Şimdi Ara

Hangi Saç Kesme Makinesi? (45. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.750
Cevap
51
Favori
510.202
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4344454647
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Anabolic

Merhaba Arkadaşlar, Artık sürekli berbere gitmek açıkcası maddi durum olarak eksi yönde etkiliyor beni bu yüzden bir traş makinesi alıp kendi traşımı kendim olmak istiyorum. genelde saçlarımı hep aynı tarzda kestiririm yanları 3 numara üstleri ise biraz daha uzun bıraktırırdım. 100-150tl gibi bir bütçem var. Beni uzun süre götürecek vede sorunsuz traş edecek bir makine arıyorum tavsiyeleriniz bekliyorum?

panasonic Gc20k503
    philips Qc5115
    remington hc5550
    remington hc5200 (ben bunu aldım, memnunum)
  • quote:

Orijinalden alıntı: baberti

quote:

Merhaba Arkadaşlar, Artık sürekli berbere gitmek açıkcası maddi durum olarak eksi yönde etkiliyor beni bu yüzden bir traş makinesi alıp kendi traşımı kendim olmak istiyorum. genelde saçlarımı hep aynı tarzda kestiririm yanları 3 numara üstleri ise biraz daha uzun bıraktırırdım. 100-150tl gibi bir bütçem var. Beni uzun süre götürecek vede sorunsuz traş edecek bir makine arıyorum tavsiyeleriniz bekliyorum?

panasonic Gc20k503
    philips Qc5115
    remington hc5550

Kendi kullandığınız ürünün fiyatı gayet uygun gözüküyor. Kullanım olarak memnunmusunuz? Saç ve sakal kesme konusunda yeterince iyimi sizce?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: baberti

quote:

panasonic Gc20k503
    philips Qc5115
    remington hc5550

Kendi kullandığınız ürünün fiyatı gayet uygun gözüküyor. Kullanım olarak memnunmusunuz? Saç ve sakal kesme konusunda yeterince iyimi sizce?

saç için çok iyi ancak sakalı daha kısa almasını isterdim, kirli sakal için ideal ancak memur için yeterli kısalıkta değil fazla kirli bir sakal bırakıyor, saçı-sakalı kesmesinde bir problem yok gayet iyi, makina ısınmıyor ve şarjı iyi gidiyor, hem kablolu hem kablosuz kullanımı olması en büyük artısı sırf bu nedenle aklıma çok yattı ve aldım zaten...

• Benim ufaklık için remington hc5550 aldım ama denemedim halen.denedim bir kaç defa ve çok memnunum tavsiye ederim. Kendi saçımı bile kestim bu arada. İlk deneme için fena olmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lamettrie -- 15 Kasım 2014; 16:55:54 >
  • Braun cruzer 6 beard and hair için ne düşünüyorsunuz. Panasonic er 1611 in yaptığını yapamaz mı.

Kendi saçımı makineyle kesmekten arkadaşlar vaz geçirdi hep. Gerçekten rezil hale gelir mi bilmiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 10 sene kadar köpeğimi traş etmek için Moser Max 45 kullandım. 10 sene boyunca 3 aylık full traşlar sonucunda ne bıçağını değiştirmek zorunda kaldım, ne de makinede bir problem çıktı. Hatta bakımlarından falan bir haber olduğumdan dolayı bakımlarını bile yapmadım diyebilirim. 2 sene kadar önce makine boşa çıktığından dolayı sattım. Alan kişide veterinerdi ve makineden çok memnun olduğunu söyledi.

Evde kişisel bakımımı PHILIPS QG3380/16 ile yapıyorum. 10 numara bir set diyemem ama iyidir, iş görür. Dez avantajı şarjdayken çalışmaması ve kolay tıkanması. Yanına birde Panasonic ERGS60S503 Islak- Kuru traş makinesi aldım. Duş altında her işimi bu iki makineyle halledebiliyorum. Fakat Panasonic makineyi yüzünüze sürmeyin. Tamamı ile saç ve kafa deriniz için yapıldığını sanıyorum ki yüzünüze çok haşin davranıyor. Bunlardan önce Braun Cruzer 5 Islak - Kuru kullanıyordum. Braun kalitedir iş görür ama işi traş değil. Dikkatsiz kullanırsanız sizi hastanelik edebilir . Yani demem o ki Cruzer' ı öyle her iş için kullanmayın. Faul düzeltme, kirli sakal v.s gibi işler için Cruzer 5 veya 6 da ucuz ve iyi bir seçim olabilir.

Bunlar varken de başka markalara pek bakmaya gerek yok. Gönül ister ki Moser' in ıslak kuru ve uygun fiyatlı birşeyleri olsun ama yok ...

• Arkadaşlar ben 2 tane Moser eskittim. Kısa saç kesmek için harika bir makina. 2 numara ve altını iyi kesiyor fakat 3 numara ve üzerinde kesim yapmak istediğinizde çok başarılı olamıyorsunuz. Mesala favorileri 3 numara yapmak istiyorum üst bölgeleri de 4 numara olsun istiyorum ama bu makinenin başlığı ile düzgün şekilde yapamıyorsunuz. Berberler genelde Moser kullanıyor ama benim berberin kullandığı bir makine daha vardı tam istediğim gibi traş yapıyordu ama markasını öğrenemedim :( Ne olabilir sizce?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ŞahEser

Arkadaşlar ben 2 tane Moser eskittim. Kısa saç kesmek için harika bir makina. 2 numara ve altını iyi kesiyor fakat 3 numara ve üzerinde kesim yapmak istediğinizde çok başarılı olamıyorsunuz. Mesala favorileri 3 numara yapmak istiyorum üst bölgeleri de 4 numara olsun istiyorum ama bu makinenin başlığı ile düzgün şekilde yapamıyorsunuz. Berberler genelde Moser kullanıyor ama benim berberin kullandığı bir makine daha vardı tam istediğim gibi traş yapıyordu ama markasını öğrenemedim :( Ne olabilir sizce?

Moser' in birçok modeli var. Efsanevi kısa saç, tüy, sakal kesme makinesi hatırladığım kadarıyla Moser 1556 şarjlı bir modeldi. Eski berberim de vardı ve sırf kirli sakal için ona giderdim. Belkide bahsettiğiniz makinede Moserdir. İşini bilen ve yaptığı işin hakkını veren birçok berber Moser' den şaşmaz ...

• quote:

Orijinalden alıntı: ToTeM

quote:

Orijinalden alıntı: ŞahEser

Arkadaşlar ben 2 tane Moser eskittim. Kısa saç kesmek için harika bir makina. 2 numara ve altını iyi kesiyor fakat 3 numara ve üzerinde kesim yapmak istediğinizde çok başarılı olamıyorsunuz. Mesala favorileri 3 numara yapmak istiyorum üst bölgeleri de 4 numara olsun istiyorum ama bu makinenin başlığı ile düzgün şekilde yapamıyorsunuz. Berberler genelde Moser kullanıyor ama benim berberin kullandığı bir makine daha vardı tam istediğim gibi traş yapıyordu ama markasını öğrenemedim :( Ne olabilir sizce?

Moser' in birçok modeli var. Efsanevi kısa saç, tüy, sakal kesme makinesi hatırladığım kadarıyla Moser 1556 şarjlı bir modeldi. Eski berberim de vardı ve sırf kirli sakal için ona giderdim. Belkide bahsettiğiniz makinede Moserdir. İşini bilen ve yaptığı işin hakkını veren birçok berber Moser' den şaşmaz ...

Yok hocam Moser değildi hatta kendisi de başka bir marka aldım dedi. Fakat benim bazen kendi kendime traş olduğumu bildiği için markayı sormak istemedim. Aynısından kendisi de alır mantığına girer diye... Benim kullandıklarım 1400 lı seri klasik her yerde olan.

• Ense ve favorileri kesebileceğim bir makine tavsiyesi olan var mi? Cruzer 6 ise yarar mı

• remington hc5550
  • quote:

Orijinalden alıntı: lamettrie

remington hc5550

Bu alet 3 numara saç kesmek icinde ise yarar mı peki?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aynen. İstediğiniz gibi kesebilirsiniz. 2 tane başlığı var tam hatırlamıyorum ama toplam 10 ayar filan var.
  • quote:

Aynen. İstediğiniz gibi kesebilirsiniz. 2 tane başlığı var tam hatırlamıyorum ama toplam 10 ayar filan var.

Remington Pg 6030 nasıl dır. Dağa ucuzmuş. İsimi görür mu sizce

• Diğerleri hakkında bilgim yok malesef. Bu model var elimde şu an. Sakal tıraş makinesi de işinizi görür ense ve favori için. Bende cruzer 4 var mesela ikisinede yarar.
  • quote:

Diğerleri hakkında bilgim yok malesef. Bu model var elimde şu an. Sakal tıraş makinesi de işinizi görür ense ve favori için. Bende cruzer 4 var mesela ikisinede yarar.

Çok sordum ama 0 kesiyor mu ilk önerdiğiniz alet? Bit de şu 3 başlıklı olan sakal makinelerinin de ense ucu falan oluyor mu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 3 başlıklı olan bir model belirleyip kullanma kılavuzuna bakmanız gerekir. remington hc5550 sıfırdan başlayarak 3-4 cm ye kadar sorunsuz kesiyor. Bir de sakal düzeltme aparatı var.
  • Bir makinenin ömrü (daha doğrusu bıcaginin) ömrü kaç yıldır ? Son 5 yıldır aynı makineyi kullanıyorum ve son zamanlarda sanki saçlarımı kırdığı ve kırıklarını almadığını farkettim. Doğru düzgün bıçağını çıkartarak bakımlarını yapmadım sadece arada yağlardım.

Edit : Moser Li+Pro Power 1884 = 416.9 TL'ye sipariş verdim.

Bu arada konuda eski mesajımı buldum : 29 Haziran 2009

quote:

Orijinalden alıntı: stonesthrow

Bugün ER-508'imle ilk defa kendim kestim.berberin kestiğinden daha iyi oldu sanki sadece arkaları keserken ve enselerde biraz problem oldu.

traş esnasında tek hatam 9mm heryeri kesmişken yanlış tarak kullanıp favoriyi 3mm yaptım o biraz tip durdu ama 1 haftaya en geç eski halini alır.(umarım)

ayrıca kullanım kılavuzunda her traştan sonra bıcakları yıkayıp yağlayabilirsiniz diyor.kullanlar bunu uyguluyor mu?...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Orkun_ -- 6 Aralık 2014; 11:00:29 >

• quote:

Orijinalden alıntı: C4VO

Beyler Panasonic Er 508 Makinamın 3-6 Tarağı Kayıp. Bulma Şansım Varmıdır Aynısından

Ebay'e bakmanizi öneririm. bende bıçağını arıyordum ve
    Ebayde buldum ; fakat yaklaşık 80 TL'ye geldi. Yeni makine almak daha mantıklı olduğundan mosera geçtim.. Umarım uzun yıllar kullanırım.

• Fonexin bu model nasıl arkadaşlar kullanan var mı?
    Fonex Rfc-329

F/P cihaz gibi duruyor ama 2 günde elimizde kalmasın.
    Moser 1556 saç kesiminde nasıldır onuda düşünüyorum ama sakal için diyenler var.
    Panasonic malum pahalı. bazı modellerinde tarak sorunu var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilhan78 -- 18 Aralık 2014; 23:03:23 >
  • 
Sayfa: önceki 4344454647
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.