Şimdi Ara

İthal elektronik ürünlere ek vergi uygulaması bir kaç ay içerisinde başlayacak (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.091
Cevap
12
Favori
21.531
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • BASINI VESTEL CEKTI ARKASINA GENERAL MOBILE VE CASPER TAKILDI.

SOZUM ONA BUNLAR YERLI URETICI VE BUNLAR KORUNACAK.

SNPDRGN400 LU CIHAZLARINA 900TL ISTEYEN VESTEL FIYATINI INDIRMEYECEK VE KAR EDECEK DIYE RAKIPLERE EKSTRA VERGI KALEMI GETIRDI VESTEL.

INADINA VESTEL ALMAYACAGIM NE KLIMA NE BASKA BIRSEY ZATEN GENMOBILE FALAN ALMAM.

GEREKIRSE 2 AY GEC ALIRIM YINE BUNLARA PARA KAPTIRMAYACAGIM IDS TICARET ACIGINI BIZIM ALDIGIMIZ TELEFONLARDAN ZIYADE ONBINLERCE MERCEDES,AUDI,BMW VE MAKAM ARACLARI ZIPLATIO.

YETER VALLA YIRTDISINDAKI 850LIK ZENFONE2 YI 1300E ALIYORUZ DAHA YETMEZMI.

VESTEL CASPER GENERAL MOBILE

SU 3.SINIF ÇİN TELEFONLARINI ALMAYIN

• Yerli bahane VERGİ şahane
    Olan Vestele oldu...
    Hepimizin gözünde değersizleşti...

• Crauls kullanıcısına yanıt
    oo casper da mı gelmiş.azıcık bende alayım.kasa üreteibliyor mu casper,plastiğini yani.şu ana kadar markalı olupta bozulmayan pc görmedim.özellikle yerli pcler resmen ölüyor.ben 3 pc aldım kendi paramla.6 sene geçti halen çalışıyor ilk aldığım pc.laptopbumu özellikle yabancı marka aldım,zira yerli markaların yedek yüklemesi bile çalışmayınca tamamen bıraktım.
  • Beyler burda teknoloji ye milyarları bayiyorlar diye saçma sapan düşünceleriniz var ulan zaten vergi yüzünden milyarlar bayılıyor sen vergiyle engelleyebileceginimi düşünüyorsun alacak adamın? yurt dışına giden paraymis almanyada ki teknolojik ürün alanlara devlet niye bunlar dozajı artırdı vergi koyalım demiyor almanya hükümeti salak mi? Yoksa bizim hükümet mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: java

Don değiştirir gibi haftada bir telefon değiştirenler varken bence gayet normal... Sırf telefon ithalatına 5 yılda 25 milyar dolar harcayan bir millete bu az bile... Madem çok paranız var verginizi verin...

Kazanırken verdim. Eşşek yüküyle...

• Tayyip ölümün yakındır oturduğun sarayın parasını bile milleten soke söke alıyon çıkıyon mitinglerde Müslümanım diyon LAN kaç tane Müslüman insan senin gibi yaşıyo çalıp çırpıyo.

• Aral bunu beğendi

• montevo kullanıcısına yanıt
    Şöyle bir güzellik var ki vergiler sadece 1000+tl'ler için gelmiyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • lanet olsun ozaman.belki telefonu değiştiridim diyordum.gidip 5110 alacam.
  • Allah belanızı versin, böyle çözüm olur mu?
    Yerli üreticiyi destekleyeceksen onlara ekstra indirim ve teşvik sağla.
    Tüm ithal elektronik ürünlere ek vergi ne dmek ya!!
    Allah belanızı versin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Haram zıkkım olsun.
  • Benim merakım bu pc bileşenlerinede zam gelecekmi acaba ? Geliyorsa bundan sonra vestelin , casperın işlemcilerini(!) alırız...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şimdiki fiyatlar başlamamış halimiydi

• Vergiyi getiren tek şirket Vestel değildir. General Mobile, Casper, Turkcell de öncülerindendir.
    Anlayana...
  • Vay uyanıklara bak sen. Tabi bu olay ilk açıklandığında herkes tepki gösterince geri adım atıp seçim sonrasını beklediler oy kayıplarını daha aza indirmek için. Arkadaşlar gereken tepkiyi bütün platformlarda biz teknoloji meraklıları gösterirsek eminim tekrar geri adım atmak zorunda kalacaklardır. Çünkü şuanda halen kurulmuş bir hükümet yok ve ne olacakları belli değil. Verginin de vergisinin yakında alınacağı bir ülke haline geldik. Bunlar sefa içinde yaşasın biz üç kuruş maaşımızla dünyanın vergisini vererek sefalet içinde kalalım oh ne güzel dünya!
  • Vestel marka algısını istese bundan daha kötü duruma düşüremezdi. Bu arada ben zaten şu an aktif olduğunu sanıyordum, s6 edge neden 3000 tl o zaman? Telefonlar fiyatta 3k'yı da aşacak demekki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vain -- 2 Temmuz 2015; 17:36:32 >
  • iyi oldu az vergi veriyoduk..
  • ne saçma şey

ah güzel ülkem ah
  • Şimdi sayıp söverken iyi, oy verirken düşünecektiniz.

• java kullanıcısına yanıt
    dostum telefona verılen para az demıyorum onemlı bır tıhalat kalemı eyvallah..

dıger dedıklerınde tamamen haksızsın bence..

madem cok paranız var vergınız verın demıssın zaten telefon alırken kdv ötv hatta radyo ıcın trt bandrolu bıle verıyor telefon alıcısı.

fakat sence telefonmu daha ozel ve keyfı bır harcamamı yoksa pırlantamı?

pırlantanın kdv sının yuzde 0 oldugu bır vergı sıstemınde,kalkıpta kımse elektronıktekı vergı artrımının haklı oldugunu acıklayamaz bana.

ASAGIDAKI 0 kdvlı urunlerı ıncelemenı onerırım.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.