Şimdi Ara

HOOVER WDYN 9646 PG 9KG YIKAMA 6 KG TAM KURUTMA ÇAMAŞIR MAKİNASI ACİLLL.. (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
154
Cevap
4
Favori
73.523
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: candogan62

Kullananlar memnun olabilir ammenna, ama bu makineye "kaliteli" diyenler bence hayatlarında ya çok kötü makineler kullanmışlar ya da başka marka makinelere hiç bakmamışlar.

Piyasada plastik aksam kalitesi en adi çamaşır makinesi. Üstelik tambur kaynak yeri de hatalı, Avrupa'da kendini parçalayan bir çok Candy ve Hoover toplatıldı; ülkemizde halen satılıyor.

Göz var izan var yahu, Hoover'e kaliteli diyenin kaliteli makine anlayışından şüphe duyarım şahsen. Şu Vestel'in dandik Twinjet serisinin bile plastik aksam kalitesi çok daha oturaklı.

vestel hoover candy indesit (suntasit) ten daha kaliteli

• Bir senedir 9kg hoover kullaniyoruz. Yikama kalitesinden, sessizliginden cok memnunuz. Gayet guzel bir makina. Plastik aksam biraz kalitesiz gibi ama alirkende bunun farkindaydim. Kaliteli olsa ne olacak araba degilki bu binip gezesin.cevremde cok farkli makinalarda gordum. Cok sessiz cok iyi yikiyor dediklerinin acikcasi bundan farkini da goremedim. Kazandan kaynaktan anlamam. Sahsen tavsiye ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• bizim bi arkadaşta kurtumalı makina arıyor

başka bi arkadaşta bu makine vat ve çok memnun o yüzden ilgileniyoruz bu makineyle

bide başka arkadaşa samsung almıştık geçen sene 0804mü neydi modeli oda çok memnun

hoover 1400e bimekste satılıyor şuan uygun geldi fiyat açıkçası
  • Biz de almayı düşünüyoruz 1400 civarı sanırım... Yetkili servise sordum tanıdık...Extra garanti süresi veriyormuş... Taş gibi makine dedi ... İnşallah alacağız gerçi beyaz eşya biraz şans işi...
  • Bu makineyi ben de almayı düşünüyorum.

http://www.hizlial.com/u04.006.1080.0012/hoover-wdyn9646pg-9-kg-1400-devir-kurutmali-camasir-makinesi-a-enerji

Saturn de inceledim aleti. Fiyakalı ama bir yandan da kofti duruyor. Ama kofti durmayan makine yok artık sanırım. LCD falan güzel de özellikle kurutma işlemi sırasında oluşacak ısı ve rutubet yüzünden elektronik arıza çıkartması korkutuyor beni.
    3 yıl standart +4 yıl uzatılmış garanti (80tl sanırım) tatminkar geldi. Ayrıca PRC değil, İtalyan üretimi. Yabancı forumlarda da iyi bahsedilmiş hep ama belli olmuyor. Arıza olabilir ama servisi kötüyse gerçekten çekilmez.

1 ay önce whirlpool marka elektrikli seramik ocağım (cam yüzeyli olanlardan) basit bir ampul yanması nedeniyle servise gitti. Geldiğinde ocak gözlerinden birinin bir noktasının daha fazla kızardığını gördüm ve servise söyledim. Bir şey olmaz bir parça gidip yapışmıştır o yanıyordur, bir süre sonra geçer dediler. 2 gün önce ocak kendiliğinden söndü. Şu an ocağın gözü çalışmıyor. Kendim içini açıp baktım. Flaman erimiş ve kopmuş. Servis de bitiyor olay anlayacağınız.

Şu an Arçelik E2200 kullanıyorum. Efsaneyi yaşıyorum yani. Kapak kilidi, devridaim pompası ve kapak menteşesinden çıkan sorunları servissiz kendim halledebildim. Çok basit ve bozulmasın diye yapılmış. Yeni çamaşır makineleri ise tüketim ürünü gibi görünüyor bana. Bozulsun ve yenisi alınsın diye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baden -- 22 Ocak 2013; 2:09:12 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ulasseven

bende de hoover 9+6 var.Kasım ayında aldık. Çok memnunuz. Gayet sessiz. Herşeyi dijital.Çamaşır ağırlığını hesaplayıp ona göre yıkama süresini ayarlıyor.Çok az elektrik tüketiyor.Ayrıca kurutma özelliği var ama kullanmadık. 2 saat sürüyor.+7 yıl garanti yaptırdık 80 tl verip. Bize yakın servisi var.İzmir de oturuyorum. Servisi Susuzdede' de. Bilen bilir. Üstelik çok uygun fiyata aldık. 1500 tl.İtalyanüretimi.

bende aynı ürünü 1200tl 12 taksit e aldım kampanyadan ürün çok güzel memnunum fakat beyaz eşya şans işidir bakarsın iyi çıkar 15 sene kullanırsın bakarsın 5 yıl zor dayanır servisden gelen arkadaşın önerisi kilim ve battaniye yıkmazsan sorunsuz bir şekilde yıllarca kullanırsın benim evimde de var dedi hoover ayrıca şikayet sitelerinde hoover çamaşır makinasında sadece 2 şikayet var onunlada ilgileniceği yazılmış müşteri hizmetleri tarafından 7 yıl garantiyi öğrendiğim iyi oldu servis bana söylemedi bunu ! yarın arayıp yaptırayım bende !

• quote:

Orijinalden alıntı: baden

Bu makineyi ben de almayı düşünüyorum.

http://www.hizlial.com/u04.006.1080.0012/hoover-wdyn9646pg-9-kg-1400-devir-kurutmali-camasir-makinesi-a-enerji

Saturn de inceledim aleti. Fiyakalı ama bir yandan da kofti duruyor. Ama kofti durmayan makine yok artık sanırım. LCD falan güzel de özellikle kurutma işlemi sırasında oluşacak ısı ve rutubet yüzünden elektronik arıza çıkartması korkutuyor beni.
    3 yıl standart +4 yıl uzatılmış garanti (80tl sanırım) tatminkar geldi. Ayrıca PRC değil, İtalyan üretimi. Yabancı forumlarda da iyi bahsedilmiş hep ama belli olmuyor. Arıza olabilir ama servisi kötüyse gerçekten çekilmez.

1 ay önce whirlpool marka elektrikli seramik ocağım (cam yüzeyli olanlardan) basit bir ampul yanması nedeniyle servise gitti. Geldiğinde ocak gözlerinden birinin bir noktasının daha fazla kızardığını gördüm ve servise söyledim. Bir şey olmaz bir parça gidip yapışmıştır o yanıyordur, bir süre sonra geçer dediler. 2 gün önce ocak kendiliğinden söndü. Şu an ocağın gözü çalışmıyor. Kendim içini açıp baktım. Flaman erimiş ve kopmuş. Servis de bitiyor olay anlayacağınız.

Şu an Arçelik E2200 kullanıyorum. Efsaneyi yaşıyorum yani. Kapak kilidi, devridaim pompası ve kapak menteşesinden çıkan sorunları servissiz kendim halledebildim. Çok basit ve bozulmasın diye yapılmış. Yeni çamaşır makineleri ise tüketim ürünü gibi görünüyor bana. Bozulsun ve yenisi alınsın diye

kardeş aynı mkakina gg de 1299 ben aldım memnunum bu paraya hem kurutucu hem yıkama bi arada bulamazsın sadece kurutucu 1000 tl ayrıca çok sessiz çamaşır tartıyor suyunu zamanını ona göre harcıyor tek sorun kurutma yaptığında plastik tarzı bir koku veriyor onuda araştırdım o tük kurutma makinalarında var zaten makinadan çıktıktan sonra 10dk. da koku kalmıyor ! bana sorarsanız bu fiyata daha iyisini buşmazsın tabii beyaz eşya şans işi iyi çıkarsa uzun yıllar kullanırsın !

• quote:

Orijinalden alıntı: refazmutlu

Bu makinanın bugünkü fiyatını bilen var mı? Nereden alabilirlim?

gg de 1299 world 12 taksit !
  • quote:

Orijinalden alıntı: umutan

Ben bu makineyi kullanmaya başlayalı 5 ay gibi oldu. Bu başlıkta ve benzer konularda hep bilindik aynı iki markayı pazarlayan marka fanatikliğinin önüne geçememiş kişilere rağmen bu makineyi aldım.Gayet kaliteli, ekonomik ve verimli aynı zamanda şık bir makine. Yıkamada sadece pamukluda 9 kg yıkıyor, 1400 devirde sıkıyor. Ağırlık Kumaş türüne göre kademeli olarak azalıyor.Yıkamada, sıkmada, kurutmada gayet sessiz. (Su alıp boşaltırken biraz sesli. Kapı kapalıyken ses duyamazsınız.)14-30-44 dakika hızlı yıkama var.59 dk. yıkama kurutma var.İsterseniz yıkama 9 kg +kurutma 6 kg azami (durdurmadan), kurutmayı yıkama kumaş türüne göre (Pamuklu-sentetik) (Güneş , dolap, ütü, havalandırma kuruluğunda )devam ettirebiliyorsunuz. Kurutma zaman seçenekleri de (30-60-90-120) var.İsterseniz sadece çok seçenekli kurutma yaptırabiliyorsunuz.Kurutmada az miktarda su kullanıyor. Bu arada kurutmada tambur çift yönlü dönüyor.Son derece ekonomik, yıkama A+++ ,kurutma A sınıfı. Toplamda eski makineniz kadar elektrik harcamıyor.Dezavantajları olarak da; Yıkamada mükemmelse de kurutmada makine kapak körüğünde tiftik kalabiliyor.Kumaş türüne ve yük miktarına dikkat edilmediğinde çok kırıştırabiliyor.Doğru proğramları seçerseniz verimli.
    Sonuç olarak fiyat verimlilik açısından marka fanatikliğiniz yoksa düşünülebilir, gayet güzel bir makine.

çok güzel ve doğru bir yorum bende de var aynı makinadan memnunum şimdilik !

• quote:

Orijinalden alıntı: alicems

quote:

Orijinalden alıntı: .DeDe.

quote:

Orijinalden alıntı: alicems

quote:

Orijinalden alıntı: .DeDe.

Nasıl siz sadece 2 programla yıkıyorsunuz anlamadım.
    Yünlüleri pamukjlu yada kısa programdamı yıkıyorsunuz.
    Yada perdeleridemi o proğramlarda yıkıyorsunuz.
    Gömlekler, daha bir çok örnek veririm.

Ama böyle yapıyorsanız doğrudur ülkemizde böyle kullanılıyor genelde.

Sizde bir çok örnek verebilirsiniz bende kullanım sebebim, şeklim, ısı, sıkma devri, ek su, hasas gibi ilave seçenekler ile bu programları çeşitlendirdiğimi anlatabilirim. Ek olarak perdelerimi ne sıklıkla yıkadığımı anlatabilirim neden bu programı seçtiğimi anlatabilirim.

Ülkemizde böyle yapılıyor gibi aşağlık kompleksi içeren bir cümle var anlamadım ? Diğer ülkelerde kalma süreleriniz ve oralardaki çamaşır yıkama alışkankanlıklarınıza ilişkin inceleme yazılarınızı okumayı ben istemem ama yazarsanız okuyacak arkadaşlar olacaktır !

Burada bu makine için bir soru sorulmuş ben kullanıcı olduğum için genel davranışlarımı özetledim gömleklerimi hangi sıklıkla, ne deterjanla yıkadığım, yakası lekeli kalırsa beyazlar ile kaynattığım veya yıkarken çamaşır suyu kattığım gibi detayları burada yazmadım. Gerekte yok sanırım!

Kötü bir gününüzdesiniz bence onun için bu tip bir çıkış yaptınız umarım cevabım sizin için yeterli olur.

Ben ne dedim siz ne anladınız, banane sizin çamaşırlarınız yıkama sıklıgından ben bütün çamaşırlarınızı aynı programdamı yıkıyorsunuz dedim, anlamaya çay demle, işte yurdum insanı mantıgı.

Kardeş ister okursun ister okumazsın seninle diyaloğum burada bitmiştir, kendini ne kadar ne hissettigin beni ilgilendirmez amasen tam 12 den vurmuşsun, okudugunu anlamayan biri.

Siz bir çok örnek verirsiniz ne demek yazdım ya şifre yok orada her çamaşır kendi programında yıkanır ama dedim ya ülkem insanı 500 programlı çamaşır makinesini komşuya hava atmak için alır ama kullanma kulavuzu okumadıgı için 2 programla çamaşır yıkıyorum sanır. Örnek şekil Z.

Bu arada akıl yaşınız kaç. Şimdi ilkokul bire gidene çocuğa okuttum yazdığımı anladı size arkası ile güldü.

Hadi kardeşim kendi kastındaki kişi ile tartış muhatap alınacak kişi değilsin.

Yurdum insanı kendi yazmış ben iki program kullanıyorum diye bende insanca soru sordum dedim ki bütün çamaşırlarınızı iki programlamı yıkıyorsunuz bana süre diyor eklentiler diyor konu o değil, bütün çamaşırlarınızı aynı iki programlamı yıkıyorsunuzdu.

"lkokul bire gidene çocuğa okuttum" kısmı ruhsal durumunuzu bana özetledi dışarı çıkın nefes alın beyninize bolca oksijen gitsin, yaşıtlarınız ile muhattap olun biraz, bir ihtimal kendinize gelirsiniz.

Benim çok kızdığım beni eleştirmeniz değil beni eleştirin belki bir şeyler öğrenirim ama Yurdum insanı, Ülkemizde böyle yapılıyor vb. gibi kelimeler ile kendinizi ve sizin gibi düşünenleri aşalıyorsunuz bence... Benim ülkem sizin düşündüğünüz gibi geri kalmış, kafası çalışmayan sadece gösteriş meraklısı insanlar ile dolu bir yer değil. Hiç değilse şu forumda doğruyu arayan ve onlara yardımcı olan değerli insanlara bir bakın fikriniz biraz değişsin.

Lütfen değiştirin şu kafaları artık bu ülke artık o düşündüğünüz yer değil... Ülkedeki insanlar hakkında salladığınızda belki eskiden bu tip itirazları eskiden çok duymuyordunuz ama insanlar yeterli güveni duymaya başladıkca artık duyacaksınız bence...

Bu arada lütfen lkokul bire gidene çocuğa ülkedeki insanların işe yarmaz olduğunu öğretmeyin komşunuzda öğretmesin bizde öğretmeyelim ki 1 sonraki nesillerin kendilerine güveni daha yüksek olsun ki daha büyük işler yapsınlar.

Diğer arkadaşlar başınızı şişirdim özür dilerim, yeri burası değil biliyorum ...

ben yorumlarınızı dışardan biri olarak okudum şunu farkettim dede isimli kullanıcının konuşmalarında problem var alçaklık kompleksi gördüm sanki bir şeyleri ıspatlamaya çalşıyor gibi bi hali var ! alicems sen aldırma ona kendi haline bırak onu !

• merhaba, bende HOOveR WDYN 9646 PG almayı düşünüyorum fakat su sarfiyatı açısından kullanıcı olarak fikrinizi paylaşırsanız sevinirim.çünkü kurutmada da su harcıyor dediler. teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Integra

HOOVER GREEN RAY
    ÇEVRE DOSTU ÜSTÜN ÜRÜNLER

Son teknolojiyi kullanan Hoover, ürettiği Green Ray grubu ürünlerle çevreyi korumaya dair kararlılığını yansıtmaktadır.
    Hoover, Green Ray serisi ürünlerinin üretim ve kullanım süresi boyunca çevreye duyarlılığı ve taahhütlerini yerine getirdiği ile ilgili, belgeli somut garantiler sunmaktadır.
    Bu sayede aldığınız Green Ray logolu Hoover ürünlerinin, maksimum verimlilikte minimum enerji harcayarak CO2 emisyonunu azalttığı ve doğayı koruduğu konusunda
    %100 emin olabilirsiniz.Ayrıca Green Ray grubu ürünleri tercih ederek Suriye’nin güneyinden Mozambik’e kadar uzanan Great Rift Vadisi’nin yeniden ormana
    kavuşması için, Plant for the Planet (yeşil bir dünya için) projesine de katkıda bulunabilirsiniz.

Hoover’in çevre ve sürdürülebilir ekoloji konularındaki ciddiyet ve kararlılığı, daha önceden de yeşil yıldız aldığı, uluslararası bağımsız ölçüm ve sertifikasyon kuruluşu Carbon-Footprint tarafından da belgelenmiştir.

Kendi sitesinde yazıyor arkadaşlar,dış aksamı dandik diyenlere kapak olsun,cok araştırıyorsunuz ya......

Kapak dediğiniz şey A/A++ sınıfı ürün gamının bulunması mı? Evet o yüzden halen A+ sınıfından daha verimli buzdolapları bile yok halen.

Hoover bana göre başlı başına çevre düşmanı, zira ömürleri kısa olduğundan kısa zamanda bir elektronik atık haline geliyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi candogan62 -- 17 Şubat 2013; 9:40:46 >

• quote:

HOOVER GREEN RAY
    ÇEVRE DOSTU ÜSTÜN ÜRÜNLER

Son teknolojiyi kullanan Hoover, ürettiği Green Ray grubu ürünlerle çevreyi korumaya dair kararlılığını yansıtmaktadır.
    Hoover, Green Ray serisi ürünlerinin üretim ve kullanım süresi boyunca çevreye duyarlılığı ve taahhütlerini yerine getirdiği ile ilgili, belgeli somut garantiler sunmaktadır.
    Bu sayede aldığınız Green Ray logolu Hoover ürünlerinin, maksimum verimlilikte minimum enerji harcayarak CO2 emisyonunu azalttığı ve doğayı koruduğu konusunda
    %100 emin olabilirsiniz.Ayrıca Green Ray grubu ürünleri tercih ederek Suriye’nin güneyinden Mozambik’e kadar uzanan Great Rift Vadisi’nin yeniden ormana
    kavuşması için, Plant for the Planet (yeşil bir dünya için) projesine de katkıda bulunabilirsiniz.

Hoover’in çevre ve sürdürülebilir ekoloji konularındaki ciddiyet ve kararlılığı, daha önceden de yeşil yıldız aldığı, uluslararası bağımsız ölçüm ve sertifikasyon kuruluşu Carbon-Footprint tarafından da belgelenmiştir.

Kendi sitesinde yazıyor arkadaşlar,dış aksamı dandik diyenlere kapak olsun,cok araştırıyorsunuz ya......

Yazıda dış aksam kalitesi ile ilgili bir bölüm gösterebilir misiniz ? Körü körüne saldırarak ne duruma düştüğünüzün farkında mısınız ? candogan62 nin tercihlerine veya söylemlerine öyle şiddetli saldırıyorsunuz ki, sizlerin sayesinde söylediklerinin doğruluğuna kat be kat inanıyorum. Siz de kendi çapınızda inceleme yapsanız, sağa sola atıp tutmadan seviyeli şekilde yazsanız ne olur ? Herkes AEG, BOSCH, SIEMENS alacak diye bir kaide yok. Nitekim INDESIT, HOOVER, CANDY kullananları yermeye de gerek yok. Siz memnunsanız konu bitmiştir ancak çok rica ediyorum saldırmaktan vazgeçin.

• Samsung WD0804W8E ile arasında kıyaslarsak hangisi daha mantıklı acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: JackDaniels

Samsung WD0804W8E ile arasında kıyaslarsak hangisi daha mantıklı acaba

Hocam ikisinin de su harcaması çok yüksek. Hoover 150lti Samsung 160lt civarında.

Bana sorarsanız piyasadaki şu meşhur Ariston 10/7, Vestel 9/6, Hoover 11/7 ya da 9/6, Samsung kurutma makinelerinin hepsi sıkıntılı ve şikayet alan modeller.

Ben düşük bütçe ile kurutmalı makine almak zorunda olsam en azından LG'nin 1480 serisini seçerdim.

Şu an piyasada alınabilecek en iyi kurutmalı çamaşır makinesini AEG yapıyor, bütçe elveriyorsa o düşünülebilir.

Yer müsaitse kesinlikle ayrı alınması taraftarıyım. En azından iyi bir çamaşır makinesi yanına Hoover'in 8kg'lık 600TL'lik kurutma makinesini almak bile daha akılcı bir çözüm olur.

• quote:

Green Ray in ne olduğunu firmadan öğrendim,bakın anlatayım size de dinleyin.

Hoover makinalarında kullanılar iç ve dış plastik,cevreye ve insan sağlığına zarar vermeyecek şekilde tasarlanmış ve her bir üründe gerektiği miktarda kullanılmış şekilde tasarlanmıştır. Kolay geridönüşebilen malzeme kullanılmış,Bu sebepten dolayı ingiltere de ödül almış bu cihazlar cevreye karşı duyarlı oldukları için,Eğer bir ürünün kalitesi kullanılan plastikle ölçülüyorsa en kalitelisi diye bişey yok zaten,bircok marka var plastiğin bolca kullanıldığı,O yüzden muadil markalar ile kıyasladığınızda hooverde kullanılan malzeme kalitesi sizin için iyi bir reklam olmuş gördüğüm kadarıyla,özellikle bosch-siemens için çalışanlara! lafım. Ne kadar araştırsanızda bilginin sonu yok arkadaşlar,servis gecmişiniz olabilir ama gidin bir de fabrikaları gezin derim,firmalardan net bilgi alın ki atıp tutmayın markalar hakkında.

Ben gerçekler için çalışıyorum ama siz gözünüzü gerçeklere kapayıp Hoover için çalışıyorsanız başarılar dilerim.

Biğraz da diğer firmaların çevrecilik adına yaptığı çalışmalar ve aldığı önlemlere göz atmakla başlayabilirsiniz mesela.

• quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

quote:

Orijinalden alıntı: JackDaniels

Samsung WD0804W8E ile arasında kıyaslarsak hangisi daha mantıklı acaba

Hocam ikisinin de su harcaması çok yüksek. Hoover 150lti Samsung 160lt civarında.

Bana sorarsanız piyasadaki şu meşhur Ariston 10/7, Vestel 9/6, Hoover 11/7 ya da 9/6, Samsung kurutma makinelerinin hepsi sıkıntılı ve şikayet alan modeller.

Ben düşük bütçe ile kurutmalı makine almak zorunda olsam en azından LG'nin 1480 serisini seçerdim.

Şu an piyasada alınabilecek en iyi kurutmalı çamaşır makinesini AEG yapıyor, bütçe elveriyorsa o düşünülebilir.

Yer müsaitse kesinlikle ayrı alınması taraftarıyım. En azından iyi bir çamaşır makinesi yanına Hoover'in 8kg'lık 600TL'lik kurutma makinesini almak bile daha akılcı bir çözüm olur.

arkadaşın yer sıkıntısı var

şuanki bosch çamaşır makinesi mutfakta o yüzden

bebeği olacak haftaya onun için kurutmalı almak istiyor

malum hava soğuk kurutma vs

başka bi arkadaş hoover 9/6 kullanıyor memnunum demişti

bir başka arkadaşta samsungu kullanıyor oda mmenunum demişti o yüzden bu modlelri düşündük fiyatlarıda makul diye

1480 2 çeşidi var 1480adp ve 1480yd

sizin dediğiniz hangisi acaba

yeni modeli var 14a8 ama o biraz pahalı gibi

• Yanlış hatırlamıyorsam ADP C enerji sınıfı, YD B enerji sınıfı idi. Bir de ADP 4kg, YD 6kg kurutabiliyor.
  • mieleçamaşır mainası 2500 ile 4500 arası siemens ler 2500 civarı bosch aynı 2500 -3000 cıvarı valla elektroworld den 11kg yıkama 7 kg kurutmalı hoover aldım yıkadım kuruttum 2 saatlık kurutma yaptım tam kuru cıkmadı bazı yerlerı hafıf nemlı cıktı kurutma suresı ağırlığı ve kıyafet cınsını tutturamadım sanırım deneme yaptım sadece gerısı hayırlısı şimdilik memnum kaldım yanlış anlamayın ama sadece 11 kg lık çamaşır makinaları anca bu fiyata tabiki bosch siemens miele daha kaitelidir daha uzun solukludur ama 2 yada 2 buçuk katını veremem beni 15 sene gotursun o zaman gıder yenısını alrım oda 15 sene gıder yanı o fıata ıkı tane alıyorum insanlar ekonomik durumuna gore alışveriş yapıyo bende demek isterdim elımdekı makına omrunu tamamlasın miele alıcam demeyı ama olmuyo işte kullandığım makına bosch 10 yıl gıttı hala calısıyo ama son ıkı yılda 4 kere tamır gordu ve yıkama ıyıce uzadı gezınmeye basladı sıkmada sankı ucak kalkış yapıyo gıbı sesler cıkarıyo ne bılım bazen infilak edıcek dıye dusunduruyo benı
    ya bıde neden tartışmayı ılla bırbırımıze sallamaya hakarete kavgaya donusturuyoruz faydalı bı forum makınayı kullananlar ve 10 yıl motor omru 7 yıl makına omru olması benı bu cıhazı almaya ıttı ınsallah ıyı yapmısımdır

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.