Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (2852. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: SmilingArtichoke , SmilingArtichoke Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 7 Misafir - 8 Masaüstü1 Mobil
5 sn
57.298
Cevap
704
Favori
4.439.565
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 28502851285228532854
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Anladım hocam teşekkür ederim, hala daha araştırma aşamasındayız, LG'lere de bakacağız cok tesekkürler

• bymyWILL kullanıcısına yanıt
    Rica ederim. Kolay gelsin.
  • sky__walker kullanıcısına yanıt

5 adet Gree 24000 BTU pulat veya aphro almayı düşünüyorum. Yorumlarınızı paylaşırsanız çok sevinirim.

• Pi kullanıcısına yanıt

Hocam daha bi kac ay önce aldık 18lik samsung windfree çoğu marka kendi üretimi değil zaten ama samsungun kaliteside gözlemlediğim kadarıyla iyi tüm sistemin boruları bakır ve dış üniteyi plastik diyenlerde vardı oda tamamen metal ve 5 metre bakır boru çıkıyor içinden bilginize linkteki cihaz

https://www.evkur.com.tr/samsung-wind-free-premium-18000-btuh-yeni-split-klima-frh1412z4f-frame50

• Burak** kullanıcısına yanıt
    Hocam montaj kiti bakır olabilir ama kondenser bildiğim kadarıyla alüminyum. Ne kadar iyidir, kötüdür bilemem. Ama bakır değilmiş. Araştırdığımda bunu gördüm. Biz sadece bakır alüminyumdan daha dayanıklıdır diyebiliyoruz.

Ben geçen lg pc12sq modelini aldım. Muhtemelen pazartesi montaj olacak. O zaman detayları veririm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pi -- 15 Mart 2024; 19:14:50 >
  • Pi kullanıcısına yanıt

Bizde alırken ona dikkat ettik hocam özellikle baktım iç ünite dış ünitede bakırdı servisteki arkadaşta belirtti samsung kaliteyi artırdi dedi yeni modelleri guncellediler tamamen bakıra geçtiler dedi bende onlarin yalancısıyım

• Burak** kullanıcısına yanıt
    Yenilerde varsa bilmem hocam. Doğrudur belki. Ben de bildiğimden değil zaten. Araştırma yaparken bulduğum bilgiydi.
  • mult spilit klima bu ürünleri tavsiye edermsiniz alabilirmiyim. salon + 2 oda için düşünüyorum.

www.kombicenter.com
    Baymak Elegant Prime Multi 27 1x3 Dış Ünite
    https://www.kombicenter.com/urun/baymak-elegant-prime-multi-27-1x3-dis-unite
  • deta53 kullanıcısına yanıt

Olabilir ama fiyat fazla uygun linkte dikkatli olun. Güncel olduğunu sanmıyorum fiyatın.

• deta53 kullanıcısına yanıt

Diğer ürünlerde olduğu gibi resme yazmamışlar ama fiyat sadece dış ünite için geçerli maalesef.

• Merhaba arkadaşlar klima arıyorum. Hiçbir şey bilmediğim için tavsiyeye ihtiyacım var. tek şartım çok sessiz olması ve ısıtma fonksiyonunun iyi olması. Vestel Flora'yı düşündüm ama yorumlarda çok gürültülü olduğu söyleniyor. bütçem 20.000 ve konya'da yaşıyorum.

• omer_f O kullanıcısına yanıt
    İsitmayi iyi istiyorsaniz yerlilere bakmayin.
  • Merhaba herkese,

Sadece sogutma icin kullanilacak,

9000 BTU (veya 12000 de olur),

ve en onemli kriteri sessizlik (yatak odasinda kullanilacak)

klima tavsiyenizi ogrenebilir miyim?

• Merhaba, birkaç gündür yatak odam için klima bakıyorum: en önemli kriterim gece sessiz olması. Oda çatı katında bulunuyor, sadece soğutmak için kullanacağım, 20 m² oda için 9.000 veya 12.000 btu ses açısından fark eder mi? yardımcı olursanız sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erboz83 -- 18 Mart 2024; 10:10:43 >
  • M_aTRa_X kullanıcısına yanıt
    Hangi markalar?
  • Merhabalar, 3 oda için 2 tane 9000 BTU 1 tane 12 BTU klima alma düşüncesindeyim. En önemli düşüncem sağlamlık, garanti ve sessizlik açısından değerlendiriyorum.

Düşündüklerimin arasında Arçelik, Baymak, Daikin, Mitsubishi klimalar arasında kaldım daha farklı önerileriniz var mı?

Baymak düşüncemdeki en büyük ana etken 5 yıllık garanti şartı ve fiyatı 9 luk 16500 12 lik 19000 lira olması.

Arçelik 3 tane 12000 bayi önerisi 60000 liraya teklifte bulundu.

Konum Hatay olduğu için ince eleyip sık dokumak zorundayım malum şartlardan dolayı elektrik kesintisi servis şartları vs. önerileriniz varsa hemen açığım :)

• omer_f O kullanıcısına yanıt

vestel arçelik vs. bundan 3 ay önce vestelin flora modelini(windsor tek farkı wifi yok.) aldım rezil oldum. klima ile ilgili diğer forumda baya yardımcı oluyorlar bilginiz olsun. googleden bulabilirsiniz.

benim eski klimam 24btu vesteldi ısıtma hak getire kendini zor ısıtıyordu oda 18derecelerdeydi. 12binlik midea aldım klima 22de oda 21 derece sabit oluyor ve elektrik tüketimi 4te1 oranında düştü vestele göre.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M_aTRa_X -- 19 Mart 2024; 0:46:8 >
  • Evet Vestel'den uzak duracağım. Arçelik 12325 ekolojik invertörü düşünüyordum. İncelemeler iyi görünüyor ama şu anda emin değilim. Baymak Elegant Plus'a da bakacağım.

• Vestel Flora 12btu modelini almayı düşünüyordum ama olumsuz yorumlar var. O fiyat bandında 18-19 alınabilecek kaliteli marka model öneriniz nedir ?
  • mor1989 kullanıcısına yanıt
    Evet ben de aynı durumdayım. Bence sigma iyi bir seçim
  • 
Sayfa: önceki 28502851285228532854
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.