Şimdi Ara

Leon 1.0 tsi DSG vs 308 1.6 Bluehdi Eat6

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
130
Cevap
0
Favori
7.030
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, sıfır araç alma niyetim var ancak 2 araç arasında kararsız kaldım, sizin de tecrübe ve fikirlerinizi almak istedim;

1. Araç : Leon Style 1.0 Tsi DSG (+full led, 8" ekran ve geri görüş kamerası) - (2017 model)
    2. Araç : 308 1.6 Bluehdi EAT6 Allure - (2016 model) leondan 10.000 tl pahalı

Şu anda eşimin kullanmakta olduğu ibiza 1.0 tsi dsg var ve ben de çokça kullandım, arkadaşımın 308 1.6 bluehdi eat6 active aracı ile de istanbula gidiş dönüş yaptım, yani iki motor + şanzımanı da biliyorum. Beklentilerim; sorunsuzluk, sağlamlık, yakıt ve en önemlisi trim sesi tarzında seslerin olmaması.
    Bana 308 daha yakın gelse de sizlerin de fikrini almak istedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dts006 -- 15 Haziran 2017; 0:50:18 >

• 308. Fakat fiyat aşırı ucuz değil mi nayiden ne kadar indirim aldınız.
  • 308 tabikide
  • onun bunun lafına bakmam dersen 308 almak mantıklı.
  • çok km yapmıyorsanız leon alıp 9 bin lirayı kenara koymak olabilir, onun dışında 308 alır gider birde allure donanım iyidşr.
  • yakıt olarak baya bi farkeder, 308 derim
  • quote:

Orijinalden alıntı: BekirTemel

çok km yapmıyorsanız leon alıp 9 bin lirayı kenara koymak olabilir, onun dışında 308 alır gider birde allure donanım iyidşr.

1.2 thp 130hp 308 alınır yine de leon alınmaz o fiyatlara. Leonun 60binlerden başlaması lazım. 1-2 sene önce sınıfının en ucuz arabasıydı, tutulmaya başlayınca rakiplerinden yüksek fiyat çekmeye başladılar.
  • commandx C kullanıcısına yanıt
    Leonun benzinli araç fiyatı pejonun en iyi kombosuna denk neredeyse, sıkıntılı bir durum 308 i tercih edecektir arkadaşta zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: commandx

quote:

çok km yapmıyorsanız leon alıp 9 bin lirayı kenara koymak olabilir, onun dışında 308 alır gider birde allure donanım iyidşr.

1.2 thp 130hp 308 alınır yine de leon alınmaz o fiyatlara. Leonun 60binlerden başlaması lazım. 1-2 sene önce sınıfının en ucuz arabasıydı, tutulmaya başlayınca rakiplerinden yüksek fiyat çekmeye başladılar.

iyi güzel de c sınıfında en uygun fiyatlı benzinli/otomatik araç yine leon. Artı olarak donanım avantajı da devam ediyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi auto_man -- 9 Haziran 2017; 21:54:12 >

• Hem dizel hem Eat6 308 derdim. Ama bazen yeni çıkacak olan 1.5 tsi 150 lik yeni Ibıza aklımı çelmiyor değil. 0-100 ü 7.7 sn
  • Leon dizel olsa bu fiyata fikir yürütürdük ama bu ikili arasında 308 alınmalı bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: turkeril

Leon dizel olsa bu fiyata fikir yürütürdük ama bu ikili arasında 308 alınmalı bence.

Konu sahibi arkadaşım ile düşünüyoruz. Beraber gittik zaten yetkili bayiye.Benim durumum ise biraz farklı. Ben ikinci el Bmw E90 320d de bakıyorum ve çok aklımı çeliyor.Max çıkabılecegım rakam 93 bin tl siz olsanız ne tercıh edersiniz?
  • Avron A kullanıcısına yanıt
    Valla bmw'den pek anlamam bi şey diyemeyeceğim.

Bi yandan Ceed'e de bakın derim, kasa değişeceği için fırsat fiyatlar olabilir. Yağ gibi araba
  • 308 bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dukkha

308. Fakat fiyat aşırı ucuz değil mi nayiden ne kadar indirim aldınız.

Birkaç bayide 3-5 adet varmış hocam. Ben göraldan aldım fiyatı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: auto_man

quote:

Orijinalden alıntı: commandx

quote:

iyi güzel de c sınıfında en uygun fiyatlı benzinli/otomatik araç yine leon. Artı olarak donanım avantajı da devam ediyor.

Liste fiyatlarına bakmayın bence. Dizel otm allure 308 93bin mesela.

Geçen hafta Auris advanced cvt aldı forumdan birisi,80bin lira.

• Garantisi bitmeden satacaksan leon, uzun vadeli kullanacaksan 308.

Hayirli gunler.
  • Arkadaş Peugeot o fiyata 308 araç yapıyor, Az Allah aşkına şu arabanın göstergelerine bakın ya motorlardaki göstergelerin aynısı olmuş resmen şaka gibi.
  • 93 bine çıkıp dizel otm 308 alabiliyorsanız leon düşünmenin pek de bir manası yok bence leon fr olmadığı sürece. Anlaşılan siz performanstan ziyade ekonomiye odaklanmışsınız. Param cebimde kalsın deyip leon ile iyi ekonomi yapabilirsiniz. Sonuçta arada 9bin lira fark var az para değil.

308deki motor çok iyi, şanzıman da gayet iyi ve sorun çıkarmayacak bir şanzıman. Bence tek eksik comfort paket kalıyor. O araba comofort paketle alınsın diye tasarlanmış resmen. Cam tavansız 308 ilanlarını direk kapatıyorum ben mesela. O yüzden alabiliyorsanız öyle alın derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lord Sparhawk

93 bine çıkıp dizel otm 308 alabiliyorsanız leon düşünmenin pek de bir manası yok bence leon fr olmadığı sürece. Anlaşılan siz performanstan ziyade ekonomiye odaklanmışsınız. Param cebimde kalsın deyip leon ile iyi ekonomi yapabilirsiniz. Sonuçta arada 9bin lira fark var az para değil.

308deki motor çok iyi, şanzıman da gayet iyi ve sorun çıkarmayacak bir şanzıman. Bence tek eksik comfort paket kalıyor. O araba comofort paketle alınsın diye tasarlanmış resmen. Cam tavansız 308 ilanlarını direk kapatıyorum ben mesela. O yüzden alabiliyorsanız öyle alın derim.

Ekonomi önemli tabi ama önceliğim değil, ben sürüş keyfini ön planda tutuyorum hocam. Oturma pozisyonu, aracın performans isteklerine nazlanmaması ve araçtan sinir bozucu değişik sesler gelmemesi daha önemli benim için. Opsiyon malesef yok hocam, zaten kalan son 2016 modellerden, yoksa full clionun bile 90 binlerde gezdiği düşünülürse 308 in bu fiyata da olmayacağını düşünüyorum.
    Ekonomi olarak da 1.0 tsi ibiza sakin sürerseniz gerçekten çok ekonomik olabiliyor. Merak edenler için Ankara şehir içinde 35 km ortlama hızda 5.0 lt ortalama bile gördüm. Tabi eşim kullanırken olan ortalama bu, ben o kadar sakin kullanamıyorum. Leon da ağırlıktan filan yarım litre fazla da yaksa çok çok önemli değil. Ama şu an ülkemiz şartlarında dizel olması tabi ki her açıdan daha avantajlı.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.