Şimdi Ara

Leon 1.0 tsi DSG vs 308 1.6 Bluehdi Eat6 (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
130
Cevap
0
Favori
7.032
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Vag grubu araçları kullanan birisiyim ama bu karşılaştırmada 308
  • 308 tabiki, hem ekonomi hem performans hem sağlamlık hem konfor daha ne olsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben de son derece tutumlu ve sorunsuz dizel motoruyla 308 derim.

Neredeyse oy birligi ile 308 denmiş ama %90, 308 alinmayacak

• vergisi yüksek olmasa 308 derdim ama bence le....

yok yok 308
  • Arif kullanıcısına yanıt
    2500 km de vergisi yakıt üzerinden kendini amorti ediyorken sinekten yağ çıkarmanın lüzümu yok bence
  • 15 bin km yi gecmiosan 308 sacma olur. ama diosan modeli begeniom diyecek bisi yok.

• hiç bakma kardeş koşarak 308 al
  • quote:

Orijinalden alıntı: SPECIALIZED

Buradaki yorumlara bakarsan 93.000'e sadece EAT6 verseler yine 308 derler.

İkinci eldeki üstünlüğü ve MQB Platformu olması da göz önüne alınırsa Seat Leon.

Ayrıca şunu da söyleyeyim 308 2 kişilik bir araç. Arka koltuklarına ancak küçük çocuklar sığabilir. Bunu ben söylemiyorum 308 Ana Konusunda kullanıcılar söylüyor. Bagajı 420 Litre yapabilmek için arka koltuk sırtlıkları dikleştirilip, diz mesafesi azaltılmış.

Dar eyvallah, ön tarafa 1.85 adam oturursa dar. O darlıkta sürücü kısmında oluyor. Torpido yapısından dolayı yolcu kısmında sıkıntı olmuyor. Leon ile aralarında dünya fark yok.

Öte yandan söz konusu platformsa eğer, 308'in platformu daha hafif, sürüş dinamiklerinde daha başarılı. Ben 308 almadan önce günlerce Leon kullandım, satın alma amacıyla. C.E kampanyası olunca 308 aldım. 308 net iyi arabadır Leon'dan. Mekaniğinden, konforuna kadar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gorod -- 10 Haziran 2017; 13:2:22 >

• Leon sadece 308'den kötü dğl bana göre c sınıfının en kalitesi aracıdır. O yüzden bnm oyum belli

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben çok merak ediyorum, hükümeti, vergiyi cartı curtu eleştiren insanlar 3-5 yıl önce yüzüne tükürülmeyecek araçlara 80-90 bin gözü kapalı veriyor. Alma arkadaş, tavır koy. Asgari ücreti 1400 tl olan, memuru 2250 alan bir memlekette ortalama sayılacak araba fiyatları 60 bin ulan eskiden 60 bine ev alınırdı.

Ne oldu bize ? cebimizdeki para artmadı fakat herşeyin fiyatı artı, siz hayırdır ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: berbatine

Ben çok merak ediyorum, hükümeti, vergiyi cartı curtu eleştiren insanlar 3-5 yıl önce yüzüne tükürülmeyecek araçlara 80-90 bin gözü kapalı veriyor. Alma arkadaş, tavır koy. Asgari ücreti 1400 tl olan, memuru 2250 alan bir memlekette ortalama sayılacak araba fiyatları 60 bin ulan eskiden 60 bine ev alınırdı.

Ne oldu bize ? cebimizdeki para artmadı fakat herşeyin fiyatı artı, siz hayırdır ?

Dediklerinize katılıyorum, ama şöyle düşünün, bu vergilere bir protesto yapılacaksa topyekün olmalı, 3 5 kişiyle olacak şey değil. Ben diyelim ki dediğiniz gibi almadım, 2010 model aracıma devam ettim, kalan % 95 lik kesim almaya devam etti, neyi ne kadar fark ettirecek, araç fiyatları, vergiler, döviz, enflasyon sürekli artmaya devam edecek, benim 50 eden arabam her sene değer kaybede kaybede 5 sene sonra bugünün parasıyla 30 a gerileyecek. Ben yaptığım protestoyla hem elimdekinin değerinden kaybedicem hem de o süreçte eski aracın arızalarıyla filan vakit ve nakit harcıyacam.

Şu devirde herkes akıllı hocam emin ol, herkes herşeyin farkında, neyin ne olduğunu, hangi malın gerçek değerinin ne olduğunu biliyor, bilmese de internetten, ordan, burdan öğreniyor, eskisi gibi komşuda şahin görüp onu almıyor.

Ben önce ev almaya niyetlendim, ama eli yüzü düzgün bir ev 200-250 binden başlıyor. 150 bin çekilen kredinin geri ödemesi 300 bin lira hem de yıllarca devam ediyor.

Baktım ev alamıyorum, her ne kadar kötü bir yatırım da olsa arabayı yenilemek istedim, çünkü birşey almazsam veya borçlanmassam gelen para hiç birikmeden gidiyor. Ülkemiz de 2. El piyasası yurtdışı gibi değil, orda alınan aracın değeri bikaç senede pul oluyo. Bizde en kötü 3-5 bin lira zarar ettirir, genelde de fiyatlar çok arttığı için enflasyonu görmessek fiyatının arttığı bike oluyo. 2013 de sıfır v40 d2 rdesing almıştım 80 bine, geçen baktım 2. Eli 100 bin olmuş.

Diyeceğim o ki kötü bir yatırım da olsa araba almak da bir yatırım olabiliyor ülkemizde.

• Allure olduğu için 308
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dukkha

308. Fakat fiyat aşırı ucuz değil mi nayiden ne kadar indirim aldınız.

Peugeot ve bayiler zamanında o kadar bindirmişki şimdi 93 bine aşırı ucuz diyebiliyorsunuz. Pazarlama işte böyle birşey.

• dts006 D kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle size hak veriyorum, lakin ben sadece sizi hedef almadım genelleme yaptım.

Millet olarak enayiliğe alışmışız, babamızdan öyle görmüşüz ne yapalım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

quote:

Orijinalden alıntı: Dukkha

308. Fakat fiyat aşırı ucuz değil mi nayiden ne kadar indirim aldınız.

Peugeot ve bayiler zamanında o kadar bindirmişki şimdi 93 bine aşırı ucuz diyebiliyorsunuz. Pazarlama işte böyle birşey.

haklısınız hocam bu fiyat listesindeki farklarda bi türkiyede var sanırım tutturduğuna...
  • Arabanın arkası çok geniş değil evet ama daimi olarak araçta 3-4 yolcu olmayacaksa ara sıra arkaya oturan misafirlerin rahatı için de daha geniş ama kötü arac alınmaz diye düşünüyorum.

• 308
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gorod

quote:

Orijinalden alıntı: SPECIALIZED

Buradaki yorumlara bakarsan 93.000'e sadece EAT6 verseler yine 308 derler.

İkinci eldeki üstünlüğü ve MQB Platformu olması da göz önüne alınırsa Seat Leon.

Ayrıca şunu da söyleyeyim 308 2 kişilik bir araç. Arka koltuklarına ancak küçük çocuklar sığabilir. Bunu ben söylemiyorum 308 Ana Konusunda kullanıcılar söylüyor. Bagajı 420 Litre yapabilmek için arka koltuk sırtlıkları dikleştirilip, diz mesafesi azaltılmış.

Dar eyvallah, ön tarafa 1.85 adam oturursa dar. O darlıkta sürücü kısmında oluyor. Torpido yapısından dolayı yolcu kısmında sıkıntı olmuyor. Leon ile aralarında dünya fark yok.

Öte yandan söz konusu platformsa eğer, 308'in platformu daha hafif, sürüş dinamiklerinde daha başarılı. Ben 308 almadan önce günlerce Leon kullandım, satın alma amacıyla. C.E kampanyası olunca 308 aldım. 308 net iyi arabadır Leon'dan. Mekaniğinden, konforuna kadar.

Adam MQB platform olması sebebiyle Leon demiş ve oturup ciddi ciddi cevap yazmışsınız.

Zaman kaybetmeyin troll takımıyla. Vaktinize yazık.

• Leon ve 308 arasında kararsız kalsaydım eğer , kesinlikle leon alırdım. Yarınım ne olur bilinmez hemen elimden çıkarabileceğim bir araç olmalı altımda , leon 308'e göre daha kolay ,hızlı ve az kayıpla satılır. Ancak illa 0 km araç alınma durumu var ise megane 4 HB/Sedan şu an piyasadaki en mantıklı araç . Hayırlısı olsun.
  • SPECIALIZED kullanıcısına yanıt
    https://forum.donanimhaber.com/yine-yolda-kaldim-1-ayda-3-kez-cozuldu--125493294

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.