Şimdi Ara

İlk kez Windows Phone kullanacaklar için tarafsız rehber(+Windows 10 TP yenilikleri) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
103
Cevap
3
Favori
2.400
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: seckinar

quote:

Orijinalden alıntı: darkmonstar35

quote:

Orijinalden alıntı: Rather

Umarım buraya da o seviyesiz troller yazmaz konu yararlı

Öyle umuyorum,onlardan kurtulmak için açtım konuyu zaten,hiç bir şeyi atlamadan tarafsızca konusu geldi mi sırayla açıklayacağım tüm sorunları.Sorunları belirtmekten ziyade çözümleri açıklamayı amaçlamalıyız.(Çoğu sorunun çözümü elimizde aslında)

Çok faydalı olmuş, elinize sağlık.

Ayrıca, konu başlığını ve linkini (kurallara uyuyorsa) imzanıza eklerseniz daha çok kişiye ulaşacaktır kanaatindeyim. Neticede alıp almamakta kararsız pek çok kişi forumlarımızı inceliyor ve maalesef (madde madde nedenlerle eleştirenleri tenzih ederim,haklıdırlar) WP sistemini körükörüne haksızca kötüleyip eleştiren kişilerin yorumlarıyla karşılaşıp objektif davranamıyorlar..

Olumlu ve olumsuz yönleri hem arkadaşlarla hem de sizin tarafınızdan çok güzel ve saygı çerçevesinde anlatılmış. Teşekkürler..

Syg.

Rica ederim hallederim birazdan isteğinizi.Konuyu her zaman güncel tutmaya ve çözüm üretmeye çalışacağım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Opera mini beta arka planda dosya,fotoğraf indirebiliyor sanırsam tam ayrıntılı denemedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: fenerli1965

Opera mini beta arka planda dosya,fotoğraf indirebiliyor sanırsam tam ayrıntılı denemedim.

İnternet Explorer'da da belirttiğim durum dışında indirme yapılabiliyor.

• İmza olarak forum içi linklerin eklenip eklenemeyeceği ile ilgili bir hüküm bulamadım

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: qaanx

1.Sekmeler arası geçiş yaparken sayfaların yeniden yüklenmesi ( Operada böle bir sıkıntı yok 512 mb ramli telde 15 tane sekme açıyorum gene yüklemiyor İe'nin problemi)
    2.Gene İE de youtube müzik falan açarken diğer sekmeye geçtiğimde müziği durdurması ( Yukardaki yazdığımla bağlantılı Spartan inşallah iyi gelir )
    3. İnternet sitelerinin ve internet sitelerinde videoların tam ekran açılamama sorunu ( Win8 de yoktu windows 10 da sorunu çözmüşler göründüğü kadarıyla)
    4. Whatsapp'da arada bir iletiler gelmiyor yada geç geliyor yada whatsapp'a girince geliyor.(Çok sık olmuyor eskiye göre baya iyi durumda)
    5.Şu kilit ekranına 1-2 tane fotoğram koydum telefon en az 3-4 günde bir şifremi yazarken kitleniyordu sonra telefonun içindeki kendi kilit ekranı fotolarını kullanınca 2 aydır öle bir sorun yaşamadım orda bişey var anlıyamadım heralde fotoğraf boyutlandırmasıyla ilgili bir durum var.
    6. Denim güncellemesinden sonra telefonu sıfırladığım halde sarjı biraz daha az gidiyor Cyan'a göre ama çok değil fakat Sürdülüyor yazısı Cyan'a göre aşırı arttı diyebilirim (Lumia 630)
    7. Birde Denim ile düzelceğini umut ettiğim meşhur İE atma sorunu dahada kötü oldu Denimden sonra Windows 10 bekliyorum artık.

Telefonu daha çok tarayıcı ağırlıklı kullandığımdan benim gözüme batan sorunlar bunlar E-posta sisteminde ekranda dokunma hassasiyetidir görüntü kalitesidir arama-konuşma gibi durumlarda stabil yazılan programlarda herhangi bir durum yaşamadım yukardaki yazdıklarımda çok sık gerçekleşmesede bazen hiç gerçekleşmemesi zaman gerçekleşince ciddi can sıkıyor.

İkinci madde her şeyde mevcut 😃

İE bıktırdı Spartan denildiği gibi gelsede kurtulsam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi qaanx -- 8 Nisan 2015; 16:08:50 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Night Rain

Konu yeni bir tartışma çıkaracak gibi duruyor.

Bekleyip göreceğiz.

Tartışma sadece akıl almazlar yüzünden oluyor her konuyu kendi isteklerine göre çeviriyorlar.Yazmayın diyorum benim konuma gelip yazıyorlar başlık açmaya güçleri yetmiyor,tartışılacaksa öyle boş sallayıp dolu vurulmayacak.Dünden beri ilk defa doğru insanlarla karşılaştım,ilk defa bu forumda doğru düzgün saygılı bir tartışma yaşadım.

Zaten eksi yönleri hakkında bir çok konu mevcut. Birazda artı yönlerden bahsetmek gerekli. Bu yüzden konu faydalı.

• Hocam çok yararlı bir konu açmışsınız ne kötüleme var ne de övme sürekli takip edeceğim bir konu

• Şu İE'nin ikinci sekmeyi açtıktan sonra geri dönüşte sekmeyi tekrar yüklenmesi 1GB RAMli tellerde de mevcut mu? 640xl alacağım biri aydınlatırsa sevinrim.Şu an 720 kullanıyorum bazı görsel ağırlıklı siteşerde dahi atıyor.Yeniden yükleme ise bütün sitelerde mevcut.

EDİT:Ayrıca sürdürülüyor sorunu 1gb ram de de varmı 512 kadar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karahacı -- 8 Nisan 2015; 19:20:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bYUğur

Hocam çok yararlı bir konu açmışsınız ne kötüleme var ne de övme sürekli takip edeceğim bir konu

Dediğim gibi,tarafsız bir konu

• quote:

Orijinalden alıntı: karahacı

Şu İE'nin ikinci sekmeyi açtıktan sonra geri dönüşte sekmeyi tekrar yüklenmesi 1GB RAMli tellerde de mevcut mu? 640xl alacağım biri aydınlatırsa sevinrim.Şu an 720 kullanıyorum bazı görsel ağırlıklı siteşerde dahi atıyor.Yeniden yükleme ise bütün sitelerde mevcut.

1320'de surduruluyor yazısını hiç yaşamadım telefonu bugün servise verdim şuan 525 kullanıyorum.512 ramli hiç kullanmadım.Kronik sorunlara İE'nin durumunu yazdım,bazen oluyor bazen olmuyor ben alıştım kaydetmeden veriyi çıkmıyorum programdan

• karahacı kullanıcısına yanıt
    Bende 920 var. Sık olmasada yine yapıyor arada sırada. Bazen deli ediyor. Önemliyse çıldırıyosun

• Anladım dostlar sağolun benim derdime o zaman 512den geçen biri derman bulur 900tl verip yine sekmenin yüklenmesini beklemiyim.
  • Güncelleme:1320 de hiç olmadı ancak 525'e geçeli yarım saat oldu ve İnternet Explorer attı.İşlemciden kaynaklı bir durum olduğunu düşünüyorum.

• quote:

Anladım dostlar sağolun benim derdime o zaman 512den geçen biri derman bulur 900tl verip yine sekmenin yüklenmesini beklemiyim.

Gerçek zamanlı multitasking Windows Phone 8 de yok

• quote:

Şu İE'nin ikinci sekmeyi açtıktan sonra geri dönüşte sekmeyi tekrar yüklenmesi 1GB RAMli tellerde de mevcut mu? 640xl alacağım biri aydınlatırsa sevinrim.Şu an 720 kullanıyorum bazı görsel ağırlıklı siteşerde dahi atıyor.Yeniden yükleme ise bütün sitelerde mevcut.

720 den 735 e geçtim hocam aynı sorun 735de de var 3-4 sekme açıp 4-5 dk bekleyince yeniden başlatıyor sayfaları,ram ile alakası yok.surduruluyor yazısı 735 de yok denecek kadar az,cihaz hızlı.amoled ekranı baştan yadırgıyorsun ama alışıyorsun canlı renklere

• Donanımsal bir sorun değil,gerçek zamanlı Multitasking yok,yani işlemlerin ne zaman yapılacağı belli değil,şansınıza bağlı

• quote:

Donanımsal bir sorun değil,gerçek zamanlı Multitasking yok,yani işlemlerin ne zaman yapılacağı belli değil,şansınıza bağlı

Haklısınız hocam,ilk 1-2 dk geçişlerde yeniden başlatmıyor ama 4-5dk sonra safyaları yeniden yüklüyor malesef.benim 720den 735e geçmemdeki en büyük neden buydu ama aynı sorun devam ediyor.ben ramden kaynaklandığını düşünüyordum.
    Buna bir çözüm bulmaları gerekir aslında büyük sorun bence

• quote:

Orijinalden alıntı: tanseltan

quote:

Donanımsal bir sorun değil,gerçek zamanlı Multitasking yok,yani işlemlerin ne zaman yapılacağı belli değil,şansınıza bağlı

Haklısınız hocam,ilk 1-2 dk geçişlerde yeniden başlatmıyor ama 4-5dk sonra safyaları yeniden yüklüyor malesef.benim 720den 735e geçmemdeki en büyük neden buydu ama aynı sorun devam ediyor.ben ramden kaynaklandığını düşünüyordum.

Windows 10 ile birlikte geleceği söyleniyor,ama bundan emin değilim

• quote:

quote:

quote:

İnşallah gelir hocam ne diyelim :) g2 alıcaktım,android kullanmak istemediğimden tekrar wp aldım,eksiklikleri olmasına rağmen wp ye çeken bişey var :)

• quote:

quote:

quote:

quote:

İnşallah gelir hocam ne diyelim :) g2 alıcaktım,android kullanmak istemediğimden tekrar wp aldım,eksiklikleri olmasına rağmen wp ye çeken bişey var :)

Ben Android kullananıyorum şahsen,Windows kolay geliyor bana

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.