Şimdi Ara

İlk kez Windows Phone kullanacaklar için tarafsız rehber(+Windows 10 TP yenilikleri)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
103
Cevap
3
Favori
2.395
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu konu Windows Phone 8.1 işletim sisteminden bahsetmektedir,Windows 10 gibi gelecek özelliklerden değil,şuan olan özelliklerden bahsedilecektir(Geleceği kesin olanları ayrı bir parantezde belirtiriz)
    Güncelleme:Windows 10 Technical Preview sürümü ile gelen özellikler eklendi.

Öncelikle en tartışmalı konu olan "kişiselleştirilebilirlik" konusundan başlayayım.

1.Başlangıç ekranına web sitesi sabitleyebilirsiniz.(Windows 10 TP ile ayarları tek tek sabitleyebilirsiniz.)
    2.LiveArt# gibi Microsoft uygulamaları sayesinde program eklemeksizin başlangıç ekranına boş kutucuklar ekleyebilirsiniz(Fazla program kullanmayanlar için ideal)
    3.Arka plan seçeneği olarak siyah ve beyaz tema üzerine kutucukların arkasına resim koyabilirsiniz.Kutucuklar çoğaldıkça resim tamamlanır.(Windows 10 TP ile birlikte arkaplan desteği geldi)
    4.Kutucuklar küçük,orta ve geniş şeklinde 3 farklı şekilde boyutlandırılabilirler.
    5.Canlı kutucuklar ile başlangıç ekranında klasörleme yapabilirsiniz(Denim güncellemesi ile aktif edildi)
    6.Glance Screen diye bilinen göz atma ekranı(Sadece bazı cihazlar kullanabilir,forumda ana konu bulunmaktadır,detaylarına bakabilirsiniz.)bildirimlerinizi ve saat,hava durumu gibi araçları herhangi bir tuşa basmadan görebileceğiniz yardımcı ekrandır.Özet modunda açtığınızda elinizi telefona yakınlaştırdığınızda ve cebinizden çıkardığınızda açılır.Surekli açık da tutabilirsiniz.
    *Glance Screen'e resim de koyabilirsiniz.(Glance Screen Beta adlı Microsoft uygulamasını indirip arkaplan açık yapıp kullanabilirsiniz,kaplan resmi tavsiyedir.)
    *Glance Screen Amoled olmayan ekranlarda şarjı fazla tüketebilir,bu yüzden özet modunda çalıştırın.(Sadece yakınlık sensörüne yakınlaştığınızda çalışır.)
    7-Parlaklık ayarı düşük,orta,yüksek,otomatik 4 normal bir de pil tasarruf modundan en düşük seviyede karartma olmak üzere 5 seçeneğe sahiptir.(Windows 10 TP ile birlikte elle parlaklık ayarı geldi)

İkinci en çok tartışılan konu ise işletim sisteminin kendisi.Özellikle mağaza konusu tartışılmaktadır.

1-Windows Phone kapalı kaynak kodlu bir yazılımdır.Yani uygulamaların kök klasörlerine,sistemin kök klasörlerine erişemezsiniz.(Windows 10 TP de Game,İnstall gibi klasörler var ancak içindekiler görünmüyor.)
    2-Yukarıdaki özelliğinden ötürü Windows Phone için tanımlanmış (şimdilik) bir virüs yoktur.
    3-İşletim sistemi NT kerneli üzerinde yükselir.(Windows 2000 den itibaren tüm Windowslar bu kerneli kullandılar,Windows Phone 7 dahil olmak üzere tüm mobil işletim sistemleri Windows CE üzerinde yükseliyordu.)
    4-Son kararlı sürüm tüm Windows Phone 8 cihazları için Lumia Denim'dir.(8.1 Update 2(GDR2) ile birlikte sürüm Cyan'a dönmektedir.)
    5-Mağazada bazı popüler uygulamalar konusunda sıkıntı yaşanılabiliyor.Bu popüler uygulamaların geliştirici APIları sayesinde Windows Phone için istemci uygulamaları geliştirilebilmektedir."Bazı uygulamalar orijinalinden iyi" sözü biraz da olsa doğrudur.İstemci uygulamaları listesi:
    İnstagram(6tag)
    Vine(Güncelleme aldığı için gerek yok)(6sec)
    MeTweets(Orijinal Twitter uygulaması gayet iyi ancak bu VPNsiz Twitter'a girebildi,ve uygulama Twitter'dan izin alıyor.)
    Tubecast(Android Youtube uygulamasından daha iyi bir Youtube uygulaması,Chromecast ve Airplay gibi yayınlar yapabilirsiniz,Windows 8.1 cihazınızda mutlaka deneyin)
    8Stream(Twitch uygulaması)
    *Windows Phone grafik arabirimi olarak DirectX 9 kullanır.Teorik olarak Half Life ve Far Cry gibi oyunların yakın gelecekte telefon üzerinden oynatılması bu özellik sayesinde mümkündür.
    6-Platformun en iyi özelliklerinden biri ise Cyan güncellemesi ile aktif edilen SD karta direkt uygulama kurabilmektir.Dahili depolama ne olursa olsun hiç sorun yaşamadan,dahili depolamaya uygulamayı kaydedip SD karta taşımaya uğraşmadan yayıncıların izin verdiği uygulamaları SD karta kurabilirsiniz.
    *Bazı yayıncılar SD karta uygulamalarının kurulmasına(8Zip,Whatsapp,Adidas miCoach vb.)izin vermiyor.Ancak bende 100 kadar uygulama yüklü olmasına rağmen entegre uygulamalar dahil izin verilmeyen uygulamalarım toplam boyutu 500 mb idi.

Güncellemeler konusuna gelirsek:
    1-Güncellemeler yavaş dağıtılır,dağıtım konusunda çeşitli sıkıntılar yaşanır.(Büyük veya küçük fark etmiyor Cyan ve Denim'i gördüm ikisinin de dağıtılmasında gecikmeler yaşandı.)
    2-Her Windows Phone 8 cihaz 18 ay resmi,36 ay uzatılmış güncelleme desteğine sahiptir.Kısacası her cihaz teorik olarak Windows 10 alabilecek durumdadır.
    3-Benim kullandığım uygulamalar çok fazla(100 ü geçkin) ve bazen günde 15-20 uygulamaya güncelleme gelirken bazen hiç gelmeyebiliyor,güne ve şansınıza bağlı.(Saydam kutucuklar uygulaması uzun bir aradan sonra bugün güncellendi,Modern Translate ise her hafta güncelleme aldığı için şaşırtmadı.İmdat butonuysa her zaman güncel.)
    4-Windows 10 TP için GDR2(8.1 Update 2) geldi.Bu sürüm Denim'i silip yerine tekrardan Cyan'ı getiriyor.

Donanımsal açıdan telefonlara bakarsak:
    1-Elimde 1320 var ve S400'ün LTE li bir versiyonunu kullanıyor.
    2-Şuan sistem en fazla s800 işlemciye izin veriyor(Sanırım),o da 1520 de bulunuyor.
    3-Windows 10 çıkana kadar herhangi bir amiral Windows çıkmayacak.
    4-Windows Phone İntel işlemcileri desteklemez(*İntel Windows 10 ile birlikte işlemcilerinin Windows telefonlarda kullanılabileceğini duyurdu)
    5-Lumialarda donanımsal olarak bazı cihazlarda kısıtlama yapıldığı doğrudur.Örneğin Lumia 1320 büyük ekranlıdır ancak Carl Zeiss lense sahip değildir.735 ise küçük ekranlıdır ancak selfie kamerasına sahiptir.
    7-Telefonları eldiven ile kullanabilir,bitmiş keçeli kalemi bile stylus kalem olarak kullanabilirsiniz
    *Kalemle not alma uygulaması Papyrus işinizi görecektir.
    *Eldivenle kullanım için ekran hassasiyetini "Yüksek" yapmanız yeterlidir.
    8-1320 gibi orta-yüksek segment telefonlarda Dolby Kulaklık geliştirmesi bulunuyor.525'te bu özellik olmadığı için müzik dinlediğimden şüphem ettim...
    *Lumia telefonlar arasında ses kalitesi en iyi telefon 920 gösterilirken,en yüksek sesi ise 520/525 vermektedir.

Kronik sorunlar ve çözümleri:
    1-Lumia 525 ve Lumia 1320 kullanmış biri olarak Lumia 525'te uygulamalarda bazen atmalar görülse de Lumia 1320'de 8 ayda sadece 1 defa sorun yaşadım,o da oyun yüklenirken telefon kilitlendiği için oldu.(Kronik bir sorun gibi gösterilse de cihaz ne kadar güçlüyse sorun yaşama ihtimaliniz o kadar az olur.)
    2-İnternet Explorer'dan atma sorunu yaşayan bazı kullanıcılar mevcut(Ben yaşamadım ama yaşayanlar varmış.)
    Güncelleme:1320 de hiç olmadı ancak 525'e geçeli yarım saat oldu ve İnternet Explorer attı.İşlemciden kaynaklı bir durum olduğunu düşünüyorum.
    3-Telefona yüksek boyutlu uygulama yüklerken telefon yükleme suresince kitlenir.
    4-İnternet Explorer ile yaşayabileceğiniz en kritik sorun başka sekmeye geçtiğinizde bir anda bıraktığınız sekmenin yenilenmesi(Her zaman değil ama bazen oluyor çileden çıkarıyor)
    5-İnternet Explorer üzerinden arka planda uygulama indirilemediğine dair birkaç yerde duyum aldım,onu da yanıtlayayım.İnternet Explorer arka planda dosya indirmektedir ancak belli aralıklarla İnternet Explorer'a geri dönmeniz gerekir.Bazen 4. Maddede belirttiğim durum meydana geliyor.Kısacası 4. Madde İnternet Explorer'ın en belirgin sorunu.(Ama belirttiğim gibi her zaman olmuyor.)
    6-İnternet Explorer'da indirdiğiniz dosyanın %kaç olduğu net olarak gösterilmiyor.
    *İpucu:Dizi makinesi gibi uygulamalar arka planda indirme yapmak için "konum açık" yapın.
    6-Bazı uygulamalar belirsiz bir sebeple kaybolabiliyor.Örnek olarak Cortana verilebilir,bende şuan kayıp ve format dışında bir çözüm mahallesef ki henüz bulunamadı.(Daha önce Here Drive ve Zil Sesi Yapıcı yok olmuştu)
    7-Whatsapp'tan müzik değil,mp3 gönderemezsiniz.Dosyanın uzantısını mp4 olarak değiştirip videoymuş gibi atabilirsiniz(Karşı taraf Müzik oynatıcılarında dinleyebilir.)
    8-Windows Phone'un 30 dakikada bir e-mail kontrolü yapıldığı sanılmaktadır ancak anında senkronizasyon seçeneği mevcuttur.Yani mesajınız gelir gelmez mail kutusuna düşer.

Platformdaki eksiklikler:
    1-OTG desteği yok.(Windows 10 Teknik Önizleme ile beraber HID desteği geliyor,yani klavye ve mouse bağlayabileceksiniz,USB girişi arızalandı sırf bu yüzden servise veriyorum,kısacası eminim.)
    2-LED bildirim desteği yok.(Glance screen sayesinde ihtiyaç duymuyorum,ama eksik olduğunu hissedenler çoğunlukta.Bu yüzden Windows Phone alacaksanız mutlaka Glance Screen olup olmadığına bakın)
    *Lumia 735'te donanım olarak LED bulunduğu söyleniyor.(Parçalayanların yalancısıyım)
    3-Canlı yayın desteği var ancak bazı yayınlar sisteme göre ayarlanmadığı için desteklenmeyen yayınları izleyemezsiniz.
    *HdTV,8Stream,Dailymotion ve VLC gibi programlar canlı yayını desteklemektedir.Resmi TBMM uygulamasında Meclis Tv yi izleyemezken HdTV Meclis TV'yi açmaktadır.

Mutlaka kullanmanız gereken sistem uygulamaları:
    1-Gentures Beta:Geliştirilmeye devam eden bir akıllı jest uygulaması
    2-Yedekleme:Otomatik veya elle sık sık yedeklene yapmanızı tavsiye ederim
    3-OneDrive:Resimlerini otomatik senkronize edebilirsiniz,kesinlikle faydalı
    4-Proshot:Mağazada bulunan en iyi fotoğraf çekme uygulaması
    5-Lumia Creative Studio:Fotoğrafları gerçekten çok iyi düzenliyor,denemelisiniz.(Kapalı mekanlar için opal,açık mekanlar için sarı bakır efektini kullanabilirsiniz.Güçlü siyah beyaz efekti ise fazlasıyla iddialı...)
    6-Papyrus:Kalemle not alma uygulaması(Sytlus kalemler ile ilgili açıklamalar donanım kısmında verildi.)

Daha fazlası eklenecektir.

Pil tasarrufu hakkında:
    *Lumia telefonlarda batarya dolumu ilk %20de çok yavaştır(1320'den biliyorum yaklaşık 30 dk sürüyor)Bunun sebebi pil tasarrufunun %20 de başlamasıdır.
    *Pil tasarrufunu sürekli açabilirsiniz ancak bir işe yaramaz.(Yukarıdaki sebepten ötürü.)
    *Pil tasarruf modunda cihazına bağlı olarak 1 ile 3 saat kadar verim alabilirsiniz.(Hiç bir şey açık değilken yaklaşık 5 saat çalıştırdı,tabii sizin açık tuttuğunuzu düşünerek gerçekçi sonucu bildirdim)
    *Pil tasarrufunda bir çeviri hatası var;saati hafta,dakikayı gün olarak gösteriyor.

Güncellemeye devam ediyorum,takipte kalın.

*Windows 10 TP ile birlikte gelen düzeltmeler eklendi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darkmonstar35 -- 15 Nisan 2015; 7:55:56 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Umarım buraya da o seviyesiz troller yazmaz konu yararlı

• quote:

Orijinalden alıntı: Rather

Umarım buraya da o seviyesiz troller yazmaz konu yararlı

Öyle umuyorum,onlardan kurtulmak için açtım konuyu zaten,hiç bir şeyi atlamadan tarafsızca konusu geldi mi sırayla açıklayacağım tüm sorunları.Sorunları belirtmekten ziyade çözümleri açıklamayı amaçlamalıyız.(Çoğu sorunun çözümü elimizde aslında)

• Tarafsız olarak yazayım bende.

Uygulama geçişlerinde ve açılışlarında Sürdürülüyor yazısına çok maruz kalırsınız.

İnternet Explorer de iken aniden sizi atabilir korkmayın alışırsınız.

Mağazada hala eksikler var.

Clash of Clans oynuyosanız pc ye bluestacks veya ek android ve ios telefon alıcaksınız veya tablet.

Video izlerken geçişlerde şak şuk diye ses çıkabilir bunu ailenize söyleyin yanlış anlamasınlar.

Mobil platformlara yeni bir oyun ve uygulama geldiğinde heyecanlanmayın çünkü bize gelmez veya çok geç gelebilir. İş işten geçer. (örneğin dublaj uygulamaları)

Whatsappda muzik gönderemezsiniz.

Whatsappa tıkladığınızda wc ye kadar gidip gelebilirsiniz anca açılır.(hem iyi hem kötü:))

Dns değiştiremezsiniz, anca vpn ama öyle bilindik güvenilir vpn yok mağazada.

İnternet paylaşımı yaptığınızda bağlananları göremez ve engelleyemezsiniz.

Tema renkleri var fakat ara yüzü ya siyah ya beyaz seçeceksiniz. Siyah çok siyah, beyaz çok beyaz.

Manuel parlaklık ayarı yok. 4 ayara mecbur kaldınız.

Outlook, skype,office, msn uygulamaları android ve ios takilerden kötü.

(Güncellenecektir.)

• Bilgisayarlar ve tabletlet için Windows Phone Uygulaması ile telefonunuzu tek tıklamayla güvenli bir şekilde eşitleyebilirsiniz. Dosyalarınız her zaman biryerde yedeklenmiş olur. Müziklerinizi bu uygulama ile atmak çok daha kolay ve düzenli.

• quote:

Orijinalden alıntı: Allons-y Geronimo

Tarafsız olarak yazayım bende.

Uygulama geçişlerinde ve açılışlarında Sürdürülüyor yazısına çok maruz kalırsınız.

İnternet Explorer de iken aniden sizi atabilir korkmayın alışırsınız.

Mağazada hala eksikler var.

Clash of Clans oynuyosanız pc ye bluestacks veya ek android ve ios telefon alıcaksınız veya tablet.

Video izlerken geçişlerde şak şuk diye ses çıkabilir bunu ailenize söyleyin yanlış anlamasınlar.

Mobil platformlara yeni bir oyun ve uygulama geldiğinde heyecanlanmayın çünkü bize gelmez veya çok geç gelebilir. İş işten geçer. (örneğin dublaj uygulamaları)

Whatsappda muzik gönderemezsiniz.

Whatsappa tıkladığınızda wc ye kadar gidip gelebilirsiniz anca açılır.(hem iyi hem kötü:))

Dns değiştiremezsiniz, anca vpn ama öyle bilindik güvenilir vpn yok mağazada.

İnternet paylaşımı yaptığınızda bağlananları göremez ve engelleyemezsiniz.

Tema renkleri var fakat ara yüzü ya siyah ya beyaz seçeceksiniz. Siyah çok siyah, beyaz çok beyaz.

Manuel parlaklık ayarı yok. 4 ayara mecbur kaldınız.

Outlook, skype,office, msn uygulamaları android ve ios takilerden kötü.

(Güncellenecektir.)

+1

• Konu yeni bir tartışma çıkaracak gibi duruyor.

Bekleyip göreceğiz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

-Mağazada bazı popüler uygulamalar konusunda sıkıntı yaşanılabiliyor.Bu popüler uygulamaların geliştirici APIları sayesinde Windows Phone için istemci uygulamaları geliştirilebilmektedir."Bazı uygulamalar orijinalinden iyi" sözü biraz da olsa doğrudur.İstemci uygulamaları listesi:
    İnstagram(6tag)
    MeTweets(Orijinal Twitter uygulaması gayet iyi ancak bu VPNsiz Twitter'a girebildi,ve uygulama Twitter'dan izin alıyor.)
    Tubecast(android Youtube uygulamasından daha iyi bir Youtube uygulaması,Chromecast ve Airplay gibi yayınlar yapabilirsiniz,Windows 8.1 cihazınızda mutlaka deneyin)
    *Windows Phone grafik arabirimi olarak DirectX 9 kullanır.Teorik olarak Half Life ve Far Cry gibi oyunların yakın gelecekte telefon üzerinden oynatılması bu özellik sayesinde mümkündür.

su kisim icin yazayim.

istemci adi verilen uygulamalar wp icin yazilmis orjinal uygulamalardan iyi olabilir, fakat diger platformdaki orjinal uygulamalarin yanina yaklasamayacagini bilmelisiniz. Ek olarak androidi guvenlik zaafi oldugunu iddia ederek elestirenler acaba neden kisisel bilgilerin tek bir uygulama yerine hem araci hem de orijinal uygulamaya paylasilmasina ses etmiyor?

• quote:

Orijinalden alıntı: Jeopol

quote:

-Mağazada bazı popüler uygulamalar konusunda sıkıntı yaşanılabiliyor.Bu popüler uygulamaların geliştirici APIları sayesinde Windows Phone için istemci uygulamaları geliştirilebilmektedir."Bazı uygulamalar orijinalinden iyi" sözü biraz da olsa doğrudur.İstemci uygulamaları listesi:
    İnstagram(6tag)
    Tubecast(android Youtube uygulamasından daha iyi bir Youtube uygulaması,Chromecast ve Airplay gibi yayınlar yapabilirsiniz,Windows 8.1 cihazınızda mutlaka deneyin)

su kisim icin yazayim.

istemci adi verilen uygulamalar wp icin yazilmis orjinal uygulamalardan iyi olabilir, fakat diger platformdaki orjinal uygulamalarin yanina yaklasamayacagini bilmelisiniz. Ek olarak androidi guvenlik zaafi oldugunu iddia ederek elestirenler acaba neden kisisel bilgilerin tek bir uygulama yerine hem araci hem de orijinal uygulamaya paylasilmasina ses etmiyor?

Ben kısmen doğru olduğunu söyledim,Tubecast sadece orijinal uygulamadan iyi dedim farkındaysanız,MeTweets de de Twitter üzerinden izin veriyorsunuz programa giriş yaptığınızda.Geriye bir tek 6tag kalıyor onu da kullanıp kullanmamak size kalmış.Ben hepsi güvenli demedim

• istemcilerin wpdeki her uygulamanin orjinalinden daha iyi oldugunu kabul ederim. bazilarini kullaniyorum ara sira zaten. ama gercekci olayim, hic biri androiddeki orjinal uygulamalarin yerini tutmuyor. mesela tubecast gercek youtubedan daha demissin,daha sonra eklemissin chromecast yayini yapabilirsiniz diye. zaten bunlari androidin youtube ek birseye gerek duymadan rahatca yapabiliyor.hatta benim akilli tv ye tek butonla baglanip videolari tvden izleyebiliyorum. ama tubecastla olmuyor bu tip seyler.hic biri orjinalin yerini tutmuyor maalesef.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jeopol

istemcilerin wpdeki her uygulamanin orjinalinden daha iyi oldugunu kabul ederim. bazilarini kullaniyorum ara sira zaten. ama gercekci olayim, hic biri androiddeki orjinal uygulamalarin yerini tutmuyor. mesela tubecast gercek youtubedan daha demissin,daha sonra eklemissin chromecast yayini yapabilirsiniz diye. zaten bunlari androidin youtube ek birseye gerek duymadan rahatca yapabiliyor.hatta benim akilli tv ye tek butonla baglanip videolari tvden izleyebiliyorum. ama tubecastla olmuyor bu tip seyler.hic biri orjinalin yerini tutmuyor maalesef.

Anladım,eski resmi Youtube uygulamamız Google tarafından kaldırılmasaydı ve tarayıcı şeklinde uygulama gelmeseydi Tubecast olmazdı zaten...Acı ama gerçek

• quote:

Orijinalden alıntı: Night Rain

Konu yeni bir tartışma çıkaracak gibi duruyor.

Bekleyip göreceğiz.

Tartışma sadece akıl almazlar yüzünden oluyor her konuyu kendi isteklerine göre çeviriyorlar.Yazmayın diyorum benim konuma gelip yazıyorlar başlık açmaya güçleri yetmiyor,tartışılacaksa öyle boş sallayıp dolu vurulmayacak.Dünden beri ilk defa doğru insanlarla karşılaştım,ilk defa bu forumda doğru düzgün saygılı bir tartışma yaşadım.

• darkmonstar35 kullanıcısına yanıt
    36 ay uzatılmış destek var yazmışsınız. Bu durumda, Majör güncellemeleri alamayan telefonlar minör güncellemeleri almaya devam edecek gibi bir şey çıkıyor.
    Bildiğim kadarıyla MS uzatılmış destekte majör güncelleme vermiyor.

• Explorerda gezdiniz gezdiniz, hoop başka bir şeye bakmak için yeni sekme açtınız. Sonra işiniz bitince açtığınız sekmeyi kapatıp, diğer sekmeye döndünüz. O da ne, sayfa yenilendi ve en baş sayfaya döndü. Kaldığınız sayfada uzun uzun mesajlar yazıp henüz göndermediyseniz üzerine bir bardak soğuk su için.
    Bu önemli bir sorun, eski taba dönünce yenilme yapması hatta bazen, en baş sayfaya dönmesi can sıkıcı. Nice mesajları tekrar yazmak zorunda kaldım bu yüzden.

• quote:

Orijinalden alıntı: AdmGdk

Explorerda gezdiniz gezdiniz, hoop başka bir şeye bakmak için yeni sekme açtınız. Sonra işiniz bitince açtığınız sekmeyi kapatıp, diğer sekmeye döndünüz. O da ne, sayfa yenilendi ve en baş sayfaya döndü. Kaldığınız sayfada uzun uzun mesajlar yazıp henüz göndermediyseniz üzerine bir bardak soğuk su için.
    Bu önemli bir sorun, eski taba dönünce yenilme yapması hatta bazen, en baş sayfaya dönmesi can sıkıcı. Nice mesajları tekrar yazmak zorunda kaldım bu yüzden.

Kronik sorunlarda belirtildi.

• quote:

Orijinalden alıntı: AdmGdk

36 ay uzatılmış destek var yazmışsınız. Bu durumda, Majör güncellemeleri alamayan telefonlar minör güncellemeleri almaya devam edecek gibi bir şey çıkıyor.
    Bildiğim kadarıyla MS uzatılmış destekte majör güncelleme vermiyor.

Windows 10'u hepsinin alacağı kesinleşti ondan sonraki güncellemeleri mahallesef bilemiyoruz

• Başlığın üste taşınmasını talep ediyorum.

• 1.Sekmeler arası geçiş yaparken sayfaların yeniden yüklenmesi ( Operada böle bir sıkıntı yok 512 mb ramli telde 15 tane sekme açıyorum gene yüklemiyor İe'nin problemi)
    2.Gene İE de youtube müzik falan açarken diğer sekmeye geçtiğimde müziği durdurması ( Yukardaki yazdığımla bağlantılı Spartan inşallah iyi gelir )
    3. İnternet sitelerinin ve internet sitelerinde videoların tam ekran açılamama sorunu ( Win8 de yoktu windows 10 da sorunu çözmüşler göründüğü kadarıyla)
    4. Whatsapp'da arada bir iletiler gelmiyor yada geç geliyor yada whatsapp'a girince geliyor.(Çok sık olmuyor eskiye göre baya iyi durumda)
    5.Şu kilit ekranına 1-2 tane fotoğram koydum telefon en az 3-4 günde bir şifremi yazarken kitleniyordu sonra telefonun içindeki kendi kilit ekranı fotolarını kullanınca 2 aydır öle bir sorun yaşamadım orda bişey var anlıyamadım heralde fotoğraf boyutlandırmasıyla ilgili bir durum var.
    6. Denim güncellemesinden sonra telefonu sıfırladığım halde sarjı biraz daha az gidiyor Cyan'a göre ama çok değil fakat Sürdülüyor yazısı Cyan'a göre aşırı arttı diyebilirim (Lumia 630)
    7. Birde Denim ile düzelceğini umut ettiğim meşhur İE atma sorunu dahada kötü oldu Denimden sonra Windows 10 bekliyorum artık.

Telefonu daha çok tarayıcı ağırlıklı kullandığımdan benim gözüme batan sorunlar bunlar E-posta sisteminde ekranda dokunma hassasiyetidir görüntü kalitesidir arama-konuşma gibi durumlarda stabil yazılan programlarda herhangi bir durum yaşamadım yukardaki yazdıklarımda çok sık gerçekleşmesede bazen hiç gerçekleşmemesi zaman gerçekleşince ciddi can sıkıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: qaanx

1.Sekmeler arası geçiş yaparken sayfaların yeniden yüklenmesi ( Operada böle bir sıkıntı yok 512 mb ramli telde 15 tane sekme açıyorum gene yüklemiyor İe'nin problemi)
    2.Gene İE de youtube müzik falan açarken diğer sekmeye geçtiğimde müziği durdurması ( Yukardaki yazdığımla bağlantılı Spartan inşallah iyi gelir )
    3. İnternet sitelerinin ve internet sitelerinde videoların tam ekran açılamama sorunu ( Win8 de yoktu windows 10 da sorunu çözmüşler göründüğü kadarıyla)
    4. Whatsapp'da arada bir iletiler gelmiyor yada geç geliyor yada whatsapp'a girince geliyor.(Çok sık olmuyor eskiye göre baya iyi durumda)
    5.Şu kilit ekranına 1-2 tane fotoğram koydum telefon en az 3-4 günde bir şifremi yazarken kitleniyordu sonra telefonun içindeki kendi kilit ekranı fotolarını kullanınca 2 aydır öle bir sorun yaşamadım orda bişey var anlıyamadım heralde fotoğraf boyutlandırmasıyla ilgili bir durum var.
    6. Denim güncellemesinden sonra telefonu sıfırladığım halde sarjı biraz daha az gidiyor Cyan'a göre ama çok değil fakat Sürdülüyor yazısı Cyan'a göre aşırı arttı diyebilirim (Lumia 630)
    7. Birde Denim ile düzelceğini umut ettiğim meşhur İE atma sorunu dahada kötü oldu Denimden sonra Windows 10 bekliyorum artık.

Telefonu daha çok tarayıcı ağırlıklı kullandığımdan benim gözüme batan sorunlar bunlar E-posta sisteminde ekranda dokunma hassasiyetidir görüntü kalitesidir arama-konuşma gibi durumlarda stabil yazılan programlarda herhangi bir durum yaşamadım yukardaki yazdıklarımda çok sık gerçekleşmesede bazen hiç gerçekleşmemesi zaman gerçekleşince ciddi can sıkıyor.

İkinci madde her şeyde mevcut 😃

• quote:

Orijinalden alıntı: darkmonstar35

quote:

Orijinalden alıntı: Rather

Umarım buraya da o seviyesiz troller yazmaz konu yararlı

Öyle umuyorum,onlardan kurtulmak için açtım konuyu zaten,hiç bir şeyi atlamadan tarafsızca konusu geldi mi sırayla açıklayacağım tüm sorunları.Sorunları belirtmekten ziyade çözümleri açıklamayı amaçlamalıyız.(Çoğu sorunun çözümü elimizde aslında)

Çok faydalı olmuş, elinize sağlık.

Ayrıca, konu başlığını ve linkini (kurallara uyuyorsa) imzanıza eklerseniz daha çok kişiye ulaşacaktır kanaatindeyim. Neticede alıp almamakta kararsız pek çok kişi forumlarımızı inceliyor ve maalesef (madde madde nedenlerle eleştirenleri tenzih ederim,haklıdırlar) WP sistemini körükörüne haksızca kötüleyip eleştiren kişilerin yorumlarıyla karşılaşıp objektif davranamıyorlar..

Olumlu ve olumsuz yönleri hem arkadaşlarla hem de sizin tarafınızdan çok güzel ve saygı çerçevesinde anlatılmış. Teşekkürler..

Syg.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.