Şimdi Ara

KAAN N1 akıllı telefon hakkında merak edilen her şey! (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
162
Cevap
0
Favori
4.253
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • cık! olmaz almam. fabrikayla anlaş üzerine ismini yazdır. yerli diye yuttur puffsfsss

• quote:

Orijinalden alıntı: salgado3046

telefonun orjinali: wolder wiam 65
    http://wiam.wolderelectronics.com/inicio/productos/8-wiam
    WOLDER WIAM 65
    Dimensiones físicas 156,4 x 76,9 x 7,3 milímetros
    165 gramos
    Pantalla IPS 5.5 pulgadas
    Resolución 1.920 x 1.080 píxeles, 400 ppp
    Procesador MediaTek Helio P10 MT6755
    Octa-core Cortex-A53 2 GHz
    Procesador gráfico ARM Mali-T860 MP2
    RAM 3 GB
    Memoria 32 GB + microSD hasta 64 GB
    Versión Android 6.0 Marshmallow
    Conectividad Dual SIM 4G
    Wi-Fi 802.11 b/g/n, WiFi hotspot
    aGPS
    Bluetooth 4.0
    NFC
    MicroUSB
    Cámaras Trasera: 21 MP con auto-enfoque, flash LED, HDR, modo pro y vídeo FullHD con estabilizador digital
    Frontal: 13 MP, flash de relleno, HDR, disparo por sonrisa/gestual, modo belleza
    Batería Batería 3.000 mAh
    Carga rápida
    Otros datos Construcción metálica
    Tecnología Miravision
    Lector de huellas dactilares trasero
    Precio 299 euros

gittikçe başka versiyonlar çıkıyor dostum

üsttede bi arkdaş paylaşmış başka bir isimle

aliexpress e baksam 3-4 tane marka altında daha bulabileceğimi zannediyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: mulobbo

quote:

WOLDER WIAM 65
    165 gramos
    RAM 3 GB
    Conectividad Dual SIM 4G
    aGPS
    Bluetooth 4.0
    NFC
    MicroUSB
    Cámaras Trasera: 21 MP con auto-enfoque, flash LED, HDR, modo pro y vídeo FullHD con estabilizador digital
    Frontal: 13 MP, flash de relleno, HDR, disparo por sonrisa/gestual, modo belleza
    Carga rápida
    Tecnología Miravision
    Precio 299 euros

ona kimsenin itirazı yok, kimsede sıfırdan üretmesinide istemiyor ancak şu ürünü uygun bir fiyattan satsanda millet alıp kullansa işte o zaman işin adı BAŞARI olur

• Klasik sorunumuz isim konusu diyorum öbür türlü zaten birleştirme cihaz :D bana da verin evimde birleştireyim
  • Meraktan ölmüştüm, günlerdir uyuyamıyordum. İlaç gibi geldi.
  • Kaan'dan sonra bir üst versiyon olarak hasan gelirse şaşırmam :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mulobbo

quote:

WOLDER WIAM 65
    165 gramos
    RAM 3 GB
    Conectividad Dual SIM 4G
    aGPS
    Bluetooth 4.0
    NFC
    MicroUSB
    Carga rápida
    Tecnología Miravision
    Precio 299 euros

ona kimsenin itirazı yok, kimsede sıfırdan üretmesinide istemiyor ancak şu ürünü uygun bir fiyattan satsanda millet alıp kullansa işte o zaman işin adı BAŞARI olur

Katiliyorum

• Bu GSM kanalı o kadar şişti'ki , her firma daldan dala atlamaya başladı.GSM kanadında parayı gören tüm markalar telefon çıkarmaya başladı.Eğer kalitene markana , kendi üretimine güveniyorsan tamam çıkar ama ortalama şimdi'ki cihazlar ile çok farkı olmayan yanlış fiyatlandırma ile ben başarı göremiyorum.Yerli marka diyorsun , yerli halka bu fiyatı şişirip veriyorsun.700-900 TL bandında olmadığı sürece kimse gidipte almaz.
  • röportajı yapan kişinin tarzına bayıldım helal olsun.
    kimse yerli marka diye milleti kandırmasın.
    markan yerli olabilir ama tamamen Türkiye de üretemedikten sonra bana yerli ürün demeyin kardeşim. NOKTA.

• Bir firma gelişmek istiyorsa hele de akıllı telefon sektöründe, uygun fiyat şart.

• Cihaz 800 TL bandında satışa çıksaydı eminim buralar yıkılırdı ki bana göre firmanın en büyük hatası bu yoksa diğer eleştirileri haksız buluyorum.

Başarı Holding'in geçmişine bakacak olursak özellikle cep telefonunu güvenle alabileceğiniz nadir firmalardandır,servis ağı olsun,mobile sektöre yazılım yapan şirketi olsun,cep telefonu üretimine uygun fabrika alt yapısı olsun bunu fazlasıyla hakediyor.

KAAN ismine neden bu kadar takıldınız anlamadım üretimini yaptığı dect telefon,akıllı sayaç gibi bir çok ürününe KAAN ismini vermiştir yani firmanın markasıdır,
    Samsung firması elektronik eşya ile ilk Türkiye pazarına girdiğinde "abi bunun angaralı olanı yokmu" diye türlü türlü dalga konusu olmuştu,şimdi??
    İngilizce markaların isimlerinin Türkçesine bakın bakalım nelerle karşılaşacaksınız.

Bunları güzel bir başlangıç olarak görüp yapıcı eleştiri yapmamız daha doğru olur düşüncesindeyim.

• quote:

Orijinalden alıntı: ozankardes

quote:

Orijinalden alıntı: ArgımakAttar

Bu firmalar şunu anlamıyor tamam özellik olarak muadilleriyle benzer seviyede ama insanların kafasında da bir marka algısı mevcuttur.General Mobile mesela kim tanıyordu bu firmayı discovery ile patlama yaptı işte artık android one programını göğüsledi gidiyor.Discovery çıktığı dönem muadillerine kıyasla ucuz olmasaydı şimdi bu noktalara gelebilirmiydi ? İsim yapabilirmiydi ?

Bu sadece alt seviye için geçerli değil üst seviye içinde öyle piyasaya yeni giriyorsun dünyanın en iyi telefonunu yap halk nezdinde altyapın olmazsa satamazsın arkadaş.

Yeni firmaların ilacı geleceğe yönelik yatırım yapmaktır ilk seneler kar etme zorluk çek ama bir taban oluşturduğun zaman uçar gidersin.

Çinde bu işler daha kolay çinli markalara baktığımız zaman en can alıcı özellikleri f/p cihazları olmaları ve fiyatlarının çok uygun olması ama onlar bu işi daha kolay yapıyor çünkü devlet desteği var.Bizde devlet yerli markaları desteklese daha ucuza satabilirler.

Çinde elephone 9000 200 dolarken ki bu vergili fiyatı toptan alınca max 150 dolara ithal edersin.150 dolar 450 lira 100 lira kar koy 550 devlette vergiyi 50 liracık alsın oldu mu sana 600 hadi 650 olsun.

Sen bu telefonu 650 den sat piyasa yıkılır yazılıma da azıcık önem ver.Şimdi yazılım deyince dakka başı güncelleme felan onu kastetmiyorum kronik sorunlar olmasın akıcı olsun belli bir stabilite de olsun zaten kimse sana niye güncelleme vermiyon demez.

Bizim firmalar hemen yaptıkları harcamayı geri almak istiyor la bi dur daha yeni başladın bu işe.Türk kafası hemen kar etmeye başlayacak bi sakin ol aklını kullan.Eleştirdiğimiz şey bu işte yoksa bende istiyorum yerli markamız olsun elin çinlisinden neyimiz eksik ama dürüst olacaksın insanları yolunacak kaz olarak görmeyeceksin.

Öyle hesap olmuyor işte. İthalat vergisi var, gelir vergisi var, trt bandrolu var, var oğlu var nerden baksan ℅50 vergisi var. %10 da kar koydumu geçmiş olsun 1000TL yi buluyor

Adamda onu diyor zaten. Devlet yerli firmalara destek olsun o saydıklarını almasın diyor.

• Bedava verseler almam kaan nedir. Çöp olarak doğan bir telefon.

• Keşke adı UMUTCAN ya da BERK olsaydı. Belki o zaman alabilirdim.
  • Avluya sokmam.
    Yazın bir kenara sonu fiyasko olacak.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • gerçekten milleti mal yerine koyuyorlar ayip valla her yonuyle fail bir cihaz insan taşimaya utanir kaan nedir arkadaş çapa makinesi mi bu

herkese uygun bir kağan mutlaka vardir 64 megabit işlemci olsun turbo olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nvidia90 -- 19 Ağustos 2016; 21:20:08 >
  • gerçekten milleti mal yerine koyuyorlar ayip valla her yonuyle fail bir cihaz insan taşimaya utanir kaan nedir arkadaş çapa makinesi mi bu

herkese uygun bir kağan mutlaka vardir ?????? 64 megabit işlemci olsun turbo olsun ??????????????????

• Cihaz güzel fiyatlandirma yanliş yerli markaları tabiki tercihimiz kaliteli cihaz ve fiyat performans orantili olmali

• Görmemişin şirketi olmuş tutmuş yaptığı telefona çocuğunun ismini vermiş.

• Cihaz bu gün mağazamıza geldi.Biraz inceledim.İlk izlenimlerim cihaz önden aslında hoş duruyor ama felaket derece GM 5 Plus'a benziyor.İkisini yan yana koyup fotoğraf çekmeyi unuttum.Malzeme kalitesi eh işte denilecek türden.Parmak izi okuyucusu normal performansı.Arayüz sade güzel ama açıkçası hafif kasmalar oluyor gibi.Bilmiyorum belkide ben Sense'ye alıştığım için böyledir :) Birde eklemeden edemeyeceğim alttaki sanal tuşlar da home tuşu yok.Home tuşunu o kasadaki yuvarlak yere koymuşlar.Son olarak Kamera fena sayılmaz ama görüntülerini telefonuma atmayı unutmuşum yarın eklerim.Sorusu olan varsa yazabilir yarın mağazaya gidince bakarım cihaza.

Bu arada geçen konuya da yazmıştım buraya da ekliyorum.Cihazın ismi mağaza müdürümüzün söylediği kadarıyla şirketin ölen sahibinin oğlunun adıymış.Her ne kadar acıklı bir hikayesi olsa da kimse telefonun arkasında kocaman KAAN yazmasını isteyeceğini zannetmiyorum.Hoş bir düşünce ama bu sektörde özellikle bu ülkede olmaz.Ha diyeceksiniz kardeşim adam elma koyuyor pencere koyuyor satıyor bu neden olmasın.Tamam haklısın ama sen o adamın ürettiğinin ve pazarlamasının 10/1 ini uygula zaten armutta olsa satarsın.Her şey marklaşmadan ibaret.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SPHAR3X -- 20 Ağustos 2016; 1:56:36 >

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.