Şimdi Ara

İrritabl Barsak Sendromu ( Hassas Barsak , İbs , Spastik Kolon ) (186. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
12.379
Cevap
199
Favori
1.899.663
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 184185186187188
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • doktor herhangi bir problem bulamadıgı zaman ıbs teshısı koyuyor zaten.yani belirli bir teşhis yoksa teshis ibs dir.kolonoskopi endoslopi tomografi kan tahlılı gaita tahlili bende yaptırdım.lokosit dısında bırsey bulamamıslardı.gastro doktoru doçentti ve o kadar tahlile ragmen lokositin nedenini de bulamamıstı.docent ömur boyu kullanmam ıcın bana pentasa ısımlı pahalı bır ılac yamıstı. 20 gun kullandım. ılac yan etkı yapınca bıraktım tabii. sonrasında gorundugum dahiliye uzmanının akademık bır karıyerı olmamsına ragmen yazdıgı 20 lıralık antıbıyotık olayı çözdu :) uni hastahanelerınde akademık caalışma yapıldıgından adamlardakı teorık bılgı oluyor.bence uzmanların pratık bılgısı unıversıte hocalarının teorık bılgılerınden daha degerlı. demem o ki fakultedekı proflara cok da guvenmememk lazım.kımı zaman uzman doktorun ustunkoru yazdıgı bır ılaç fakultenın profunun ılacından daha ıyı olabılır .

• bu yaşadığımız ülkede ve sistemde beni hiçbişey şaşırtamaz
  • bişeyi çok merak ediyorum bu ülkede bu kadar ibsli var hiç mi aralarında doktor olanı yok kardeşim

ibsli doktor tanıdığınız varmı şahsen bnm yok
  • cinnettt kullanıcısına yanıt
    .........................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elvis-Presley -- 12 Şubat 2020; 12:23:8 >
  • buldukları çözümü paylaştılarmı peki diğerleride paydalansın diye
  • cinnettt kullanıcısına yanıt
    ......................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elvis-Presley -- 12 Şubat 2020; 12:23:18 >

• umut tacirleri
  • Arkadaşlar ben iki sene önce antibiyotik kullandm bir ay boyunca sonra sürekli ishal oldum fazla gurultu yok ama gaz var mide ağrısı da yok ben de mi ibsyim kolonoskopi yapmak istemiyorum yardımcı olabilecek var mı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cinnettt

anladım sanırım
    umarım herkes beklediği şifaya kavuşur
    Allah kimseyi sağlığıyla imtihan etmesin çokzor

Kardeşim sabah aç karnına taze kabak çekirdeğini ye kabağın içinden çıkarıp 1 taş yemelinin. En az 2 3 gün uygulamalisin kıl kurdu için.

• quote:

Orijinalden alıntı: .rascho.

quote:

Orijinalden alıntı: cinnettt

anladım sanırım
    umarım herkes beklediği şifaya kavuşur
    Allah kimseyi sağlığıyla imtihan etmesin çokzor

Kardeşim sabah aç karnına taze kabak çekirdeğini ye kabağın içinden çıkarıp 1 taş yemelinin. En az 2 3 gün uygulamalisin kıl kurdu için.

bir kase demek istedin sanırım çok yedi faydasını göremedim ne yazıkki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cinnettt -- 25 Şubat 2015; 19:15:56 >
  • Benim gibi ağır bir yemek yiyince 1-1buçuk saat sonra acil tuvalet ihtiyacı gelen var mı? Bunun bir çözümü yok mu dışarda arkadaşlarla yemeğe korkuyorum.

• Doktor bu durumda hastaların kendine dokunan şeyi keşfetmesi lazım demişti bir keresinde. Bu ara nelerin beni daha kötü yaptığını keşfetme aşamasındayım. Mesela Marulu hayatımdan çıkarmalıyım zahar..Sanırım siz de ağır yemekten neyi kast ediyorsanız onları hayatınızdan çıkarmalısınız.

Bu arada ilk uygun olduğumda sfs testini yaptıracağım.

bir de buraya eklemeden edemedim. bunu görünce nedense İBS geldi aklıma

http://www.enacayipler.com/Video/osuran-su-aygiri-yok-boylesi-68?gid=676397235733679

• Selamun aleyküm... Kaptan elvis kardeş. Sfs testi diyorsun tamam çok güzel. Batı bize göre bu hastalıkla 2 kat daha fazla muzdarip.onlar ne diyor bu Sfs ve sonuç hakkında. Ya arkadaşlar İngilizce'den anlayan varsa bi bakalım düşüncelerimizi yazalım paylaşalım millet olarak herşeyden geri kaldık elin iranlısı bile ibs de bizden daha çok tedavi ediyor. Kaptan elvis burası senin için iranda yapılan çalışma 2015 hastaya düşük dozda laroxy veriliyo. 1 ay sonraki aşama 3 ay paxil tarzı ilaç aması şu bu ilaçlar sinirleri iyileştiriyo beyin bağırsak arasındaki sinirlere yalancı. Yalancı sinyal gönderiyo bağırsaklardaki bakteriler zararlı olan çoğunluk sinirlere sinyal elektrik etkileşim yapamıyor çünkü ilaç zaten sahtelikle işini yapıyor. Şimdi tedavi bu değil asıl tedavi bu ilaçlar kullanılırken hastaya günde 3 kere 1 er litre şüşük yani yoğurt suyu yeşil özellikle keçi sütü yoğurt suyu bu uygulama kabızlık ve gaz guruldama. Şişkinlik olanlarda dene kardeşim.

• Kaptan elvis kardeş bu bağırsak florası temizleme eski adı sıfırlama kesin çözüm deniyor arkadaşlar sizce denenmelimi ???

• osmanlı torunları O kullanıcısına yanıt
    .................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elvis-Presley -- 6 Şubat 2020; 11:51:20 >
  • Ben varim la o ogrenci:) kolorektal tm? ulseratif kolit? Crohn? supheleriyle kolonoskopiye girecegim yakinlarda. Kanserimdir insallah. Koleostomi torbasiyla gezerim gobegimde. Siz de sarimsak yutmaya devam:-)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi POTENZA06 -- 27 Şubat 2015; 23:36:40 >
  • POTENZA06 kullanıcısına yanıt
    ........................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elvis-Presley -- 12 Şubat 2020; 12:23:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: KAPTANELVIS

İnş inş,hepimizin temennisi o zaten,inş kanser olursunda bişzde kurtuluruz o sivri dilinden .)))

• arkadaşlar ben bir kaç yıl bu sorunu yaşadım hiç bir ilaç yürüme vs yiyecekler felan fayda etmedi.

bir zaman sonra pes etmişken pdikoloğa gidip durumu anlattım sorunumun psikolojik olabileceğinden bahsettim. 6aylık cipralex tedavisi uyguladı, bu arada bir süre kefir içtim bir iki ay kadar özellikle ekşidikçe içtim. daha sonrasında yavaş yavaş düzelmeler oldu. daha sonra tedaviyi doktor sonlandırdı. yanlız bu cipralexi bırakmak benim için çok sıkıntılı oldu. bir sorusu olan varsa cevaplamaya çalışırım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • acaba ishal atakları gelenler tuvaleti yapınca anüsde yanma hissediyormusunuz?sanki asidik sıvıdan dolayı..
  • 
Sayfa: önceki 184185186187188
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.