Şimdi Ara

HI-LEVEL TB 9.7 T9701 (6. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
444
Cevap
5
Favori
49.682
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • CEVABI NET YAZMAMIŞIM 9.7 EKRAN VE 8 İNÇ EKRAN ARASINDA TERCİH VE DONANIMSAL ÖZELLİKLERİ TEST EDİP TECRUBE EDİNCE TABİKİ ARALARINDAKİ COK FAZLA DENİLMEYEBİLECEK FİYAT FARKI VE 9.7 IPS EKRAN FARKININDA DADUNU ALUNCA DABİKİ KESİNLİKLE STORMAX TERCİH ET DERİM
  • quote:

Orijinalden alıntı: serter33

Tablete sahip değilim ama aynı donanıma sahip dark EVOpad 9720 in gta, max payne, dead trigger, asfalt gibi oyunları calistirdigini söylüyor alanlar. O tablet çıkalı 2 hafta felan oldu ama başlıkları baya bi hareketli. İkisi arasındaki fikrimi önceki mesajlarda belirtmistim. Ama son karar kullanicinin tabiki.

BENDE O BAŞLIĞA BİR GÖZ ATMIŞTIM CİHAZI ALANLAR CİHAZDA BİR TAKIM SIKINTILAR OLDUĞUNU YAZMIŞLAR SESLE İLGİLİ FİLAN İLK AKLIMA GELEN BU TABİİ HALBUKİ SES OLAYİYLE İLGİLİ BAYA BİR İDDALIYDI REKLAMLARINDA EVO PAD BİRDE SERVİS OLAYINDA BİR TAKIM SIKINTILAR YAŞANDIĞINI OKUMUŞTUM BİR KAÇ YERDE . BİR ÖNEMLİ DURUMDA ŞU AN ÇIKARDIĞI BU SEGMENTTEKİ CİHAZINDA BAYAĞI BİR FİYAT FARKI VAR 550- 600 GİBİ BUDA SANIRSAM TEKNOLOJİYİ UYGUN FİYATLARDA BENİMSEMİŞ ARKADAŞLAR İÇİN BAYA FARK OLSA GEREK

• quote:

Orijinalden alıntı: sgnr

Beyler bu cihazin dahili bellegi 500mb gibi birsey. Bir cok uygulama kendi icindeki 16gblik sdye tasinmiyor. Napabiliriz alan kalmiyor 1-2 uygulama yukleyince

Arkadaşim google play den Smart ROOM Boster programini indir ve kullan çok büyük faydasini górceksin baadaa dua etmeyi unutma. :-)
  • quote:

Orijinalden alıntı: lavaboo

quote:

Beyler bu cihazin dahili bellegi 500mb gibi birsey. Bir cok uygulama kendi icindeki 16gblik sdye tasinmiyor. Napabiliriz alan kalmiyor 1-2 uygulama yukleyince

Arkadaşim google play den Smart ROOM Boster programini indir ve kullan çok büyük faydasini górceksin baadaa dua etmeyi unutma. :-)

Ben arjadaşın sorununu anlayamadım şimdi tablette 1gb ram 16gb ta disk var bu 500 mb ne oluyor td bu program ne işe yarıyor açıklarsan sevinirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 500 mb + 16gb dahili bellek var ama iki ayrı parça gibi bunlar. 500 mb sistemin dahili belleği uygulamalar oyunlar herşey ilk etapta buraya yükleniyor sonra sen program izin veriyorsa diğer 16gb lık kısma taşıyorsun. Ancak bazı uygulamalar buna izin vermiyor ve taşıyamıyorsun, bu durum tablet ile alakalı bir durum değil android işletim sisteminin dizaynı böyle.
  • Smart Room Booster diye bir program bulamadım. Smart Ram Booster var eğer dediğiniz oysa? Benim Ram ile ilgili bir sıkıntım yok zaten 1gb yetiyor gayet dolmuyor yani.
  • quote:

500 mb + 16gb dahili bellek var ama iki ayrı parça gibi bunlar. 500 mb sistemin dahili belleği uygulamalar oyunlar herşey ilk etapta buraya yükleniyor sonra sen program izin veriyorsa diğer 16gb lık kısma taşıyorsun. Ancak bazı uygulamalar buna izin vermiyor ve taşıyamıyorsun, bu durum tablet ile alakalı bir durum değil android işletim sisteminin dizaynı böyle.

ozaman 1gb lık bir uygulama indiremeyecekmiyiz

• Zaten 1 gb gibi büyük boyutlu uygulamalar (oyunlar) sd karta yükleniyor. WiFi veya bi şekilde indirecegin içerik direk sd karta yükleniyor diye biliyorum ben. Yani dicem o ki o 500 mb bir sorun çıkartmaz sanırsam.

• quote:

Orijinalden alıntı: bilalong

Merhaba arkadaşlar tableti satan firma ile görüştüm şarj sırasında ekran dalgalanması gibi bir problem var mı diye adamlar dürüstçe bir kaç adet böyle sorunlu ürün çıktı ama önlemini aldık. şarj cihazından kaynaklamış hemen değiştirdik dediler. hatta yetkili teknik servisin web sitesini öğrenmek isterseniz adamların web sitesinde yazatan telefonlarından irtibat kurup gerekli ön bilgi edinebilirsiniz.

Bu hı levelin yetkili servisi kimdir çünkü lavaboo arkadaş stormaxınki çizgi elektronik ama hı leveli bilmiyorum sedi sizde hı levelin servisini söylerseniz çok iyi olur birde hı levelimi yoksa stormaxımı alsam bilemedim hangisini alayım hı level kılıf veriyor sabırım değilmi hı levelin servisi iyi ise hı level alacağım nasıldır servisleri sorun yaşayan oldumu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Equexks -- 18 Ekim 2012; 16:59:28 >

• Hocam ben mali durumumu cihazı alabilir duruma getirmeye çalışıyorum. Şimdi bu aralar cihazın yazılım konusunda 4.1 ve üzeri gibi room desteği veren bir yapıda değil distribütör firma bence. Yani öyle gözüküyor. Gönlüm EVOpad 9720 ye doğru kayıyor ama onda da fiyat farkı çok değer mi muamma. Bekleyecek olsan hergün yeni bir model çıkıyor kafan sürekli karışacak.ben ikisi arasında imkanım olsa EVOpad 9720 alırım. Ama bir yandan da ics 4.0 neyine yetmiyor zaten şu an telefonda Gingerbread kullaniyorsun be adam diyorum.
    Bak yine karar veremedim

• evet bu arada aklıma gelmişken iliştireyim dark larda wifi cekim gücünün sıkıntılı olduğunu da bayagı bir yazılarda gözüme çarpmıştı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Equexks

quote:

Orijinalden alıntı: bilalong

Merhaba arkadaşlar tableti satan firma ile görüştüm şarj sırasında ekran dalgalanması gibi bir problem var mı diye adamlar dürüstçe bir kaç adet böyle sorunlu ürün çıktı ama önlemini aldık. şarj cihazından kaynaklamış hemen değiştirdik dediler. hatta yetkili teknik servisin web sitesini öğrenmek isterseniz adamların web sitesinde yazatan telefonlarından irtibat kurup gerekli ön bilgi edinebilirsiniz.

Bu hı levelin yetkili servisi kimdir çünkü lavaboo arkadaş stormaxınki çizgi elektronik ama hı leveli bilmiyorum sedi sizde hı levelin servisini söylerseniz çok iyi olur birde hı levelimi yoksa stormaxımı alsam bilemedim hangisini alayım hı level kılıf veriyor sabırım değilmi hı levelin servisi iyi ise hı level alacağım nasıldır servisleri sorun yaşayan oldumu

Hi leveli bilmiyorum ama stormaxin servisi cizgi elektroniktedir ve gayet iyi bir servistir neden diicek olursan cizgi elktronikte daha once verdigimiz servisinin oldugu chazlarada baktirdik tabi bir parcada bilisim teknoloji sektorunda oldugumuz icin bizim icin kalitesi tescilli bir servistir.
    Stormax tableti ilk aldigimda sarjdayken ekran sapitmasi oluyordu triuma tel actigimdayanlislikla hi levelin servis nosunu verdiler tabi tel actim ve o servis stormaxin servisini kendileri vermedigini solediler ama firmanin trium oldugunu kabul ettiler ama stormaxin servisine bkmadiklarini solediler.
    Cihazi aldigim gibi 8 taksitle toplamda 450 liraya aldigim ozlem elektronige goturdum ve sorunu soledim bana ister servise gonderelim ister baskasiyle deistirelim tekrar dene dediler . Tabii ben yeni alinmis bir cihazin servise gidip ole kullanmayacagimi tercih etmedigimi bildirdim ve baska bir tane verdiler ve yine ayni sorun.3. Cihazida deneyilim isterseniz dediler hadi onuda denedik tabii yine ayni sorun.
    Nihayetinde triuma tel ve cihazin teslim alinip paramin iade edilmesini istediler triumdan ozlem elektronige ve direk nakit ben 450 kredi kartiyle 8 e bolmeme ragmen 3 gun kadar cihazin tecrubesinden ayni sonucu vermesi sebebiyle 450 lira nakit olarak trium elektronigin özlem elektronige vermis oldugu direktifle tarafima odenmistir. Ama yinede cihaz aklimda kalmisti bi kac kere daha tel actim sorun gectiyse tekrar alabilirim ocihazi diye sonra gelen cevapta sorunun adaptordan oldugunu solediler o zaman dedim bayiye ben cihazi geri aliyim dediler ne olur ne olmaz yeni adaptorlar gelsin ole verelim. Bi kac kere daha tel actim en sonunda butun ellerindeki cihzlari triuma geri gonderdiklerini solediler.
    Tabii aklim hala cihazda kafayi takmisim sonra sahibinden.com daha once gordugum stormax 2.el tablet ilani aklima geldi.
    İlan Ankaradan verilmisti ODTU okuyan bir ogrenciydi ilani veren ilkten mesajima itibar etmemisti bir hafta sonra baktim hala ilan duruyor mesaj attim sorun yoksa aliyim dedim.neyse al assa ver yukari ben cihazi 330 liraya aldim.
    Neyse cihazin faturasi yoktu ama kime ve nerden alindigini bana mail olarak atti ve cihaz bana geldi ve yine ayni sorun tabiiii ben bana yakin oldugu icin cizgi elektronige gittim ve sorunu soledim 5 dakka bir test ettikten sonra hemen baska bir adaptor getirdiler ve yine degerleri ve goruntusu bakimindan ayni adaptordu ben hemen taktim ve ne olur ne olmaz diye oradan ayrilmadan 10 dakika kadar daha test ettim ve o gunden bu gune bir sorun yok hala ama genede nadiren de olsa kisa sureli genellikle sarja yeni takarken5 saniye kadar bir şey oda hic problem diil bence kisaca artik bu kadar destansi bir yazidan sonra kisaca cümlesi ne kadar doğru kaçarsa artık:-) bir sorun yok yani.....
    BU arada yazmayi unutmuşum hakketen cihaz kullanilmamişti bana geldiğinde sifir di yani desem yeridir

• quote:

evet bu arada aklıma gelmişken iliştireyim dark larda wifi cekim gücünün sıkıntılı olduğunu da bayagı bir yazılarda gözüme çarpmıştı

hocam bu tabletlerde wifi sıkıntısı epey var.

ben çinden sanei n90 almıştım ve wifi sıkıntısını gördüm.54 mbps lik modemlerde (N desteği olmayan) sıkıntı çıkıyor sanırım.Başka bir N desteği olan modemlerde denemeden sattım.Hep aklımda sorun olarak kaldı.Elimde başka modem olmadığından deneyemedim açıkçası.Şimdi düşünüyorumda 300 mbps lik N destekli modemlerde denemek lazım birde.Deneyeniniz varmı? yada siz denedinizmi bu çin tbletlerinde?
  • quote:

Orijinalden alıntı: die_caprio

quote:

evet bu arada aklıma gelmişken iliştireyim dark larda wifi cekim gücünün sıkıntılı olduğunu da bayagı bir yazılarda gözüme çarpmıştı

ben çinden sanei n90 almıştım ve wifi sıkıntısını gördüm.54 mbps lik modemlerde (N desteği olmayan) sıkıntı çıkıyor sanırım.Başka bir N desteği olan modemlerde denemeden sattım.Hep aklımda sorun olarak kaldı.Elimde başka modem olmadığından deneyemedim açıkçası.Şimdi düşünüyorumda 300 mbps lik N destekli modemlerde denemek lazım birde.Deneyeniniz varmı? yada siz denedinizmi bu çin tbletlerinde?

Airties. Rt 205 125 Mbps kablosuz modemden baglaniyorum ne artes de nede stormaxta kisa mesafelerde bir sorun yasamadim hatta 25 metre mesafe 2 mekan arasinda bina merdiven girisi ve 2 tane duvar olmasina ragmen 3 ve 2 diş arasi baglantida kaliyordu ve net kopmasi yasamiyordum tabii bir tik agirlasma oluyordu oda normaldir

• He bu arada 1 yil uluslararasi garranti felanmis hayatta almam bole cihazlari zaten bi sorun olsa kargo parasi felan nerdeyse daha cihaz servis haric en az cihazin parasinin 4 te biri kadar kargo ucreti tutar yahu bide aylarca beklemesi cabasi arkadasimin basina geldi biliyorum
  • quote:

quote:

quote:

Airties. Rt 205 125 Mbps kablosuz modemden baglaniyorum ne artes de nede stormaxta kisa mesafelerde bir sorun yasamadim hatta 25 metre mesafe 2 mekan arasinda bina merdiven girisi ve 2 tane duvar olmasina ragmen 3 ve 2 diş arasi baglantida kaliyordu ve net kopmasi yasamiyordum tabii bir tik agirlasma oluyordu oda normaldir

yani burada sıkıntı tablet değilde ,kullandığımız modemde diyebilirmiyiz?

• quote:

quote:

quote:

quote:

yani burada sıkıntı tablet değilde ,kullandığımız modemde diyebilirmiyiz?

Tam tersi tablette deriz benim kullandigim modemin ozelliklerine iyi bak ve incele derim 5 yil onceki aldigim modemdir

• Airtiesin ilk kablosuz modemidir turktelekomun kampanya kapsaminda verdigi modemdir
  • Pardon ya ben incelemedim ama genede bu modemde n destegi olabilir incelemeden yazdim özür.....
  • quote:

Airtiesin ilk kablosuz modemidir turktelekomun kampanya kapsaminda verdigi modemdir

hocam sizin kullandığınız modemin N desteği yok sanırım.N desteği daha hızlı ve daha çok wi-fi yayma alanı sağlıyor bildiğim kadarıyla.Benim demek istediğim N destekli modem kullanılırsa sıkıntı giderilebilir düşüncesindeyim.Bunu pratiğe dökme şansım olmadı:) deneyebilirsen ,test edebilirsen iyi olur.Benim şuan tabletim yok,deneyemiyorum
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.