Şimdi Ara

LG 47LM660S Kanal Ayarlama Yardım.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
152
Cevap
16
Favori
218.647
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Servis ilk kurulumda USB ile güncel kanalları yükledi. Daha sonra ilk gün merakından dolayı TV'yi kurcalarken kanallar gitti. Tekrar yüklemeye çalıştım. Fakat bir türlü beceremedim. Yaptığım işleri yazıcam. Eksik veya yanlış yaptığım birşey olur ve bu konuda yardım ederseniz sevinirim.

1. HOME tuşuna bas.
    2. AYARLAR sekmesini seç.
    3. OTO AYARLAMAYI seç.
    4. UYDU seç.
    5. UYDU AYARINI DEĞİŞTİR seç. Burdan aşağıdakilerini ayarladım.
    a. Uydu - Turksat 42.0E
    b. LNB Frekensı - 9750/10750
    c. Uydu Alıcı Verici - 10730, V, 30000
    ç. LNB Gücü - Açık
    Bunlar ayarlı iken Sinyal Gücü - %54 / Sinyal Kalitesi %53
    Uydu ayarlarını yaptıktan sonra menüden çıkıp İLERİ tuşunu seç.

6. Burada 3 seçenek çıkıyor. Çıkan seçeneklerin hepsini tıkladım. Bunlar :
    a. Program Atlamayı Karıştır
    b. Ağ Arama
    c. Kör Arama

Bunları yaptıktan sonra 221 TV Kanal ve 1 Radyo Kanalı buldu.

Sonunda yaptım diye sevinirken. Bu bulduğu kanalların hepsi şifreli DIGITURK kanallarıymış. Yani boşuna kürek çekmişiz.

Eski receiver ile bir sorunum yok. Anten kablosunu ona takınca kanalları izleyebiliyorum.

NEREDE YANLIŞ YAPIYORUM???

• Aşağıdaki değerleri girip Ağ arama açık şekilde taramayı denermisiniz.

Frekans= 11844 MHz
    Polarizasyon: Dikey (Vertical)
    Sembol oranı (Symbol Rate): 2222 Ksymb, FEC:3/4
  • quote:

Orijinalden alıntı: fsadak

Aşağıdaki değerleri girip Ağ arama açık şekilde taramayı denermisiniz.

Frekans= 11844 MHz

Bunları denedim. Ama bir türlü olmadı. Servis gelip tekrar yükledi kanalları. Kanalları USB'ye servisin yaptğı gibi yedekleyebilirsem tekrar kanal taratması yapmayı deniycem. Belki de receiver de bir problem var...
  • quote:

Orijinalden alıntı: HARPOON

quote:

Orijinalden alıntı: fsadak

Aşağıdaki değerleri girip Ağ arama açık şekilde taramayı denermisiniz.

Frekans= 11844 MHz

Bunları denedim. Ama bir türlü olmadı. Servis gelip tekrar yükledi kanalları. Kanalları USB'ye servisin yaptğı gibi yedekleyebilirsem tekrar kanal taratması yapmayı deniycem. Belki de receiver de bir problem var...

Alıntıları Göster
    Arkadaşım aynı sorun ben de var taratmayı bir türlü beceremiyorum sen çözebildin mi acaba.

• quote:

Orijinalden alıntı: piyangom

Arkadaşım aynı sorun ben de var taratmayı bir türlü beceremiyorum sen çözebildin mi acaba.

Alıntıları Göster
    Bendede aynı sorun var!!!
  • quote:

Orijinalden alıntı: kurtb

Bendede aynı sorun var!!!

Alıntıları Göster
    Soruna çözüm bulan oldumu? Servis mi çözecek yoksa?
  • quote:

Orijinalden alıntı: atalay043

Soruna çözüm bulan oldumu? Servis mi çözecek yoksa?

Alıntıları Göster
    Merhaba ,
    32 lm 669s lg 3d tv aldım. bir süredir digitürk kullanıyordum ama bugün kapattım.
    Turksat 3a uydusuna bağlı kablomu tv ye taktım ve arama yaptığımda yaklaşık 80-90 adet kanal buldu. diğer kanalları nasıl bulacağımı bilen varsa ve yardımcı olursa sevinirim...
    manuel frekans girdiğimde sinyal almıyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: onbakay

Merhaba ,
    32 lm 669s lg 3d tv aldım. bir süredir digitürk kullanıyordum ama bugün kapattım.
    Turksat 3a uydusuna bağlı kablomu tv ye taktım ve arama yaptığımda yaklaşık 80-90 adet kanal buldu. diğer kanalları nasıl bulacağımı bilen varsa ve yardımcı olursa sevinirim...
    manuel frekans girdiğimde sinyal almıyor...

Alıntıları Göster
    merhaba, 5 kasım da yazdığım mesajın üstüne yaptığım araştırmammın sonucudur....
    32 lm669s modeli 3d tv kullanıyorum. düne kadar digitürk kullandım ve görüntüden memnundum. fakat artık gerek kalmadığını düşünüp iptal ettim ve çanağı türksata çevirip uydu kablosunu direkt tv ye bağladım. ve ayarlar kısmından ara tuşuna bastım yaklaşık 25-30 dk sonra 180 civarı kanal buldu ama içlerinde eksik olduğunu farkettim ve bu forumdan araştırıp edindiğim bilgilere dayanarak ( ki aşağıda anlatacağım) diğer kanalları buldum. ama bu bilgiye ulaşmam çok zor oldu...

öncelikle cihazınızda Ayarlar- Ayar- Oto ayarlama kısmına gelip ilerlediğinizde cihazınız benim bulduğum gibi bir miktar kanal buluyor.
    diğer kanalları bulmak için ;
    Ayarlar-Ayar-Uydu ayarı na gelip -Uydu ekle yapıp "diğerleri" seçiyorsunuz.böylece 2.bir uydunuz varmış gibi bir sekme uydu#2 açılıyor. bu uydunun ayarlarını LNB 9750/10600, uydu alıcı verici 12015 h 27500 , LNB gücü açık, diseqC "a" seçip alttan kapat diyorsunuz.

sonra manuel ayarlama sekmesine gidip uydu#2 nizi seçip 12015 H 27500 yapıp bir miktar bekliyorsunuz zaten sinyal almaya başladığınızı aşağıda çıkan renkli çubuklardan anlıyorsunuz. ağ arama sekmesini tıklayıp güncelle dediğinizde arama yapmaya başlıyor. eğer güncelle aktif olmazsa 12015 H 27500 üzerine bir kez daha gidip OK tuşuna basınız.

lg servisinin tavsiye ettiği 11844 v 2222 frekansı batı yönlü frekans olup lg de çalışmıyor. eğer turksat tanıtım kanalına gelip altta geçen bantları takip ederseniz 12015 H 27500 frekansının da otomatik güncellemeye ayrıldığını görürsünüz...

şimdiden hayırlı olsun , bu bilgileri edinmemde yardımcı olan tüm arkadaşlara teşekkür ederim.....

• quote:

Orijinalden alıntı: onbakay

merhaba, 5 kasım da yazdığım mesajın üstüne yaptığım araştırmammın sonucudur....
    32 lm669s modeli 3d tv kullanıyorum. düne kadar digitürk kullandım ve görüntüden memnundum. fakat artık gerek kalmadığını düşünüp iptal ettim ve çanağı türksata çevirip uydu kablosunu direkt tv ye bağladım. ve ayarlar kısmından ara tuşuna bastım yaklaşık 25-30 dk sonra 180 civarı kanal buldu ama içlerinde eksik olduğunu farkettim ve bu forumdan araştırıp edindiğim bilgilere dayanarak ( ki aşağıda anlatacağım) diğer kanalları buldum. ama bu bilgiye ulaşmam çok zor oldu...

öncelikle cihazınızda Ayarlar- Ayar- Oto ayarlama kısmına gelip ilerlediğinizde cihazınız benim bulduğum gibi bir miktar kanal buluyor.
    diğer kanalları bulmak için ;
    Ayarlar-Ayar-Uydu ayarı na gelip -Uydu ekle yapıp "diğerleri" seçiyorsunuz.böylece 2.bir uydunuz varmış gibi bir sekme uydu#2 açılıyor. bu uydunun ayarlarını LNB 9750/10600, uydu alıcı verici 12015 h 27500 , LNB gücü açık, diseqC "a" seçip alttan kapat diyorsunuz.

sonra manuel ayarlama sekmesine gidip uydu#2 nizi seçip 12015 H 27500 yapıp bir miktar bekliyorsunuz zaten sinyal almaya başladığınızı aşağıda çıkan renkli çubuklardan anlıyorsunuz. ağ arama sekmesini tıklayıp güncelle dediğinizde arama yapmaya başlıyor. eğer güncelle aktif olmazsa 12015 H 27500 üzerine bir kez daha gidip OK tuşuna basınız.

lg servisinin tavsiye ettiği 11844 v 2222 frekansı batı yönlü frekans olup lg de çalışmıyor. eğer turksat tanıtım kanalına gelip altta geçen bantları takip ederseniz 12015 H 27500 frekansının da otomatik güncellemeye ayrıldığını görürsünüz...

şimdiden hayırlı olsun , bu bilgileri edinmemde yardımcı olan tüm arkadaşlara teşekkür ederim.....

Alıntıları Göster
    Saat 12 gibi bir hata yaptım tüm listem silindi, 11844 den aradım istediğim kanallar çıkmadı, şimdi otomatik arama devam ediyor. Bu işin dreambox gibi kolay bir yolu yok mu acaba?
    Teknik Servis çalışanı usb den yüklediğine göre bir yöntem mevcut ama çözemedik daha.

• Arkadaslar bu Lg icin hazir turksat kanal listesini yukleyebilecek bir arkadas varsa cok makbule gecer.
  • quote:

Orijinalden alıntı: coupe96

Arkadaslar bu Lg icin hazir turksat kanal listesini yukleyebilecek bir arkadas varsa cok makbule gecer.

Onbakay arkadaşımız anlatmış aslında, bende onun dediği gibi yaptım ve tüm kanallar başarılı bir şekilde kuruldu.
    Sadece tek uydu ayarladım "12015 h 27500" frekansını seçtim.

Onbakay: "Ayarlar-Ayar-Uydu ayarı na gelip -Uydu ekle yapıp "diğerleri" seçiyorsunuz.böylece 2.bir uydunuz varmış gibi bir sekme uydu#2 açılıyor. bu uydunun ayarlarını LNB 9750/10600, uydu alıcı verici 12015 h 27500 , LNB gücü açık, diseqC "a" seçip alttan kapat diyorsunuz. "

Ama sanırım anladığım kadarıyla bir dosya olarak istiyorsun

• :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Originals

:)
    Merkezi sistemi olan sitede turksat ve hotbird uydularını ayarlamak istiyorum. Tek kablo geliyor. Bir sürü şey denendim olmadı. Lütfen biri merkezi sistemde turksat, hotbird için ayarları nasıl yaptığını anlatsın. Resmen soğudun televizyondan açmak gelmiyor içimden.
  • quote:

Orijinalden alıntı: darklight

Merkezi sistemi olan sitede turksat ve hotbird uydularını ayarlamak istiyorum. Tek kablo geliyor. Bir sürü şey denendim olmadı. Lütfen biri merkezi sistemde turksat, hotbird için ayarları nasıl yaptığını anlatsın. Resmen soğudun televizyondan açmak gelmiyor içimden.

Arkadaşım servis televizyonu kurmaya geldiğinde bendeki uydu yayınında bir problem olduğundan dolayı servis kanalları yükledikten sonra sinyal olmadığı için görüntü yoktu.
    Bana dedikleri problem çözüldükten sonra anteni takmanız yeterli demelerine rağmen olmamıştı ve telefon yardımı ile problemimi hallettim.
    Adım adım anlatılıcak olursa;

1. Ayarlar menüsünden uydu sekmesine geliyorsun.
    2. Ordan "Uydu Ayarı"
    3. "Uydu ayarı" bölümünde
    ---------- Uydu <Turksat 42.0E> seç
    ---------- LNB Frekansı <9750/10600> seç
    ---------- Uydu Alıcı verici <10970,V,30000>seç
    ---------- 22KHz Tone <Kapalı> (bu kısım soluk gelicek değiştirilmez)
    ----------LNB Gücü <Açık>
    ---------- DiseqC <A>

4.Tekrar Uydu ayarı bölümünde "Uydu Ekle" seçerek;
    ---------- Uydu <Hotbird 13.0E> seç
    ---------- Uydu Alıcı verici <10719,V,27500>seç
    ---------- DiseqC <B>

5. Bu ayarlardan sonra,
    "-Oto Ayarlama" yı seç ----> Uydu-----> yok -----> ileri----> gelen sayfada;
    uydu1 turksat ve uydu 2 hotbird için "Ağ Arama"yı seçip başlatın.

Yaklaşık 45dk yada 1 saat sürer.
    şifreli kanallar listesinde olmasın isterseniz "ağ arama" yı seçerken "şifreli kanal atla" yı da seçebilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: alicanli

quote:

Arkadaşım servis televizyonu kurmaya geldiğinde bendeki uydu yayınında bir problem olduğundan dolayı servis kanalları yükledikten sonra sinyal olmadığı için görüntü yoktu.
    Bana dedikleri problem çözüldükten sonra anteni takmanız yeterli demelerine rağmen olmamıştı ve telefon yardımı ile problemimi hallettim.
    Adım adım anlatılıcak olursa;

2. Ordan "Uydu Ayarı"
    ---------- DiseqC <A>

4.Tekrar Uydu ayarı bölümünde "Uydu Ekle" seçerek;
    ---------- Uydu <Hotbird 13.0E> seç
    ---------- Uydu Alıcı verici <10719,V,27500>seç
    ---------- DiseqC <B>

5. Bu ayarlardan sonra,
    "-Oto Ayarlama" yı seç ----> Uydu-----> yok -----> ileri----> gelen sayfada;
    uydu1 turksat ve uydu 2 hotbird için "Ağ Arama"yı seçip başlatın.

Yaklaşık 45dk yada 1 saat sürer.
    şifreli kanallar listesinde olmasın isterseniz "ağ arama" yı seçerken "şifreli kanal atla" yı da seçebilirsiniz.

Alıntıları Göster
    @alicanlı

Teşekkür ederim. Tarif ettiğin şekilde de taradım ama show ve bazı diğer kanalları bulmuyor. İki uyduda toplam bulduğu kanal da 200 küsür (şifrelileri atlıyorum).
    Diğer konu da yeni TP eklemek istiyorum değerleri yazıp ekle diyorum ana o pencereyi kapatıp tekrar TP listesini açtığımda eklenmemiş olduğunu görüyorum.
    Tüm güncellemeler yapıldı, diğer odada harici bir receiver var sorunsuz çalışıyor. Uydu hattında sorun olduğunu sanmıyorum.
    Bir de kör taramayı da seçecek miyiz ararken?

• quote:

@alicanlı

Teşekkür ederim. Tarif ettiğin şekilde de taradım ama show ve bazı diğer kanalları bulmuyor. İki uyduda toplam bulduğu kanal da 200 küsür (şifrelileri atlıyorum).
    Diğer konu da yeni TP eklemek istiyorum değerleri yazıp ekle diyorum ana o pencereyi kapatıp tekrar TP listesini açtığımda eklenmemiş olduğunu görüyorum.
    Tüm güncellemeler yapıldı, diğer odada harici bir receiver var sorunsuz çalışıyor. Uydu hattında sorun olduğunu sanmıyorum.
    Bir de kör taramayı da seçecek miyiz ararken?

Alıntıları Göster
    Aynı sorunu bende yaşıyorum yukarıdaki "onbakay" arkadaşınkını şimdi not ettim onu deneyecem..

Servis ilk geldiğinde elindeki usb den kanlları eklemek istedi ancak bizim 28 dairelik ortak sitede turksat diseq-b ve hortbird diseq-c ye göre yapıldığından elindeki usb disec-A göre yapıldıgından servis usb ile yapamayız dedi otomatık tarattı ve toplam şifreşi-şifresiz 328 tane kanal çıkmıştı.o gittikden bir kaç gün sonra ben kurcalarken yanlışlıkla sildim ve onun yaptığı gibi tarattım ancak şifreli-şifresiz 180 tane kanal çıktı ve hd kanallarından atn ve haberkanalı ve fox tv,show tv,minika cocuk,karemel tv ve bır cok ızledıgım kanal cıkmadı. 2-3 defa tekrar denedım malesef olmadı servısı aradım fabrıka ayarlarına geri dön dedi yıne tara dedi onuda denedım bu seferde 122 ye düştü kanal sayısı trt nin hd kanalı ve bır cok kanal iyice gitti. ne yaptıysam beceremedım. yazılım güncellemesinide yapmıştım işin içinde cıkamadım servisi gelmesi için aradım.Beyefendi bende gelsem aynısını yapacam sız uydunuzu kuran kişi arayın dedi uydunuzda problem var dedi. bende sen aradıgında uyduda problem mı vardı kı şimdi olsun dedim. ortak uydu sıstemı dedim. yan odadakı tv baglı olan receıverımde hepsı cıkıyor sıkıntı yok aynı canak antene bağlı dedım. ben elımdekı usb den gelır dısec -a göre kurarım olmassa ceker giderim dıyor.. bende Türkiyedeki herkes mecburmu dısec-a dan ızlemeye böle birsey olur mu ya dedim.bana uyducunuzu cagırın yukarıdakı anetını dısec-a ya göre ayarlasın öle geleyım olmassa o zaman bakarız dıyor.bende 28 daırenın tum turksat uydusu dıseq-B ye göre ayarlanmış hepsnı mı bozuyum dedım.sen bana çölden git su getşr desen daha kolay olur dedım adam o zaman arayın servıs arıza kaydı olusturun gelır ben gıderım dıyor yanı yapmaya anlıyacağınız niyeti yok. bu konuda servıs gelıp tekrar kurma zorunlulugu var mı bılmıyorum yada ucrete mı tabı olur onuda bılemıyorum? Ama yukarıdakı arkadaşın çözümüyle ınsallah çözerimde kurutulurum bu sorundan. çözersem mutlaka yazacam.

• quote:

Orijinalden alıntı: aksaray1

Aynı sorunu bende yaşıyorum yukarıdaki "onbakay" arkadaşınkını şimdi not ettim onu deneyecem..

Servis ilk geldiğinde elindeki usb den kanlları eklemek istedi ancak bizim 28 dairelik ortak sitede turksat diseq-b ve hortbird diseq-c ye göre yapıldığından elindeki usb disec-A göre yapıldıgından servis usb ile yapamayız dedi otomatık tarattı ve toplam şifreşi-şifresiz 328 tane kanal çıkmıştı.o gittikden bir kaç gün sonra ben kurcalarken yanlışlıkla sildim ve onun yaptığı gibi tarattım ancak şifreli-şifresiz 180 tane kanal çıktı ve hd kanallarından atn ve haberkanalı ve fox tv,show tv,minika cocuk,karemel tv ve bır cok ızledıgım kanal cıkmadı. 2-3 defa tekrar denedım malesef olmadı servısı aradım fabrıka ayarlarına geri dön dedi yıne tara dedi onuda denedım bu seferde 122 ye düştü kanal sayısı trt nin hd kanalı ve bır cok kanal iyice gitti. ne yaptıysam beceremedım. yazılım güncellemesinide yapmıştım işin içinde cıkamadım servisi gelmesi için aradım.Beyefendi bende gelsem aynısını yapacam sız uydunuzu kuran kişi arayın dedi uydunuzda problem var dedi. bende sen aradıgında uyduda problem mı vardı kı şimdi olsun dedim. ortak uydu sıstemı dedim. yan odadakı tv baglı olan receıverımde hepsı cıkıyor sıkıntı yok aynı canak antene bağlı dedım. ben elımdekı usb den gelır dısec -a göre kurarım olmassa ceker giderim dıyor.. bende Türkiyedeki herkes mecburmu dısec-a dan ızlemeye böle birsey olur mu ya dedim.bana uyducunuzu cagırın yukarıdakı anetını dısec-a ya göre ayarlasın öle geleyım olmassa o zaman bakarız dıyor.bende 28 daırenın tum turksat uydusu dıseq-B ye göre ayarlanmış hepsnı mı bozuyum dedım.sen bana çölden git su getşr desen daha kolay olur dedım adam o zaman arayın servıs arıza kaydı olusturun gelır ben gıderım dıyor yanı yapmaya anlıyacağınız niyeti yok. bu konuda servıs gelıp tekrar kurma zorunlulugu var mı bılmıyorum yada ucrete mı tabı olur onuda bılemıyorum? Ama yukarıdakı arkadaşın çözümüyle ınsallah çözerimde kurutulurum bu sorundan. çözersem mutlaka yazacam.

(LG lm760S kanal bulma,kanal ayarlama,kanal düzenleme)

Evet sorunum çözüldü arkadaşlar..Benim modelim LG lm760S Modeli idi.

"onbakay" arkadaşın anlattığı gibi yapınca hepsi tekrardan geri geldi eksik kanalım yok. Önce herşeyi sildim(otomatık tarama bölümünden uydu ayarlarında oynama yapınca listeyi kendi otomatik siliyor zaten) "alicanli" arkadaşın anlattığı gibi en başdan başladım..

2. Ordan "Uydu Ayarı"
    ---------- DiseqC <A> ( Bu bende B de olduğu için ben B olarak belirledim.ortak sistem olunca bızım turksatı Dıseq-B ye bağlamışlar)

şifreli kanlları atlaması için kutucuğu işaretleyip taradığımda 260 tane şifresiz kanal buldu.

sonra "onbakay" arkadaşın anlattığı bölüm olan " diğer kanalları bulmak için ;

şimdiden hayırlı olsun , bu bilgileri edinmemde yardımcı olan tüm arkadaşlara teşekkür ederim....." yaptığımda diğer eksik kalanlarıda buldu sorun hallolmuş oldu...

İki arkadaşada çok teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aksaray1 -- 17 Kasım 2012; 14:44:18 >

• quote:

quote:

(LG lm760S kanal bulma,kanal ayarlama,kanal düzenleme)

Evet sorunum çözüldü arkadaşlar..Benim modelim LG lm760S Modeli idi.

"onbakay" arkadaşın anlattığı gibi yapınca hepsi tekrardan geri geldi eksik kanalım yok. Önce herşeyi sildim(otomatık tarama bölümünden uydu ayarlarında oynama yapınca listeyi kendi otomatik siliyor zaten) "alicanli" arkadaşın anlattığı gibi en başdan başladım..

2. Ordan "Uydu Ayarı"
    ---------- DiseqC <A> ( Bu bende B de olduğu için ben B olarak belirledim.ortak sistem olunca bızım turksatı Dıseq-B ye bağlamışlar)

şifreli kanlları atlaması için kutucuğu işaretleyip taradığımda 260 tane şifresiz kanal buldu.

sonra "onbakay" arkadaşın anlattığı bölüm olan " diğer kanalları bulmak için ;

şimdiden hayırlı olsun , bu bilgileri edinmemde yardımcı olan tüm arkadaşlara teşekkür ederim....." yaptığımda diğer eksik kalanlarıda buldu sorun hallolmuş oldu...

İki arkadaşada çok teşekkür ederim.

Alıntıları Göster
    arkadaslar cok guzel anlatmıssınız cok saolun vatan tv yı arattırıp arattırıp bulamıodum ama 2. uyduyu ekleyınce butun kanalları buldum yalnız ben dıseqC yi a yapınca ntvler falan gidiyordu kapalı yapıp aradım ole butun kanallar geldı kanalları gelmeyen arkadaslar ıstersenız sızde kapatıp yapın butun kanallar cıkıo

• quote:

Orijinalden alıntı: fehmi50

arkadaslar cok guzel anlatmıssınız cok saolun vatan tv yı arattırıp arattırıp bulamıodum ama 2. uyduyu ekleyınce butun kanalları buldum yalnız ben dıseqC yi a yapınca ntvler falan gidiyordu kapalı yapıp aradım ole butun kanallar geldı kanalları gelmeyen arkadaslar ıstersenız sızde kapatıp yapın butun kanallar cıkıo

Alıntıları Göster
    teşekkürler .
  • quote:

Orijinalden alıntı: muratsal

teşekkürler .

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar elle frekans girmeyi çözebilen var mı?

Mesela TV8'İn eski frekansı 12513 yüklü bizde o yüzden de açmıyor.Yeni frekansında 12515 olması gerekiyormuş yalnız bir türlü bu değerleri değiştirebileceğim bir menü bulamadım!

AYAR-MANUEL AYARLAMAya giriyorum TV8'İN tüm bilgileri yazıyor frekansı,polarizasyonu vs. fakat değiştirmeme izin vermiyor?Şu frekansa 12515 yazmam gerekiyor sadece?
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.