Şimdi Ara

Hangi Saç Kesme Makinesi? (48. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.750
Cevap
51
Favori
510.202
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4647484950
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: fuducuk

Tavsiyeniz için teşekkür ederim. Ben de aynı model üzerinde duruyordum(5550). Bu modelde bıçakları yağlama gibi bir dert yok değil mi?

bıçakları yağlama bütün modellerde vardır diye düşünüyorum benimkinde var ama 2 ayda bir temizliğini yaparken yağlıyorum...benimkinde bu işler biraz daha zahmetli ama 5550'de çok kolaydır çünkü bıçağı söküp çıkarma derdi yok...
  • İçim iyice rahatladı. Sağolun ilginiz için...
  • fuducuk kullanıcısına yanıt
    Bende iyi diye aldım, sakal ve ense için. İndirim ile 70tlye geldi gg'den. Saç kesmeyeceğim o yüzden sıkıntı olmaz sanırım.
    5440'ı sırf 0.5mm kestiği için alıyorum. Daha düşüğü var mı onu da bilmiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • haymanali2006 kullanıcısına yanıt
    Ben kısa saç üzerinden bile ksıaltma yaptığımda saçlar gene birikiyordu. Yani saç çok uzundu da ondan birikti gibi birşey sözkonusu değil. Neyse, umarım sizin işinizi görür...
  • fuducuk kullanıcısına yanıt
    Premierden kalın gözüküyordu bıçak ağzı ama gayet kısa kesti. Merak ettiğim daha kısa kesebileni var mı . 0.5 olayını bir bunda gördüm. Diğerleri hep taraklı kısalığı yazmış. Tek eksisi premier ufak işler içindi küçüktü. Bu onu 2 ye katlıyor. Boyutuna alışmam zaman alır. Saç tıraşı işine yazın girebilirim.

• Şu cihaz(BaByliss For Men 7475U Super Clipper) için dünya üzerinde çok fazla olumlu yorum var. Kullanan var mı acaba burada ve yurtdışından getirtmeye değer mi;

http://www.boots.com/en/BaByliss-For-Men-7475U-Super-Clipper_1274626/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fuducuk -- 2 Mayıs 2015; 17:34:01 >

• Arkadaşlar her kullanımda bıçakları yağlamak elbette zorunluluk değil ama yağlamanızı taviye ederim. Bıçakların aşınmasını geciktirir. Çalışırken yağlı ve yağsız bıçak sıcaklığını elinizle kontrol edersiniz ne demek istediğimi daha net anlarsınız. Yağlamadığımda ısınma oluyor. Moser 1400 ve pilli bir Panasonic modelini kullanıyorum. Ayrıca şarjlı makinam bir tam şaj ile 25 dakikalık saç traşını zor çıkartırken, yağlayınca şarjı daha uzun gidiyor. Bu da bıçaklar arası sürtünmenin azaldığının göstergesi.

Zaten 2 damla damlatıp makinayı çalıştırdığınızda, yağ 2 bıçağın arasına giriyor. İçini açıp tüm mekanizmayı yağlamaktansa, en azında görünürdeki bıçak kısmını yağlamanız bile önemli avantaj sağlayacaktır.

• Arkadaşlar philips artık bu modelleri getirmediğinden yeni cihaz alamadım.

40-42 cm kesebilen, yıkanabilir, yağlama gerektirmeyen hangi marka/modeller mevcut. Bilgi verebilir misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Elektrotek

Arkadaşlar philips artık bu modelleri getirmediğinden yeni cihaz alamadım.

40-42 cm kesebilen, yıkanabilir, yağlama gerektirmeyen hangi marka/modeller mevcut. Bilgi verebilir misiniz?

remington hc-5550...
  • Teşekkürler. Daha önce incelemiştim ama yağlama derdi olmayan bir cihaz arıyorum. Tabi bulamazsam uzunluk sebebiyle 2. tercihim bu makine.
  • Arkadaşlar evde kullanım için Moser 1884 ile remington Hc5960 model arasından hangisini seçmeliyim sizce,
    Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: ayhseckin

Arkadaşlar evde kullanım için Moser 1884 ile remington Hc5960 model arasından hangisini seçmeliyim sizce,
    Teşekkürler

moser bu işin duayeni ama yarı fiyatına gelen remington da iyidir...
  • kafam çok karışık maximum 150tl kadar saç kesme makinesi arıyorum fakat üstler biraz uzun kalmalı o yüzden 40mm kesen aletlerden lazım ama hangisi
    kiminin kesim gücü yetersiz kiminin tarağında saçlar sıkışıyor kimi 16 saatte şarj oluyor kabloyla kullanılamıyor
    yokmu sorunsuz uzun saç kesimi yapabilecek hesaplı makine
  • quote:

Orijinalden alıntı: rmzn1987

kafam çok karışık maximum 150tl kadar saç kesme makinesi arıyorum fakat üstler biraz uzun kalmalı o yüzden 40mm kesen aletlerden lazım ama hangisi
    kiminin kesim gücü yetersiz kiminin tarağında saçlar sıkışıyor kimi 16 saatte şarj oluyor kabloyla kullanılamıyor

bende hc-5200 modeli var ve memnunum ama size tavsiyem remington hc-5550...
  • quote:

Orijinalden alıntı: baberti

quote:

Orijinalden alıntı: rmzn1987

kafam çok karışık maximum 150tl kadar saç kesme makinesi arıyorum fakat üstler biraz uzun kalmalı o yüzden 40mm kesen aletlerden lazım ama hangisi

bende hc-5200 modeli var ve memnunum ama size tavsiyem remington hc-5550...

http://www.goldmagaza.com/asp/show_stock.asp?product=GM005971
    bu ürün nasıl acaba ?
    saç inceltme fonksiyonu ne olaki

• biraz önce amazondan şunu aldım marka zaten bilindik sorun yok ama yorumlarda çok iyi

fiyatını baya düşürmüşler aksesuarlarıda çok iyi başlıkları falan.

düşünen olursa link...

http://www.amazon.com/Wahl-79300-400-Color-Complete-Haircutting/dp/B000JNQSIQ
  • belli bi uzunlukta traş olacaksanız fiyat performans olarak moser 1400 en iyisi. üstleri uzun bırakmak için iki kat pahalı panasonic aldım moserin beşte biri kadar gücü. moserin uzun kesen modeli varmı şöle beş altı santim civarı
  • Selam arkadaşlar. İlk defa saç kesmek için makine alacağım. Saçları 3 numaraya vurmak istiyorum 2 de olur. Uygun fiyata 50-60 tl ye kadar ne önerebilirsiniz. En fazla 100 tl'ye çıkabilirim. Not: sakalları da şekilendirebilirse iyi olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lincolnn

Selam arkadaşlar. İlk defa saç kesmek için makine alacağım. Saçları 3 numaraya vurmak istiyorum 2 de olur. Uygun fiyata 50-60 tl ye kadar ne önerebilirsiniz. En fazla 100 tl'ye çıkabilirim. Not: sakalları da şekilendirebilirse iyi olur.

kısa keseceksen moserdan başka makine aramana gerek yok okuduğum kadarıyla , moser 1400 modelinden memnun olmayan yok
    bende üstleri uzun kesebilmek için bi makine arıyorum , kısa kesecek olsam direk moser alırdım
  • rmzn1987 R kullanıcısına yanıt
    Hocam ilk defa alacağım için marka algım yok philips braun falan filan bunları biliyorum. Bahsettiğiniz moser'ın fiyatı benim için uygun. Peki marka nasıl bir marka? dayanıklı mallar mı üretiyor?
  • 
Sayfa: önceki 4647484950
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.