Şimdi Ara

ISINMA HAREKETLERİ NASIL OLMALI?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
6
Cevap
0
Favori
745
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Gögüsü çalıştımız veya sırt çalıştığımız gün nasıl ısınmamız lazım koşu bandı kullanmak pek mantıklı gelmiyor yanlış mı biliyorum?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Isınma adı üstünde kasları ısıtacaksınız, kaslara kan pompalayın. Bunu da hangi kas grubunu çalıştıracaksanız o gruba yönelik hafif kilolarla birer set girerek yapabilirsiniz.
    Mesela göğüs için boş bar ile 8 tekrar hemen ardından 5er kilo ile 6 tekrar yapıyorum sonra normal ağırlıklara giriyorum. Isınma budur.
    Koşunun faydası da şu; kalp atım hızını artırıp tüm vücuttaki kan dolaşımını hızlandırıyorsunuz.
    Isınma çok önemli ama gidip de yarım saat ısınan adamlar var onlara gerek yok. Dediğim gibi kas grubunu çalışmadan önce hafif kilolarla bir set yaparak ısındırın yeter.

Bu salonlarda kendini sakatlayan, incilten adamların genel sorunu ısınmama değil onların sorunu vücudun kapasitesinden çok fazla kilolara girmeleri yani EGOlarını kaldırmaları ve de bir çoğunun hareketi yanlış yapması.
    Bunu da yazayım bu sporu merak edip okuyanlara bilgi olsun. Adam yazmış halter sakatlar ee sakatlar aynen kardeşim sakatlar bilmezsen işi yataktan kalkan de sakatlanırsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi InvisibleLord -- 25 Haziran 2017; 18:1:32 >

• quote:

Orijinalden alıntı: InvisibleLord

Isınma adı üstünde kasları ısıtacaksınız, kaslara kan pompalayın. Bunu da hangi kas grubunu çalıştıracaksanız o gruba yönelik hafif kilolarla birer set girerek yapabilirsiniz.
    Mesela göğüs için boş bar ile 8 tekrar hemen ardından 5er kilo ile 6 tekrar yapıyorum sonra normal ağırlıklara giriyorum. Isınma budur.
    Koşunun faydası da şu; kalp atım hızını artırıp tüm vücuttaki kan dolaşımını hızlandırıyorsunuz.
    Isınma çok önemli ama gidip de yarım saat ısınan adamlar var onlara gerek yok. Dediğim gibi kas grubunu çalışmadan önce hafif kilolarla bir set yaparak ısındırın yeter.

Bu salonlarda kendini sakatlayan, incilten adamların genel sorunu ısınmama değil onların sorunu vücudun kapasitesinden çok fazla kilolara girmeleri yani EGOlarını kaldırmaları ve de bir çoğunun hareketi yanlış yapması.
    Bunu da yazayım bu sporu merak edip okuyanlara bilgi olsun. Adam yazmış halter sakatlar ee sakatlar aynen kardeşim sakatlar bilmezsen işi yataktan kalkan de sakatlanırsın

Güzel demişsin ellerine sağlık çok yararlı oldu

• en başta koşu bandında 2 dakka yürüyüp sonra 3 dakka koşup 5 dakkada vücudunu genel olarak ısıtıp kan dolaşımını hızlandırabilirsin. ben öyle yapınca iyi hissediyorum. sonra yukarda söylendiği gibi yapacağın hareketi önce düşük ağırlıkla çok tekrar olacak şekilde yapıp ardından ağır kiloya girebilirsin, örneğin bench press-squat falan yapacaksan ağırlık takmadan sadece barla yapabilirsin hareketi.
  • InvisibleLord kullanıcısına yanıt
    Aynen tam bu şekilde yapıyorum ben. 8 aydır çalışıyorum hangi bölge olursa olsun mesela 3 set yapacaksam önce boş Barla bir ısınma seti uyguluyorum. Sonra asıl setlerime başlıyorum. %100 Nizami yapabildiğim maksimum agirliklarla çalıştım hep. Yani 3.setin 8.tekrarinda 9.tekrari kesinlikle kaldiramiycagim sekilde bitirdim kası hep. En ufak bir sakatlık yaşamadım şükür. + Benim düşüncem de dediğiniz gibi ısınmadan sınırlarından yüksek agirliklarla saçma sapan yarım yamalak formlarda çalışıyorlar sonra vay efendim niye sakatlandim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi masterkame -- 25 Haziran 2017; 23:3:4 >
  • Bu sporda en çok sakatlık göğüs çalışırken olur. O da omuz ekleminde ...

Rotator ısınmasına önem veriyorum ben . 2.5'luk dumbellarla... Biraz ohp yaparım . Biraz Facepull...Biraz göğüs makinasınası gezerim birer set...

Ondan sonra , diyelim ki 30kg dumbell press yapacağım ... 25kg ile bir set basarım .12-15 tekrar .

Koşu yapmıyorum .Ama kalp ve dolaşım için faydalı mutlaka . Adamın kol 35 cm...40 dakika koşuyor önce... Bunun sonu , sporu bırakmak olur.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.