Şimdi Ara

GTA V GTX 680 İNCELEME !!!(VİDEO GELDİ)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.520
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

İmzamdaki Sistem İle Grand Theft Auto V i Baya Detaylı Bir Şekilde İnceledim.
    İlk İzlenimlerim:
    Max Fps:81
    Avg Fps:49-59
    Min Fps:30
    AYARLAR ŞU ŞEKİLDE

GTA V GTX 680 İNCELEME !!!(VİDEO GELDİ) GTA V GTX 680 İNCELEME !!!(VİDEO GELDİ) GTA V GTX 680 İNCELEME !!!(VİDEO GELDİ) GTA V GTX 680 İNCELEME !!!(VİDEO GELDİ)

EDİT: Çözünürlük 1920x1080 dir.
    KANALIMDAKİ BU VİDEODA FPS VS. SOL ÜST KÖŞEDE GÖRÜLMEKTEDİR.(1080p İzleyin)

GÜNCELLENDİ.!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burnerboost -- 24 Nisan 2015; 21:26:19 >

• core i3 ler gerçekten güzel işlemci forumda bir çok kişi gta 5 te fx serisi ile anlık fps düşüşü yaşarken ben core i3 kullanıp anlık sorun yaşayan görmedim bende core i3 2120 kullanıyorum sorunsuz oynuyorum gta 5 i işin garip yanı yine bu forumda core i3 ler için hd 7850 den üstü darboğaz yapar diyorlardı o tezi de çürütmüş oldun bu incelemeyle
  • quote:

Orijinalden alıntı: zobu1907

core i3 ler gerçekten güzel işlemci forumda bir çok kişi gta 5 te fx serisi ile anlık fps düşüşü yaşarken ben core i3 kullanıp anlık sorun yaşayan görmedim bende core i3 2120 kullanıyorum sorunsuz oynuyorum gta 5 i işin garip yanı yine bu forumda core i3 ler için hd 7850 den üstü darboğaz yapar diyorlardı o tezi de çürütmüş oldun bu incelemeyle

Haklısınız hocam core i3 leri çok küçümsüyorlardı ama hiç anlık takılma yaratmıyor bu oyunda gayet güzel ve f/p işlemci

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• bende i7 3770 var 16 gb ram var zotac gtx 680 AMP kullanıorum ekran kartının MB yükseltirken Yeşilden sarıya sonra kırmızıya geçen kısımda eğer yeşilin üstüne çıkarırsam oyun belli yoğunluklarda yada ne bilim 6 yıldızda tanklarla kapışırken directx hatası verio ekran kartı yanıt vermeyi kesti diyor ama yeşilde bıraktığımda 12 saat oynadım hiç arıza cıkmadı sizce sebep neden kaynaklanıordur ? Güç Kaynağım Seosonic 760 watt 62 A 82 Plush GOLD anakart: asus z77-a
  • Tam olarak en yukseğe getirdiğinizde VRAM Kullanımı ne kadar gösteriyor?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • g3220 ve gt 630 ile en düşük ayarlarda 1360x768 çözünürlüğünde genel olarak 35 fps alıyorum.Şimdi gtx 670 aldım geldikten sonra bende g3220 ve gtx 670 testi yapıp koyucam. Eski bir fx 8150 kullanıcısı olarak 150 liralık işlemcinin 580 liralık işlemciyi nasıl tokatladıgını bir kerede gta 5 üzerinde göstericem.

İncelemesini daha önce gtx 660 ti ile yapmıştım buradan bakabilirsiniz.http://forum.donanimhaber.com/m_90456302/tm.htm

G3220 böyle performans veriyorsa i3 ler fx 8350 yi bile tokatlar. Kesinlikle fanboy değilim. Bilginize.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Night_Noise -- 24 Nisan 2015; 20:42:32 >
  • Night_Noise kullanıcısına yanıt
    Doğru dürüst darboğaz yapmadan oynadığın bir tane oyun göremedim? İncelemede yaptığın testlerde aldığın fps değerlerini imzamdaki sistemle alıyorum ben...

8350'li sisteminde bir arıza varmış demekki anlık donma sebebi anakartın çarpan düşürmesinden kaynaklanır işlemcinden değil...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cinayet13 -- 24 Nisan 2015; 22:10:15 >
  • Video Güncellendi
  • cinayet13 kullanıcısına yanıt
    1280x1024 lü monitör kullanıyordum o testi yapınca.1920X1080P monitöre geçince ordaki fps değerleri baya bi yükseldi.Darboğaz 0 'a indi.
  • Night_Noise kullanıcısına yanıt
    İncelemeyi tekrarlarsan sevinirim birde 8350 ile kullandığın board neydi? overclock varmıydı sistemde? Çünkü tüm 8xxx işlemcileri kullandım 8370 ve 8370e dışında hani incelemede kullandığın oyunlarıda oynadım böyle bir problem yoktu amd'de ani fps düşmelerinin ve donmalarının tüm suçlusu anakarttır... Biz çözümü frekans düşürüp voltaj düşürerek buluyoruz sorunu yaşayanlarda daha dün hatta 8320 ve gigabyte ds3 kullanan birinin işlemcisini 2.9ghz 1.3v değerine indirdik tüm anlık donmalar takılmalar fps düşmeleri düzeldi (kart 7870)

Amd işlemci kullanıyorsan anlık fps düşmesi donma yaşıyorsan bu işlemciden değil boarddandır unutmayalım

http://forum.donanimcibaba.com/rehber-ve-makaleler/kalitesiz-amd-anakartlarda-125tdp-islemci-kullanimi-(ani-fps-drop-cozum)/
    +
    http://forum.donanimcibaba.com/pc-bilesenleri/gaming-bilgisayar/msg63390/#msg63390

İki konuyu bir incele bak 2. konuda arkadaşın imzasındaki sistemi gördüm kendisi konu açmadan sordum o sistemle nasıl doğru düzgün oyun oynuyorsun diye arkadaşta sürekli donmalar olduğunu belirtti tek yapılan işlem işlemcinin low profile değerlerine baktım internetten hiçbişey yapmadan sadece işlemciyi daha az elektrik tüketeceği bir değere getirdik ne donma kaldı ne ani fps düşmesi kaldı hiçbişey yok... 2.9ghzde olsa 8320 için hd7870 çerez olacğaından darboğazda olmadı... :)

Aklımızda bulunsun diye söylüyorum ani fps düşüşü darboğaz ile alakalı değildir q6600 ve r9 290 kullandığımda buna emin oldum... Darboğaz yalnızca fpsnin kısıtlanmasıdır ekran kartının 100 alacak kapasitesi vardır işlemci yüzünden 60 alıyordur gibi...

Edit: İmzamdaki sistemde normalde zalman z3plus vardı 5fanla beraber bios default haldeyken cw tarzı bir ses alıyordum mosfetlerin oradan ve voltaj düşmesi yaşıyordum devamlı 400r aldıktan sonra cw seside kesildi default haldeyken voltaj düşmeside kesildi boardların serin tutulması önemli gerçekten... Voltaj düşmesini engellemek için turbocore kapatıp işlemciye ufak bir miktar voltaj veriyordum manuel

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cinayet13 -- 25 Nisan 2015; 0:03:18 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.