Şimdi Ara

İrritabl Barsak Sendromu ( Hassas Barsak , İbs , Spastik Kolon ) (185. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
10 Misafir (2 Mobil) - 8 Masaüstü2 Mobil
5 sn
12.379
Cevap
199
Favori
1.899.734
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 183184185186187
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    ....................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elvis-Presley -- 6 Şubat 2020; 11:49:3 >
  • Eğer sen yıllardan beri probiyotik içip düzelemediysen sonucu zaten söyledin.Biz burda zaten sadece ince bağırsaktaki bakteriden bahsediyoruz genel olarak değil.Burda bakteri olmasın ki emilim olsun.
    İkinci olarak yazıyı yollayacam oda senin gibi söyledi anlık rahatlama sağlıyor probiyotikler ama geçirmiyor diyor.Gerisi size kalmış.
    http://www.ibsgroup.org/forums/topic/102286-after-5-relapses-now-cured-heres-how/
  • Marksman84 M kullanıcısına yanıt
    ..................,,,,,,,,,,,,,,,,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elvis-Presley -- 11 Şubat 2020; 23:1:51 >
  • hepinize öncelikle acil şifalar diliyorum..
    bana ibs tanısı 1 yıl önce konuldu.. tabi onun 1 yıl öncesi süreside var..
    toplam 2 yıldır nerdeyse doktorların bana dayatmaya çalıştığı bu hastalığı kabullenmemekte ısrarlıyım..
    forumun tamamını okuyamadım okuyabildiklerimin çoğundanda pek bişey anlayamadım...
    2 yıl önce kıl kurduyla tanıştım doktor kontrolünde bütün parazit ilaçlarını kullanmama rağmen bi tek sitraksta biraz kurt döktüm diğerleri etki bile etmedi..
    bitkisel yöntemleride denedim uzun uzun yazmalımıyım bilemedim şimdi...
    hijyenden bahsetmiyorum bile...
    gel zaman git zaman bnm bağırsaklarımda guruldamalar başladı hiç unutmam andazol 5. hafta kürüydü heyyy gidi günler sonra dışkıda mukusumsu bişey deli gibi karın ağrıları batar şeklinde tabi bu arada hem devlet hastanesinde enfeksiyon bölümünde doktora gidiyorum hem ünide gastroya bnm bütün tahlillerim temiz çıkıyor fakat paraziti gözümle gördüğümü söylememe rağmen inandıramıyorum selofon bant kan gaita bütün tahliller temiz...
    doktorları bir türlü inandıramama rağmen ve hastanede gezmediğim bölümde kalmamış olmalı sonunda kolonoskopi yazdılar gerekçeleri ailede kolondan kaybedilen yakınımızın olması...
    girdiğim kolonoskopide anestezisizmiş hasta tolere edemediğinden daha ileri gidememişler kalın bağırsağın son kısmı görüntülenememiş..
    bide utanmadan bağırsak duvarında değişiklikleremi rastlamışlar ne.
    güzel yurdumda kullanmadığım çeşit parazit ilacı kalmadıki rica minnet yurt dışından 2 kürlük parazit ilacı getirttik ve bir hayli sonuç almama rağmen kürlerin devamını uygulayamadığımız içinmi yoksa başka bi nedendenmi bilmem gene çoğaldı gene çoğaldı..
    bu arada 6 ay kadar defter tuttum yediklerimi kendimi nasıl hissettiğimi falan ...
    fakat hiç bi bağlantı bulamadım..
    andazol hatırası ibsmlle yaşamıma devam edebilirim belki ama hala doktorada söylediğim gibi ibs olduğumu düşünmüyorum bence bu parazitlerin bende yaptığı sancılardan başka bişey değil bu yaşadıklarım... eminim bi gün bunlardan kurtulabilirsem hayatım normale dönecek yada kendimi öyle avutuyorum.. bu arada patoloji raporu temiz geldi..antidepresan önerdiler fakat hiç kullanmadım
    bu kadar inatçı kılkurtlarından nasıl kurtulabileceğim hakkında bi bilgisi olan varsa lütfen yardımcı olsun

• cinnettt kullanıcısına yanıt
    ,,,,,,,,......,,,,,,,,,,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elvis-Presley -- 11 Şubat 2020; 23:2:11 >
  • 1 haftadan fazla aç karnına sarımsak tükettim faydası olmadı..
    sonra bi okadarda sarımsağı sütle kaynatıp içtim gene tık yok,,
    su andada günde 2 kere sarımsak kpsülü kullanıyorum
    aynı zamanda parazit ilacı fakat nasıl desem hocam döküyor öldürüyor ama hepsini etkilemiyor

kalanlarda üreyip çoğalmaya yetiyor sanırım..
    ne illet bişey anlatamam size
    2 yıldır telef oldu baarsaklarım hem ilaçlardan hem bu ifrit şeylerden..
    bu kapsülü 3e çıkarsam zaraRI OLURMU SİZCE
    kullanan varmı solgar sarımsak kapsulü
    ne yüzsüz şşey bunlar istenmedikleri yerde nasıl kalıyolar

hayatım cehenneme döndü@KAPTANELVIS

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cinnettt -- 22 Şubat 2015; 15:33:41 >

• Marksman84 M kullanıcısına yanıt
    Saclarımın dörtte üçü gitti.Kilo alamıyorum.Daha cok zayıflıyorum.Şekerli bütün gıdaları kesmeme rağmen henüz düzelmiş değilim.Colludur kulanıyorum.Şuanda ishalım.Dilimde beyaz lekeler var.Agzımda
    yaralar oluyo. mıkostatın dilime ıyı gelmiştı. Kaptan abi sfs testi demişti kimler yaptırabilir aramızdan seçelim ıstersenız
    .................

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elvis-Presley -- 11 Şubat 2020; 23:2:53 >
  • ,,.,.,.,,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elvis-Presley -- 11 Şubat 2020; 23:3:6 >
  • bende doktora bunu söylüyorum bence vucudumun başka yerlerindeler diyorum..
    gitmediğim bölüm kalmadı söylediğimi dyunca bana psikyatrinin yerini tarif ediyolar abartıyosun diyolar
    gittiğim hiçbi doktor buna ihtimal vermiyor

hergünüm yeni bi cinnet
    ,,...,,.,,.,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elvis-Presley -- 11 Şubat 2020; 23:3:20 >
  • al bendende o kadar

öle bi sistemdeyizki para konuşuyo paran olsa kırılan tırnağına ambulans kaldırır bu düzen

paran yoksa hastane kuyruklarında ölümü beklersin

bence böle bi sistemde ötenazi birbireysel hak olmalı

madem tedavi etmiceksiniz ilgilenmiceksiniz daha fazla acı çektirtmeyin bari

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cinnettt -- 22 Şubat 2015; 21:21:06 >

.,.,.,.,.,.,.,.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elvis-Presley -- 11 Şubat 2020; 23:3:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: vesve.

Arkadaşlar kimsenin yokmu şu probiyotik türleriyle ilgi bir fikri , gözlemi?

Bu arada epey önceden beri gözlemlediğim birşeyden bahsedeyim, Daha öncede belirtim bende ishal türü var, ama bu ishal bence neden değilde yoğun gazın sonucu gibi. Laroxyle de alsam lopermidde alsam ishal kesildiğinde bile gaz devam ediyor.

Sanki bu gazdan dolayı bağırsaklar kendini rahatlatmak adına ishale başvuruyor gibi ancak bazı arkadaşlarda gaz olmasına rağmen ishal olmuyor!!. Sanırım bu arkdaşların bağırsakları daha dirençli bir yapıya sahip.

Bende laroxyl aldığımda bir nevi bağırsakları uyuşturuyorum ve direnç kazandırıyorum. Lopermidde de aynı durum geçerli zaten bağırsağın tüm kaslarını durduruyor( Sanırım bağırsak düz kaslardan oluşuyordu)

İŞin özü bende bu bakteri olayına kafayı çok taktım. Söylediğim bakteri türlerini daha önce deneyip gözlemini paylaşak kimse yok mu?

Probiyotik konusunda ben devamlı kullanan birisiyim. Gözlemlerimi paylaşayım belki fikir sahibi olursunuz. 2009 yılında Sano marka probiyotik kullandım 2x1 şeklinde yaklaşık 6ay. Bu arada laroxly 25mg de kullandım ve 6 ay sonrasında da devem ettim. Yaklaşık 4 yıl kadar çok rahat herşeyi yedim içtim ( laroxly devam ). Bir kaç ay önce tekrar hastalık artınca ( 8 ay kadar laroxly dahil hiçbir ilaç kullanmadım) tekrar doktorumla irtibata geçtim. Bana probix önerdi 3 kutu aldım kullandım. Daha önceki yazılarımda da var. Fakat bu dönemde biraz işe yaramasına rağmen tam memnun kalmadım. Bu dönemde de laroxly 10 mg kullandım. İkisinden de tam memnun kalmadığım için şu an laroxly 25mg ye tekrar döndüm ve GNC 25 milyarlık probiyotik tablet kullanmaya başladım. Probix+laroxly 10 mg kullanırken barsak hareketlerim bayağı azalmış sadece açken guruldamalarım olmaya başlamıştı. Şu an ataklar yok denecek kadar az. Sabah kahvaltı ediyorum aradan 1-2 saat geçince ani atak değilde kendini hissetttirerek tuvalet ihtiyacı oluyor ve çıkıyorum günüm rahat geçiyor. Bu arada da diyete dikkat ediyorum. Bana yaramayan bir şey yediğimde eskisi kadar olmasa da yine rahatsız oluyorum.

Sonuç olarak şu an laroly 25mg + GNC 25 milyar tablet + diyet ile tam olmasa da bayağı rahatım. Probiyotik kullanmaya 3-4 ay daha devam edip bırakmayı düşünüyorum. Umudum eskisi gibi sadece laroxly ile her şeyi yiyip içtiğim döneme dönmek. Olacağına da kendimi inandırdım dha önce olmuştu çünkü. :)

Herkesin huzurlu günler geçirmesi dileğiyle...

• şimdi tam bilemiyorum ama bu sfs testi bi anlamda kültür tahlili gibi bişeymi
    ben artık testlere güvenmiyorum çünkü sonuç alamadım şimdiye kadar..
    bigün aile hekimimle kültür tahlili konusunu konuşurken bana dediği cümle beynime kazındı
    TÜRKİYEDE YAPILAN KÜLTÜR TAHLİLLERİNDEN BİR VERİM BEKLEME
    ,,,...,,.,.,.,.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elvis-Presley -- 11 Şubat 2020; 23:3:51 >
  • anladım sanırım
    umarım herkes beklediği şifaya kavuşur
    Allah kimseyi sağlığıyla imtihan etmesin çokzor
    Bence sen ya başka doktora görün ya da yalan söyle bir haber izlemiştim adamın biri çok fazla suşi yemiş sonrada vücudunun her yerinde kurt çıkmış sende söyle ona görebi yalan ssöyle baksınlar ayrıcakolonoskopide fazla ileri gidilmemiş heralde senin bu kurtların yuvaları oluyo doktor görmemiştir başka doktora yeniden yaptır ama kesinlikle kolonoskopi diyeti ne uy sana diyet verirler zaten en önemlisi iyi bir hastaneye git ben mesela ankara dayım numune ye gittim gaitada parazit felan çıkmadı ayriyetten doktor soruyo gaitada gördunmu sen diye bende yok dedim çünkü bende kandida sorunu var mantar testi de yaptirmadim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • üniversiteye bile gittim gastroya
    tahlilleri yapıp yapıp yolluyolar
    temiz diyolar herşey yolunda diyolar
    haftada 3 gün 8 ay boyu üniye taşındım nerdeyse
    yalan söylesen nolcak
    parazit için kolonoskopi yaapmıyolar
    sadece bende polipten şüpelendi(enfeksiyoncu)
    bazen polip etrafında top olabiliyo bu parazitler ama çok nadiren böle bişey olabilir dedi
    genel cerahha yönlendirdi genel cerrah ailede kolondan kaybettiğimiz yakınımız olunca kolonoskopi yazdı..
    ve bana bunu parazit için yazmadım enfeksiyon polipten şüphelendi diye yazdım dedi
    hiçbi doktor parazit için bu işlemi yapmaz dedi
    durumunun ciddi olduğunu sanmıyorum diyo gittiğim bütün doktorlar
    kan yok o yok bu yok yani kanserin ileri aşama belirtileri olmadığı için takmıyolar anlatabildimmi
    erken teşhis hayat kurtarır diyolar
    peaah
    bu ülkede teşhis koymamak için de ellerinden geleni yapıyolar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cinnettt -- 23 Şubat 2015; 19:56:05 >

• ibs de karin agrisi nasil olur mesala arada mi karin agrisi oluyor yoksa surekli mi bi karin agrisi var bende 1 aydir gecmeyen bi agri var da acaba ibs den farkli baska bir bi hastalik var da doktor mu bilemedi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 183184185186187
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.