Şimdi Ara

İthal elektronik ürünlere ek vergi uygulaması bir kaç ay içerisinde başlayacak (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.091
Cevap
12
Favori
21.531
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler sesimizi çıkarmadığımız sürece herşey müstehak bize , bu konudada bir imza kampanyası başlatıp herkesi örgütlersek belki birşeyler başarabiliriz bedersiniz? Belli olur milyonlara ulaşıp dikkatlerini çekeriz ama dinlerkermi orasını bilemem..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ülkede özelleştirilmedik yer bırakmadılar hala para yok para yok.Üretim yapmayı bilmiyorsunuz istihdam bilmiyorsunuz.Daha samanı dışarıdan hayvan yemlerini dışarıdan alıyoruz.İlkel çağdaki tarım ve hayvancılık bile bitiyor bizde.Bu ülkeden bi mok olmaz.Şansınız varsa birazda paranız varsa gidin ülkeden.Bu hak aramamak için her yolu deneyen ve sadece tek düşünce yapısına sahip çoğunlukla hiçbir yere gelinmez burada.Bu yaptıkları 5-10 senede düzeleceğini sanıyorsanız polyanna görse anarşist çıkar.Bu ülkenin başına adam gibi adamlar gelecekte 20-25 sene başta kalacakta düzene sokacakta çok bekleriz.
    Düşünme özürlü insanların çocuklarıda kendileri gibi oluyor bu ülke düzelmez bu insanlar yüzünden.

Bu ülkede doğru ve hakikat her zaman cezalandırılır.Yanına bırakılmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EnergyHill -- 2 Temmuz 2015; 16:31:55 >
  • Bu halk yemin ediyorum her şeyi hakediyor, bu ülke ne biçim bir yer lan??!! Ciddi ciddi yurt dışına mı gitsem ne yapsam, alırlar mı acaba??
  • vestel vergisi daha yeni mi gelmiş
  • Beştepe Külliyesi ile artan itibarımızın daha da yükselmesi için bu vergiler şart.Yerli uçak yerli otomobil yerli uzay mekiği..Kendi Steve Jobsumuzu yapıyoruz.Para lazım para.Eğitimde Bilal ile Din eğitiminde Egemen ile dış ticarette Rıza ile inşallah "Yeni Türkiye" daha da şahlanacak.

• Hayatımda bu kadar saçma bir şey görmedim ben. Vestel'in hiçbir ürünü Türk malı değil zaten. Çin'de ne kadar fason dandik üretim yapan firma varsa ürettirip Türkiye fabrikasında montaj yapıp üzerine Vestel basıyorlar. Bu mudur teknoloji anlayışı ? Tasarım desen tasarım değil, kalite desen yerlerde... Bir de utanmadan Türk malı diyorlar. Tüm parçalar Türk malı olsa cebimdeki iPhone 6+'ı çıkartır sırf Türk ekonomisi ve sanayisi gelişsin diye gider Vestel alırım. Bunların yaptığı sadece zorbalık. Rekabet edemediğin yerde fiyatını düşür ki millet seni seçmeyi düşünsün. Ne fiyat düşürüyorlar ne de adam gibi ürün ürettiriyorlar. Fasonları bile kalitesiz. Bundan sonra Vestel'in hiçbir ürününü alacağımı hiç sanmıyorum. Kendim almayacağım gibi çevremdeki sevdiklerime de aldırtmayacağım. Bir iki derken kendi topuğuna sıktığını anlar Vestel...

• Neden kimse bunlara ÖTV'yi hala neden kaldırmadınız hani geçiciydi, hani hep o saydırdıkları 2001 hükümetinin getirdiği geçici bir vergiydi, neden hala duruyor ve artıyor diye sormuyor?

• quote:

Orijinalden alıntı: fagum

Bunun vestelle alakası yok, tüketici zihniyetiyle alakası var. önce zihniyetimizi değiştirmemiz lazım. Türkiye'deki her üretici yasal olarak koruma talep edebilir. Bu yasal bir haktır. Kararı veren Vestel değil devletin ilgili mercileridir. Adı Vestel olmuş şu olmuş bu olmuş farketmez. Vestel olmasaydı adını duymadığınız uyduruk bir firmaya şikayet ettirirlerdi. Sen her çıkan iphone modelini sıradan alırsan, aldığın 3 kuruşu evine götüreceğin yerde 3 bin liralık telefonlara yatırırsan kusura bakma devlet de el koyar bu duruma. Sokağa bak herkeste iphone var arkadaş. ne için peki? facebookta resim beğenip whatsapptan mesaj atabilmek için. bu işlevleri 500 liralık telefon da yapıyor. aranızda iphonenu iş için, para kazanmak için veya memlekete faydalı bir iş için kullanan kaç kişi var? Sonra zam geldi bilmem ne. 3 bin liraya telefon alırken para çok, zam dedin mi fakirlikten kırılırız hepimiz zaten. zamları savunmuyorum ama bazen devlet mecbur kalıyor bunun için. öncelikle bir telefonu bozulana kadar kullanmayı öğrenin. yazıktır o paralara günahtır ya. yere düştü mü gitti o 3 bin lira çöpe. almayın demiyorum ama kullanmayı, kıymet bilmeyi öğrenin. kimseler de oturup burada bir firmaya yüklenmesin. Ayrıca daha 10 gün önce vestel tv aldım. ellerime sağlık iyiki de almışım. şimdi de aileme bi tane daha alacağım. kalite derseniz 10 numara tv bu arada. almak isteyenlere tavsiye ederim.

Hayatımda bu kadar saçma bir yorum da görmedim. Arkadaş sen serbest piyasa ekonomisini bilmiyorsun sanırım. Yıllardır aldığım ekonomi, iktisat ve ticaret eğitimiyle Türkiye 80 kararlarından sonra liberal ekonomi politikaları izliyor. Şimdi sana burada liberasyon nedir, serbest piyasa ekonomisi nedir açıklamayacağım. Vestel şikayet etmezse başkası çıkar şikayet eder de; sen fiyatını düşür bakalım, iyi tutundurma politikaları izle buna gerek var mı ? Üstü kapalı, benim malımı zorla alacaksınız almıyorsanız da o kadar vergiyi bir taraflarınıza monte etmesini de biliriz demek bu. Önce adam gibi kalkınma politikası izlesinler sonra sen gel burada Vestel fan boyculuğu yap.

• İTHAL TEKNOLOJİ? İTHAL? La ne zamandır biz üretiyoruz da başkasına vergi geliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Victor Branco

quote:

Orijinalden alıntı: fagum

Bunun vestelle alakası yok, tüketici zihniyetiyle alakası var. önce zihniyetimizi değiştirmemiz lazım. Türkiye'deki her üretici yasal olarak koruma talep edebilir. Bu yasal bir haktır. Kararı veren Vestel değil devletin ilgili mercileridir. Adı Vestel olmuş şu olmuş bu olmuş farketmez. Vestel olmasaydı adını duymadığınız uyduruk bir firmaya şikayet ettirirlerdi. Sen her çıkan iphone modelini sıradan alırsan, aldığın 3 kuruşu evine götüreceğin yerde 3 bin liralık telefonlara yatırırsan kusura bakma devlet de el koyar bu duruma. Sokağa bak herkeste iphone var arkadaş. ne için peki? facebookta resim beğenip whatsapptan mesaj atabilmek için. bu işlevleri 500 liralık telefon da yapıyor. aranızda iphonenu iş için, para kazanmak için veya memlekete faydalı bir iş için kullanan kaç kişi var? Sonra zam geldi bilmem ne. 3 bin liraya telefon alırken para çok, zam dedin mi fakirlikten kırılırız hepimiz zaten. zamları savunmuyorum ama bazen devlet mecbur kalıyor bunun için. öncelikle bir telefonu bozulana kadar kullanmayı öğrenin. yazıktır o paralara günahtır ya. yere düştü mü gitti o 3 bin lira çöpe. almayın demiyorum ama kullanmayı, kıymet bilmeyi öğrenin. kimseler de oturup burada bir firmaya yüklenmesin. Ayrıca daha 10 gün önce vestel tv aldım. ellerime sağlık iyiki de almışım. şimdi de aileme bi tane daha alacağım. kalite derseniz 10 numara tv bu arada. almak isteyenlere tavsiye ederim.

Hayatımda bu kadar saçma bir yorum da görmedim. Arkadaş sen serbest piyasa ekonomisini bilmiyorsun sanırım. Yıllardır aldığım ekonomi, iktisat ve ticaret eğitimiyle Türkiye 80 kararlarından sonra liberal ekonomi politikaları izliyor. Şimdi sana burada liberasyon nedir, serbest piyasa ekonomisi nedir açıklamayacağım. Vestel şikayet etmezse başkası çıkar şikayet eder de; sen fiyatını düşür bakalım, iyi tutundurma politikaları izle buna gerek var mı ? Üstü kapalı, benim malımı zorla alacaksınız almıyorsanız da o kadar vergiyi bir taraflarınıza monte etmesini de biliriz demek bu. Önce adam gibi kalkınma politikası izlesinler sonra sen gel burada Vestel fan boyculuğu yap.

Ben Vestel fanboyculuğu yapmıyorum. Yorumum da gayet mantıklı ve kendimce hiç bir saçma yanı yok. Bu işi isteyen Vestel değil devlet. Vestel günah keçisi sadece. Vestel olmasa başka bir firmaya yaptırırlardı bunu diyorum. Yapmak isteyen devlet diyorum, karar mercii devlet diyorum. Madem Vestel'de suç var devlet kabul etmesin o zaman? Size bunu anlatmaya çalışıyorum. Dikkatli okursan yazdığım yazıda almayın etmeyin falan demiyorum. Ben de etkileniyorum sadece sen etkilenmiyorsun bu işten. Benim dediklerim anlayana kardeş. Sen kendi bildiğini yapmakta serbestsin. Kanuna aykırı bir durum var ise gerekli merciler dava açacaklardır. Bekler görürüz hepimiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fagum -- 2 Temmuz 2015; 16:59:20 >

• Vergileri ithal gıdadan, giyimden alsınlar. Bu konularda yerli üretim de kaliteli.
    Günah keçisi olarak teknolojiyi bulmak nedir?

Yine de yerli üretici desteklenecek deniyorsa, yerli firmalardan ötv alınmasın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Daima İleri -- 2 Temmuz 2015; 17:03:34 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kafamıza silah dayayıp ya paranı ya canını deseler daha kolay olur böyle uğraşmalarına gerek yok...

• almaynyadan aradılar.bu vergi düzenlemeleri ile rekabet edemeyeceklerini anlamışlar.hükümetleri istifa etmiş.yerlide iyi diyebileceğim bi vestel vardı.oda oyun yaptı bize.

• Atı alan Üsküdarı çoktaaaan geçmiş bizimkilerin şimdi mi gelmiş akıllarına yerli ? Herkes farkında burda olay Vestel mestel değil. Dış açığımız çok yüksek. 3 kalp pili için bir kamyon domates satıyoruz ve haliyle karşılamıyor. Daha başındayız, inşaatla fln olcak işler değil bunlar. Yunanistan'dan daha kötü olacağımız günler de gelecek.
  • Allah cezalarını versin ne diyelim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: garez-zork

kıt zekalı mısın? ek vergiyi A.K.P getiriyor VESTEL vergileri makul seviyeye alın diyor bu A.K.P ise ek vergi koyuyor... sizin oylarınızla... vergiden asıl siz sorumlusunuz... kına yakın...

Terbiyesizleşme.
    Vestel istemişti ithal elektronik ürünlere fazladan vergi getirilmesini.
    Zeka seviyeni belli etmişsin zaten bu mesajınla.
    AKP'ye oy verdiğimi nereden çıkardın DAHİ?
    Ömrümde sağ bir partiye oy vermedim, vermem de...
  • Günah keçisi olarak teknolojiyi bulmak nedir?

sözüm meclisten dışarı, mal gibi giidp telefona milyarlar yatırrısan tvlere haddinden fazla para verirsen adamlar uyanır.asgari ücretle ayın sonunu göremeyen arkadaşım gitti ayfon aldı.lan taksidini neyle ödeyeceksin ben onu anlamıyorum.üstelik kirada kalıyorsun.yemeğinden kısıyor galiba.
  • Ne diyeceğimi bilemiyorum..

• Ek vergi %20 ila %30 arasında tahmin ediyorum. $$ ziraat Bankası ilk defa hesap işletim ücreti aylık 20 tl aldı.$$ ÖSYM ilk defa 15 tl tercih ücreti aldı.$$ otomobil sektörü çok zam yaptı, yedek parçaya dahi ÖTV istiyor. $$ GSS sorunu çözülmedi. $$ saraya savaş helikopteri alındı.$$ emeklinin yüzü gülmedi.$$ pazara çıkıp eli boş dönülür.$$ elektirik ve suyadan ek vergi alınır.$$
    Zam listesi uzun..

• quote:

Orijinalden alıntı: montevo

Günah keçisi olarak teknolojiyi bulmak nedir?

sözüm meclisten dışarı, mal gibi giidp telefona milyarlar yatırrısan tvlere haddinden fazla para verirsen adamlar uyanır.asgari ücretle ayın sonunu göremeyen arkadaşım gitti ayfon aldı.lan taksidini neyle ödeyeceksin ben onu anlamıyorum.üstelik kirada kalıyorsun.yemeğinden kısıyor galiba.

Beyninden kısıyor

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.