Şimdi Ara

HGS (Hızlı Geçiş Sistemi) [Ana Konu] (112. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.806
Cevap
49
Favori
418.700
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 110111112113114
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: fig00

quote:

Orijinalden alıntı: Baba Naber

quote:

Orijinalden alıntı: fig00

quote:

Orijinalden alıntı: Baba Naber

Hgs yerine ogs gişesinden geçtim yanlışlıkla. Ne olacak durum ? Yurt dışına çıktım. Arayamıyorumda.

Aynı durum basıma geldi. Geçiş bedeli 1 ay icinde çekilecekmiş. Ama hgsnin %15 indiriminden faydalanamayacaksin. Hesabında bakiye olmasina dikkat edin dedi müşteri hizmetleri.

Normal geçiş ücretimi yoksa orada yazan 1xxtl tutarmı düşecek bakiyeden.

Tahminime göre 90 tl civarı var şuan.

Birde bu %15 nedir

Örnek Yol ucreti 10 tl normalde, hgs ile geçerseniz 8.5 ödüyorsunuz kaçak geçerseniz sanırım 10 kati cezası var. Size gözüken bu Cezalı tutar. Sizden normal geçiş ücretinin alınması gerekir. Zarariniz 1.5 lira :)

Çok teşekkür ederim sağolun. Yani giren çıkan bir şey olmayacak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• merhaba arkadaşlar, hgs etiketim dün elime ulaştı, bugün araca yapıştırmak için baktım fakat bulamadım, kaybetmişim. yani plakama tanımlı bi etiket var fakat kayboldu. başvuru yaptıktan sonra etiketsiz olarak köprüden geçtim, kaçak geçiş dedi fakat daha sonra hgs sitesinden kontrol ettim, bakiyemdem geçiş ücretini kesmiş, sanırım plaka üzerinden kontrol edip kayıtlı etiket varsa, etiketi okuyamadığını varsayıp bakiyeden düşüyor.

bu durumda napmalıyım, tekrar hgs mi çıkarmalıyım, etiketsiz devam etsem bi mahsuru var mı?
  • Ben uzun bir süre etiketsiz geçiyorum. Her seferinde kacak yazıyor doğal olarak. Ama kontrol ettiğimde normal ücretler düşüyor. Şimdiye kadar sorun olmadı

• quote:

Orijinalden alıntı: ornapsen

Ben uzun bir süre etiketsiz geçiyorum. Her seferinde kacak yazıyor doğal olarak. Ama kontrol ettiğimde normal ücretler düşüyor. Şimdiye kadar sorun olmadı

hgs sistemi plakayı okudugu için sorun olmuyor
  • Merhaba,

Aracımda HGS var. Aracımı satmayı düşünüyorum. Satış yaparken HGS etiketini sökeceğim, dolayısıyla kullanılmaz olacak. Daha sonra yeni aracıma gidip yeni bir JGS etiketi alırsam, eski aracımdaki HGS için açılmış hesap ve talimat bilgileri öylece kalacak mı?

Bu durumda nasıl bir yol izleniyor, bilgisi olan arkadaş varsa paylaşabilirse çok sevinirim.
  • Honour81 H kullanıcısına yanıt
    Yeni hesap acarsan,ilk hesapdaki parayi yeni hesaba transfer edebiliyorlar.Hic hesap acmam dersen ptt subesinden kalan parayida alabiliyorsun.

Eger yeni aracda da kullanacaksan HGSyi etiketi mecbur sokeceksin.Hic hesap kapatma,yeni hesap acma ile ugrasma.Eger yeni plakan hemen elinde olursa mevcut hesabinin plakasini guncelleyebilirsin.Yok vs. diyebilirler ama plaka guncelleme olayi var.Etiketede gerek yok plakadan direk dusuyor ucret
  • quote:

Orijinalden alıntı: HyperXCrossfire

Yeni hesap acarsan,ilk hesapdaki parayi yeni hesaba transfer edebiliyorlar.Hic hesap acmam dersen ptt subesinden kalan parayida alabiliyorsun.

Eger yeni aracda da kullanacaksan HGSyi etiketi mecbur sokeceksin.Hic hesap kapatma,yeni hesap acma ile ugrasma.Eger yeni plakan hemen elinde olursa mevcut hesabinin plakasini guncelleyebilirsin.Yok vs. diyebilirler ama plaka guncelleme olayi var.Etiketede gerek yok plakadan direk dusuyor ucret

Yeni plaka için en az 15-20 gün süre olacak, bu durumda hesabı kapattırıp sonra yeniden açmam en iyi seçenek sanırım.
    En kötü içerisinde bulunan 20 TL yanar artık :)

• arkadaşlar geçenlerde mahmutbey gişelerinden çıkarken hgs okumadı sonra düşer dedim ama düşmemiş,kaçak geçişte gözükmüyordu,şeytan aklıma girdi ve plakayı mı yanlış okudu dedim ve doğru çıktı.24 'ü 34 okumuş .Şimdi ben ne yapmalıyım ki başkası zarar görmesin.
  • Arkadaşlar yardımcı olabilecek biri varmı acaba. Yarın sabah 7 de motor ile Adana'ya gideceğim. Daha önce hiç gerek olmadığından hgs falan almadım. Sabah o saatte ne yapacağım nereden hgs alabilirim ? İskenderun'da yaşıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: akon

Arkadaşlar yardımcı olabilecek biri varmı acaba. Yarın sabah 7 de motor ile Adana'ya gideceğim. Daha önce hiç gerek olmadığından hgs falan almadım. Sabah o saatte ne yapacağım nereden hgs alabilirim ? İskenderun'da yaşıyorum.

sorun değil otoyol giriş ve çıkışlarında ki ptt noktalarından veya gittiğiniz yerde ki herhangi ptt noktasından alabilirsiniz.kaçak geçiş yaptıktan sonra 15 gün içinde alınca cezanız iptal oluyor.
  • Arkadaşlar eşimin arabasını sattık ve Garanti Bankası'ndan aldığımız HGS vardı. Banka şubesine gidip eşim HGS'yi iptal ettirdi, sticker sökülürken zarar görür ve yeni arabaya yapışmaz gerekçesiyle devir olmuyormuş. Bana biraz tuhaf geldi ancak verdikleri cevap buydu. Kalan para karta iade edilecekmiş ve yeni araç için 15 TL karşılığında yeni HGS etkieti almanız lazım dediler.

Eskiden HGS ücretsizdi, sanırım şimdi ücretli olmuş. Bir de okuduğum kadarıyla HGS alıp yapıştırmamıza gerek yok, kaçak geçiş yazsa bile hemen plakadan kontrol edip ücreti hesaptan düşüyorlarmış. O zaman "bence" çirkin olan o etiketi arabaya yapıştırmaya da gerek yok. Ücretsiz etiket veren yer var mı ?
  • Arkadaşlar merhaba,

Forumda HGS ile ilgili arama yaptım fakat benimkine benzer bir konu göremedim.

09.12.2015'de HGS ile FSM köprüsünden geçiş yaptım. HGS ücreti hala yansımamış olarak gözüküyor. HGS ve OGS müşteri hizmetleri ile görüştüm kaçak geçişim olmadığını ve ücret alınmış olsa şimdiye kadar yansımış olacağını söylediler. Bu durum aklıma takıldı, ileride başıma bir sorun açar mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: -ottoman-

arkadaşlar geçenlerde mahmutbey gişelerinden çıkarken hgs okumadı sonra düşer dedim ama düşmemiş,kaçak geçişte gözükmüyordu,şeytan aklıma girdi ve plakayı mı yanlış okudu dedim ve doğru çıktı.24 'ü 34 okumuş .Şimdi ben ne yapmalıyım ki başkası zarar görmesin.

yanlış okuduğunu nasıl anladınız bende 10 gün önce hgs siz geçiş yaptım 2-3 gün sonra hgs aldım hala kaçak geçiş falan gözükmüyor ya da bakiye düşmesi olmadı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fink Ployd

Arkadaşlar merhaba,

Forumda HGS ile ilgili arama yaptım fakat benimkine benzer bir konu göremedim.

09.12.2015'de HGS ile FSM köprüsünden geçiş yaptım. HGS ücreti hala yansımamış olarak gözüküyor. HGS ve OGS müşteri hizmetleri ile görüştüm kaçak geçişim olmadığını ve ücret alınmış olsa şimdiye kadar yansımış olacağını söylediler. Bu durum aklıma takıldı, ileride başıma bir sorun açar mı?

hocam aynı tarihte otobandan yeniçağadan saat 10 civarında kaçak geçiş yapdım hala bir şey gözükmüyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakanmbe -- 20 Aralık 2015; 19:28:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakanmbe

quote:

Orijinalden alıntı: -ottoman-

arkadaşlar geçenlerde mahmutbey gişelerinden çıkarken hgs okumadı sonra düşer dedim ama düşmemiş,kaçak geçişte gözükmüyordu,şeytan aklıma girdi ve plakayı mı yanlış okudu dedim ve doğru çıktı.24 'ü 34 okumuş .Şimdi ben ne yapmalıyım ki başkası zarar görmesin.

yanlış okuduğunu nasıl anladınız bende 10 gün önce hgs siz geçiş yaptım 2-3 gün sonra hgs aldım hala kaçak geçiş falan gözükmüyor ya da bakiye düşmesi olmadı

sayfasından kaçak geçiş sorgulaması yaptırdım.
  • hakanmbe kullanıcısına yanıt
    Acaba o sırada sistemlerinde mi bir sıkıntı oldu? 09.12.2015'de ücretli geçiş yollarını kullanıp ücret alınmayan ya da kaçak geçişi gözükmeyen başkaları da var mı acaba?
  • Fink Ployd kullanıcısına yanıt
    hocam bilmiyorum siz saat kaç gibi geçtiniz 9-10 arasımı ?
  • hakanmbe kullanıcısına yanıt
    Akşam geçtim hocam 19.00 - 19.45 arasıydı

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Herkese merhaba, aracı aldığım ilk günden beri ogs kullanıyorum daha önceki araclarımda da aynı cihazı kullandım sanırım plakaya baglı olmuyor ogs.
    Herneyse dün trafik ceza tebligatı geldi 2014 yılına ait. Daha sonra hgs sistemden sorgulattım toplamda 3 adet kaçak geçiş çıktı.
    Oysa ben ogsyi okutuyorum yani kaçak geçiş olsa kesin farkında olurdum. Fikri olan var mıdır?

• mrb beyler

onlarca kez başarılı olarak geçtigim hgs gişesinde dün ilk kez alarm sesi duydum, normal olarak hgs gecişlerime yansımadı ama geçiş ihlali sorgulamasında cezalı olarak görünüyor.su anda birsey yapmam lazım mı, itiraz edecek bir yer var mı yoksa denildigi gibi plakaya bakılıp normal olarak düsermi sonradan?

valla bi degisik geldi ya böyle giseden gecerken cik cik ötmesi filan.ayıp ettiler..
  • 
Sayfa: önceki 110111112113114
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.