Şimdi Ara

40 kilo verirken sarkma olmaması için salon şart mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
21
Cevap
0
Favori
41.642
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • evet başlıkta da yazdığım gibi 40 kilo fazlayı verirken sarkma olmaması için salona gitmek şart mı sizce?
    abim diyo oglum salona gitcen seni koşu bandına, bisiklete ve eliptike falan çıkarcaklar. git dışarda yürüyüş ve diyet yapsana işte diyor

kararsız kaldım napayım, sizce gideyim mi salona? kilo hadi bi şekilde verilir inş lakin sarkma olursa onu düzelttircek estetik için param yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kedi10 -- 22 Mart 2018; 16:18:15 >

• Gecen sene 40 kilo vermiştim midede sarkma oldu çok fazla spor yapmama rağmen. Verilen kilo fazlaysa sarkma olur.
  • Hareketsiz olsan bile sadece uygun bir diyetle verirsin kilo. Ben olsam ağırlık çalışarak ve kiloyu kontrollü vererek yapardım bu işi böylece sarkmada minimum olur. 40 kilo verip sarkma olmaması pek olası değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Do Squats -- 22 Mart 2018; 18:9:17 >
  • 40 kilo ciddi bir rakam sarkma olabilir bunu ağırlıkla desteklemek en mantıklısı hem spor ile birlikte kilo verme sürecin hızlanır hem daha kontrollü verirsin
  • bi arkadaşım 6 ay da mı ne 25 kilo vermişti ve sarkması olmamıştı, yürüyüşlerle koşuyla falan vermiş sanırım
    şimdi 25 ile 40 arasındaki o 15 kilo fazlası ciddi anlamda etkiler mi farkı ve ya bünye meselesi mi sarkma olmama durumu?

ben nasıl kilo vereceğimden ziyade sarkma olayını düşünüyorum
    mynetde bir haber vardı çocuk devasa kilosunu vermiş ve heryeri sarkmış, sonra estetikçilerde gezmiş. ben bu duruma düşmek istemiyorum

@hyuga kojiro @Do Squats @00onur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kedi10 -- 22 Mart 2018; 20:51:3 >
  • şu adam mesela kilo verirken ağırlık falan yaparsanız sarkma olmaz diyordu sanırım

lakin dedikleri doğru mu işte?

https://www.youtube.com/channel/UCs7bGdAXeo7tefLkplbRx2Q
  • Kilo alırken çatlak oluşması, verirken sarkık oluşması durumu, sürecin hızıyla alakalı. Genetik-yaş gibi faktörler de büyük önem taşıyor fakat sana tavsiyem kiloyu yavaş ve uzun zaman zarfında vermen. Ayda max 5kg şekilde. Hatta en iyisi haftada 1 kilodan fazla verme. Bu sayede sarkma ihtimali büyük ölçüde ortadan kalkar. Spor yapmakla alakalı değil yani çünkü spor kasları çalıştırır, deride yer açılırken hacim alan kaslar bir miktar bunu kapatabilir fakat bu hiçbir zaman 40 kilo vermeyi karşılayacak kadar hızlı gerçekleşmez çünkü kaslar yağlardan çok daha az yer kaplar ve de mâlum, yağın en çok depolandığı ve en çok sarkık oluşabilecek olan bölgede yani göbekte o gelişimi sağlayamazsın
  • quote:

Orijinalden alıntı: Executor06

Kilo alırken çatlak oluşması, verirken sarkık oluşması durumu, sürecin hızıyla alakalı. Genetik-yaş gibi faktörler de büyük önem taşıyor fakat sana tavsiyem kiloyu yavaş ve uzun zaman zarfında vermen. Ayda max 5kg şekilde. Hatta en iyisi haftada 1 kilodan fazla verme. Bu sayede sarkma ihtimali büyük ölçüde ortadan kalkar. Spor yapmakla alakalı değil yani çünkü spor kasları çalıştırır, deride yer açılırken hacim alan kaslar bir miktar bunu kapatabilir fakat bu hiçbir zaman 40 kilo vermeyi karşılayacak kadar hızlı gerçekleşmez çünkü kaslar yağlardan çok daha az yer kaplar ve de mâlum, yağın en çok depolandığı ve en çok sarkık oluşabilecek olan bölgede yani göbekte o gelişimi sağlayamazsın

15 gün yürüyüş yapıp spor salonuna gitmeye karar verdim
    2 hafta hazır gideyim ki direk programa soksunlar beni, sadece koşu bantlarında gezmiyim

işimi riske atamam, deri sarkması için verecek estetik param yok, ayrıcana ameliyatın tehlikeside başka bir konu

• Kilo vermek bukadar kolay bir işse 40kilo fazlanız olana kadar nerdeydiniz hocam
  • Zamanında hızlı bir şekilde 106kg dan 75kg ya inmiş birisi olarak maalesef sarkma meydana gelecek diyorum zira bende göbek ve göğüs bölgesinde hala bulunmakta ve göbek olmasa da göğüsler için ufak bir operasyon geçirmeyi düşünüyorum.
  • videoyu izlemeni ve yazıyı iyice okumanı tavsiye ederim;

https://drmuratustun.com/deri-sarkmasi/
  • quote:

Orijinalden alıntı: okangibi

videoyu izlemeni ve yazıyı iyice okumanı tavsiye ederim;

https://drmuratustun.com/deri-sarkmasi/

tmmdır bakıyorum lakin o fotolardaki gibi değilim ya benim okadar gözükmüyo

boyum uzun olduğu için heralde çok fazla göstermiyorum ama tabi az da degil sonucta

burada ozaman boy uzun olunca avantaj oluyor dimi
    şimdi kısa boylu olup 40 kilo fazlası olmak var, uzun boylu olup 40 kilo fazla olma durumu var yani dogrumudur?
  • kedi10 kullanıcısına yanıt
    tabi, illa ki boy ve kilo oranı çok önemli. boyun kısaysa sarkmaların her zaman daha fazla belli olur. uzun bir boya sahip insanlar da daha az belli olur. ama olur yine de.
  • quote:

Orijinalden alıntı: okangibi

tabi, illa ki boy ve kilo oranı çok önemli. boyun kısaysa sarkmaların her zaman daha fazla belli olur. uzun bir boya sahip insanlar da daha az belli olur. ama olur yine de.

hocam su çok içersem bu sarkma olayına faydası olur dimi
  • Bende yaklaşık 1 senede 106kg den 79 a düştüm.Geçen sene bu zamanlar 103 kg idim.İlk 10 kilomu diyet+yürüyüş ile verdim.Sonrasında koşmaya başladım.Öyle bir koştum ki hala koşuyorumİlk başlarda 1km yi saatte 8km hızla zor koşuyordum, şuan haftada 50km koşuyorum.Geçen yılın mart ayından bu yana 1800km koştum,1100km yürüdüm ve daha kayda almadığım birçok sürpriz koşum,yürüyüşüm var.Şuanda maratonlara hazırlanıyorum.

Sarkma yağların nereye depolandığı ile alakalı bence.Bazı insanların göğüsleri kocaman oluyor ,kilo verince mecburen sarkma oluyor.Bazı insanların göbekleri kocaman ,kilo verme sonrası sarkıyor.Yani bu konuda yapabileceğin fazla bir şey yok.
    Peki benim vücudumda sarkma var mı?Yok,yalnız hala 1cm simit yağlarım var ve göbek de 2 yumruk kadarlık yağ var.Bu bölgedeki yağların erimesi için 3,4 aydır pilates yapıyorum,sıkılaşıyorum ama bir işe yaramıyor.Sıkılaşmak yağ yakmıyor...

Sana kilo verme konusunda bir kaç önerim var.(bir kilo verme uzmanı olarak)
    ----1-Acele etme,her şeyi akışına bırak.Şuan geçmiyor dediğin günler geçip gidicek,bir bakmışın kış gelmiş.
    ----2-Unutma kilo verme serüveni 2 3 aylık bir şey değil.8 9,12 aylık bir süreç.
    ----3-5 ayda 40 kg verdim diyenlere kulak asma ,külliyen yalan.Ya da hayatları yok...
    ----4-500 gr dahi kilo alsan,kesinlikle ve kesinlikle pes etme.Yoksa 10 kat geriye gidersin.
    ----5-Her yaptığın şeyi kayda al;koşu olur ağırlık, kaldırma olur,verdiğin kilolar olur.İleride dayanacak gücün kalmazsa bunlara bakarsın,yada sana inanmayanlara gösterirsin bu belgeleri :D

Kolay gelsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AshtonKutcher -- 29 Mart 2018; 15:37:40 >

• quote:

Orijinalden alıntı: tecnikadamoguz01

Zamanında hızlı bir şekilde 106kg dan 75kg ya inmiş birisi olarak maalesef sarkma meydana gelecek diyorum zira bende göbek ve göğüs bölgesinde hala bulunmakta ve göbek olmasa da göğüsler için ufak bir operasyon geçirmeyi düşünüyorum.

Merhaba bende 106kg den 79 a indim.Hala simit bölgemde 1cm lik,göbeğimde 2 yumruk kadar yağ bulunuyor az bir şeyde kalçalarımda.Diyet felan yapmıyorum ,ciddi anlamda koşu,pilates ve fitness yaparak bu yağları yakmaya çalışıyorum.Ama çok yavaş ilerliyorum.Tahminimce 5 aylık bir sürede bu yağlar gidecek :) Sizin durumunuz nasıl,göbeğinizde ve kalçanızda çok fazla mı yağ var,simit yağlarınız var mı,neler yapıyorsunuz bu yağları yok etmek için,Ya da bu yağlardan kurtulmak mümkün mü:( bu soruyu ciddi ciddi sordum çünkü 50 55 kilo ip ince bayanlarda bile simit bölgesinde veya göbekte yağ olabiliyor:D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AshtonKutcher -- 29 Mart 2018; 15:48:22 >

• Değil. Ayrıca sarkma her türlü olacak.
  • kedi10 kullanıcısına yanıt
    su, ödem atmada çok yararlı bir şey. ama sarkmaya faydası olur mu bilmiyorum açıkçası. sonuçta suyun şu ana kadar bir zararını görmedim
  • şeyi anlamadım ben. kilo verince yağlar ericek ve fazla deri kalacak biraz, bunu kas yaparak kapatılabilir diyorlar

peki adam vücut geliştirmeci olmucak büyük ihtimal, o deri sarkık gözükmemesi için ömür boyu kas geliştirmeye mi çalışacak adam?
    çünkü bildiğim kadarıyla vücut geliştirme devamlılık isteyen spor ve bırakınca uzun süre, o kaslar yine gidecek, ozaman o deri yine sarkacak

böyle kısır döngü mü olacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Srknn34 -- 2 Nisan 2018; 21:39:22 >
  • Srknn34 kullanıcısına yanıt

Bırakmayacak.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.