Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (2850. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
57.339
Cevap
705
Favori
4.443.640
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
83 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 28482849285028512852
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Lg tavsiye ediliyor genelde. Komple bakır diye biliyorum.
  • Beyler servisi düzgün karotu olan bi klima almak istiyorum 12 binlik
    Bütçe 20-25 bin
  • AMC A kullanıcısına yanıt
    Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]
  • Metalurjist19 kullanıcısına yanıt
  • Bocsh simens ürünleri düşünen olursa pm atabilir yardımcı olurum

• 17binden favoriye aldığım klimayı 21585 liraya almış bulunuyorum. Umarım sıkıntısız sonuca ulaştırırız. İhtiyacı olana şu an için en düşük rakam.

• Beko alıp geçtim hiç kargoyla vs uğraşamam gelsin taksın servis

• Merhabalar,

@klima5505 'in yazdıklarını elimden geldiğince okudum, sağolsun. Yazdıklarından yola çıkarak, alabileceğim en iyi cihazların aşağıdakiler olduğunu düşündüm ama elbette kaçırdığım mesajlar olmuştur. Kendisi de artık forumu bıraktığını belirtti zaten.

ME Legendera

ME Kirigamine

MHI Diamond

MHI Premium

Bir mesajda, kalite sıralaması aşağıdaki şekilde belirtmiş.

https://forum.donanimhaber.com/klima-tavsiyeleri-ana-konu--3306812-2687

Diamond

Kirigamine

Premium

Elimdeki bütçe şu an Legendera'ya yetmiyor. Ama diğer 3ü için elimdeki bütçe uygun. Kullanım alanım ise evde(İstanbul) 3 ayrı odada(Salon, yatak odası, çalışma odası) olacak şekilde. 3ünü de sadece soğutma amaçlı kullanacağım, dolayısıyla ısıtma konusunda bir beklentim yok. Yatak odam ve çalışma odam küçük ve aşırı güneş almıyor. Salon ise 27 m2 ve bol miktarda güneş alıyor.

Her odada klimanın altında oturacağım için muhtemelen klimanın kapakları sürekli yukarı bakacak. Dolayısıyla akıllı gözü aktif kullanacağım bir senaryo düşünemedim. 

Size sormak istediğim, elimdeki bütçe yeterli olmasına rağmen, sessizlik ve malzeme kalitesi(dayanıklılık anlamında, plastik kalitesi çok önemli değil) açısından şu model diğerinden üstün durumu var mı? Ya da hava temizleme gibi bir özellik açısından. Zira benim için sadece 3 şey önemli, dayanıklılık, sessizlik, hava temizleme.

Yabancı forumlarda MHI klimaların dış ünitesindeki fanın dizayn sebebiyle çabuk kirlendiği/tıkandığı yazılmış. Bu konuda bir bilgisi olan var mı? Bu açıdan ME daha iyi diyorlar.

Bunlar için teklif aldığımda en pahalısı Kirigamine, ardından diamond ardından premium şeklinde fiyat aldım.

Dediğim gibi 3ü de bütçem uygun ama eğer aradaki fark dayanıklılık, sessizlik ve hava temizleme değil de, smart feature ya da flap dizaynıysa ucuzunu (MHI premium) tercih edeceğim.

Yardımlarınız için teşekkürler.

• Sadece 2 model kaldı 18bin ve 24 binlikhttps://forum.donanimhaber.com/mesaj/yonlen/158187532

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BSH Personel -- 4 Mart 2024; 14:34:8 >
  • Pi kullanıcısına yanıt
    Vakumlama yapılıyor mu işçilik nasıl dış ünite ses yapıyor mu bunları yazar mısın kardeş
  • Metalurjist19 kullanıcısına yanıt
    Bende bakıyorum Arçelik çok şikayet var
  • telemcii kullanıcısına yanıt
    Vakumlama bütün klimalarda yapılması gereken bir işlem hocam. Hatta vakum yapmazlarsa dış ünitenin değişmesi gerekiyor. Detayları yazacağım elbette hocam.
  • Pi kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler kardeşim
    Ne demek. Eyvallah

Samsung windfree de bakabilirsiniz

• Arçelik Beko lg aynı fabrikadan mı çıkıyor
    Arçelik beko aynı farbikadan çıkıyor lg farklı bir işletme
  • Gebze'de fabrikası var lg Arçelik sanki öyle hatırlıyorum
    Çerkezköyde de var arçelik. Beyaz eşya fabrikası arçelik beko grundig defy dawlance arctic flavel Elektrabregenz Leisure markaları var.
  • Kararsız kaldım 18 binlik alacağım ama çok şikayet var arcelikte
  • 
Sayfa: önceki 28482849285028512852
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.