Şimdi Ara

HGS (Hızlı Geçiş Sistemi) [Ana Konu] (113. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.806
Cevap
49
Favori
418.543
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 111112113114115
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Aynısı benim başıma geldi. Haftasonu postacı eve hgs cezası getirmiş ama benim ogs cihazım hep vardı ve otomatik kredi yukleniyor. Durumu düzeltmek için nerdeyse tüm gün hgs müşteri temsilcisine ulasmaya calıştım ama ne email ne de telefon yanıt vermiyor!!!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Geçen sene mart ayında araç satışı yaptım. Takas yolu ile satış yapıldı. Satış işlemi İstanbul'da vekalet yolu ile gerçekleşti. Ben vekaletimi sabah 10:00 da verdim. Satış işlemi ertesi gün 10 da gerçekleşti. Ama ben aracı teslim etmiş diğer aracıda kullanmaya başlamıştım. Vekalet verdiğim akşam aracı alan kişi İstanbula gitti. Otobandan kaçak geçiş yapmış. sabah 07:00 civarı. Devir de sabah 10 da gerçekleşmiş. dolayısıyla ceza benim adresime geldi.

işin ilginç tarafı şu anda araç 2. kez el değişmiş ve plaka da değişmiş. ben bu kaçak geçiş cezasını nasıl ödeyeceğim? veya bu cezayı ben mi ödeyeceğim? bu ceza benim kimlik numaram damıdır? yoksa plaka üzerinde mi? plaka üzerinde ise beni ilgilendiren bir durum olur mu?
  • Aracım hiç bir zaman İstanbul içine girmemiş olduğu halde FSM köprüsünden 2014 yılı içinde kaçak geçişler yapılmış diye ceza tebligatı geldi. (Aracıma 2015 de alınmış ve tek bir yolda kullanılmış HGS etiketi var.)
    Nasıl bir yol izlemeliyim?

• firmanın 10 tane aracı var hangisi ne kadar hgs kullanmış diye hgs sayfasından bakiye / geçiş durumlarına bakamıyorum, 4 gün oldu bu nedir arkadaş yaa!
  • iyi geceler.. acaba hgs etiket değilde kart satışı var mı? ben kart istiyorum nerede bulurum
  • quote:

Orijinalden alıntı: tolga68

iyi geceler.. acaba hgs etiket değilde kart satışı var mı? ben kart istiyorum nerede bulurum

Merhaba ;

Tüm PTT Şubelerinde bulma mümkün. Ancak sayı babında kalmamaış şubelerde olabilir. Büyük şubelere uğra.

Buna ilaveten ; yolun üstünde Shell istasyonu görürsen orada ya sormayı unutma

Kolay gelsin.
  • Merhaba hgs bankadan mi alınsa(Halkbank tan alabilirim) daha kullanışlı olur? ptt den mi. kaçak geçiş yazdı mi, bakiye var mı vs düzenli kontrol edebilmek istiyorum.

• hgs cezasını ödeyebileceiğm sistem varmı pttweb'ten beceremedim bir türlü
  • bugün sonunda müşt hizmetleine ulaştım da durumu anladım.yapı kredi sagolsun benim plakayı 1BRT56 diye kaydetmiş, ama sistem tabi 01BRT56 diye görüyor ondan sıkıntı olusmus.degisik bi durum...
  • munchausenbyproxy kullanıcısına yanıt
    bankadan alır ve kredi kartına bağlatırsan ardını araman gerekmiyor, hem banka sisteminden hem de e-devletten kontrol edebiliyorsun, ben garantiden aldım kredi kartına bağlattım bu sayede bakiye az kaldı tekrar yükle vs derdi olmuyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: munchausenbyproxy

Merhaba hgs bankadan mi alınsa(Halkbank tan alabilirim) daha kullanışlı olur? ptt den mi. kaçak geçiş yazdı mi, bakiye var mı vs düzenli kontrol edebilmek istiyorum.

Bankadan almanız size çok avantajlar ve imkanlar sunacaktır.

Kendimden bir örnekle devam edeyim :

İlk HGS ile tanışmam çalıştığım banka olan İş Bankasıyla oldu.

İlk müracatta 20.00 TL ödeyerek Kredi kartına bağlatttım. Bu bakiye bittiğinde otomatik olarak aynı miktar tekrar yüklenmekte.

Sonuç itibariyle bakiyem varmı yokmu diye hiç endişelenmedim arkama dönüp sorgulamadım. Biliyorum ki hesabımda her zaman bakiye mevcut.

Tavsiye ederim.

Saygılar.

• Teşekkür ederim.
    İş Bankası internet şubesinden kredi kartıma bağlı olarak başvurdum.
  • Sistem çok aksak, aracı yeni aldım hgs de aldım fakat ilk geçişlerim de etiketi yanımda değildi, plaka okur ise ceza yazmaz dedim geçtim. Araçta eski sahibinde hgs etiketi vardı ve geçişlerde kaçak geçiş vs demedi. Şimdi kontrol ediyorum bakiye düşmemiş, kaçak geçiş de yok. Ne oluyor anlamak çok zor...
  • Arkadaşlar bugün otobandan çıkarken hgs ekranında v6 b gibi abuk sabuk bişey yazdı,, bu ne demek, sonra eve varınca plakamın alt kısmının biraz kardan dolayı silik gibi görünebilceğni farkettim, ne diyorsunuz

• Hgs etiketi ücretsiz olan banka varmı şuanda.iş bankasından daha önce ücretsiz almıştım.suan
    15 TL ücret aliyolarmis yanılmıyorsam.ücretsiz olan tavsiye edeceğiniz banka varmı.

• Benim bi sorum var yardımcı olursanız sevinirim;
    Benim aracın benden önceki sahibi kaçak geçişlerde bulunmuş dolayısıyla aracı muayene sokamıyorum hgs borcundan dolayı,
    Bunu nasıl düzeltebilirim. Kolay gelsin..

• quote:

Orijinalden alıntı: akyurt

Benim bi sorum var yardımcı olursanız sevinirim;
    Benim aracın benden önceki sahibi kaçak geçişlerde bulunmuş dolayısıyla aracı muayene sokamıyorum hgs borcundan dolayı,
    Bunu nasıl düzeltebilirim. Kolay gelsin..

Nasıl yani Hocam ?

Aracı satın alırken "Borcu Yoktur" Belgesi almış olmalısınız.

Araç üstünde herhangi bir borç varken zaten satış gerçekleşmez.

Araç sizde ama ruhsat başkasının üstüne mi ?
  • mustizmir kullanıcısına yanıt
    HGS ve İstanbul'da İspark borcu noter sisteminde gözükmediği için satışa engel değil.

Araç devrinden önceki bu borçlar satıcıya aittir. Alıcı arkadaş şikayette bulunup lehine sonuç alabilir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • mustizmir kullanıcısına yanıt
    Ruhsat benim üstüme satış alırken noterden hgs borcu gözükmüyordu. Muayenesiz araç satışı gerçekleşiyordu bizim zamanımızda bizde sordurmadık haliyle. Hgs borcu sonra satış engeline takıldı dolayısıyla da muayene de şimdi araç satışında hgs yi de sorduruyorlar. yani benim zamanımda satış da ve muayenede problem olmuyordu şimdi nasıl bi yol izlemeliyim. Teşekkürler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akyurt -- 28 Ocak 2016; 20:50:01 >
  • 2013'ten kalma ceza var ve tebligat gelmedi, pttye gidince tebligat gelmeden ödeme yapılmıyor diyolar ne yapmalı? Muayeneye gittiğimde sıkıntı çıkmamıştı aralıkta. ama sanırım artık satışta sıkıntı çıkıyo?

bi de normal geçiş ücreti olarak 15tl görünüyo fakat hgs vardı araçta o geçiş yapılırken. cezanın gerçek normal geçiş ücreti üzerinden 10x olması gerekmiyor mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LimonKolonyasi -- 4 Şubat 2016; 14:13:49 >
  • 
Sayfa: önceki 111112113114115
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.