Şimdi Ara

>>>İŞTE YENİ KASA KİA RİO KARŞINIZDA<<< (17. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.033
Cevap
22
Favori
129.200
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Cevap için çok tşk ederim serfbkan. Süspansiyon olayı hb araçlarda yol tutuşunu sağlamak için genel olarak biraz sert oluyor..Mesela bizim fiestalar için süspansiyon sert derler ama o kadar abartılacak şekilde değildir..Michelin marka lastik ve biraz düşük hava basıncı süspansiyonu ciddi anlamda yumuşatıyor..Yeni rio da hangi marka lastik var bilmiyorum ama arabaya takılan lastik süspansiyonu ciddi anlada etkiliyor...

Aracın ses sistemi nasıl? ben genelde haraketli yabancı müzik dinlerim araçta sürekli müzik açık olur bende yani ses sisteminde bass ve tiz benim için çok önemli...Yeni rio nun ses sistemi bu konuda nasıldır? Birde aklıma gelmişken; yukarıdaki linkte aracın yol bilgisayarında 100 km deki yakıt tüketimi yazıyor menzil yazmıyor...aracın yol bilgisayarı kalan yakıtla kaç km gidilebiceğini gösteriyormu?

• kalan km gösteriyor
    müzik sistemi orta düzeyde mükemmel bir ses vermiyor
    biraz ekleme yapman gerekebilir
  • Bilgi için tşk ederim..Bulunduğum yerde kia bayisi baya ter bir yerde uygun bir zamanda gidip görüşeceğim..Nisan ayı için 1500 tl indirim yapmışlar..20000 tl yi % kaçla faizlendiriyorlar yani faiz oranı hakkında bilgisi olan varmı? kredili alımda kaskoyu zorunlu tutuyormı acaba?
  • Bazı yorumları okudum araçta motor sesi sorunu var gibi yorumlar yapılmış. Binmediğim için bişey diyemem.

2004 öncesi eski nesil Rioların en büyük sorunu buydu. Motorun sesi içerdeydi. 2005 sonrası ise bunun önlemini almışlar ve motor sesi gayet alt seviyede idi. Ancak ben şuna inanıyorumki en yeni nesilde bu ses daha aşağılardadır, abartılıyor gibime geliyor. Bu nedenle bu modelde dili yanmış bir firma aynı hatayı yapmaz.

Eşdeğerleriyle kıyaslamaktada fayda var.
  • Arkadaşlar sonunda ben de 1.25 motor Rio Fancy aracıma kavuştum :D İlk deneyimlerimi aktarmak isterim ve sizlerden de bir konuda yardım rica edeceğim:

Benim bir önceki aracım Clio III'tü. Clio'dan sonra Rio'ya alışabilir miyim korkum vardı fakat bu korkum yersizmiş bugün itibariyle anladım. Aracın iç donanımı, malzeme kalitesi, motor kalitesi Clio'dan 4-5 gömlek üstün. Öncelikle şunu da belirteyim aracın motor sesini içeri alması gibi bir durum asla söz konusu değil dizel araçlarda durum nasıldır bilmiyorum ama benim aracımda motor sesi duyulmuyor bile. Aracın vites geçişleri çok rahat böyle bir araçla istop eder miyim açıkçası pek zannetmiyorum araç size inanılmaz yardımlarda bulunuyor. Yeni Rio'nun hayran kaldığım bir diğer özelliği ise yol tutuşu oldu. Virajlarda savrulma falan asla olmuyor ki aracı yüksek hızla kullanmama rağmen hiçbir sıkıntı yaşamadım. Bunların haricinde karmaşık gibi gelen özelliklerini ayarlamak da çok basit. Hemen bluetooth ayarlarını yapıp telefonumu test ettim:D

Benim deneyimli Yeni Rio kullanıcılarından öğrenmek istediğim şey ise yokuş kalkış desteği olayı. Ben bir türlü çözemedim. Kasıtlı olarak yokuşlarda durdum ancak kalkarken araç yine de kaydı. Yokuş kalkış desteğini açmak için özel bir şey gerekiyor mu? Yokuş kalkış desteği nasıl devreye giriyor herhangi bir püf noktası var mı bilgilendirirseniz çok sevinirim

• quote:

Orijinalden alıntı: thief27

Arkadaşlar sonunda ben de 1.25 motor Rio Fancy aracıma kavuştum :D İlk deneyimlerimi aktarmak isterim ve sizlerden de bir konuda yardım rica edeceğim:

Benim bir önceki aracım Clio III'tü. Clio'dan sonra Rio'ya alışabilir miyim korkum vardı fakat bu korkum yersizmiş bugün itibariyle anladım. Aracın iç donanımı, malzeme kalitesi, motor kalitesi Clio'dan 4-5 gömlek üstün. Öncelikle şunu da belirteyim aracın motor sesini içeri alması gibi bir durum asla söz konusu değil dizel araçlarda durum nasıldır bilmiyorum ama benim aracımda motor sesi duyulmuyor bile. Aracın vites geçişleri çok rahat böyle bir araçla istop eder miyim açıkçası pek zannetmiyorum araç size inanılmaz yardımlarda bulunuyor. Yeni Rio'nun hayran kaldığım bir diğer özelliği ise yol tutuşu oldu. Virajlarda savrulma falan asla olmuyor ki aracı yüksek hızla kullanmama rağmen hiçbir sıkıntı yaşamadım. Bunların haricinde karmaşık gibi gelen özelliklerini ayarlamak da çok basit. Hemen bluetooth ayarlarını yapıp telefonumu test ettim:D

Benim deneyimli Yeni Rio kullanıcılarından öğrenmek istediğim şey ise yokuş kalkış desteği olayı. Ben bir türlü çözemedim. Kasıtlı olarak yokuşlarda durdum ancak kalkarken araç yine de kaydı. Yokuş kalkış desteğini açmak için özel bir şey gerekiyor mu? Yokuş kalkış desteği nasıl devreye giriyor herhangi bir püf noktası var mı bilgilendirirseniz çok sevinirim

Hayırlı olsun aracınız... Sakıncası yoksa aldığınız fiyatı ve bayi adını paylaşabilir misiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: johnkoot

quote:

Orijinalden alıntı: thief27

Arkadaşlar sonunda ben de 1.25 motor Rio Fancy aracıma kavuştum :D İlk deneyimlerimi aktarmak isterim ve sizlerden de bir konuda yardım rica edeceğim:

Hayırlı olsun aracınız... Sakıncası yoksa aldığınız fiyatı ve bayi adını paylaşabilir misiniz?

Sağol kardeşim. Gül - Al 'dan aldım 34.500 ödedim ancak filo indirimimiz de vardı

• YOkuş kalkış destek sisteminin çalışması için normalden biraz daha fazla bir rampada olacaksın ve araba 1. Viteste olup ayağın debriyaja basılı konumda olmalıdır. Ayağını frenden çektiğin anda devreye girer ve yaklaşık 4 saniye sana kalkış için zaman tanır sonra bırakır eğer bu süre zarfında kaldırmazsan araba geri kayar...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: swarzy_07

YOkuş kalkış destek sisteminin çalışması için normalden biraz daha fazla bir rampada olacaksın ve araba 1. Viteste olup ayağın debriyaja basılı konumda olmalıdır. Ayağını frenden çektiğin anda devreye girer ve yaklaşık 4 saniye sana kalkış için zaman tanır sonra bırakır eğer bu süre zarfında kaldırmazsan araba geri kayar...

sağolasın kardeşim bir de dediğin gibi deneyeyim ben debriyaja yarım basıyordum bu kez tam basacağım inşallah işe yarar
  • Arkadaşlar bugün ayak üstü bir kia bayisine uğradık 1.4 dizel fancy modeli için 42.000 tl olur dediler..Nisan ayında 1500 tl indirim yapılmış...Faiz oranı nedir dedik 12-24 ve 36 aya kadar % 1.10 faiz var dediler...48 ay için faiz oranı %1.15 dediler...20000 tl ye 36 sonunda toplam ne öderiz dedik hesap ettiler 25.000 tl ödersiniz dediler..Biz arkadaşla dışarı çıktık cep tlf.nunda hesapladık 20000 tl 1.10 faziden 22000 te yapıyor...%1.25 faiz 25.000 tl yapıyor...Yani size %1.10 faiz diyorlar ama %1.25 faiz üstünden uygulama yapıyorlar..

42000 tl olan araba 1000 tl kasko+500 tl dosya masrafı ve gerçek 1.10 fazile birlikte 3 yıl sonunda 45000 tl ye geliyor...3 yıl sonra bu araba taş çatlasa 32-33000 tl ye satılır yani kafadan 10-12000 tl zarar etmiş oluruz diye düşündük arkadaşla.Arkadaşımla birlikte almayı düşünüyoruz ama kafamız karıştı..Test sürüşü için zamanımız yoktu, öylesine aracın içine bindik içi çok hoş malzeme kaliteli geldi aracın arka koltukları önden daha rahat geldi...Multimetyası biaz yazıf geldi..yani göğüs kısmındaki ışıklandırma fiat lardaki gibi turuncu yapmışlar sönük bir görünüm olmuş...ses sisteme orta, birde 40000 tl üzeri araçta nasıl cruise kontrol olmaz anlam veremedik..Aslında akınmayacak bir araba değil ama toplam fiyatı ve birkaç yıl sonraki satış bedelini düşündüğümüz zaman karamsar kaldık...

Bu aracın dizel versiyonunu kullanan arkadaşlara sorum olacak: Bu aracın motor sesi nasıldır? uzun yolda 130-140 km hızda uğultu oluyormu Bu konuda gerçekçi bilgi verilirse memnun olurum..ayrıca süspansiyon nasıldır...Bu motor sesi ve süspansiyon durumunu Fiesta,Punto ve clioyu kıyaslayarak belirtirseniz Çoooooooooooooookkkkk memnun oluruz Herkese Saygılar.

• joker kardeşim sana yüksek fiyat vermişler ben önce fancy nin dizelini alacaktım 40.500 e inmişlerdi daha sonra yılda 2-3 bin km yol yaptığımı söyleyince boşuna dizel alma dediler ben de o yüzden 1.25 fancy benzinli modelini aldım. Bana 40.500 fiyatı hem oğuşlar hem de gül al verdi oralara sorabilirsin.

Bir de arkadaşlar sayenizde yokuş kalkış desteği olayını çözdüm fakat bir sorum daha var :D ben aracıma kasko yaptırmak istiyorum internette farklı farklı fiyatlar gördüm aranızda aracına kasko yaptıran var mı? Varsa kaça yaptırdı, paylaşabilirseniz sevinirim. Benim aracım benzinli modeli ama dizeliyle arasında çok da fazla fiyat farkı oluşmaz sanırım.
  • yeni araç alan arkadaşlar hayırlı olsun
    kazasız belasız sürüşler
    güzel arabadır rio memnun eder
  • bugün ben de 32800 natty benzinli aldım. iyi mi yaptım kötü mü bilmedim. umarım hayırlı olur.
  • arkadaşlar ilk depoyu bayi doldurmuyor değil mi ? saçma bir soru olmuş olabilir. ilk defa araba alıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: h.cagil

bugün ben de 32800 natty benzinli aldım. iyi mi yaptım kötü mü bilmedim. umarım hayırlı olur.

hayırlı olsun
  • quote:

bugün ben de 32800 natty benzinli aldım. iyi mi yaptım kötü mü bilmedim. umarım hayırlı olur.

Güle güle kullanın.
    Acaba arabada hız sabitleyici var mı?
    Donanım tablosunda görünmüyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: nihilist76

quote:

Güle güle kullanın.

Türkiye'ye getirilen araçlarda maalesef hız sabitleyici yok bu arada ben de hayırlı olsun diyeyim ve bence bu rakamlara alınabilinecek en donanımlı aracı aldın için rahat olsun ben alalı 1 hafta oldu ve çok mutluyum sadece cilo dan sonra debriyaja alışması biraz sıkıntılı oldu :D

• quote:

Orijinalden alıntı: nihilist76

quote:

Güle güle kullanın.

teşekkür ederim. daha önceki mesajda da söylendiği gibi hız sabitleyici yok malesef :( ama bunun dışında baz donanım paketi bile oldukça dolu aracın.
  • Yeni araç alan herkese hayırlı olsun... İnşallah kazasız belasız Rionuza binersiniz....
  • Arkadaşlar aracı test ettim dizel versiyonu, araç sesli dediler zart dediler zurt dediler felan nekadar kötü olabilir dedim gittim test ettim (aslında araç ayağıma geldi bir arkadaşım almış :)) ) hiçte ses yapan bir araç değil şuanki aracım ford focus 2011 109hp olan model ve ford dan sessiz sonuç olarak aracı sevdim baya bi zorladım ford kadar atak değil yoltutuşu gayet stabil aracı brakmıyor braksada gaz kesip topluyor esp çalışıyor iyi bir şekilde parasını hak eden bir araç olduğunu söyliyebilirim. Sonuç olarak,

Renault clio hb 10 takar
    Ford fiesta ya 7 takar
    Fiat puntoya 5 takar

Rio karnavalı gibi eylenceli bir araç :))
  • 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.