Şimdi Ara

Hatsan mod 125 i sonunda aldım :)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
2.206
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar 18 50 istanbul mercandan x bir firmadan hatsan mod 125 aldım daha önce forumda araştırmalarım sonucu beni bu markaya yönlendirdi ve ilk atışı beklemek gayet zor geliyor.Yarın baraja inip denemeleri yapıcağım.
    Silahı kurmak gayet zor buda sanırım onun nekadar güçlü bir silah olduğunun kanıtı.Silah gerek ağırlığı gerekse yapısı bakımından ben burdayım diyor.
    Bana tavsiyeleriniz var ise lütfen cevap yazmaktan sıkılmayın artı eksi olumlu olumsuz önemli deil yeterki yorumlarınızdan tecrübe ve bilgi edineyim saygılarımla.

• memnun musun kaç metreye net atışı var. 5.5 mu önerirsin 4.5 mu. Dürbünle kullanım rahat mı. Avlanirken kullanıcıya zorluk çıkardığı noktalar varmı varsa neler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: wRei

memnun musun kaç metreye net atışı var. 5.5 mu önerirsin 4.5 mu. Dürbünle kullanım rahat mı. Avlanirken kullanıcıya zorluk çıkardığı noktalar varmı varsa neler

havalı silahlarla avlanmak yasaktır ..
    bilgilerinize .)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Erhn16

quote:

memnun musun kaç metreye net atışı var. 5.5 mu önerirsin 4.5 mu. Dürbünle kullanım rahat mı. Avlanirken kullanıcıya zorluk çıkardığı noktalar varmı varsa neler

bilgilerinize .)

MG3 mu alalim avlanmak için

• quote:

quote:

quote:

bilgilerinize .)

Ateşli tüfekler var avlanmak için arkadaşım ben sadece olanı söyledim amacım maydonoz olmak değildi yani yanlış anlama !
    g3 ile kuşa sıktıgında kuşun halini düşün atış yaptıysan :)

• quote:

quote:

quote:

quote:

bilgilerinize .)

Ateşli tüfekler var avlanmak için arkadaşım ben sadece olanı söyledim amacım maydonoz olmak değildi yani yanlış anlama !

Biliyorum dostum otomatikli ve uzun namlulu silah ile çıktım av'a otomatiklinin mermileri var geyik için domuz için kuş için diye fakat uzun namlulu silahın öyle bir şansı yok geyiği vurduğun zaman yerinde kalıyor hayvan kuş'a sıktığında hayvanın tuylerinden başka bise bulamassin. Havalı tufegide avdan başka birseyde kullanmam hatsan mod50 5.5 kullanıyordum gayet iyi ama iyice eskidi mod 125 almayı düşünüyorum ondan sordum ayrıca ne kadar yasak olsada alanların %90'ı avlaniyor

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

bilgilerinize .)

Biliyorum dostum otomatikli ve uzun namlulu silah ile çıktım av'a otomatiklinin mermileri var geyik için domuz için kuş için diye fakat uzun namlulu silahın öyle bir şansı yok geyiği vurduğun zaman yerinde kalıyor hayvan kuş'a sıktığında hayvanın tuylerinden başka bise bulamassin. Havalı tufegide avdan başka birseyde kullanmam hatsan mod50 5.5 kullanıyordum gayet iyi ama iyice eskidi mod 125 almayı düşünüyorum ondan sordum ayrıca ne kadar yasak olsada alanların %90'ı avlaniyor

Ben genel klasman için söyledim arkadaşım ama açıklaman için saol :)
    Tr de Benzin vergi gaz elektriğe zaman hariç herşey yasak anasını satayyım nasıl olsa :)
    Vur gitsin .)

• Havalı tüfekle avlanmak yasak doğru, aslında av için oldukca güzel tabii mod 125 i alıp "çok güçlü aga" diyip domuza atacak kadar salaksan onu bilemem.

Havalı tüfekle avlanmanın yasak olmasıyla ilgili şu geliyor aklıma; örneğin bende Air Arms S510 var, bir havalı silahtır PcP olarak geçer ve bendeki 5,5mm pellet (saçma) atar. Şimdi sen av tüfeği ile ördek avlamaya gittin, 15 ördek bir arada sen ateş ettin, saçmalar dağıldı 30-40 mt mesafe var arada 2 ördek indirdin zaten gerisi kaçacaktır, avını bitirdin dönüyorsun.

Ben benim PcP ile 100 mt den oradaki 15 ördeğin 10 tanesini vururum. Sebebi ise 100 mt den nokta atışı yapabilmem ve o hayvanlara kaçma şansı vermemem. Çünkü PcP silahlar eğer iyi bir markanınsa sıfır denecek kadar az sese sahiptir ve o hayvanlar bu sesi duymaz (örneğin Wr, Fx, AA, Falcon gibi).

Sonuç olarak siz bir daha geldiğinizde avlayacak ördek bulamayacaksınız. Fakat bahsi geçen havalı tüfek PcP olmadığı sürece avın yasak olması mantıksız, sonuçta yaylı-pistonlu (örneğin mod125) zaten yeterince ses çıkartır ve 100 mt gibi bir mesafeden nokta atışı yapamazsınız. Tabii hayvanı yaralarsanız ve gider başka yerde ölürse bilemem sonuçta bir ördeği 5,5mm bir silahla indirmek için ya kalbine ya kafasına denk getirmek lazım.

Bende yaylı pistonlu olarak Gamo Hunter 1250 var, mod 125 den daha güçlü bir silahtır ve ona nazaran oldukca kalitelidir (fiyatı 3 katı olunca doğal sanırım). Şahsen bende onunla av yapmak istiyorum ama sonuçta yasak olmasını geçtim vicdanım buna el vermez sanırım ...

• gamo hunter in benim winchester 1000 den veya hatsan mod 125 ten 1milyarlık üstün yanı neresidir?
  • Uzun zamandir net ile alkali olamadım bazi sorulari yanitlamak istedim .
    Bu benim ilk havali tüfeğim fakat kullanici yorularini ve uzun sure arastirma yaptiktan sonra aldigim bir tufek
    Benim icin artıları ve eksileri sunlardir.not bu konuda uzman degilim ilk tecrubemdir
    Kurma yayi cok sert
    Sanırım pelletlerde kursun var yok oluyor hedefte. Daha sert bir cisim olsa pellet ozaan net gucunu goruruz 5,5 kalibre
    Bu kalibrede 30mt rede 3cm sapma hissediyorum pek cokkez denedim viski sisesinin oncam delik arka tarafı patlak cati tugladini demiyor ama darbe ile parca dusuyor arka tarafından su dolu pet sise on delik arka tarafi kesik yivli olduğunudam
    Parcaliyor.
    Araştırmalarimsonucu canli uzerindeki etkisi kusu ikiye ayiriyormus .kopegin kafasina atinca oluyormus kusu kafadan vurunca kafa kopuyormus lutfen denemeyin..
    Demek istedigim av icin buyuk umitlerle 2arkadas aldigimiz tufekten memnun degioiz sebebi ise barut gibi yakip oldurmemesi arkadas kumruyu kursagindan vurdu anal bolge tarafi sirtina kadar kopmus ucmaya calisiyordu .bu goruntudn sonra ikimizde pismanpik icindeyiz .artik kola tenekelerine talim saygilar

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.