Şimdi Ara

Hangi Saç Kesme Makinesi? (47. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.750
Cevap
51
Favori
510.204
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4546474849
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Eski yaklaşık 5-6 yıllık öğrenci iken aldığım premier marka şarjlı sağlam pille(panasonic infinium) çalışıyor ama bazı yerleri çatlak ve yağlamaktan bıktım. İşimi çokça gördü ama biraz daha üst bir model bakıyorum. Remington ve braun hala yanında yağ veriyor. Philips yağ gerektirmez diyor. Benim istediğim minimum mesafeden sakal ve ense traşı. Philips hc5440 için 0.5mm den bahsediliyor. Alanlar memnun mudur yağsız olması sorun çıkartıyor mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • panasonic er-gc20k503 marka cihazı 2012 nin 11. ayında aldım dün traş olurken aniden durdu ve bir dahada çalışmadı

1-Bu cihazların garanti süresi 2 yıl mıdır?
    2-Sorunun kaynağı ne olabilir(benm tahminim batarya kaynaklı)?
    3-Daha önce böyle bir sorunla karşılaşıp da çözüm bulan varm ı?

değerli yorumlarınızı bekliyorum
  • Arkadaşlar 1 senedir bu konuyu takip ediyordum. Panasonic, Philips, Braun ve Moser arasında çok gidip geldim. Lakin öyle değildir :D Gittim 29TL'ye Powertec Rfc-258 aldım. Yav ne olursa olsun denemeye değer fiyatı var dedim. Ürün elime geçince hemen şarja koydum. Sabah çıkarıp vücudumu temizledim yaklaşık 45dk çalıştırdım. Şarjı bitmeyince açık bıraktım. Yaklaşık 75dk çalıştı. Uyarı vermeye başladıktan sonra 20dk çalıştı. Malezemesi gayet başarılı. Sessiz. Kablosuz. Aynı özelliklerde aynı malzeme kalitelerinde diğer markalarda 100TL veya üstünde olan ürünü deneyin derim.
  • Dreamparks kullanıcısına yanıt
    Powertec Rfc-258 modelini çok defa okudum kullanan herkes tavsiye etmiş, berberler de kullandığına göre iyi model olduğu anlaşılıyor...hayırlı olsun...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bayberty -- 28 Mart 2015; 11:55:51 >
  • abmux kullanıcısına yanıt
    Bataryasi olmustur. Bende de panasonic er 1611 var. Kullanma kilavuzunda bataryasini hic bir zaman tamamen tuketmeyin ve uzun sure kullanmadiginda cihazi arada sarj edin diyor. Bunlara aykiri kullanim pillerin olmesine sebep olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: kajukaju

Bataryasi olmustur. Bende de panasonic er 1611 var. Kullanma kilavuzunda bataryasini hic bir zaman tamamen tuketmeyin ve uzun sure kullanmadiginda cihazi arada sarj edin diyor. Bunlara aykiri kullanim pillerin olmesine sebep olur.

usta cihazı açtım iyice kurcaladım, motor ölü %90,içinde bartaya yok zaten prizden ac 220 yi dc 5.4 e çevirip direk motora bağlamışlar.Demekki ömrü bitti,biraz araştırdım o motrdan bulup ince bir işcilikle yaparım galiba,inşallah :)
  • abmux kullanıcısına yanıt
    fiyatı ucuzssa uğraşma.bataryası artk rahmetli olmuş benimde oldu.garanti malesef 2 yıl bundan sonra alırken hem kablolu hem kablosuz kullanım alın daha iyi
  • Moser kullanan arkadaşlar, şu iki moser modeli arasındaki fark nedir?

http://www.hizlial.com/moser-sac-kesme-makinasi-dei-1400-0050/10021916
    http://www.hizlial.com/moser-sac-kesme-makinasi-set-dei-1400-0278/10021575

İnceledim bayağı ama açıklamaları falan hepsi aynı, gözden kaçırdığım bir şey mi var?

• quote:

Orijinalden alıntı: giovannidrogo

Moser kullanan arkadaşlar, şu iki moser modeli arasındaki fark nedir?

İnceledim bayağı ama açıklamaları falan hepsi aynı, gözden kaçırdığım bir şey mi var?

Moser kullanıcısı değilim ama araştırmalardan öğrendiğim kadarıyla fark şu: birisinde sadece makina ve üzerinde standard gelen başlıklar var (3 mm'ye kadar); diğerinde ise (pahalı olanda) 18 mm'ye kadar uzunluk ayarlanabilen ilave başlıklar var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi odinnn -- 3 Nisan 2015; 11:43:13 >

• quote:

Orijinalden alıntı: odinnn

quote:

Orijinalden alıntı: giovannidrogo

Moser kullanan arkadaşlar, şu iki moser modeli arasındaki fark nedir?

Moser kullanıcısı değilim ama araştırmalardan öğrendiğim kadarıyla fark şu: birisinde sadece makina ve üzerinde standard gelen başlıklar var (3 mm'ye kadar); diğerinde ise (pahalı olanda) 18 mm'ye kadar uzunluk ayarlanabilen ilave başlıklar var.

Pahali olani almak daha manlikli o zaman. Tesekkur ederim yanit icin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar size dınglıng tavsiye ederim. Sakalda denemedim ama saç için memnun kaldım. Fiyatı en fazla 40₺ diğer bir çok markanın bir taksidi fiyatına. Gerçi daha ucuzlarıda var ama bunun da sahtesi var diye duydum. Denemeye değer bence

• Geçen hafta Philips HC5440 aldım ve bin pişman oldum. Almayın, aldırmayın. Yorumlara, markaya kanmayın.

Saçın üzerinden bir defa geçtikten sonra saçlar plastik aparatın arasına sıkışıp kalıyor. Normalde makinayı ters çevirince saçların düşmesi lazım, düşmüyor. Yükseklik aparatını çıkarıp temizleyip tekrar takmak gerekiyor ki bu şekilde saç kesmek tam bir işkence. 5dk'lık iş 45 dk sürüyor. Sıkışan saçları temizlemezseniz zaten saçları kesmiyor. Üstelik ararata sıkışan saçların bazıları motorun olduğu bölmeye düşüyor ve makinanın performansı düşüyor. İade için servisine gittim, rapor tutturdum, sonucu bekliyorum.

Kablosuz, saçı tarakta biriktirmeyen, ters çevirdiğimizde saçı düşüren, bir model tavsiyesi istiyorum. Sadece saç keseceğim. 3cm yükseklik yeterli...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fuducuk -- 26 Nisan 2015; 1:30:12 >
  • fuducuk kullanıcısına yanıt
    Panasonic er 1611 ancak saci 3 cm nasil keseceginizi anlamadim. Kulak taraflari kotu olur. Pahalidir ama cok iyidir er1611

• quote:

Orijinalden alıntı: fuducuk

Geçen hafta Philips HC5440 aldım ve bin pişman oldum. Almayın, aldırmayın. Yorumlara, markaya kanmayın.

Saçın üzerinden bir defa geçtikten sonra saçlar plastik aparatın arasına sıkışıp kalıyor. Normalde makinayı ters çevirince saçların düşmesi lazım, düşmüyor. Yükseklik aparatını çıkarıp temizleyip tekrar takmak gerekiyor ki bu şekilde saç kesmek tam bir işkence. 5dk'lık iş 45 dk sürüyor. Sıkışan saçları temizlemezseniz zaten saçları kesmiyor. Üstelik ararata sıkışan saçların bazıları motorun olduğu bölmeye düşüyor ve makinanın performansı düşüyor. İade için servisine gittim, rapor tutturdum, sonucu bekliyorum.

Kablosuz, saçı tarakta biriktirmeyen, ters çevirdiğimizde saçı düşüren, bir model tavsiyesi istiyorum. Sadece saç keseceğim. 3cm yükseklik yeterli...

remington hc-5200 aldım böyle bir sorunu yok, ayrıca 42mm.ye kadar kesiyor çift taraklı...hem şarjlı hem kablolu, teknosada 69 lira...
    ondan bir seviye üstte hc-5550 var, 3 başlıklı...100 lira civarı...

• Tavsiyeniz için teşekkür ederim. Ben de aynı model üzerinde duruyordum(5550). Bu modelde bıçakları yağlama gibi bir dert yok değil mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kajukaju

Panasonic er 1611 ancak saci 3 cm nasil keseceginizi anlamadim. Kulak taraflari kotu olur. Pahalidir ama cok iyidir er1611

O cihaz en uzun 2 cm kesebiliyormuş. Ben çok daha uzun biliyordum. Uzun bırakmak istediğim kısım üstler, kulan ve ense kısımları için yarım santim bile yeterli.

Gerçekten çok iyi makina ama çok pahalı, maksimum uzunluğu da ihtiyacımı görmüyor. Vazgeçtim bu yüzden...

Teşekkür ederim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fuducuk -- 28 Nisan 2015; 0:33:18 >
  • fuducuk kullanıcısına yanıt
    Rica ederim. Evet en uzun basligi 18 numara( kac cmye gelir bilmiyorum belki 2 cm bile degildir.

• -Saç desen mekanizması

-Otomatik artış sistemi

Bu iki özellik nedir arkadaşlar, bilen var mı?
  • panasonic aldım. aldığıma pişman oldum. çok güçsüz makine. moserle 1 dk da yaptığım işi 15 dk da yapıyo. ayrıca şarj olmadanda çalışmıyo. uzun tarağı var diye almıştım. şimdi başka model arayışına girdim. hem uzun kesen hem güçlü yağ gibi traş eden bi makine varmı. moseri yanlar ,arkalar ve sakal için kullanıyorum saçın üst kısmınıda panasonickle alıyodum ama illallah geldi artık.
  • Bir berber arkadaşım tarak boyu uzadıkça verimin düştüğünden bahsetmişti.
  • 
Sayfa: önceki 4546474849
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.