Şimdi Ara

Kombi ve Tesisat Öneri-eski- (152. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.287
Cevap
16
Favori
377.025
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 150151152153154
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Baymak novadens ekstra ile Eca Confeo Premix-S arasında bir seçim yapacağım. Oda termostatı kesinlikte olacak. Hangi kombiyi tavsiye edersiniz? Hangi kombi daha tasarruflu ( doğalgaz ve elektrik açısından ) olur? Oda termostatını antreye koymamın bir sakıncası olur mu? saygılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kubilay06

Baymak novadens ekstra ile Eca Confeo Premix-S arasında bir seçim yapacağım. Oda termostatı kesinlikte olacak. Hangi kombiyi tavsiye edersiniz? Hangi kombi daha tasarruflu ( doğalgaz ve elektrik açısından ) olur? Oda termostatını antreye koymamın bir sakıncası olur mu? saygılar.

tasarruf sadece kombiye bağlı değil

daha birçok faktör devreye giriyor.

iki kombide olur

hangisinin servisi evinize yakınsa o kombiye yönelmenizi öneririm

ama ben olsam brötje novadens extra tercih ederdim

oda termostatı antre için çok uygun
  • quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

quote:

Orijinalden alıntı: kubilay06

Baymak novadens ekstra ile Eca Confeo Premix-S arasında bir seçim yapacağım. Oda termostatı kesinlikte olacak. Hangi kombiyi tavsiye edersiniz? Hangi kombi daha tasarruflu ( doğalgaz ve elektrik açısından ) olur? Oda termostatını antreye koymamın bir sakıncası olur mu? saygılar.

tasarruf sadece kombiye bağlı değil

daha birçok faktör devreye giriyor.

iki kombide olur

hangisinin servisi evinize yakınsa o kombiye yönelmenizi öneririm

ama ben olsam brötje novadens extra tercih ederdim

oda termostatı antre için çok uygun

Sayın " disintegration " şartları eşit kabul ettiğimizde hangi kombi daha tasarrufludur diye sorayım o zaman? Eşit şartlarda hangisi daha az doğalgaz ve elektrik tüketir. Hangi kombinin malzemeleri daha kalitelidir ve hangisinde daha üstün özellikler vardır? Kıyaslama yapmanız benim için önem arzediyor. Servis olarak bir sorunum yok. İki serviste oturduğum semtte mevcut. Oda termostatını tavsiyenize uyarak antreye monte ettireceğim. Saygılar.

• Sayın " disintegration " önerinizi dikkate alacağım. Sonucu da buradan paylaşacağım. Tüm arkadaşlara teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

quote:

Orijinalden alıntı: tunç1

baymak falke condense 24 hermetik yoğuşmalı (20640kcal/h) düşünüyordum ama hangisi daha iyi olur

premix yoğuşmalı üstelik 7 yıl garantili

baymak falke condens yenilendi.düğmeleri dokunmatik tuşlu oldu

bazı teknik özellikleri değişti

internette 1500lira civarında kesinlikle öneririm

Kombi ve Tesisat Öneri-eski-

yenisi ile eksisi arasında fark nedir.fiyat farkı varmı,fiyat farkı varsa eski model nasıl olur.1.500 civarı olan site ismini verebilirsen sevinirim.birde araya 10.5 metrelik petek taktır demiştim taktırmasamda bu kombi olur mu?

• Merhaba Arkadaşlar;

En sonunda karar verip buderus (U042) aldım... montajı için tesisatci önerdiler ondan yaklaşık 270 lira hesap çıkardı sizce bu rakam uygun mudur?

Fiyatın içinde 1 m uzatma boru ve bağlantı için gerekli tüm malzemeler var.
    Ayrıca dolap için olan 70 tl dahil...

yorumlarınızı bekliyorum...
  • Orijinalden alıntı: memint

bolu da yaşıyorum kuzey cephe dairem 130 m2 7metre petek var yoğuşmalı-yoğuşmasız kombide kararsız kaldım önerdiginiz bir kombi varmı

Daireniz apartman katıysa zemin veya çatı mı, yoksa ara kat mı?

Net alan kaç m2?

Isı yalıtımı (dış veya iç mantolama, çift cam PVC) var mı?

Petekler PKKP 22/600 tip mi? (10,5cm derinlik ve 60cm yükseklikte olur.)

Peteklerle daha önce ısındıysanız kaç derece kazan veya petek sıcaklıklarında ısınabildiniz (yani oda sıcaklığı en az 20-22C oldu) ?

Kombi için kaç TL bütçe ayırdınız?

üst katın bir altı katı , net alan127 m2, dış mantolama çift cam PVC var,petekler dediğin gibi,kalorifer kazanı derecesi 60-70 arası ,çok soğuklarda 80 , sadece kombi için 1.400 ile 1.850 arası

1. Evinizin maks. ısı kaybı yaklaşık 15000kcal/h, yoğuşma veriminin kaybolmadan peteklerden alabileceğiniz maks. ısı ise yaklaşık 8500kcal/h olur.
    2. Kabaca +4C ve üstü dış sıcaklık değerlerinde ısınma konforu bozulmadan (20-22C iç sıcaklık) yoğuşmalı kombi verimli olur ki sezonun rahat 1/3'ü kadardır.
    3. Bu durumda F/P ürünü yoğuşmalı kombi öneririm: ECA Confeo Premix-S, Ariston Clas Premium, Demirdöküm Nitromix. 24Kw kapasitesindekiler yeterli.
    4. Koridorda petek yoksa en az 120cm ilave ettirmenizi öneririm. Hem ev içi ısı kaçışları engellenir hem de yoğuşmalı kombiden verim alarak ısınabileceğiniz süre uzar, daha fazla tasarruf edersiniz...

baymak falce condense 24, yeni modeli, eski modeli ve senin yadıkların arasından hangisini tercih edeyim bir sıralama yapabilirsen sevinirim. Birde petek ilavesi yapmasam kurtarır mı?

• Orijinalden alıntı: tunç1

Orijinalden alıntı: memint

bolu da yaşıyorum kuzey cephe dairem 130 m2 7metre petek var yoğuşmalı-yoğuşmasız kombide kararsız kaldım önerdiginiz bir kombi varmı

Daireniz apartman katıysa zemin veya çatı mı, yoksa ara kat mı?

Net alan kaç m2?

Isı yalıtımı (dış veya iç mantolama, çift cam PVC) var mı?

Petekler PKKP 22/600 tip mi? (10,5cm derinlik ve 60cm yükseklikte olur.)

Peteklerle daha önce ısındıysanız kaç derece kazan veya petek sıcaklıklarında ısınabildiniz (yani oda sıcaklığı en az 20-22C oldu) ?

Kombi için kaç TL bütçe ayırdınız?

üst katın bir altı katı , net alan127 m2, dış mantolama çift cam PVC var,petekler dediğin gibi,kalorifer kazanı derecesi 60-70 arası ,çok soğuklarda 80 , sadece kombi için 1.400 ile 1.850 arası

1. Evinizin maks. ısı kaybı yaklaşık 15000kcal/h, yoğuşma veriminin kaybolmadan peteklerden alabileceğiniz maks. ısı ise yaklaşık 8500kcal/h olur.
    2. Kabaca +4C ve üstü dış sıcaklık değerlerinde ısınma konforu bozulmadan (20-22C iç sıcaklık) yoğuşmalı kombi verimli olur ki sezonun rahat 1/3'ü kadardır.
    3. Bu durumda F/P ürünü yoğuşmalı kombi öneririm: ECA Confeo Premix-S, Ariston Clas Premium, Demirdöküm Nitromix. 24Kw kapasitesindekiler yeterli.
    4. Koridorda petek yoksa en az 120cm ilave ettirmenizi öneririm. Hem ev içi ısı kaçışları engellenir hem de yoğuşmalı kombiden verim alarak ısınabileceğiniz süre uzar, daha fazla tasarruf edersiniz...

baymak falce condense 24, yeni modeli, eski modeli ve senin yadıkların arasından hangisini tercih edeyim bir sıralama yapabilirsen sevinirim. Birde petek ilavesi yapmasam kurtarır mı?

Baymak Falke Condens ve diğer Baymak ürünlerinin ürün tanıtım ve kullanım kılavuzlarında, kademesiz (kesintisiz) modülasyonlu çalıştıklarına dair net bir bilgi olmadığından, bu ürünleri ilk tercihler arasında önermiyorum. En önemli artısı 7 yıl garanti süresi. Sarfiyat olarak daha önce önerdiğim cihazlardan biraz fazla gaz tüketse de aralarında çok önemli fark yok. Yeni Falke Condens vd yeni Baymak ürünleri hakkında, henüz firma dökümanlarını görmediğimden net bir şey söyleyemem. Önerdiğim ürünleri ECA, Ariston, DD olarak sıralayabilirim. İlinizdeki servis kalitesini de dikkate alın.

Petek ilavesi mümkünse yaptırın, yaptıramıyorsanız ısınma açısından kurtarmaz diye bir şey yok. Sadece yoğuşma verimi ve evinizdeki ısı dengesi açısından olumsuz olur. Isınmaya ısınırsınız ama en fazla 55C kombi sıcaklığında yoğuşma verimi alacağınızı, dolayısıyla %15 civarı tasarruf edebileceğinizi unutmayın. Yoğuşmalı kombi işletmesinde önemli olan ideal 40-50C arası su sıcaklığıyla ısınabilmektir. Daha önceki mesajımda da belirttiğim gibi evinizdeki petek boyuyla bu koşullarda ısınmanız, ısınma sezonunun yarısından azında mümkün olabilir. Diğer soğuk dönemde kombiyi en az 60C'de yakmanız, yani kombiyi yoğuşma olmaksızın kullanmanız gerekebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi memint -- 7 Haziran 2012; 11:46:32 >

• uzun süredir bana p.m yoluyla ulaşan ve yeni baymak premix yoğuşmalı kombiler için bilgi isteyen arkadaşlara haberim var

yeni baymak falke condens'in ürün kullanma kılavuzunu mail yoluyla istemiştim.

baymak ürün mühendisi sağolsun bana mail yoluyla ilgili dokümanı iletti

aileme almayı düşündüğüm piyasaya çıkacak/çıkan 3 premix yoğuşmalı (baymak brötje novadens,baymak duo tec,baymak falke condens)

ürünü incelemek isteyen arkadaşlar linkten indirebilirler

son olarak üründe en dikkat çekici konu: yeni baymak falke condens'in 50c - 30c işletmede minimum ısıl güç tüketiminin 4.7 kw olması

iyi forumlar

baymak falke condens

50c - 30c işletmede minimum ısıl güç tüketimi 4.7 kw

http://www.upload.gen.tr/d.php/www/izu2e1k1/2.Montaj_ve_Kullanma_K__lavuzu.pdf.html

• quote:

Orijinalden alıntı: intererdem

quote:

Orijinalden alıntı: yedikeresekiz

bir iki yere telefon ettim. yeni prohje çizilmesi gerekli faslan diyor. tesisatınız eskiyse falan diyor. nnihayeyi kombi değişecek tesisat niye dğeişsin ki bi daha. ben bişi anlamadım ya neyse

Yeni proje bacalı kombilerin değişiminde gerekiyor. Bu işi yapan biray doğalgaz.ın bu konudaki yazısını aşağıya aktarıyorum.

http://forum.donanimhaber.com/m_6473040/mpage_339/key_/tm.htm
    quote:

proje verilmiyor kardeşim, yoğuşmalıda bir çeşit hermetik zaten, 1 kağıt imzalıyoruz, gidip, mühür vurduruyoruz. yani isteyen para da almaz bunun için hadi 50 tl yol parası ver, proje muroje yok YALAN söylüyorlar... izmirden istanbula 20 gün önce iş yaptım, kağıdı kargodan ustama yolladım, o da gitti, igdaşa imzalattı, hepsi 10 saniye sürdü, uydurmasınlar...

Kombi değişimlerinde neden projeye ihtiyaç duyulduğu konusunda bursagaz yetkili firması olarak şunları söyleyebilirim:
    herşeyden önce gaz dağtım şirketleri doğalgazla ilgili konularda halkın CAN GÜVENLİĞİnden sorumludur.
    doğalgaz tesisatına yapılan en ufak müdahale bile hayati önem taşıdığından bunun kontrol edilmesini istemeleri pek doğaldır.
    Eski kombinizi sökerken kombi fleksine müdahale etmiş olursunuz ve tekrar taktığınızda gaz kaçırma ihtimali vardır.Hem bunu kontrol altına almak hemde eskiyen tesisatlarınızı görüp varsa başka yanlışlıkları size bildirmek için yetkili firmanın tekrar proje çizip randevu alması istenir.
    Proje çiziliyor sadece kritik hat hesaplarında 1.8 mbarlık başınç düşümü önemsenmiyor.ayrıca sigorta da yapılmıyor. bunun dışındaki tüm prosedürler sanki yeniymiş gibi düşünülmektedir.

• Sn. zassaz2002

Bilgi için teşekkürler.
  • Arkadaşlar merhabalar... Tecrübeli arkadaşlara danışmak istediğim bir kaç husus var. Yardımcı olunursa sevinirim.

Evimde kombi ile alakalı tüm alt yapı mevcut (atmosfere açılan baca deliğine kadar) sadece kombi montajı yapılması gerekiyor. Ancak bodrumda aynı zamanda kaskad sistemli 3 adet merkezi kombi var. Bununla merkezi olarak ısınacağız. Müteahhit balkona şofben almamın yeterli olacağını söylemiş olsa da ben bir miktar daha ödeyip kombi almayı planlıyorum. Kalorifer kollektörüne hem merkezi hem kombi montajı yapılmış. Evim net 150 m2 ölçülerinde ara kat, yalıtımlı ve önü açık güney batı cepheli ve Bolu'dadır. Hangi kombiyi önerirsiniz? Ben falke fx 24 fi'yi 7 yıl garantisinden ve 1000 lira civarı maliyetinden dolayı almak istiyorum. Sizce de iyi bir tercih olur mu?

Ayrıca bu kombi de anti blokaj sistemi var deniyor. Bu ne demektir? Merkezi sistem çalışırken kombinin kalorifer kollektörü girişindeki vanalarını kapatmak zorundayım. Böyle yapınca 24 saatte bir devreye girecek anti blokaj sistemi çalışabilecek mi? Çalışmazsa zarar görür mü? Vakit ayıran herkese çok teşekkür ederim. Saygılar. İsmail

• quote:

Orijinalden alıntı: cheyenne32

Arkadaşlar merhabalar... Tecrübeli arkadaşlara danışmak istediğim bir kaç husus var. Yardımcı olunursa sevinirim.

Evimde kombi ile alakalı tüm alt yapı mevcut (atmosfere açılan baca deliğine kadar) sadece kombi montajı yapılması gerekiyor. Ancak bodrumda aynı zamanda kaskad sistemli 3 adet merkezi kombi var. Bununla merkezi olarak ısınacağız. Müteahhit balkona şofben almamın yeterli olacağını söylemiş olsa da ben bir miktar daha ödeyip kombi almayı planlıyorum. Kalorifer kollektörüne hem merkezi hem kombi montajı yapılmış. Evim net 150 m2 ölçülerinde ara kat, yalıtımlı ve önü açık güney batı cepheli ve Bolu'dadır. Hangi kombiyi önerirsiniz? Ben falke fx 24 fi'yi 7 yıl garantisinden ve 1000 lira civarı maliyetinden dolayı almak istiyorum. Sizce de iyi bir tercih olur mu?

Ayrıca bu kombi de anti blokaj sistemi var deniyor. Bu ne demektir? Merkezi sistem çalışırken kombinin kalorifer kollektörü girişindeki vanalarını kapatmak zorundayım. Böyle yapınca 24 saatte bir devreye girecek anti blokaj sistemi çalışabilecek mi? Çalışmazsa zarar görür mü? Vakit ayıran herkese çok teşekkür ederim. Saygılar. İsmail

Merhaba

Müteahidin söylediği gibi termosifon almanız yeterli olur. Ancak ilerde merkezi sistemden vazgeçilir kombi gerekli olur diye düşünüyorsanız kombi almak daha iyi...

Anti blokaj sistemi tüm kombilerde var..Yaz konumunda iken yani kalorifer sistemi çalışmazken pompanın kilitlenmemesi için kombi gün içerisinde bir kaç defa 1 dk.lık devirdaim yapar. Kombi kalorifer giriş çıkışları bypas edilip kapatılır/iptal edilir gerekli olursa tekrar açıp bağlatabilirsiniz.

Tercih olarak yazdığınız kombi olabilir belirgin bir şikayeti duyulmadı burada, ayrıca birkaç tane yazayım.

İmmergaz kombiler garantiyi 10 yıla çıkarmış. Eolustar modeli uygun fiyatlı
    http://www.kombi.com/index.php?cat=IMMERGAS-Hermetik-Kombi--25
    http://www.ilhanisi.com/kombi/hermetik-kombi/immergas-star-24-kw-20000-kcalh-hermetik-kombi

Ayrıca termoteknik adıyla satılan İngiliz Logic'in kombileri var sıcak su konusunda kombi içinde debi metre bulunduğu ve çok düşük basınçlarda bile kesintisiz sıcak su verdiği yazıyor. Fiyatıda uygun, Ancak garantisi 2 yıl.
    http://www.ilhanisi.com/kombi/hermetik-kombi/termoteknik-thermoplus-hermetik-kombi

Eğer ilerde merkezi sistemin iptal olma ihtimali yüksek ise Termotekniğin Logic yoğuşmalı kombisini tavsiye ederim 150 m2 evi rahat ısıtabilecek bir kombi, sıcak su veriminde çok iddalı 4 yıldız dk.da 16 lt ile neredeyse en yüksek su verimine sahip..İmkanım var derseniz bunu alın..derim..
    http://www.kombi.com/urun.php?prod=TERMOTEKNIK-Logic-Hermetik-Yogusmali-Kombi-(22.012kcal/h)-25.6kw-22016--10145

Garanti önemli diyorsanız immergaz yada baymak olbilir.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cheyenne32

Arkadaşlar merhabalar... Tecrübeli arkadaşlara danışmak istediğim bir kaç husus var. Yardımcı olunursa sevinirim.

Merhaba

Müteahidin söylediği gibi termosifon almanız yeterli olur. Ancak ilerde merkezi sistemden vazgeçilir kombi gerekli olur diye düşünüyorsanız kombi almak daha iyi...

Anti blokaj sistemi tüm kombilerde var..Yaz konumunda iken yani kalorifer sistemi çalışmazken pompanın kilitlenmemesi için kombi gün içerisinde bir kaç defa 1 dk.lık devirdaim yapar. Kombi kalorifer giriş çıkışları bypas edilip kapatılır/iptal edilir gerekli olursa tekrar açıp bağlatabilirsiniz.

Tercih olarak yazdığınız kombi olabilir belirgin bir şikayeti duyulmadı burada, ayrıca birkaç tane yazayım.

İmmergaz kombiler garantiyi 10 yıla çıkarmış. Eolustar modeli uygun fiyatlı
    http://www.kombi.com/index.php?cat=IMMERGAS-Hermetik-Kombi--25
    http://www.ilhanisi.com/kombi/hermetik-kombi/immergas-star-24-kw-20000-kcalh-hermetik-kombi

Ayrıca termoteknik adıyla satılan İngiliz Logic'in kombileri var sıcak su konusunda kombi içinde debi metre bulunduğu ve çok düşük basınçlarda bile kesintisiz sıcak su verdiği yazıyor. Fiyatıda uygun, Ancak garantisi 2 yıl.
    http://www.ilhanisi.com/kombi/hermetik-kombi/termoteknik-thermoplus-hermetik-kombi

Eğer ilerde merkezi sistemin iptal olma ihtimali yüksek ise Termotekniğin Logic yoğuşmalı kombisini tavsiye ederim 150 m2 evi rahat ısıtabilecek bir kombi, sıcak su veriminde çok iddalı 4 yıldız dk.da 16 lt ile neredeyse en yüksek su verimine sahip..İmkanım var derseniz bunu alın..derim..
    http://www.kombi.com/urun.php?prod=TERMOTEKNIK-Logic-Hermetik-Yogusmali-Kombi-(22.012kcal/h)-25.6kw-22016--10145

Garanti önemli diyorsanız immergaz yada baymak olbilir.

İmmergas da dakikada 13.5 litre sıcak su verimine sahip kullanım suyunda o da az değil aslında.

• Selamlar. 180 m2 4+1 evimiz olacak kısmetse. Petek sistemi hazır. Tek eksiği kombi. Nasıl bir şey önerirsiniz? Daha fazla belirtmem gereken bir özellik var mı acaba?

Ev 8 katlı binanın 3. katı.
    Isı yalıtımı mevcut.
    Camlar pimapen.

Edit: Yazım hatasi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dangerous -- 9 Haziran 2012; 15:06:04 >
  • Merhaba arkadaşlar. 180 m2 3+1 ev için ideal kombi nasıl olmalı acaba, ev Kastamonu'da kışlar hayli soğuk geçer (-38 görmüşlüğüm var) evde pencere sayısı oldukça fazla ama pencerelerin ısı yalıtımı var, petekler değişecek, daire ara kat ve güneş alır ön ve yan cephesi açık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dangerous

Selamlar. 180 m2 4+1 evimiz olacak kısmetse. Petek sistemi hazır. Tek eksiği kombi. Nasıl bir şey önerirsiniz? Daha fazla belirtmem gereken bir özellik var mı acaba?

Eviniz hayırlı olsun, petek boyu 12 mt.den az ise 24 kw, fazla ise 26-28 kw bir kombi almalısınız. Odaların ve peteklerin net ölçülerini yazın daha net bilgi verilebilir.
    Örnek: Salon 30 m2 petek 2 x 120 cm.... gibi (peteklerin yüksekliği genelde 60 cm kullanılır faklı ise onuda belirtin.)

Kombi için limit ne kadar kısıtlımı yoksa sorun değil mi
  • quote:

quote:

Selamlar. 180 m2 4+1 evimiz olacak kısmetse. Petek sistemi hazır. Tek eksiği kombi. Nasıl bir şey önerirsiniz? Daha fazla belirtmem gereken bir özellik var mı acaba?

Eviniz hayırlı olsun, petek boyu 12 mt.den az ise 24 kw, fazla ise 26-28 kw bir kombi almalısınız. Odaların ve peteklerin net ölçülerini yazın daha net bilgi verilebilir.
    Örnek: Salon 30 m2 petek 2 x 120 cm.... gibi (peteklerin yüksekliği genelde 60 cm kullanılır faklı ise onuda belirtin.)

Kombi için limit ne kadar kısıtlımı yoksa sorun değil mi

Vallahi şöyle, evin ödemesi için biraz zorlanacağız. O yüzden fiyata da dikkat etmek zorundayım. Evin planını göndereyim size. Ancak petek boylarını gerçekten bilmiyorum.

Sanırım en doğru sonucu, petek boylarını ölçmeyle bulacağız. Ama yine de üç aşağı beş yukarı bir fiyat bilgisi olursa sevinirim.

• quote:

Sanırım en doğru sonucu, petek boylarını ölçmeyle bulacağız. Ama yine de üç aşağı beş yukarı bir fiyat bilgisi olursa sevinirim.

Evinizin net ölçümü 130 m2 civarı petekler 12 mt.den fazla değildir, 24 kw kombiler 160 m2 alana kadar yeterlidir.

FP kombilerden birkaç tane yazayım.

Eca Confeo premiks
    Baymak Luna Duo tec

Bu iki kombi benim favorim Eca nın yanında kombi altı metal montaj seti veriliyor ve 200 tl gibi uygun sayılabilecek bir fiyata Lago Fb-OT modülasyonlu termostatı var ilave olarak almak isterseniz.

Baymak Luna duo tec Sedbuk verimlilik testlerinden en yüksek sonuçlardan birini almış verimli bir kombi modülasyonsuz normal programlı bir termostatı var. Bu kombi bazı sitelerde fiyat farklılıkları çok birinde 1760 iken diğerinde 2100 gibi rakamlar çıkıyor tabi siz yerel firmadan almaya çalışın yerel firmalarda 150-200 tl montaj ücreti dahil olur. fiyatı ona göre baz alırsınız.

Bunların dışında

DD Nitromiks (genelde memnun olunan bir kombi)
    Baymak falke condense
    Ariston clas premium

Örnek Fiyat linkleri
    http://www.kombi.com/urun.php?prod=E.C.A-Confeo-Premix-S-Hermetik-Yogusmali-Kombi-(20640kcal/h)-24kw-20640--32
    http://www.kombi.com/urun.php?prod=BAYMAK-Luna3-Duo-Tec-Premix-240-Hermetik-Yogusmali-Kombi-(20640kcal/h)-24kw-20640--209
    http://www.kombi.com/urun.php?prod=BAYMAK-Falke-Condense-24-Hermetik-Yogusmali-Kombi-(20640kcal/h)-24kw-20640--214
    http://www.kombi.com/urun.php?prod=DEMIRDOKUM-Nitromix-Hermetik-Yogusmali-Kombi-(21264kcal/h)-24,7kw-21242--10218
    http://www.kombi.com/urun.php?prod=ARISTON-Clas-Premium-Hermetik-Yogusmali-Kombi-(20640kcal/h)-24kw-20640--49
    http://www.kombi.com/urun.php?prod=IMMERGAS-Victrix-24-Hermetik-Yogusmali-Kombi-(22360kcal/h)-26kw-22360--181

Bunlar int.fiyatları dediğim gibi 150-200 TL montaj ücretini düşünerek hesaplayın, birde kombiyi balkona değil mutfak gibi evin içerisinde bir yere montaj ettirin balkonda %20-30 ısı kaybı olur.

Satıcılar yoğuşmalıya gerek yok derler onlara kulağınızı tıkayın yalıtımlı evinizde yoğuşmalı kombiden en iyi verimi alırsınız %20 tasarrufunuz olur.

• Arkadaşlar yukarıda belirttiğim kombiler için araştırma yaptım:
    1- ECA Confeo Premix-S 24 KW için 1.730,00 TL. fiyat aldım. Oda termostatı için satıcı siemens oda termostatı satmak istedi. Fiyatı 150,00 TL.
    2- Baymak novadens ekstra bayilerde yok. Koçtaş'ta ise fiyatı 2.189,00 TL.
    3- Bunlarını dışında Ferroli Econcept Tech C için ise 2.250,00 TL. fiyat aldım. Satıcı demirdökümün 25,00 TL'lık oda termostatını satmak istedi.
    Bu üç kombiyi de alabilecek durumdayım. Ben satıcılara termostatlar da modülasyon yapsın istiyorum, dedim. Satıcılar ise oda termostatı çok önemli değil, önemli olan kombinin modülasyon yapması dediler. Bu konuda sizden yardım istiyorum. ECA ve Ferroli için modülasyon yapan oda termostatı tavsiyeniz var mı? Varsa marka ve modeli nedir? Gerçekten bu modülasyon konusu önemli değil de, 25,00 TL'lik oda termostatı yeterli mi? Saygılar.

• 
Sayfa: önceki 150151152153154
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.