN.
    ANCAK LAPTPPTAN FİLM VE MUZİK VE RESİMLERİ TV YE AKTARABİLİYORSUN.BEN NEO MEDİA HOME İLE AKTARIYORUM.WİNDOVS MEDİA PLAYER İLE DE OLUYOR.TABİİ WİFİ DE AÇIK OLACAK...

Widi çok kolay bi olay sadece kullandığınız bilgisayar Widi destekli olacak. İntel firmasının Lg ile anlaşması var. Yeni nesil i3 i5 ve i7 işlemciniz widi'yi destekliyorsa intelin sitesinde programı var indirip pcye kuruyosunuz tvden arattığınız zaman ekran görüntünüz tvye aktarılıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: palasibo

quote:

quote:

Widi çok kolay bi olay sadece kullandığınız bilgisayar Widi destekli olacak. İntel firmasının Lg ile anlaşması var. Yeni nesil i3 i5 ve i7 işlemciniz widi'yi destekliyorsa intelin sitesinde programı var indirip pcye kuruyosunuz tvden arattığınız zaman ekran görüntünüz tvye aktarılıyor.

Şu an satılan LG laptopların çoğu, hatta %90'ı widi desteklemiyor.
    Benim kullandığım laptop LG marka i5 işlemcili yeni bir cihaz, televizyonum Lg42LM660S ama WIDI çalışmıyor. Neden? Çünkü ekran kartım Nvidia, Wifi kartım intel değil :)
    Çok uğraştım widi için ama cihazın desteklemediği sonucuna ulaştım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kazimyilmaz2009 -- 4 Ocak 2013; 11:34:32 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kazimyilmaz2009

quote:

quote:

quote:

Benim kullandığım laptop LG marka i5 işlemcili yeni bir cihaz, televizyonum Lg42LM660S ama WIDI çalışmıyor. Neden? Çünkü ekran kartım Nvidia, Wifi kartım intel değil :)

Ekran kartı değilde işlemcin ve wireless kartın widi uyumlu olması gerekiyo yanlış bilmiyorsam. Çünkü ekran kartında 3d oyun oynanabilen tek model nvidia, tvye uyumlu crysis 2 oyununu laptopumu tv'ye bağlayarak tamamen 3d olarak oynadım. Ekran kartımızda intel olursa bu şansı kaybetmiş oluruz ve oyun içinde ayrı bir pc almamız gerekir. İntelin sitesinde wireless display bölümüne girdiğinizde otomatik tarama yapan bir link var. Bilgisayarınızın donanımları bulup widi uyumlu olup olmadığını açıklıyor. Aşağıdaki linkten gerekli taramayı yapabilirsiniz.

http://www.intel.com/p/en_US/support/detect/wireless-display

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kazimyilmaz2009

quote:

quote:

quote:

Ekran kartı değilde işlemcin ve wireless kartın widi uyumlu olması gerekiyo yanlış bilmiyorsam. Çünkü ekran kartında 3d oyun oynanabilen tek model nvidia, tvye uyumlu crysis 2 oyununu laptopumu tv'ye bağlayarak tamamen 3d olarak oynadım. Ekran kartımızda intel olursa bu şansı kaybetmiş oluruz ve oyun içinde ayrı bir pc almamız gerekir. İntelin sitesinde wireless display bölümüne girdiğinizde otomatik tarama yapan bir link var. Bilgisayarınızın donanımları bulup widi uyumlu olup olmadığını açıklıyor. Aşağıdaki linkten gerekli taramayı yapabilirsiniz.

http://www.intel.com/p/en_US/support/detect/wireless-display

Dostum maalesef Intel® HD Graphics ekran kartı zorunlu.

O yazılımla tarattım mevcut donanıma ait uyumlu hiç bir yazılım bulamadı.

Aşağıdaki linkte Widi'nin çalışması için sistem gereksinimleri yazılı...

Widi'nin Çalışması İçin Gerekli Sistem Donanım Listesi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kazimyilmaz2009 -- 4 Ocak 2013; 15:14:08 >

• O zaman aynen dediğim gibi widi için ayrı 3d oyun oynamak için ayrı bilgisayarımız olması gerekiyor. Sağlık olsun bizde bir 3-5 yıl daha kullanmayız bu özelliği.
  • 
Sayfa: önceki 7071727374
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.