Şimdi Ara

Heyecanlı bekleyiş sonrası Yeni Mazda 3 Benimle :) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
202
Cevap
2
Favori
5.981
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Forlanpunisher

quote:

Orijinalden alıntı: TuVNeRa

Başka bir Mazda 3 kullanıcısı yumurta şekilli tavan olduğu için sunroof olmadığını yazmıştı.

Sunroof yurtdışındaki araçlarda var. Ben mazda genel müdürlüğüne sorduğum zaman Japonlar Türkiyede ki kaza oranı fazla olduğu için ve sunroof olduğu zaman üst bölgede ve yan çıtalarda sanırım biraz güvenlikde azalma oluyormuş bu yüzden tr ye sunroof koymamışlar..Bende onların yalancısıyım :)

İlginç bir sebep, gerçeklik payı var mı acaba merak ettim.
  • Kazasız belasız kullanın. Mükemmel bir araç
  • quote:

Orijinalden alıntı: ATAK_T-129

Aracınız hayırlı olsun. Allah kaza bela vermesin.

Cuma ve cumartesi günü 2 defa test ettim. Kırmızı sedan power donanımdı. Araca kesinlikle hayran kaldım. Aracı Ankara da test ettim güzergah boyunca 6.1 yaktı. Aynı güzergahı i30 dizel otomatik aracımla da gezdiğimde 5.5 ortalama yakıt gösteriyordu. Yakıt tüketimi benim için yeterli gözüküyor. Donanımlar kesinlikle çok güzel. Ben eşimi ikna edebilirsem (ki zor gözüküyor ) sense paket ile beraber almayı çok isterim.

Yalnız indirim olayına pek yanaşmıyorlar. Mazda 3 konusunda gerçi bir arkadaş 2000 TL civarı indirim yapan bir bayiden bahsetmişti. Test esnasında bunu söylediğimde mümkün olmadığını söylediler. Şimdilik beklemedeyim bakalım.
    Bu arada Ankaradaki bayide 3 tane power donanım ( 1 tanesi sedan ) araç vardı. Temmuz da sense paketli de gelebilir sanırım.

İndirim yaptıklarını sanmıyorum. Biliyorsunuz Mazda direk kendi getiriyor Türkiyeye arada bir distribütör yok. Ve bu fiyatlar lansman fiyatları, o yüzden fiyat stratejisi sabit genel müdürlük üzerinden. Bütün bayiler fix bu fiyatlar üstünden satıyorlar. Temmuz ağustos ayı ve sonrasında gelecek araçlarda zam olabileceğini söylemişdi bayiler ama onlarda indirimi o zaman yaparlar diye düşünüyorum. Zaten yazdan sonra siparişde almaya başlayacaklar, şu anda ellerine ne gelirse onu satıyorlar.

• Hayırlı olsun. Araç çok güzel maşallah Kazasız belasiz, keyifli sürüşler dilerim...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ATAK_T-129

Aracınız hayırlı olsun. Allah kaza bela vermesin.

Cuma ve cumartesi günü 2 defa test ettim. Kırmızı sedan power donanımdı. Araca kesinlikle hayran kaldım. Aracı Ankara da test ettim güzergah boyunca 6.1 yaktı. Aynı güzergahı i30 dizel otomatik aracımla da gezdiğimde 5.5 ortalama yakıt gösteriyordu. Yakıt tüketimi benim için yeterli gözüküyor. Donanımlar kesinlikle çok güzel. Ben eşimi ikna edebilirsem (ki zor gözüküyor ) sense paket ile beraber almayı çok isterim.

Yalnız indirim olayına pek yanaşmıyorlar. Mazda 3 konusunda gerçi bir arkadaş 2000 TL civarı indirim yapan bir bayiden bahsetmişti. Test esnasında bunu söylediğimde mümkün olmadığını söylediler. Şimdilik beklemedeyim bakalım.
    Bu arada Ankaradaki bayide 3 tane power donanım ( 1 tanesi sedan ) araç vardı. Temmuz da sense paketli de gelebilir sanırım.

İndirim yaptıklarını sanmıyorum. Biliyorsunuz Mazda direk kendi getiriyor Türkiyeye arada bir distribütör yok. Ve bu fiyatlar lansman fiyatları, o yüzden fiyat stratejisi sabit genel müdürlük üzerinden. Bütün bayiler fix bu fiyatlar üstünden satıyorlar. Temmuz ağustos ayı ve sonrasında gelecek araçlarda zam olabileceğini söylemişdi bayiler ama onlarda indirimi o zaman yaparlar diye düşünüyorum. Zaten yazdan sonra siparişde almaya başlayacaklar, şu anda ellerine ne gelirse onu satıyorlar.

Aynen zam geleceğinden onlarda bahsetti. Gerçi Kasım, Aralık bu sefer de kampanya olacakmış.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Herkese çok teşekkürler. İnşallah daha güzelleri sizlerin olur..
  • hayırlı uğurlu olsun, kazasız belasız kullanırsınız inşallah.
    başta sedanın arka kısmı gözüme çok çirkin gelmişti ama farklı açıdan resimleri gördükçe gözüme hoş gelmeye başladı. içi ve önü mükemmel zaten, nazar değmesin aman diyeyim maşallah, maşallah.

Heyecanlı bekleyiş sonrası Yeni Mazda 3 Benimle :)
  • abi heryerdeyim burada da birlikteyiz :) tekrar hayırlı olsun diyelim yalnız bu forumun nazarı başka bir şeye benzemez arabaya nazarlığı unutma :)
  • ALLAH kazasız belasız binmeyi nasip etsin. Maşallah güzel araç
  • quote:

Orijinalden alıntı: weycell1905

quote:

quote:

Başka bir Mazda 3 kullanıcısı yumurta şekilli tavan olduğu için sunroof olmadığını yazmıştı.

Sunroof yurtdışındaki araçlarda var. Ben mazda genel müdürlüğüne sorduğum zaman Japonlar Türkiyede ki kaza oranı fazla olduğu için ve sunroof olduğu zaman üst bölgede ve yan çıtalarda sanırım biraz güvenlikde azalma oluyormuş bu yüzden tr ye sunroof koymamışlar..Bende onların yalancısıyım :)

Hikaye hocam. Ne alakası varmış güvenlikle sunroofun. Toyota komple cam tavan koyuyor. Pejo keza aynı şekilde , bu durumda güvenlik zaafiyeti mi var.

• Hayırlı olsun.

Mazda keşke FR Leon gibi bu aracı 60.000 TL'den satsaydi.

Hem pazar payı artardı hem de gerçekçi şekilde rakipleri ile rekabet edebilirdi.

Maalesef bu model için 73.000 TL en az 10.000 TL pahalı kalıyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

evet gerçeklik payı var mazdada ağırlık ne olur bilemem ama opel astrada sunroof 80 kg illaki tavana ve direklere fazlaca ağırlık yapar

• quote:

Orijinalden alıntı: kocaballi

quote:

Doğrudur o yorumu görmedim, ancak öyleyse bu bir eksidir bence....

bu arada tekrardan aracı detaylı inceleyeyim dedim ama mazdanın sitesi duraklatılmış nic.tr tarafından, isim parasını ödemeyi unutmuşlar sanırım......

http://www.mazda.com.tr/

başka sitesi var mıydı resmi sitesi, bu muydu....

resmi sitesi bu

http://www.mazda-tr.com/

• quote:

Orijinalden alıntı: splendidhdmi

quote:

quote:

quote:

Hikaye hocam. Ne alakası varmış güvenlikle sunroofun. Toyota komple cam tavan koyuyor. Pejo keza aynı şekilde , bu durumda güvenlik zaafiyeti mi var.

cam tavanını normal tavana göre ağırlık farkı yok aksine cam, normal tavana göre daha sağlam ancak sunroof markaya göre değişen ağırlıkla birlikte 50-100 kg arası değişiyor mekanızmanın ağırlığı buda direklere ve tavana gereksiz baskı

• Tek kelime ile: Mükemmel.

Hayırlı uğurlu olsun.
  • Vay ! Tasarımı gerçekten çok iyi. Premium havası var kesinlikle. Daha önce denk gelmemiştim hiç. Sürüş dinamikleri de iyiyse -ki Mazda'nın bu konuda başarılı olduğunu biliyorum- tadından yenmez.
    Hayırlı olsun, Kazasız belasız kullanmak nasip olur inşallah

• Ankara şehir içi gerçek şehir içi değildir alacak arkadaşlar buna dikkat etsin çoğu arabayla şehir dişinin 1 lt ustu rakamlari Yakakaya bilirsiniz. Bu arada hayirli olsun.

• Hayırlı olsun.
    Allah kaza bela vermesin.
  • Hayırlı olsun arabanız.

Hemen hergün geçtiğim üst sokakta birinde var kırmızı olanı çoook güzel Tipi ya hastası oldum, hiç sevmem otomobil falan takip etmem ama gerçekten şık bir araç..

• quote:

Orijinalden alıntı: Inque

Hayırlı olsun.

Mazda keşke FR Leon gibi bu aracı 60.000 TL'den satsaydi.

Hem pazar payı artardı hem de gerçekçi şekilde rakipleri ile rekabet edebilirdi.

Maalesef bu model için 73.000 TL en az 10.000 TL pahalı kalıyor.

Keşke satsa da ben de alabilsem

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.