Şimdi Ara

HOOVER WDYN 9646 PG 9KG YIKAMA 6 KG TAM KURUTMA ÇAMAŞIR MAKİNASI ACİLLL.. (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
154
Cevap
4
Favori
73.523
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: TuVNeRa

Kaç kişilik aile, haftada kaç defa makine çalışıyor?
    Mesela biz 3 kişilik bebekli bir aileyiz ve Bosch' un 7Kg lık modelini kullanıyoruz. Kışın su faturası 40-45TL gelirken, son faturalar (son iki ay) 30-35TL geliyor
    Kullanım alışkanlığımız değişmediği halde faturada ki bu düşüşe anlam veremedim.

Bizde de hem elektrik hem de su faturası azaldı.
  • quote:

Mesela biz 3 kişilik bebekli bir aileyiz ve Bosch' un 7Kg lık modelini kullanıyoruz. Kışın su faturası 40-45TL gelirken, son faturalar (son iki ay) 30-35TL geliyor
    Kullanım alışkanlığımız değişmediği halde faturada ki bu düşüşe anlam veremedim.

bizdede nerdeyse yarı yarıya düştü su faturası 100 civarı geliyordu geçen ay 56 tl gelmiş ve çamaşır bulaşık daha yoğun çalıştı
  • quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

quote:

Bizde de hem elektrik hem de su faturası azaldı.

Elektrik geçen ay 92 bu ay 71TL geldi.
    Ne yapmaya çalışıyorlar anlayamadım
  • ben de bu düşüncelerle Gorenje 72105 aldım eve.

Yeni geldi eve de.

7 kg 1000 devir.

sitesinde kampanya ile 1079 lira

kliksa'da 664 lira
  • Ben hooverden çok memnunum.Öyle evde tehlike falanda yaratmıyor. Bu lafa ancak gülünür.Öyle bir yazmışki arkadaş sanki makina patlayacak güm diye.Çalışırken çıt çıkmıyor. Sıkarkende sadece bir uğultu var ve hiç titreme vs. yok.Extra leke çıkarma (çitileme) tuşu var basınca o tuşa şahane yıkıyor. Asıl ben konuyu açan arkadaşın ne aldığını merak ediyorum. Bir daha mesaj yazmamış.Bu makinayı gorenje yada electrolüxle kıyaslamak atla eşeği kıyaslamaya benzer hem dayanıklılık hemde fonksiyonellik bakımından. Yani kullanmasam bana makinayı çok tehlikeli aman sakın alma ölüm tehlikesi yaratır gibi saçma sapan laflarla kandıracaklar. Rahatlıkla alıp kullanılabilir bence. Üstelik servis takarken birde musluğa su basınç aparatı taktı çok şık oldu ücret almadılar.

• Bu arada elektrik ve su faturalarından ayrıntılı bahsedeyim. Son ay hariç elektrik 25-30 civarı (zamdan önce) geliyordu. Son ay galiba %18 zam yapıldı ve 35 tl.Su 25 tl civarı geliyor genelde. Benim evdeki eşyalarrı yazayım. Electrolüx enb serisi nofrost buzdolabı,Hoover 9 kg kurutmalı çam. mak.,Ariston ankastre fırın, 72 ekran tüplü tv( philips), Bosch sms serisi 3 sepetli bulaşık makinası. Yalnız biz 2 kişiyiz evde ama yinede makinayı haftada 3- 4 kere çalıştırırız.Bu arada makina a+++ grubunda.
  • siemensden bir çamaşır makinası aldık çamaşırlarımızı yırtmaya parçalamaya başladı servis çağırdık servis elemanı yapacağımız birşey yok dedi biraz ısrar edince fabrikaya bildirildi parçalanmış çamaşırlarımız fabrikaya gönderildi sonra bölge müdürlüğünden teknisyen arkadaş geldi rapor felan tutmuş 15 dakika çamaşır yıkadı sonra çağrı servisinden arayıp makinanız normal dendi böyle birşey varmı elimizle yırttık sanki makina yırttı ilgilenmiyor ayıplı mal satıldı şimdi ne tamiri ne değişimi nede para iadesi yapılıyor almayı düşünenler siemens aşmadan önce birkez daha düşünün

Bu siemens makinenin kalitesiz olduğunun ve servisinin hiç ilgilenmediğinin göstergesimidir acaba?
  • Göz var izan var. Sizin piyasada kaç model görüp kullandığınız konusunda ciddi şüphelerim var. Neyse amacım tartışma yaratmak değil. Durum zaten ortada.
  • quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

Göz var izan var. Sizin piyasada kaç model görüp kullandığınız konusunda ciddi şüphelerim var. Neyse amacım tartışma yaratmak değil. Durum zaten ortada.

Tartışmaya değmez biz sizi biliyoruz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kombilerin düzenli bakımı gibi çamaşır makinelerin belli bir bakım sıklığı neden yok?
    Halbu ki yaptığı iş bakımından çamaşır makinesi evin en önemli unsuru.
  • 6 Ayda bir boş ön yıkamasız 90 derece çalıştırma yapmak gerekiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Kombilerin düzenli bakımı gibi çamaşır makinelerin belli bir bakım sıklığı neden yok?
    Halbu ki yaptığı iş bakımından çamaşır makinesi evin en önemli unsuru.

Çamaşır makinesinde en büyük bakım makineyi nemden ve kireçten korumak, her yıkamanın ardından deterjan çekmecesi ve çamaşır doldurma kapaklarını açarak makineyi havalandırmaktır.

Doğru çamaşırı doğru programda yıkarsanız hem makinenin amortisörlerinin hem de çamaşırlarınızın ömrü uzar.

Tüketicinin yapacağı budur, gerisi makinenin teknolojisi ve parça/işçilik kalitesi ile alakalıdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ulasseven

...Bu makinayı gorenje yada electrolüxle kıyaslamak atla eşeği kıyaslamaya benzer hem dayanıklılık hemde fonksiyonellik bakımından....

gerçekten de dediğiniz gibi hoover gibi bir markayı ancak regal yada altus ile karşılaştırmak gerekirdi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: canverse

quote:

...Bu makinayı gorenje yada electrolüxle kıyaslamak atla eşeği kıyaslamaya benzer hem dayanıklılık hemde fonksiyonellik bakımından....

gerçekten de dediğiniz gibi hoover gibi bir markayı ancak regal yada altus ile karşılaştırmak gerekirdi.

Bu kıyaslamada türk üretimi uyduruk bir cihazın avrupa üretimi bir cihazla karşılaştırılması.Kusura bakmayın ama herkes avrupa üretimi tercih eder dostum.Sizin kaliteli dediğiniz marka varsayalım bosch. Hoover makinadan üstün bir tarafını yazarmısınız rica etsem.Ben mesela bu makinenin sizin dediğiniz altus yada regale karşı bir çok üstün tarafını yazarım.Bunu sizde biliyorsunuz değilmi? En başta 9 kg kocaman kazan ve kurutma özelliği. Ben makinayı 1450 tl ' ye aldım. Bu fiyata bundan daha çok özellikleri olan ve iyi bir makina bulun tamam diyeceğim ben haksızım. Daha yeni alınmış gorenje marka makinanın camı kırılmış hala bana onu savunup yok iyiymiş falan deyip duruyorsun.Makina kapağı bir kere resimlerde görüyorum çok uyduruk yapılmış. O makinayı alan vatandaş içinden kimbilir servise ve makinaya saydırmıyormudur? Siz onun yerinde olsanız ne yapardınız?

• quote:

quote:

Anlayana, üzerine bir çok uyduruk özellik eklenmiş ucuza meraklı halkımız bayılır avantaya gelmiş ürüne.

Bir yerde okumuştum, italyanlardan asla ısı dışında bir şey alma (kombi, fırın gibi) gerisi başa bela olur, zamanla anlanır desemde anlaşılmaz artık halkımız 5 sene kullanınca yada 7 yıl garanti yaptırıp uğraşınca ohohoho bayagı gitti diyor.

25 - 30 sene çalışan mieleler var, benim elimdeki çamaşır makinesi ölmeden eskirse miele alacağım.

• quote:

quote:

quote:

Bu kıyaslamada türk üretimi uyduruk bir cihazın avrupa üretimi bir cihazla karşılaştırılması.Kusura bakmayın ama herkes avrupa üretimi tercih eder dostum.Sizin kaliteli dediğiniz marka varsayalım bosch. Hoover makinadan üstün bir tarafını yazarmısınız rica etsem.Ben mesela bu makinenin sizin dediğiniz altus yada regale karşı bir çok üstün tarafını yazarım.Bunu sizde biliyorsunuz değilmi? En başta 9 kg kocaman kazan ve kurutma özelliği. Ben makinayı 1450 tl ' ye aldım. Bu fiyata bundan daha çok özellikleri olan ve iyi bir makina bulun tamam diyeceğim ben haksızım. Daha yeni alınmış gorenje marka makinanın camı kırılmış hala bana onu savunup yok iyiymiş falan deyip duruyorsun.Makina kapağı bir kere resimlerde görüyorum çok uyduruk yapılmış. O makinayı alan vatandaş içinden kimbilir servise ve makinaya saydırmıyormudur? Siz onun yerinde olsanız ne yapardınız?

yeni (!) alındığını söyleyen arkadaşa sordun mu ne derece memnunmuş ve ne kadar yeniymiş aldığı makine. servis ne cevap vermiş.

geçiniz geçiniz.

hoover da bildğim makinedir.

hayırlı olsun makinen.

kimse ekşi demez malına, seni de hoş görmek lazım. o kadar para vermişsin.

• ""Aldığınız herhangi marka bir çamaşır makinasında bu tarz sorun yaşayan oldu mu ? Ne yaptınız ?

HOOVER WDYN 9646 PG 9KG YIKAMA 6 KG TAM KURUTMA ÇAMAŞIR MAKİNASI ACİLLL..  HOOVER WDYN 9646 PG 9KG YIKAMA 6 KG TAM KURUTMA ÇAMAŞIR MAKİNASI ACİLLL..  HOOVER WDYN 9646 PG 9KG YIKAMA 6 KG TAM KURUTMA ÇAMAŞIR MAKİNASI ACİLLL..  HOOVER WDYN 9646 PG 9KG YIKAMA 6 KG TAM KURUTMA ÇAMAŞIR MAKİNASI ACİLLL..

2 sene önce Bayrampaşa Saturn mağazanızdan , Gorenje satış yetkilisinin markayı şiddetle önermesi ve ürünü övmesi ile markanın avrupa menşeli olmasına güvenerek Gorenje WA72105 model çamaşır makinası satın aldık. Ürünün garantisi devam etmektedir.

Geçen aya kadar ufak problemler ( özellikle sıkma programında makina bazen programı bitirmiyor, sürekli 1 dakika da duruyor ve kazan hep dönüyor, kapatıp açınca düzeliyordu ) dışında makinadan memnunduk. Geçen hafta kapaktan su sızdığı farkettik ama ilk önce nerden geldiğini anlamadık. Sonra makinanın kapağını açınca bir de ne görelim; en sağlam olması geren parçalarından biri kapaktaki cam bölüm boydan boya çatlamış.

Tabi servisi aradım hemen sorunumu ilettim ; telefonda beklettiler biraz , değişim için tarih vereceklerini zannederken biz cam çatlamasını karşılamıyoruz , ücretiyle yaparız deyince şoka uğradım.

Müşteri hizmetlerini aradım bilgi verdim, geri döneceğiz dediler adımı numaramı aldılar, dönüş yapmadılar... Kısacası oyaladılar...

Ya bu cam bölüm kırılsa patlasa , evdeki birine zarar gelse - evi su bassaydı ; bunun zararını Gorenje karşılayacak mı ?

Belkide en son sorun çıkaracak bölümünün sorun çıkarmasınamı şaşırayım, avrupa markasının teknik servisinin verdiği cevaba mı ? Boşuna mı övdük markayı , o kadar kişiyi bu markaya yönlendirdik. 2 yılda camı çatlayan çamaşır makinasını çöpe mi atalım !

""
    Daha 2 yıllık makine bu hale gelmiş servis bana ne diyor.2 yıl içerisindede yine problemleri olmuş makinanın.

• Arkadaşlar bakın iki kelime arasında dağlar kadar fark var.

Avrupa markası = evet avrupa markası.
    Teknik servis = işte sorun orada servisde avrupalılar çalışmıyor biz çalışıyoruz.

Marsdan ürün gelse servis biz olduktan sonra siz hayır beklemeyin.

matbaa makineleri geliyor almanyadan ülkemize ama patron alman servis istemiyor nedeni belli alman gelir adam gibi çalışır, sabah saati belli, akşam saati belli, öğleni belli.
    Ama Türk montör istedigin kadar çalışır, yarı para alır, sigorta yok, vs.... ve bizim montör alman fazla takmış diyerek bir sürü vidayı, somunu artırır.

onun için iyi ürün alın tabii içindende size şans eseri sorunlu gelecek işte gene şansınız iyi giderse bir tane iyi servisle karşılaşırsınız.

Buraya sorularak sonuç alınmıyorsa tüketici mahkemesine başvurun onuda yapmıyoruz, aman para gfidecek, ugraşamam valla alın biz tüketicileri vurun servislere.
    bize layık bu servislerdir, sonuçta onlarda tüketici bazen bizde servisiz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mat35

6 Ayda bir boş ön yıkamasız 90 derece çalıştırma yapmak gerekiyor.

Sözüne güvenip boş ve 90 dereceye ayarlayıp çalıştırıyoruz.
    Ama program tam 2 saat sürüyor.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Mat35

6 Ayda bir boş ön yıkamasız 90 derece çalıştırma yapmak gerekiyor.

Sözüne güvenip boş ve 90 dereceye ayarlayıp çalıştırıyoruz.
    Ama program tam 2 saat sürüyor.

Bende akşama çalıştıracağım 22 den sonra.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.