Şimdi Ara

Kombi ve Tesisat Öneri-eski- (153. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.287
Cevap
16
Favori
377.025
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 151152153154155
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: intererdem
    Satıcılar yoğuşmalıya gerek yok derler onlara kulağınızı tıkayın yalıtımlı evinizde yoğuşmalı kombiden en iyi verimi alırsınız %20 tasarrufunuz olur.

Öncelikle detaylı yardımınız için teşekkür ederim. Gerçekten çok aydınlatıcı olmuş anlattıklarınız.

Başka bir yerden de Buderus marka önerildi bana. Sizce bu markanın ürünleri nasıldır? E.C.A'yı bilmeyen yoktur tabi de yine de diğer önerileri de değerlendirmek istiyorum.

Önerdiğiniz Eca Confeo premiks modeline yönleneceğim şimdilik. Fiyat olarak bir araştırmaya gireyim bu ürün için. Kafama takılan bir şey oldu şimdi. @kubilay06, modülasyondan bahsetmiş. Nedir bu modülasyon? Ayrıca gördüğüm kadarıyla, kablosuz olarak da komsinin sıcaklığını ayarlayabiliyoruz sanırım. Bu bahsettiğiniz Lago Fb-OT modülasyonlu termostat dediğim cihaz mı?

Tekrar teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: kubilay06

Arkadaşlar yukarıda belirttiğim kombiler için araştırma yaptım:
    1- ECA Confeo Premix-S 24 KW için 1.730,00 TL. fiyat aldım. Oda termostatı için satıcı siemens oda termostatı satmak istedi. Fiyatı 150,00 TL.
    2- Baymak novadens ekstra bayilerde yok. Koçtaş'ta ise fiyatı 2.189,00 TL.
    3- Bunlarını dışında Ferroli Econcept Tech C için ise 2.250,00 TL. fiyat aldım. Satıcı demirdökümün 25,00 TL'lık oda termostatını satmak istedi.
    Bu üç kombiyi de alabilecek durumdayım. Ben satıcılara termostatlar da modülasyon yapsın istiyorum, dedim. Satıcılar ise oda termostatı çok önemli değil, önemli olan kombinin modülasyon yapması dediler. Bu konuda sizden yardım istiyorum. ECA ve Ferroli için modülasyon yapan oda termostatı tavsiyeniz var mı? Varsa marka ve modeli nedir? Gerçekten bu modülasyon konusu önemli değil de, 25,00 TL'lik oda termostatı yeterli mi? Saygılar.

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-ev-dekorasyon-isitma-sogutma-baymak-brotje-heizung-novadens-extra-yogusmali-kombi-72430223/pasif-ilan/#classifiedTitle

bu ilande brötje novadens extra 1700lira peşin fiyat

eviniz yalıtımlıysa oda termostatı öneririm.ama evde ısı kayıpları çoksa termostat kışın tüketimi arttırabilir

normal bir termostat yerinde evde kritik peteklere termostatik vana uygulayabilirsiniz.
    illaki oda termostatı istiyorsanız ferroli econcept alacaksanız : ferroli modülasyonlu termostat

eca confeo premix alacaksanız: fb ot modülasyonlu termostat öneririm

kombiniz "oda sıcaklığına göre modülasyon" özelliğinde çalışır

satıcının kombinin modülasyonu dediği:"tesisat suyuna göre modülasyon",bu modülasyon piyasadaki bütün kombilerde olan bir özelliktir

oda sıcaklığında göre modülasyon özelliğinde kombinin birçok parametrisini siz ayarlarsınız ipler sizin elinizde olur

ama tasarrufu görecelidir. %2-3 tasarruf yaptıran da var,biraz daha fazla yaptıran da var

• quote:

Orijinalden alıntı: dangerous

quote:

Satıcılar yoğuşmalıya gerek yok derler onlara kulağınızı tıkayın yalıtımlı evinizde yoğuşmalı kombiden en iyi verimi alırsınız %20 tasarrufunuz olur.

Öncelikle detaylı yardımınız için teşekkür ederim. Gerçekten çok aydınlatıcı olmuş anlattıklarınız.

Başka bir yerden de Buderus marka önerildi bana. Sizce bu markanın ürünleri nasıldır? E.C.A'yı bilmeyen yoktur tabi de yine de diğer önerileri de değerlendirmek istiyorum.

Önerdiğiniz Eca Confeo premiks modeline yönleneceğim şimdilik. Fiyat olarak bir araştırmaya gireyim bu ürün için. Kafama takılan bir şey oldu şimdi. @kubilay06, modülasyondan bahsetmiş. Nedir bu modülasyon? Ayrıca gördüğüm kadarıyla, kablosuz olarak da komsinin sıcaklığını ayarlayabiliyoruz sanırım. Bu bahsettiğiniz Lago Fb-OT modülasyonlu termostat dediğim cihaz mı?

Tekrar teşekkürler.

Buderus.un GB22, GB42, ve GB72 gibi premiks yoğuşmalı kombileri iyidir tabiki ancak fiyatı 2500-3000 TL gibi olunca yazmamıştım.

Eca.nın bahsettiğim termostatı modülasyonlu
    http://www.ecasanalmarket.com/kombi-oda-termostadlari/923-eca-modulasyonlu-program-saatli-oda-termostati.html

Bene Eca confeo premiks kombi kullanıyorum fakat termostat modülasyonlu değil ve hassasiyetide 0,5 pek iyi değil ama termostat modülasyonsuzda olsa özellikle ılıman havalarda kombinin boşa çalışmasını engelliyor ve kombi yine dönüş suyuna göre modülasyon yapmaya devam ediyor ve termostatsız kullanıma göre tasarruf ettiriyor. 0,5 hassasiyetli termostat kapanıp açılması arasında 1 derecelik fark oluyor ve bu hissediliyor onun için hassayet 0,1 veya 0,2 olursa daha iyi. Lago FB termostat hassasiyeti 0,1 ve haftalık programlı ve modülasyonlu iyi bir termostat. Siemens rev24 gibi hassasiyeti ayarlanan termostatlar da var modülasyonlu değil ancak tercih edilebilir.

Buderus.da yanında termostat hediye ediyorlar sanırım sormak gerekir.

• quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

quote:

1- ECA Confeo Premix-S 24 KW için 1.730,00 TL. fiyat aldım. Oda termostatı için satıcı siemens oda termostatı satmak istedi. Fiyatı 150,00 TL.
    3- Bunlarını dışında Ferroli Econcept Tech C için ise 2.250,00 TL. fiyat aldım. Satıcı demirdökümün 25,00 TL'lık oda termostatını satmak istedi.
    Bu üç kombiyi de alabilecek durumdayım. Ben satıcılara termostatlar da modülasyon yapsın istiyorum, dedim. Satıcılar ise oda termostatı çok önemli değil, önemli olan kombinin modülasyon yapması dediler. Bu konuda sizden yardım istiyorum. ECA ve Ferroli için modülasyon yapan oda termostatı tavsiyeniz var mı? Varsa marka ve modeli nedir? Gerçekten bu modülasyon konusu önemli değil de, 25,00 TL'lik oda termostatı yeterli mi? Saygılar.

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-ev-dekorasyon-isitma-sogutma-baymak-brotje-heizung-novadens-extra-yogusmali-kombi-72430223/pasif-ilan/#classifiedTitle

eviniz yalıtımlıysa oda termostatı öneririm.ama evde ısı kayıpları çoksa termostat kışın tüketimi arttırabilir

normal bir termostat yerinde evde kritik peteklere termostatik vana uygulayabilirsiniz.
    illaki oda termostatı istiyorsanız ferroli econcept alacaksanız : ferroli modülasyonlu termostat

satıcının kombinin modülasyonu dediği:"tesisat suyuna göre modülasyon",bu modülasyon piyasadaki bütün kombilerde olan bir özelliktir

oda sıcaklığında göre modülasyon özelliğinde kombinin birçok parametrisini siz ayarlarsınız ipler sizin elinizde olur

ama tasarrufu görecelidir. %2-3 tasarruf yaptıran da var,biraz daha fazla yaptıran da var

Ferroli hakkındaki yorumlarınızı alabilir miyim üstad? Verdiğiniz linkteki ilan pek güvenilir gelmedi bana. Zira satıcının hiç satışı olmamış.

• Merhabalar,

Bir türlü işin içinden çıkamadım. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Evin doğalgaz dönüşümünü yaptıracağım ama çok kararsızım. Evin özelliklerini yazayım ve önerilerinizi alayım:

1. Gaziantep'te 30 yıllık bir binada son kat (4. kat)

2. Çatının ısı yalıtımı yapıldı. 10 cm'lik camyünü kullanıldı.

3. Bina kömürlü merkezi sistem idi. Petekler 30 yıllık döküm. 175 dilim, yaklaşık 10-11 metre petek var...

4. Ev brüt 150 M2, net 120 M2 civarı.

5. K D G cepheleri var. Ancak dikdörtgen şeklinde yani doğu cephe ağırlıklı.

6. Yükseklik 2,85 mt.

7. Pencereler bir hayli fazla. Ancak çift cam PVC.

8. Binanın dış mantolaması yok.

Sorularım:

1. Kaç metre panel radyatör (60'lık) kullanmalıyım?

2. Kombi tercihi ne olmalı?

3. Konvansiyonel 20.000'lik bir kombi işimi görmez mi?

4. Gaziantep'te aşırı yüksek fiyatlar isteniyor. Benim evimin dönüşümüne ortalama ne gider?

5. İnternetten kombi almakta sakınca var mı?

• quote:

quote:

quote:

Ferroli hakkındaki yorumlarınızı alabilir miyim üstad? Verdiğiniz linkteki ilan pek güvenilir gelmedi bana. Zira satıcının hiç satışı olmamış.

www.sanalpazar.com

aynı satıcının satış yaptığı site burası.birkaç ay önce burdan satın alan arkadaşlar oldu forumdan
    baymak bayisi olduğu için fiyatlar çok uygun
    bende aynı yerden baymak falke condens almayı düşünüyorum

Premiks yoğuşmalı kombiler karşılaştırılırken dikkat edilmesi gereken konular:

1) Frekans kontrollü fan (modülasyonlu fan)

2) kullanım suyu ve tesisat suyu ısıtmasında "kademesiz (full) modülasyon" özelliği

3) Oda sıcaklığına göre modülasyon (modülasyonlu oda termostatları ile kullanıım)

üç tam modülasyon yapabilmesi: tesisat suyuna göre modülasyon+kullanım suyuna göre modülasyon+oda sıcaklığına göre modülasyon

4) Modülasyon aralığının geniş olması

ferroli econcept te bu 4 maddenin hepsi var.kısacası mükemmel & kusursuz bir kombi

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: dangerous

quote:

Tekrar teşekkürler.

Buderus.un GB22, GB42, ve GB72 gibi premiks yoğuşmalı kombileri iyidir tabiki ancak fiyatı 2500-3000 TL gibi olunca yazmamıştım.

http://www.ecasanalmarket.com/kombi-oda-termostadlari/923-eca-modulasyonlu-program-saatli-oda-termostati.html

Bene Eca confeo premiks kombi kullanıyorum fakat termostat modülasyonlu değil ve hassasiyetide 0,5 pek iyi değil ama termostat modülasyonsuzda olsa özellikle ılıman havalarda kombinin boşa çalışmasını engelliyor ve kombi yine dönüş suyuna göre modülasyon yapmaya devam ediyor ve termostatsız kullanıma göre tasarruf ettiriyor. 0,5 hassasiyetli termostat kapanıp açılması arasında 1 derecelik fark oluyor ve bu hissediliyor onun için hassayet 0,1 veya 0,2 olursa daha iyi. Lago FB termostat hassasiyeti 0,1 ve haftalık programlı ve modülasyonlu iyi bir termostat. Siemens rev24 gibi hassasiyeti ayarlanan termostatlar da var modülasyonlu değil ancak tercih edilebilir.

E.C.A şimdi daha ağır basıyor. Sonuçta siz de kullanıyormuşsunuz. İyi olmasa önerilmez diye düşünüyorum. Peki Alarko markası için ne dersiniz? Hanımın dayısı Alarko firmasında çalışıyor. Eğer tavsiye edebileceğiniz bir ürün varsa, kendisinden fiyat öğrenmek isterim.

• quote:

Evet o fiyatlar beni oldukça aşar. Peki GB012 modeli tam yoğuşmalı değil mi acaba? O yüzden mi o kategoriye almadınız acaba bu modeli? Fiyat olarak da inceledim de, alınabilecek düzeyde duruyor GB012 modeli.

• quote:

Orijinalden alıntı: kaderaniz

Merhabalar,

Bir türlü işin içinden çıkamadım. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Evin doğalgaz dönüşümünü yaptıracağım ama çok kararsızım. Evin özelliklerini yazayım ve önerilerinizi alayım:

1. Gaziantep'te 30 yıllık bir binada son kat (4. kat)

2. Çatının ısı yalıtımı yapıldı. 10 cm'lik camyünü kullanıldı.

3. Bina kömürlü merkezi sistem idi. Petekler 30 yıllık döküm. 175 dilim, yaklaşık 10-11 metre petek var...

4. Ev brüt 150 M2, net 120 M2 civarı.

5. K D G cepheleri var. Ancak dikdörtgen şeklinde yani doğu cephe ağırlıklı.

6. Yükseklik 2,85 mt.

7. Pencereler bir hayli fazla. Ancak çift cam PVC.

8. Binanın dış mantolaması yok.

Sorularım:

1. Kaç metre panel radyatör (60'lık) kullanmalıyım?

2. Kombi tercihi ne olmalı?

3. Konvansiyonel 20.000'lik bir kombi işimi görmez mi?

4. Gaziantep'te aşırı yüksek fiyatlar isteniyor. Benim evimin dönüşümüne ortalama ne gider?

5. İnternetten kombi almakta sakınca var mı?

evinize 24kw premix yoğuşmalı kombi olur

kesinlikle konvansiyonel (normal) değil premix yoğuşmalı kombi tercih edin
    premix yoğuşmalı kombilerde fiyatlar 1500liradan başlar 3000liraya kadar çıkar

antep te fiyatlar yüksek ise kombiyi netten alabilirsiniz.hiçbir sakınca yok maraş tan erzurumdan manisa da edirne de bu şekilde kombi alıp taktıran arkadaşlar var

net petek ölçümü için uzman mühendislik firmasından destek almanız gerekir
    bizim yazacağımız rakamlar ortalama olur

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmet_sast

Merhaba arkadaşlar. 180 m2 3+1 ev için ideal kombi nasıl olmalı acaba, ev Kastamonu'da kışlar hayli soğuk geçer (-38 görmüşlüğüm var) evde pencere sayısı oldukça fazla ama pencerelerin ısı yalıtımı var, petekler değişecek, daire ara kat ve güneş alır ön ve yan cephesi açık.

ev net kaç m2? yani ısıtılacak net alan?
    ısıtılacak odaların m2 lerini yazarsanız evinize uygun kapasite kombi belirlenmiş olur
  • quote:

evinize 24kw premix yoğuşmalı kombi olur

kesinlikle konvansiyonel (normal) değil premix yoğuşmalı kombi tercih edin
    premix yoğuşmalı kombilerde fiyatlar 1500liradan başlar 3000liraya kadar çıkar

antep te fiyatlar yüksek ise kombiyi netten alabilirsiniz.hiçbir sakınca yok maraş tan erzurumdan manisa da edirne de bu şekilde kombi alıp taktıran arkadaşlar var

net petek ölçümü için uzman mühendislik firmasından destek almanız gerekir
    bizim yazacağımız rakamlar ortalama olur

Teşekkür ederim.

- Konvansiyonel kullansam faturalar dışında bir zararı olur mu?

- Netten aldığım kombinin bağlantı aparatları falan çıkıyor mu içinden? İşin açığı çok kıllandım. Buradaki firma BOSCH yoğuşmalı için 2350 TL fiyat çekerken, nette 1600 TL civarı. Acaba eksik mi gönderiyorlar falan diye düşündüm bir an!

- Son olarak aşağıdaki ürünlerden hangisini önerirsiniz?

http://www.tekzen.com.tr/newsite/prd-828537001-demirdokum_nitromix_p_24_yogusmali_kombi_%2820000_kcal%29.aspx

http://www.tekzen.com.tr/newsite/prd-828545001-buderus_gb_012_22000_kcalh_yogusmali_kombi.aspx

http://www.tekzen.com.tr/newsite/prd-826280001-bosch_condense_2000_w_yogusmali_kombi_22016kcal.aspx

http://www.tekzen.com.tr/newsite/prd-819599001-eca_confeo_premix_s_20000_kcalh_yogusmali_kombi.aspx

http://www.tekzen.com.tr/newsite/prd-824539001-baymak_yogusmali_luna3_avant_24kw_20000_kcal.aspx

• Arkadaşlar ;

• Kombi montajı

• İç tesisat argon gazla kaynak,selenoid vana ve alarm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi altila -- 10 Haziran 2012; 1:22:38 >
  • Koridor petek 1,20 DD Plus

• Mutfak 1,00 DD Plus

• Oturma bölümü 1,40 DDPlus T Siemens Ter. Vana

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi altila -- 10 Haziran 2012; 1:21:04 >
  • Salon 1,80 DD Plus Çapraz bağ.T Siemens Ter Vana

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi altila -- 10 Haziran 2012; 1:20:15 >
  • Yatak Od. 1,40 DD Plus Çapraz bağ.

• Çocuk Oası-1 1,20 DD Plus

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi altila -- 10 Haziran 2012; 1:24:38 >
  • 
Sayfa: önceki 151152153154155
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.