Şimdi Ara

KENWOOD KRF-V6090D AVR + DVF-3200S DVD-Divx Player + ONKYO HTP-103 6.1 PAKET (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
441
Cevap
0
Favori
26.318
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • @cemal çok yüksek seste film izleyeceksen SUB i kuvvetli bir sisteme agırlık vermen yerinde olacaktır diye düşünüyorum.

E SUBsöz konusu olunca senin Z-5500ü iyice araştırmanı tavsiye ederim
  • eoen ilgilendiğin için çok teşekkür ederim.ama işte bilmiyorum ki ya logiteck z5450 ya da bu sistemlerden biri oalcak. bas önemli benm için.ama bu kenwood sistem distorsiyonu hariç kafama çok yattı.çok etkilermi diye düşünüyorum kafamı çok kurcaları.6,1 olmasıda cabası çok güzel.
  • @cemal eğer seçeneklerine ev sinema sistemlerini de dahil ettiysen madem SONY DDW-880 i de incelemeden karar verme derim

Saygılar
  • arkadaşlar araştırdım.kenwooddan vaz geçtim.çünkü thd değeri çok yüksek ve bende yüksek seste dinleyeceğim için vaz geçtim.bütçede daraldı.5450 ye talim edecez galiba.
  • @eozen81;
    çok sağol. belki daha tam telaş başlamamıştır sende. o bakımdan sonrası için kolay gelsin

@cemalefendi;
    sorun yüksek ses dert etme; dinlediğim kadarıyla gayet iyi bir yüksek ses performansı vardı. hatta woofer ın arkasındaki bir pot ile kesim frekansını ayarlayabiliyorsun. ayarlarken bir ara wooferdan ses yerine sadece darbe (nasıl desem ses yok ama güp güp attıtığını hissediyorsun, baya alçak frekans işte ) geliyordu.
    bence dinlemeden karar verme derim.
  • Arkadaşlar sistemi onkyo 6.1 olanı bizzat gidip dinledim yalnız kenwood değilde onkyo receiver ve dvd vardı üzerinde. (onkyo receiverin kenwood a göre bazı artıları mevcut teknik bilgilerden bakabilirsiniz). Adamlar çok güzel yer yapmış ENPLUS Levent sinema odası yapmışlar ses yalıtımlı falan oda 2 bölümdü ama ortada kapı falan yoktu toplam 30 m2 lik falan bi alandı ama bu sistem odanın tek tarafındaydı orasıda 15 m2 falandı sanırım ama iki tarafta birbirine bağlı yani 15 m2 lik heryeri kapalı bi oda değildi ve 106 ekran loewe lcd tv ile beraber onkyo sistem bağlıydı, bağlantıda coaxial yapılmıştı.

İzlenimlere gelince ses sistemi özellikle film performansında fiyatına göre inanılmaz iyi. Filmleri dolby prologic II de test ettik, sesler çok gerçekçi ve sinema atmosferide (ses olarak) gerçekten çok tatmin ediciydi. Surround kolonlarda birbirine girmeyen çok temiz bir ses vardı ve subwoofer da bütün odayı titretecek kadar güçlüydü.
    Son sese açmadığımız halde yanımdaki arkadaşımla fikir alışverişi için bağırmamız gerekiyordu. Yani ses gücüde çok tatmin ediciydi.
    Müzik performansına gelince dolby neo:6 da dinlediğimiz müziklerde film performansı kadar olmasada bi sinema sisteminden bekleneni fazlasıyla veriyordu. Çok değişik tarzlarda müzik dinleyemedik ama lounge, chill out ve deep house tarzı müziklerdi ama dediğim gibi sesler anlaşılırdı ve bassta gayet yeterliydi.
    Setin tek eksi yanı son seste hoperlörlerin distorsiyona girmesiydi. Bu sorun ekolayzır ve bass tiz ayarları yapılarak çok aza indirilebilir ama zaten son sese kadar açabileceğinizi sanmıyorum çünkü ses çok fazla

Leventteki yere herkez gidip dinleyebilir personel çok sıcak ve istediğiniz herşeye evet diyorlar. Adres levent cad. no: 46 Animal hayvan hastanesinin karşısında.

Gelgelelim sony sinema sistemlerine malzeme kalitesi ve işçilik olarak onkyo ile kıyaslamak biraz cahillik olur sanırım. Arkadaşın bahsettiği sistemi gördüm gerçekten bu onkyo ile karşılaştırabilinecek düzeyde değil. ddw-880 920 watt rms düzeyine sahip onu dinyemedim ama abisi kuruluydu sony mağazasında onu dinledim 1280 watt olan dav dz-810 gerçekten 1280 watt rms değeri bu ise onkyo ht-103 2000 watt falandır. Bu rakamlar mümkün değil tabi bu sistemler için. Dinlediğim mağaza 40 m2 civarındaydı metrocity de ama set normal surround şekilde diziliydi ve birde koltuk vardı. Birkaç test videosu izledim ama çok fazla tahammül edemedim. Çünkü bana sinema duygusunu 10 saniye olsun yaşatmadı. Surround kolonlardan gelen sesler birbirine giriyordu ve patlamalarda falan basın etkiside yok denecek kadar azdı. Tabi mağazanın büyük olması buna etken ama setin verdiği rakamlarda çok yüksek 1280 watt rms

Birde logitech z-5450 nin bunla kıyaslacak bi sistem olmadığı ortada ve ayrıca logitech ve creative gibi setler multimedya sistemlerdir, bunlar ise sinema için üretilmiş ve bu işi multimedaya hoperlörlerden çok daha iyi yapan sistemlerdir.

Bunlar benim izlenimlerimdi duyduğum seslere göre yorumlarımı yaptım ama kimse dinlemeden karar vermesin. Adresleri verdim almak isteyen herkes gidip dinleyebilir ve performanslarını görebilir. Bu markaların web adreslerinden teknik verilerede ulaşabilirsiniz teknik verilerde setleri anlamak konusunda size yardımcı olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tepeb -- 26 Şubat 2007; 13:46:44 >

• Mekan bu tür deneyimlerde çok önemli, sony yi dinlediğin mekan kalitesi çok iyi değilmiş ben hala sony den umutluyum.

Şu Makinalara iyi kolonlar bağlayanınız varmı frontlarda performansı nasıl?
  • tepeb, bi şey sormak istiyorum.onkyo receiverin modeli neydi.bir de fiyatlar konusunda bilgin varmı?ben aslında onkyonun receiverı ile diğer kenwood receiverlı sistemin 6.1 onkyo hoparlörünü birlikte nsaıl olur diye düşünüyorum.ama onkyonun düşündüğüm receiverı 5.1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi waterfall_man -- 26 Şubat 2007; 13:55:21 >
  • @tepeb Öncelikel bu güzel tecrübeni bizlerle paylaştıgın için çok teşekkür ederim, gerçekten kelimelerinle bize orda yaşadıgın hisleri çok güzel aktarmışsın dostum

Bu arada ENPLUS'ın sitesinde bile LEVENT şubesinin adresi yok

Şimdi gelelim benim sorulara :

1. Ciddi ciddi ben SONY-DDW880 almaya niyetliyim bunda en önemli faktör HDMI giriş ve çıkış avantajı, senin test ettiğin ONKYO'da HDMI yoktu değil mi Tek kafamı bulandıran tarafı ONKYO bile ses olarak daha iyi dense bile fiyat olarak daha cazip bu alete göre nerydes 100 YTL fark var.

2. MP3 testinde BASS konusunda bilgi vermişsin ancak benim gibi tizi seven bir adam için sorayım dinlediğin şarkılarda tiz hissi nasıldı örneğin bir Creative 5200 dinlemek vardır bir de Logitech X-530 ikisi tamamen farklıdır, bass seven X-530 Tiz seven 5200 almalıdır tecrübeme göre bunun gibi soruyorum

3. ONKYO'nun sisteminde DVD dahil değildir umarım, benim VOXLINE Divx player im olacagı için ayrıca bir para vermek istemiyorum

4. Model ve fiyat bilgisi hatırlıyorsan çok makbule geçecek vallahi.

Saygılar...

• quote:

Orjinalden alıntı: eozen81

@tepeb Öncelikel bu güzel tecrübeni bizlerle paylaştıgın için çok teşekkür ederim, gerçekten kelimelerinle bize orda yaşadıgın hisleri çok güzel aktarmışsın dostum

Bu arada ENPLUS'ın sitesinde bile LEVENT şubesinin adresi yok

Şimdi gelelim benim sorulara :

1. Ciddi ciddi ben SONY-DDW880 almaya niyetliyim bunda en önemli faktör HDMI giriş ve çıkış avantajı, senin test ettiğin ONKYO'da HDMI yoktu değil mi Tek kafamı bulandıran tarafı ONKYO bile ses olarak daha iyi dense bile fiyat olarak daha cazip bu alete göre nerydes 100 YTL fark var.

2. MP3 testinde BASS konusunda bilgi vermişsin ancak benim gibi tizi seven bir adam için sorayım dinlediğin şarkılarda tiz hissi nasıldı örneğin bir Creative 5200 dinlemek vardır bir de Logitech X-530 ikisi tamamen farklıdır, bass seven X-530 Tiz seven 5200 almalıdır tecrübeme göre bunun gibi soruyorum

3. ONKYO'nun sisteminde DVD dahil değildir umarım, benim VOXLINE Divx player im olacagı için ayrıca bir para vermek istemiyorum

4. Model ve fiyat bilgisi hatırlıyorsan çok makbule geçecek vallahi.

Saygılar...

Öncelikle rica ederim edindiğim tecrübeleri paylaşmaya çalıştım. Cevaplara gelince

1) Onkyo ve kenwood receiver'ların ikisindede hdmi giriş ve çıkışı yok bu bi eksik evet ama zaten hd-dvd ve blue ray direk 8 kanal kodlanmış dolby true ses formatıyla geliyo yani şu an için bu teknoloji çok yeni ve zaten hd formatını kullanacaksan 7.1 ses sistemi alman daha mantıklı. Ama genede bi avantaj çünkü ileride receiver i değişmeden direk 7.1 hoperlör sistemine geçebilirsin. Ama söz konusu dvd film ve yüksek ses kalitesiyse bunu kafana takmaya değmez. Zaten hd teknolojisi oturana kadar ve hd-dvd ve blue ray filmler yaygınlaşıp ucuzlayana kadar baya bi zaman geçer. Ayrıca hd-dvd ve blue-ray oynatıcıların fiyatlarıda malum şu anda.

2) Surround hoperlörler gayet kaliteli tiz ve mid konusunda da yeterli geldi bana. Dediğim gibi ses çok berrak ama son seslerde bozulmalar oluyor. Falat son sese ihtiyaç duyulcağını pek sanmıyorum.

3) Onkyo ht-590 5.1 sisteme (onkyo receiver + onkyo 5.1) dvd dahil değil ama kenwood sisteme (kenwood dvd, kenwood receiver ve onkyo ht-103 6.1 ) dvd dahil

4)http://www.enplus.com.tr/emarket/ProductDetails.aspx?ProductId=206536&CatID=6757 (5.1 olan)

http://www.enplus.com.tr/emarket/ProductDetails.aspx?ProductId=206590&CatID=6757 (6.1 olan benim dinlediğim yalnız benim dinlediğimde onkyo receiver ve dvd bağlıydı tekrar hatırlatıyorum)

Heee birde enplus levent adresini tekrar vereyim levent caddesi no:46 1.LEVENT/İST.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tepeb -- 26 Şubat 2007; 15:39:44 >

• @tepeb valla aklımı çeliyorsun bıraksam mı şu HDMI muhabbetini
    Aslında HD Player vs. 20 gblık HD filmler benim için asla istediğim birşey olmayacak gibi duruyor bana mis gibi AC3 DVD-RIP filmler yetiyor ve artıyor bile.

Ama dur hele yeri gelmişken konu açmadan sizlere kafama takılan birşeyler sormak istiyorum

Örneğin

1. yarın bir gün XXX kanalı HD formatında bir yayın yapmaya başladı ve benimde HD Ready bir LCD tv'im var ama ses sistemimde HDMI giriş veya çıkış yok, bu durumda ben görünütyü HD LCD Tvmden alırken sesi sete aktaramayacagım öyle mi ?Daha dogrusu sesi HDMI olarak mı aktaramayacagım sanırım, yani görünütyü HDMI alıcaz ses ne olacak o zaman

2. Veya şöyle ekleyeyim, HDTV isimli releaselar çıkıyor artık çoğu yabancı diziler Amerika'da. İsimleri de örneğin şöyle : LOST.S01.EP.03.HDTV.LOL. Burdaki HDTV ibaresi sanal bir ibare mi yoksa gerçek payı var mı yani bu isimli dosyaları sonuçta HD Player ile değil normal divx playerimizda çalarken ekrandaki görüntü sonuçta divx oluyor, ses de küçük standart riplerde mp3 genelde, o zaman ne diye HDTV oluyor bu rip in adı ?

Bu örnekler üzerinden cevap verirseniz belkide HDMI kavramını daha iyi anlayacagım, keza eğer düşündüğüm gibiyse yani ilk örnek özellikle, HDMI destekli bir sistem almak lazım.

Teşekkürler

• quote:

Orjinalden alıntı: eozen81

@tepeb valla aklımı çeliyorsun bıraksam mı şu HDMI muhabbetini
    Aslında HD Player vs. 20 gblık HD filmler benim için asla istediğim birşey olmayacak gibi duruyor bana mis gibi AC3 DVD-RIP filmler yetiyor ve artıyor bile.

Ama dur hele yeri gelmişken konu açmadan sizlere kafama takılan birşeyler sormak istiyorum

Örneğin

1. yarın bir gün XXX kanalı HD formatında bir yayın yapmaya başladı ve benimde HD Ready bir LCD tv'im var ama ses sistemimde HDMI giriş veya çıkış yok, bu durumda ben görünütyü HD LCD Tvmden alırken sesi sete aktaramayacagım öyle mi ?Daha dogrusu sesi HDMI olarak mı aktaramayacagım sanırım, yani görünütyü HDMI alıcaz ses ne olacak o zaman

2. Veya şöyle ekleyeyim, HDTV isimli releaselar çıkıyor artık çoğu yabancı diziler Amerika'da. İsimleri de örneğin şöyle : LOST.S01.EP.03.HDTV.LOL. Burdaki HDTV ibaresi sanal bir ibare mi yoksa gerçek payı var mı yani bu isimli dosyaları sonuçta HD Player ile değil normal divx playerimizda çalarken ekrandaki görüntü sonuçta divx oluyor, ses de küçük standart riplerde mp3 genelde, o zaman ne diye HDTV oluyor bu rip in adı ?

Bu örnekler üzerinden cevap verirseniz belkide HDMI kavramını daha iyi anlayacagım, keza eğer düşündüğüm gibiyse yani ilk örnek özellikle, HDMI destekli bir sistem almak lazım.

Teşekkürler

1. soruna sağlıklı cevap veremicem çünkü denemedim ama bazı lcd tv lerde coaxial giriş çıkışlar var yanılmıyorsam bu şekilde bağanabilir belki. Yada analog olarak tam bilgim yok bu konuda bilgisi olanlar yanıtlarsa bende sevinirim.

2. soruna gelince o görüntüyü hd oynatıcıyla oynatmadığın sürece hd olmaz. Bi vcd dvd filmi nasıl vcd oynatıcıda izleyemiyosun aynı şey. Ama şu anda discovery nin falan test yayınları var hd formatında bu yayınlar direk kaynağından hd gönderildiği için gerçek hd görüntü kalitesinde izleniyor.

• quote:

Orjinalden alıntı: waterfall_man

o zaman senin dinlediğin sistem şuydu.

http://www.enplus.com.tr/emarket/ProductDetails.aspx?ProductId=206592&CatID=6736

Evet dostum aynen oydu ama hoperlör sistemi aynı sonuçta, ,zaten tek başına onkyo ht-103 6.1 800 YTL, ,receiver da 700 YTL civarı satış fiyatındaydı sanırım ordaki satış elemanına sormuştum bide dvd si cabası. Tabi receiver ve dvd nin kenwood olması çok fazla farkedermi ses kalitesi olarak oda bi soru işareti? . Ama her koşulda ddw-880 den daha iyi bir sistem olduğunu düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tepeb -- 26 Şubat 2007; 17:14:12 >

• bu fiyata galiba kenwoodlu bu seti kaçırmamak lazım.çünkü

http://www.kenwoodaudio.com/australia/prodDetails.asp?Cat=Home%20Entertainment&SubCat=Components&Model=KRF-V6090D-S

bu bütçeye bence iyi bi sistem olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi waterfall_man -- 26 Şubat 2007; 17:06:15 >
  • hadi bakalım. artık başta üst kattaki ev sahibim olmak üzere komşular düşünsün.
    zaten enplustan broşür aldığımda hanım ses sistemlerinden hiç anlamamasına rağmen kenwood'un setini gösterip bu daha iyi görünüyo demişti.işte hanım sözü dinlemek lazım demekki

şaka bi yana kafamda netleşti kenwood. 5-10 güne bu iş tamamdır inşallah.
  • tepeb yorumlar için çok teşekkürler...

evet ben de avustralyadaki siteye bakmıştım. bilgi için söylüyorum 1 avustralya doları yaklaşık 1 ytl civarı.
    ayrıca dvd de yaklaşık 300 dolar civarı.

sanırım ben de bu kenwood lu sistemi alacağım. ama yine de bir yamaha lı sistem deneyeceğim gibi görünüyor.
    sonrasında da artık karar veririz. zaten acele etmekte de yarar var. yoksa kalmıyacak
  • ben bugun galeria da ki en plus mağazasına gittim.orada bütün kolonları üst üste koymuşlar.bu takımın.sesini açtık -6 ya kadar falan bu %90 a falan denk geliyodu.beni tatmin etmedi.şuan kendi kullandıgım yamaha anfi ve kendi yaptıgım kolonlar filmlerde çok çok çok daha üstün.belki düzgün yerleştirince daha çok ses verebilir ama benim şuan kullandıgım kolonlarda öle dağınık bi şekilde duruyo ve sesler bariz çok daha tok ve daha çok çıkıyo.ben vazgeçtim kenwooddan.galiba logitach alacam.yada yine kendim bi yamaha anfi alıp kendim kolon yapacam.en iisi böle.yani sonuç olarak ben beğenmedim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: cemalefendi

ben bugun galeria da ki en plus mağazasına gittim.orada bütün kolonları üst üste koymuşlar.bu takımın.sesini açtık -6 ya kadar falan bu %90 a falan denk geliyodu.beni tatmin etmedi.şuan kendi kullandıgım yamaha anfi ve kendi yaptıgım kolonlar filmlerde çok çok çok daha üstün.belki düzgün yerleştirince daha çok ses verebilir ama benim şuan kullandıgım kolonlarda öle dağınık bi şekilde duruyo ve sesler bariz çok daha tok ve daha çok çıkıyo.ben vazgeçtim kenwooddan.galiba logitach alacam.yada yine kendim bi yamaha anfi alıp kendim kolon yapacam.en iisi böle.yani sonuç olarak ben beğenmedim.

Arkadaşım öle üst üste koyulmuş dümdüz duran kolonları gidip dinlersen hiçbişey anlamazsın tabi birde git leventte dinle istersen o zaman bu yorumların böyle olmayacaktır eminim. Ayrıca z 5450 ile bu sistemi lütfen kıyaslama çünkü çok farklı sistemler bu aletin receiveri zaten z5450 fiyatında. Şu anda kampanya olduğu için bu fiyattan veriyorlar.

• Bende valla mutilmedia setlerin ev sinemasına göre olmadıgını düşünmüşümdür hep nedense, belkide önyargı bilemiyorum ama gidip bir Creative 5200 ü mesela düşünemiyorum film izlerken LCD'de

Tabi Z-5500 farklı bir cihaz onu ayrı tutmak lazım
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.