Şimdi Ara

Lcd/Plazma Panel Arızaları ve Genel Garanti Prosedürleri (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
475
Cevap
8
Favori
115.308
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • abi sana bu crt gelmeseydi yaşar abinin hacca gittiğini öğrenemicektim

bizim buralarda nedense hep arçelik lcd paneller var.hiç sorun yok tıkır tıkır çalışıyo mşallah.

highwaymouse bu pio 5090 a ne fiyat diyolar belki ankara caddelerinde gezerken bi kaç tanede bize denk gelir.
  • 5789 TL.gibi bri fiyatı vardı Darty'dekinin üzerinde. "Kardeşim bu teşhir. Mutlaka indirim yapmalısınız. Ne olur en son" dedim. "Sorayım" dedi. Gitti geldi..."5300 küsura olur, asma aparatını da size 30 Tl.ya veririz" dedi. Bende ben ayak isterim dedim. O da "Onu da 200 küsura veririz." dedi. Ben de " Kardeş! aslında tam almaya niyetim yok. Ama düşünecem. Eğer niyetim ciddiyet kazanırsa gelirim; doğru dürüst pazarlık yaparız" dedim. "Tamam" dedi. Çıktım geldim.

Dolayısıyla 5000 TL.ya alınabilirse olabilir. Ama işte yok gibi birşey piyasada. Olanlar teşhir. Teşhirlerde de burn-in durumuna vs. dikkat etmek lazım.

Sıfır bulunsa, ben de tv alacak olsam kesinlikle gider Pioneer 5090 alırdım. Gerçi aynı yerde Samsung'un 50b430 plazma modeli de 1999 TL. fiyata sahipti. Bir yerden düşününce de 2 mislinden fazla para vermen gerekiyor Pioneer için. Samsung fiyatı uygun olduğu için bir kaç sene sonra bozulsa da pek üzmez insanı. Zaten kullan at oldu bu meretler. Çok para vermekte iyi değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HiGHWAYMOUSE -- 23 Ekim 2009; 23:11:39 >

• Geçen baya kurcaladım sitesini ama öyle birşey göremedim. Destek kısmında bir mail var; oraya yazıpta cevap alabilen yokmuş. bknz. sikayetvar.com

Telefon numarası var; karşına insan çıkmıyor. Telesekreter servislerin adını ve telefonunu sırasıyla okuyor. Zaten netten veya garanti belgesinde yazıyor onlar...
  • Ayıp ediyor bu sony , orta segement'te liderliği zaten samsung'a kaptırdılar , high ürünleride çok pahalı , kimse darılmasın kızmasın , sony & toshıba durumunu iyi görmüyorum artık , toshıba'da mal yok sony'de ciddiyet yok ,

Samsung mkv multımedia desteği ile aldı gitti , gerçi bu panel dünyasında ne olacağı belli olmuyor , tak bir seri çıkıyor herşey altüst oluyor ama insana yaklaşımları hep aynı....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Am@deus -- 24 Ekim 2009; 2:19:40 >
  • Samsung bu senenin galibi; bu bir gerçek... Ama bu piyasada rüzgarlar birden ters dönebiliyor. Geçen sene de Sony iyi satıyordu. Pio kayboldu gitti. Panasonic bir türlü yerleşemedi Türkiye'ye. Lg yeni yeni distribitör işini rayına soktu. Philips biraz derli toplu duruyor. Ama o da Sony gibi emsal modellerde fiyat biraz yüksek.
  • Herhalde bu önümüzdeki yıl pıoneer boşluğunda panasonic o koltuğa oturucak , samsung yakalanması zor phılıps dediğin gibi güçlü duruyor bu 9 serileri can yakıcak ama pahalı , bakalım zaman ne göstericek , sony&sharp ortaklığından çıkıcak panellerde çok çok önemli....
  • samsung ve lg .mkv olayını iyi kullandı..ama insanların panel alırken gerçek ve en onemli bakmaları gereken kriterlerin goz ardı edilmesine ön ayak oldu bu firmalar..yani artık insanlar motion vs.. gibi ozelliklere bakmayıp player ozellikleri arar oldular..bu iyi bir şey degil..
  • Bugün emanet tv'yi getiren elamanlara da sordum. Parça gelecek falan uzun sürer dediler. Biraz da telefondaki kızın kutu şartı koşmasından bahsettim. Böyle birşey olur mu? dedim. Yok abi...Kutuyu bir ay saklasanız yeter. Ondan sonra aramıyoruz dedi.

Aklıma geliyor bunlar şimdi benim tv'yi deneme tahtasına çevirirler ve mutlaka bir kaç civata arttırırlar. Orasını burasını çizmeseler bari...
  • quote:

Orijinalden alıntı: caution

samsung ve lg .mkv olayını iyi kullandı..ama insanların panel alırken gerçek ve en onemli bakmaları gereken kriterlerin goz ardı edilmesine ön ayak oldu bu firmalar..yani artık insanlar motion vs.. gibi ozelliklere bakmayıp player ozellikleri arar oldular..bu iyi bir şey degil..

Altı üstü kaçtıklarıda 300-400tl nmt , tabi onlarda haklı biryerde adam motion durumunu bile bilmiyor ona mkv göstersin'de gerisi önemli değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HiGHWAYMOUSE

Bugün emanet tv'yi getiren elamanlara da sordum. Parça gelecek falan uzun sürer dediler. Biraz da telefondaki kızın kutu şartı koşmasından bahsettim. Böyle birşey olur mu? dedim. Yok abi...Kutuyu bir ay saklasanız yeter. Ondan sonra aramıyoruz dedi.

Aklıma geliyor bunlar şimdi benim tv'yi deneme tahtasına çevirirler ve mutlaka bir kaç civata arttırırlar. Orasını burasını çizmeseler bari...

Ben ustaya usta demem parça artırmadıkça şakası bir yana çizik olucaktır diye düşünüyorum ,
    buda lehimize fırsat olabilir Bana nedense hala modülü yapamazlar gibi geliyor

• Beyler karıştırmayın bazı şeyleri yine!!

1-Pio,dünyanın en iyi PDP sidir vede rakibi yoktur,bunların panelleride öyle 3/5 senede gitmez!!!
    6/7/8 seneyi bunlar rahatça görürler,kaldıki şuanda eski model bir dünya Pio kullanıcısı vardır dünyada o sürelere gelen!

PDP de Samy/LGE nin lafı bile olmaz Pio nun yanında,kaldıki Pany nin bile esamesi okunmuyordu Pio ların yanında

Adamlar rakipsiz idiler,Pio dedinmi ismi yetiyor
    Diğerleri amele kalır onun yanında!

2-Samy ise USA dahil bütün dünyada(bir tek Japonya hariç tabiki,çünkü "caponlar" Kore malını ülkeye sokmazlar)son 3/4 senedir
    TFT-LCD TV hemde açık ara Lider(Satış adetleri bazında tabiki!!!) ardından Sony geliyor,diğerleri ise sadece nal topluyor!

Global pazarda TOP-2 de iki Marka vardır Samy ve Sony gerisi hikayedir!

Tek istisnası Japonya dır;burada Sharp ın muazzam bir pazar payı vardır(yaklaşık %55/60)

Samy ayrıca işide çok iyi biliyor özellikle Satışta!!! ve agresif fiyat yapısıyla herkesi aynen bozuyor!
    Ayrıca mallarıda son 2 senede çok ciddi iyi seviyeye gelmiştir!
    LED te herifler böyle agresif fiyat stratejisi uygulamasalardı,bugün LED ler Araba parasına satılacaktı!!!!!
    LED-LCD te aslında hiç bir bok yok,hatta "maliyeti" dahada ucuz!!!ama herifler "tekniği satıyorlar" uyanın az biraz

3-Phil ise Sharp Modüle döndü yakında ciddi ses getirir!!!
    LED 9704 serisi(40"/46"/52")Sharp tır vede tavsiyemdir
    Diğer LED leri hikaye(LGD Modüllü olanlar!!)

4-Samy ayrıca MKV ile çok ciddi sayıda panel sattı global pazarda!

5-LGE de MKV var ama satışta hikaye,sadece ucuz fiyatıyla iş yapabiliyor,hala bildiğimiz sıkıntılı LGE!!

6-Tosh ta hikaye,alınası malı kalmadı bunların artık!
    ZF355 den sonra işi bıraktı bunlar

CELL-Chip ise 5 sene sonra ancak alınır
    ZX1 bu arada XS1 den bile iyi laf aramızda ama XS1;1 Araba fiyatına idi,ZX1;ise 2 Araba fiyatına çıktı

7-5090 almak isteyen varsa ve o rakamlara çıkabilenler,gidip malı kapsınlar 300/500 hesabı yapmasınlar!

8-Bu arada "Yaşar" ne ayak yaw,herif konuşma özürlü gibi!!

9-HP nin bende Monitörü vardır(w2207h)geçen sene "Likit-sızdırması" yaptı;telefon ettim İst.Merkeze ve 2 gün sonra Kargodan gelip
    kutusunda aldılar ve İzmir Bölgeye gitti;8 gün sonrada bir üst modeli olan yukarıda yazdığım panel geldi!!
    Ancak bende çok şikayet okuyorum fakat bunlar genelde Notebook üzerine!!!
    Ülen bu Dist.firmarın hiç birisinin bir standart sistemi yok be
    Gerçekte Şikayetler diz boyu!!!

++

• Hocam aynı paraleldeyiz Pana götürür derken iyi mal satar lakin pıo çekildi ya Pıo kaçıranlar artık mecbur burdan mal alıcak....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Am@deus -- 24 Ekim 2009; 3:12:21 >
  • albani abi yaşar 2. sayfada... MSJ LARA nerenle bakıyon anlamadım
    8-''Bu arada "Yaşar" ne ayak yaw,herif konuşma özürlü gibi''!! albani abi bu sizin bana hitap şekliniz
    (sn highway a sony servisin geçici olarak verdiği crt tv deki görüntü bkz 2.sayfada)
  • albani hocam,

Bir soru daha aklıma geldi... Şimdi hani benim tv'nin modülü değişecek ya...

İşte bu modülün belli özellikleri var. Kontrastı şu, 8 bit vs. Buna adamlar gidip yine 8 bit olan yeni v5500'deki modülden takabilirler mi mesela? Takarlarsa board, yazılım vs. değişmeden çalışır mı? Yoksa illa 52v4000'de kullandıkları panelin birebir aynısı mı olmak zorunda?
  • Senin eski Modül 10-bit ve sanırım CR 2000/2500;1 lik Samsung S_PVA
    Ellerinde mutlaka bu Modül den vardır,stokları bu konuda bazı üreticilerin çok geniştir v.s

Ancak o tip bir Modül yoksa çok büyük ihtimal 8-bit yeni nesil bir Modül takacaklardır! yine büyük
    ihtimal Samsung S_PVA olacaktır CR 5000;1 lik(veya daha yenisi 8000;1 lik ama bunu sanmıyorum taksınlar
    pahalı bu çünkü)

MB/SW v.s bunlar sorun olmaz,zaten bunlar onlar için para tutan şeyler değildir!!takma bunlara kafanı sen++

++
    Bu arada bakıyorum,başlık açılalı 8 gün olmuş ama şuan itibarıyla 2165 görüntüleme var
    müthiş ilgi çektiği aşikar herkes "acaba" veya "yaw ne oluyor" gibi tedirginliklerde olabilirler,ama doğaldır,
    normaldir ve her panelin başına gelecek bir şeydir kaçınılmaz olarak
    Kimse moralini filan bozmasın böyle "gerçek" lerle!!

++

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi albani -- 24 Ekim 2009; 22:48:50 >

• Takmıyorum hocam. Meraklıyım da ben bu tip işlere ondan çok sık soru soruyorum. Bazen ise en azından cevabını tahmin ettiğim şeylerde diğer arkadaşlarla birlikte öğrenelim diye sorduğum da oluyor.

Şimdi verdiğin bilgilerden benim panelin 10bit olduğunu bilmiyordum. Ben w4000'ler 10 bit ama v4000 serisi 8 bit diye biliyordum. İlginç geldi...

Laf lafı açıyor; bir soru daha sorayım hocam.

Bu montaj sırasında paneli doğru dürüst oturtamamak veya başka bir hata ışık sızdırması gibi sorunlara yol açar mı? Yoksa bu hata modülün kendisinden kaynaklanan bir şey midir?

Hani insanın aklına backlight bleeding falan deyince ve genelde kenarlardan ışık sızması olduğu için sanki modül kasaya tam oturmamış da ondan sızdırıyormuş gibi geliyor. (Hayal gücümü fazla mı zorladım ne?)

• Bende 8 bit diye biliyorum v4000 serisini ,

Hani insanın aklına backlight bleeding falan deyince ve genelde kenarlardan ışık sızması olduğu için sanki modül kasaya tam oturmamış da ondan sızdırıyormuş gibi geliyor. (Hayal gücümü fazla mı zorladım ne? )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Am@deus -- 24 Ekim 2009; 23:02:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: albani

++
    Bu arada bakıyorum,başlık açılalı 8 gün olmuş ama şuan itibarıyla 2165 görüntüleme var
    müthiş ilgi çektiği aşikar herkes "acaba" veya "yaw ne oluyor" gibi tedirginliklerde olabilirler,ama doğaldır,

++

Yok bir de başlık sadece "Samsung lcd bozuldu" şeklinde. İçeride Sony daha çok konuşuluyor. Bozulan Sony, başında kabak patlayan Samsung oldu...

• quote:

Orijinalden alıntı: HiGHWAYMOUSE

quote:

Orijinalden alıntı: albani

++

++

Yok bir de başlık sadece "Samsung lcd bozuldu" şeklinde. İçeride Sony daha çok konuşuluyor. Bozulan Sony, başında kabak patlayan Samsung oldu...

Modül samsung dostum o kadar'a olsun

• Yaw Yaşar'da olay olmuş. Uydu yayınında sorun vardı. Pek çok kanal çekmiyordu. Servis geldi, o an o kanal açıktı. Ben de bir fotoğraf çekeyim dedim. Hepsi bu...

Ama çok isteyen olursa Yaşar Alptekin'li bir kaç tane daha var tv fotoğrafı.

Bu arada emanet tv'de 50hz.miş Pır pır titriyor. Düz flat olmasına rağmen parabolik bozukluklar bunda da var. Menü yapısı Sony LCD'lerle nerdeyse aynı, sadece biraz basiti. Gözüm büyük tv'ye alıştığından bunu seyrederken sihirbazların yardımcı kızı kapattıkları sonrada testereyle kestikleri daracık kutulara konmuş gibi hissediyorum.

4-5 m.izleme mesafesinden altyazı vs. okumak neredeyse imkansız. Dolayısıyla LCD'lerde hızlı altyazılarda flulaşma oluyor okuyamıyorum tezi önemini kaybediyor. Çünkü bunda hiçbirşey görülmüyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HiGHWAYMOUSE -- 24 Ekim 2009; 23:45:52 >

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.