Şimdi Ara

Kombi ve Tesisat Öneri-eski- (154. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.287
Cevap
16
Favori
377.031
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 152153154155156
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Kombi ve Tesisat Öneri-eski-
  • Çocuk od.(2)1,20 DD Plus Çapraz bağ.

Kombi ve Tesisat Öneri-eski-
  • quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

quote:

Orijinalden alıntı: ahmet_sast

Merhaba arkadaşlar. 180 m2 3+1 ev için ideal kombi nasıl olmalı acaba, ev Kastamonu'da kışlar hayli soğuk geçer (-38 görmüşlüğüm var) evde pencere sayısı oldukça fazla ama pencerelerin ısı yalıtımı var, petekler değişecek, daire ara kat ve güneş alır ön ve yan cephesi açık.

ev net kaç m2? yani ısıtılacak net alan?
    ısıtılacak odaların m2 lerini yazarsanız evinize uygun kapasite kombi belirlenmiş olur

hocam alakanıza teşekkür ederim, babam araştır demişti bana ama benden bir cevap almadan almış kombiyi. buderus gb 072 almış, ısıtılacak odalar tahmini olarak ikisi 30 m2 ikisi 15 m2 civarıdır sanırım sizce doğru bir seçim mi olmuş acaba

• @ altila hayırlı olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hasanbatuhan -- 10 Haziran 2012; 13:09:33 >
  • Hayırlı olsun @altila. Sayacı bağlayan arkadaş pek bir mutlu. :) Neşeli bir montaj olmuş sanırım. :)
  • quote:

quote:

quote:

Merhaba arkadaşlar. 180 m2 3+1 ev için ideal kombi nasıl olmalı acaba, ev Kastamonu'da kışlar hayli soğuk geçer (-38 görmüşlüğüm var) evde pencere sayısı oldukça fazla ama pencerelerin ısı yalıtımı var, petekler değişecek, daire ara kat ve güneş alır ön ve yan cephesi açık.

ısıtılacak odaların m2 lerini yazarsanız evinize uygun kapasite kombi belirlenmiş olur

hocam alakanıza teşekkür ederim, babam araştır demişti bana ama benden bir cevap almadan almış kombiyi. buderus gb 072 almış, ısıtılacak odalar tahmini olarak ikisi 30 m2 ikisi 15 m2 civarıdır sanırım sizce doğru bir seçim mi olmuş acaba

evet iyi bir seçim olmuş

buderus gb72 pahalıdır ama çok iyi bir kombidir.hayırlı olsun

• @ disintegration yeni çıkan baymaklar hani min ısıl gücü 4.7 kw ta elde ediyor yazmıştınız ya;katalogları malesef öyle demiyor.80/60 4.7 kw yazıyor.Yanlış yazdılarsa bi zahmet düzeltiverseler iyi olur baymakın.Ayrıca duo3 tec iç fotoğraflarıyla bu yeni üç kombinin iç fotoğraflarında baya bir farklılıklar var.Ayrıca iç kısmın resmini şöyle güzel bir fotoğraf çeken birine çektirseler çok daha iyi olurdu.
  • Son bir şey daha sorayım. DD Nitromix alacağım büyük ihtimalle fakat hangi siteden almamı önerirsiniz. Güvenirlilik açısından TEKZEN diyorum ama parçalarını gönderip göndermediklerini bilmiyorum. Başımın ağrımayacağı ve parçaların gönderileceği önereceğiniz bir site var mı?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

evet iyi bir seçim olmuş

buderus gb72 pahalıdır ama çok iyi bir kombidir.hayırlı olsun

teşekkür ederim üstad

• quote:

Orijinalden alıntı: Hasanbatuhan

@ disintegration yeni çıkan baymaklar hani min ısıl gücü 4.7 kw ta elde ediyor yazmıştınız ya;katalogları malesef öyle demiyor.80/60 4.7 kw yazıyor.Yanlış yazdılarsa bi zahmet düzeltiverseler iyi olur baymakın.Ayrıca duo3 tec iç fotoğraflarıyla bu yeni üç kombinin iç fotoğraflarında baya bir farklılıklar var.Ayrıca iç kısmın resmini şöyle güzel bir fotoğraf çeken birine çektirseler çok daha iyi olurdu.

hasanbatuhan

biraz üslubunu düzeltsen diyorum hani mani ne demek istiyorsun

cümlelerinde hesap sorar gibi soruyorsun. amacın maksatın nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 10 Haziran 2012; 17:42:58 >
  • ECA confeo premix s 24 kw lık kombiyi 102 m2 lik dairemize aldık sizce bu enerji bu m2 ye fazlamıdır ve zararı ne olur bu fazlalığın?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kurtbey02

ECA confeo premix s 24 kw lık kombiyi 102 m2 lik dairemize aldık sizce bu enerji bu m2 ye fazlamıdır ve zararı ne olur bu fazlalığın?

24 kw kombiler en fazla 150-160m2 evler içindir

yani 102m2 bir ev için ideal,doğru tercih yapmışsınız
  • quote:

quote:

@ disintegration yeni çıkan baymaklar hani min ısıl gücü 4.7 kw ta elde ediyor yazmıştınız ya;katalogları malesef öyle demiyor.80/60 4.7 kw yazıyor.Yanlış yazdılarsa bi zahmet düzeltiverseler iyi olur baymakın.Ayrıca duo3 tec iç fotoğraflarıyla bu yeni üç kombinin iç fotoğraflarında baya bir farklılıklar var.Ayrıca iç kısmın resmini şöyle güzel bir fotoğraf çeken birine çektirseler çok daha iyi olurdu.

hasanbatuhan

Üslub değiştirecek bir şey yazmadım ben.Sadece yorum yaptım.Sayfalar boyu Baymaktan bahsettiniz 4.7 Kw diye;ben yazmadım siz yazdınız.Alınacak bir şey de yazdığımı hiç sanmıyorum.Yukarıda yazdığım ilk cümle sadece ve sadece sizi ilgilendiriyor.Diğer yazdıklarım ise Baymak ı o kadar.Sonuçta Baymak bile 80/60 ta yazmış 4.7 KW ı.Siz daha kombi piyasaya yeni çıkmışken min ısıl güçte 4.7 Kw tüketiyor diye yazdınız.Ben yazmadım,Baymak ta yazmamış,sadece siz yazmışsınız.Diğer cümleler ise zaten sizi bağlamıyor.Baymak ın kullanma kılavuzu ya da broşüründe yapmış olduğu yanlışlıktan bahsediyorum.50/30 da 4.7 Kw olasaı gereken değer 80/60 olarak alınmıştır diyorum.Ayrıca Duo 3 tec ya da Novadens Extra da ki kombi içi fotoğrafları ile yeni çıkardığı 3 kombi iç fotoğrafları arasında fark var diyorum.Çünkü son çıkan 3 kombinin iç fotoğrafları sanki çabucak çekilip sitesine konmuş gibi duruyor anlamında yazdım.Sizi bağlayan bir şey yok bu konuda.Yoksa Üslub falan bozan yok.
    http://www.baymak.com.tr/UserFiles/AttachmentFiles/Kombi/ID_4007_tr_TR/1.Bro%C5%9F%C3%BCr.pdf
    Baymak ın yaptığı yanlışlığı yukarıda ki linkte vertiği teknik bilgiler de 7. ve 11. satırlardaki rakamlara dikkat ederseniz ne demek istediğimi daha iyi anlarsınız.O satırlardaki yazdığı 80/60 ın bir tanesi 50/30 olacak ve olmalı.Sonuçta 80/60 her iki satıra da yazmış ve her iki satırda ki değer aynı değil.Biri 4.3 diğeri 4.7.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hasanbatuhan -- 10 Haziran 2012; 23:28:31 >

• quote:

quote:

quote:

hasanbatuhan

Üslub değiştirecek bir şey yazmadım ben.Sadece yorum yaptım.Sayfalar boyu Baymaktan bahsettiniz 4.7 Kw diye;ben yazmadım siz yazdınız.Alınacak bir şey de yazdığımı hiç sanmıyorum.Yukarıda yazdığım ilk cümle sadece ve sadece sizi ilgilendiriyor.Diğer yazdıklarım ise Baymak ı o kadar.Sonuçta Baymak bile 80/60 ta yazmış 4.7 KW ı.Siz daha kombi piyasaya yeni çıkmışken min ısıl güçte 4.7 Kw tüketiyor diye yazdınız.Ben yazmadım,Baymak ta yazmamış,sadece siz yazmışsınız.Diğer cümleler ise zaten sizi bağlamıyor.Baymak ın kullanma kılavuzu ya da broşüründe yapmış olduğu yanlışlıktan bahsediyorum.50/30 da 4.7 Kw olasaı gereken değer 80/60 olarak alınmıştır diyorum.Ayrıca Duo 3 tec ya da Novadens Extra da ki kombi içi fotoğrafları ile yeni çıkardığı 3 kombi iç fotoğrafları arasında fark var diyorum.Çünkü son çıkan 3 kombinin iç fotoğrafları sanki çabucak çekilip sitesine konmuş gibi duruyor anlamında yazdım.Sizi bağlayan bir şey yok bu konuda.Yoksa Üslub falan bozan yok.
    http://www.baymak.com.tr/UserFiles/AttachmentFiles/Kombi/ID_4007_tr_TR/1.Bro%C5%9F%C3%BCr.pdf
    Baymak ın yaptığı yanlışlığı yukarıda ki linkte vertiği teknik bilgiler de 7. ve 11. satırlardaki rakamlara dikkat ederseniz ne demek istediğimi daha iyi anlarsınız.O satırlardaki yazdığı 80/60 ın bir tanesi 50/30 olacak ve olmalı.Sonuçta 80/60 her iki satıra da yazmış ve her iki satırda ki değer aynı değil.Biri 4.3 diğeri 4.7.

hasanbatuhan
    baymak ın dizgi hatası beni ilgilendirir gibi yazmışsın.yazdığın cümleyi tekrar oku
    bu kombiyi ben üretmedim
    evet bana doğrudan yazmışsın ama beni suçlayan tarzdan yazmışsın

iki grafikte anlaşılmayacak ne var

ürün broşürlerindeki (kullanma kılavuzu demiyorum dikkat) 80-60 işletme 4.7 değil 4.3 olması gerekirdi

ordaki 3 (üç) yanlış yazılmış

bu kadar basit

ayrıca mesajın sonunda sanki ben o kombiyi üretmişim gibi ortaya neden bu kombiler farklı diyorsun,

yeni kombilerde cold burner door teknolojisi var
    ayrıca eski kombilerin anakartı siemens ti
    bu yeni kombilerde yeni anakart honeywell görünüyor. eski ve yeni kombiler arasındaki farkı anlamak için kombi uzmanı olmaya gerek yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 11 Haziran 2012; 0:01:00 >

• quote:

Orijinalden alıntı: dangerous

E.C.A şimdi daha ağır basıyor. Sonuçta siz de kullanıyormuşsunuz. İyi olmasa önerilmez diye düşünüyorum. Peki Alarko markası için ne dersiniz? Hanımın dayısı Alarko firmasında çalışıyor. Eğer tavsiye edebileceğiniz bir ürün varsa, kendisinden fiyat öğrenmek isterim.

Alarko yurtdışında Ataq olarak bilinen kombileri Türkiye ye uyarlıyor bildiğim kadarıyla Atag kombilerde kaliteli ve sedbuk verileride iyiler arasında..Alınabilir...Ancak ben araştırma yaparken int.sitelerinde ve mağazalarda Alarko kombilere rastlamadım..pazarlama biraz zayıf gibi..

Buderus GB012 premiks değil condendens (yarım) yoğuşmalı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaderaniz

Son bir şey daha sorayım. DD Nitromix alacağım büyük ihtimalle fakat hangi siteden almamı önerirsiniz. Güvenirlilik açısından TEKZEN diyorum ama parçalarını gönderip göndermediklerini bilmiyorum. Başımın ağrımayacağı ve parçaların gönderileceği önereceğiniz bir site var mı?

Bilinen kombi sitelerinde sorun çıkmaz kombinin yanında standart olarak verilen baca dirsek ve borusu olur, başka parça olmaz.

Yalzın kombi altına metal filtre ve vana alırsanız daha iyi olur,
    http://www.kombi.com/urun.php?prod=TDS-Princ-Kombi-baglanti-Seti-0--10273
    bu birleşik filtreli vana, ayrı ayrıda satılır yerel firmalardan da bulabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: intererdem

quote:

E.C.A şimdi daha ağır basıyor. Sonuçta siz de kullanıyormuşsunuz. İyi olmasa önerilmez diye düşünüyorum. Peki Alarko markası için ne dersiniz? Hanımın dayısı Alarko firmasında çalışıyor. Eğer tavsiye edebileceğiniz bir ürün varsa, kendisinden fiyat öğrenmek isterim.

Alarko yurtdışında Ataq olarak bilinen kombileri Türkiye ye uyarlıyor bildiğim kadarıyla Atag kombilerde kaliteli ve sedbuk verileride iyiler arasında..Alınabilir...Ancak ben araştırma yaparken int.sitelerinde ve mağazalarda Alarko kombilere rastlamadım..pazarlama biraz zayıf gibi..

Buderus GB012 premiks değil condendens (yarım) yoğuşmalı.

http://www.alarko-carrier.com.tr/Fiyat/B.2-2-1.pdf

Fiyat listesi yukarıdaki linkte var. Set halinde satıyorlar sanırım. Biraz da Alarko incelemek lazım. :)

• quote:

Fiyat listesi yukarıdaki linkte var. Set halinde satıyorlar sanırım. Biraz da Alarko incelemek lazım. :)

Bütün markalarda baca seti (dirsek ve boru) yanında verilir ancak uzun bir baca olacaksa ilave boru alınması gerekir.

Fiyat olarak avantajlı olursa alınabilir ancak 2300 tl gibi fiyatlar var düşük sayılmaz..
    http://www.kombigaz.com/41-alarko-youmali-kombiler

Birde özellik olarak 20kw 100 m2 eve 27kw 200 m2 eve yeterli olur, örneğin 150 m2 bir ev için 24 kw almak istesem böyle bir model yok, 27 lik almak gerekir oda yakıtı bir miktar artırabilir.

• arkadaşlar yaklasık 80 metrekare ısınma alani olan arakat evimde genel sistemi terk edip bireysele gececegiz size bir kac sorum olacak;
    -petek taktirmadAn direk yerden ısıtma sistemine kombi taktirmak istiyorum sıkıntı olur mu?
    -1500 2000 lira civarinda yoğuşmalı kombi almayı düşünüyorum neler önerirsiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: skymoonraider

arkadaşlar yaklasık 80 metrekare ısınma alani olan arakat evimde genel sistemi terk edip bireysele gececegiz size bir kac sorum olacak;
    -petek taktirmadAn direk yerden ısıtma sistemine kombi taktirmak istiyorum sıkıntı olur mu?
    -1500 2000 lira civarinda yoğuşmalı kombi almayı düşünüyorum neler önerirsiniz?

Yerden ısıtma sistemi hazır sanırım hiçbir sıkıntı olmaz kullanabilirsiniz.

Aşağıdaki modeller premiks yoğuşmalı kombiler, genelde belirttiğiniz fiyat aralığında herhangibi birini tercih edebilirsiniz

quote:

Örnek Fiyat linkleri
    http://www.kombi.com/urun.php?prod=E.C.A-Confeo-Premix-S-Hermetik-Yogusmali-Kombi-(20640kcal/h)-24kw-20640--32
    http://www.kombi.com/urun.php?prod=BAYMAK-Luna3-Duo-Tec-Premix-240-Hermetik-Yogusmali-Kombi-(20640kcal/h)-24kw-20640--209
    http://www.kombi.com/urun.php?prod=BAYMAK-Falke-Condense-24-Hermetik-Yogusmali-Kombi-(20640kcal/h)-24kw-20640--214
    http://www.kombi.com/urun.php?prod=DEMIRDOKUM-Nitromix-Hermetik-Yogusmali-Kombi-(21264kcal/h)-24,7kw-21242--10218
    http://www.kombi.com/urun.php?prod=ARISTON-Clas-Premium-Hermetik-Yogusmali-Kombi-(20640kcal/h)-24kw-20640--49
    http://www.kombi.com/urun.php?prod=TERMOTEKNIK-Logic-Hermetik-Yogusmali-Kombi-(22.012kcal/h)-25.6kw-22016--10145
    http://www.kombi.com/urun.php?prod=IMMERGAS-Victrix-24-Hermetik-Yogusmali-Kombi-(22360kcal/h)-26kw-22360--181

Bunlar int.fiyatları dediğim gibi 150-200 TL montaj ücretini düşünerek hesaplayın, birde kombiyi balkona değil mutfak gibi evin içerisinde bir yere montaj ettirin balkonda %20-30 ısı kaybı olur.

Satıcılar yoğuşmalıya gerek yok derler onlara kulağınızı tıkayın yalıtımlı evinizde yoğuşmalı kombiden en iyi verimi alırsınız %20 tasarrufunuz olur.

• 
Sayfa: önceki 152153154155156
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.