Şimdi Ara

GRANDE PUNTO (14. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
12.286
Cevap
31
Favori
884.958
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İç çamurluk tekerleğin hemen yanında amortisör ve sac olan kısmı kapatan yarım yuvarlak şeklinde kalın bir plastiktir.
    Bu plastik hem amortisörün hemde içerdeki saçın paslanmasını ve çizilmesini önler hemde tekerleklerden gelen sesi azaltır.
    İşte bu active olanlarında yok. Arkadaşalr araba alırken siz hiç bunun sağına soluna teknolojisine dikkat etmiyormusunuz.
    Üstelik activeler euro3 elektirk donanımına sahip diğer modeller ise euro4 kullanılmış. Euro3 2003 yılının teknolojisi sonra active alan
    arkadaşlar yorum yazarken grande puntonun elektrik tesisatı çok kötü diye bişey yazmasınlar.
  • quote:

Orjinalden alıntı: gendarme

quote:

Orjinalden alıntı: likeNOother

quote:

BUGÜN GÖRSEL BİR KIYASLAMA YAPMAK İÇİN CLİO III' E BAKTIM BAYİİDE...

İYİ Kİ G.PUNTO DA KARAR VERMİŞİM DEDİM KENDİ KENDİME.. İÇ MEKAN PUNTO DA DAHA GENİŞ..

KİMİNİN ÖVE ÖVE BİTİREMEDİĞİ İÇ MLZ .KALİTESİ G.PUNTODAN FARKSIZ . BAZ MODELLERİ BİLE KIYASLADIĞINIZDA

G.PUNTO ÇOK DAHA ÖNDE,ÜST VERSİYONLARDA G.PUNTODA STANDART OLANLAR CLİO III'TE EXTRA PAKET...

DIŞ GÖRÜNÜMDE BENCE G.PUNTO DAHA GÜZEL VE SEVİMLİ - Kİ BU FİKRİME DAHA SONRA GİTTİĞİM BİR YEREL FUAR ALANINDA

2 ARACI KARŞILIKLI GÖREN VE İNCELEYENLERDE KATILDI- YALNIZ KÖTÜ BİR HABERİM VAR G.PUNTO ALACAKLARA.....

BAYİİ 1 NİSANDAN İTİBAREN VERSİYONA GÖRE 1000/ 1500 YTL ARASI ZAM GELECEĞİNİ SÖYLEDİ. O TARİHE KADAR ÖN SÖZLEŞME İMZALAYIP

BİR MİKTAR KAPORA VEREN ZAMDAN ETKİLENMİYOR HABERİNİZ OLSUN... TÜM G.PUNTOSEVERLERE SELAMLAR...

dostum daha clioIII için dün gittim ankara mais e elimize araç gelmedi 1 hafta sonra çıkacak dediler hatta depolarına bile baktım yoktu.. bi yanlışın olmasın

HAYIR YANLIŞLIK YOK DOSTUM .. ANKARA DA ÖYLE OLABİLİR AMA BENİM BULUNDUĞUM KENTTEKİ BAYİİ DE SANIRIM 10 ADET VARDI ..

SATİŞ DANIŞMANI ÇOK UĞRAŞTI İLK SİZE SATALIM DİYE...ANLATTI DURDU... BEN DE G.PUNTOYU ANLATTIM ONA AYNI PARAYA ŞU- VAR

BU- VAR BUNLAR STANDART YA SİZDE DEDİM ,ADAM SUSTU.....

BENCE GÖRMEK İÇİN HARCADIĞIN ZAMANA YAKTIĞIN BENZİNE YAZIK... BEN O ARABAYA O PARAYI VERMEM ŞAHSEN...

hocam 1.6 16v versiyonu da var mı?
    bide sana zahmet fiyat listesi varsa buraya koyabilir misin?

ben punto yu seviyorumda motor 1.6 istiyorum o yüzden clio ya kaydım

• quote:

quote:

quote:

quote:

İYİ Kİ G.PUNTO DA KARAR VERMİŞİM DEDİM KENDİ KENDİME.. İÇ MEKAN PUNTO DA DAHA GENİŞ..

KİMİNİN ÖVE ÖVE BİTİREMEDİĞİ İÇ MLZ .KALİTESİ G.PUNTODAN FARKSIZ . BAZ MODELLERİ BİLE KIYASLADIĞINIZDA

G.PUNTO ÇOK DAHA ÖNDE,ÜST VERSİYONLARDA G.PUNTODA STANDART OLANLAR CLİO III'TE EXTRA PAKET...

DIŞ GÖRÜNÜMDE BENCE G.PUNTO DAHA GÜZEL VE SEVİMLİ - Kİ BU FİKRİME DAHA SONRA GİTTİĞİM BİR YEREL FUAR ALANINDA

2 ARACI KARŞILIKLI GÖREN VE İNCELEYENLERDE KATILDI- YALNIZ KÖTÜ BİR HABERİM VAR G.PUNTO ALACAKLARA.....

BAYİİ 1 NİSANDAN İTİBAREN VERSİYONA GÖRE 1000/ 1500 YTL ARASI ZAM GELECEĞİNİ SÖYLEDİ. O TARİHE KADAR ÖN SÖZLEŞME İMZALAYIP

BİR MİKTAR KAPORA VEREN ZAMDAN ETKİLENMİYOR HABERİNİZ OLSUN... TÜM G.PUNTOSEVERLERE SELAMLAR...

dostum daha clioIII için dün gittim ankara mais e elimize araç gelmedi 1 hafta sonra çıkacak dediler hatta depolarına bile baktım yoktu.. bi yanlışın olmasın

HAYIR YANLIŞLIK YOK DOSTUM .. ANKARA DA ÖYLE OLABİLİR AMA BENİM BULUNDUĞUM KENTTEKİ BAYİİ DE SANIRIM 10 ADET VARDI ..

SATİŞ DANIŞMANI ÇOK UĞRAŞTI İLK SİZE SATALIM DİYE...ANLATTI DURDU... BEN DE G.PUNTOYU ANLATTIM ONA AYNI PARAYA ŞU- VAR

BENCE GÖRMEK İÇİN HARCADIĞIN ZAMANA YAKTIĞIN BENZİNE YAZIK... BEN O ARABAYA O PARAYI VERMEM ŞAHSEN...

maalesef 1,6 motor yok. bende sordum bayii sanmıyorum çıkacağını dedi.

• likeNOother

FİYAT LİSTESİNİ VE DAHA FAZLASINI - İç Dış Tuning-Motor Modifikasyonu-Aksesuar-Ses ve Görüntü Sistemleri- BAŞLIĞI ALTINDA

-Grande Punto Aksesuarlar-Araçla İlgili Tüm Bilgiler - topiğinde bulabilirsin..............(BOŞVER CLİO III'Ü ... G.PUNTO )
  • Teşekkürler.

quote:

Orjinalden alıntı: civcivx

quote:

Orjinalden alıntı: kkvan

GP 1.4 95 hp siparişi veren arkadaşlar...
    Bu motor ne zaman geliyor TR'ye? BİLEN ARAŞTIRAN SORAN VAR MI?
    Fiat müşteri hizmetlerini aradım. Sizi arayacağız dediler ses seda yok ama.
    15 gündür arabasızım. hiç değilse ne zaman geleceğini söyleseler ona göre davranıcaz.
    (siparişi 14 martta verdim) Mart sonu diye tarih verdiler ama güvenmiyorum

Bühühü kandırdılar bizi. Mart'ın sonu teslim dediler ama rötar yaptı teslimat. Ama onlar da beklemiyordu bu kadar siparişi galiba...

Bir parti araç, ( sanırım bunlar 1.4 95 HP ve emotion ve hatta bir sürü opsiyonu olan araçlar olsa gerek) Nisan'da geliyormuş. 17'inden itibaren gelecekmiş. Bu partiye benim 1.4 95 Emotion da dahil. Aynı şekilde bana da yarım yamalak cevap veriyorlardı, ben de direk Tofaş lojistikten öğrendim. Kesin konuştular, Nisan'ın ilk haftası üretime girip, 3 haftası buraya gelecek diye 2-3 hafta rötar yaptık yani... Ama bizim akıllı bayi hala en geç Nisan'ın ilk haftası teslim diye sayıklıyo, yarın gidip tozlarını alıcam biraz

Ama G.Punto için razıyım beklemeye VW Bora için 4 ay beklemiştik, Grande Punto için 2 ay beklemişim çok mu?

kkvan bu arada ben 18 Şubat'ta sipariş verdim, bu sefer görünüşe göre ve inşallah Nisan 15-20 gibi ancak alıcam arabayı. Sen 14 Mart'ta sipariş verdiysen, daha fazla gecikir diye düşünüyorum. Sipariş no.nu alıp bayiden, direk Tofaş müş.hiz.sor. Bilgisayardan bakıyorlar.

• quote:

likeNOother

FİYAT LİSTESİNİ VE DAHA FAZLASINI - İç Dış Tuning-Motor Modifikasyonu-Aksesuar-Ses ve Görüntü Sistemleri- BAŞLIĞI ALTINDA

-Grande Punto Aksesuarlar-Araçla İlgili Tüm Bilgiler - topiğinde bulabilirsin..............(BOŞVER CLİO III'Ü ... G.PUNTO )

oldu hocam
    teşekkür ederim

• küçük maseratin hayırlı olsun (onden maserati gransport ta benziyor o yüzden söyledim şimdi biri cıkıp maserati ile bunu karsılastırıyor demesin
  • Herkese merhaba...Bu kadar düzeyli bir forum için ve tüm özgün yorumlarını paylaşan arkadaşlara teşekkür ediyorum.
    Ben de bir tane siyah dynamic 1.3 90 hp sipariş verdim. ((Aracın emotion modelini düşündüm ama aksesuarlarıyla beraber alınınca WV golf'e yada alfa147'nin standart modeline fiyat olarak yaklaşıtığını görünce vazgeçtim.))
    Aynı modelin mavi rengindende bir akrabam satın aldı. Öncelikle şunu belirtmek istiyorum ; puntonun dergilerde internetlerde kıyaslanan modelleri genelde active'dir Ve inanın o kadar büyük fark varki dynamic ile.Bir kere fiat'ın multijet teknolojisiyle çok az dizel yarışabilir. Doblo kullanlar bunu iyi bilir. Araç gerçekten benim beklentilerimi fazlasıyla karşıladı. full spor ve konfor paketi olduğu için özellikle ses sistemi, cruze control ve park sensörleri sınıfında aracı ileri götürmüş. Bir ara getz almayı düşünüyordum. Nebüyük bir hatadan dönmüşüm yeni anlıyorum...Punto dynamic denemeden karar vermeyin..
    Herkeze kazasız belasız günler.

• Harbiden ya bu araba çıkmasaydı ben de Getz alacaktım. Son kararımdı hemde. Ama GP çok kişinin aklını çeldi. Bugün bayiiye gittim. Siyah Dynamic MultiJet vardı. Siyah çok klas duruyor gerçekten bu arabada..Bakımı zor olmasa tek geçerdim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: eudimonia

Herkese merhaba...Bu kadar düzeyli bir forum için ve tüm özgün yorumlarını paylaşan arkadaşlara teşekkür ediyorum.
    Ben de bir tane siyah dynamic 1.3 90 hp sipariş verdim. ((Aracın emotion modelini düşündüm ama aksesuarlarıyla beraber alınınca WV golf'e yada alfa147'nin standart modeline fiyat olarak yaklaşıtığını görünce vazgeçtim.))
    Aynı modelin mavi rengindende bir akrabam satın aldı. Öncelikle şunu belirtmek istiyorum ; puntonun dergilerde internetlerde kıyaslanan modelleri genelde active'dir Ve inanın o kadar büyük fark varki dynamic ile.Bir kere fiat'ın multijet teknolojisiyle çok az dizel yarışabilir. Doblo kullanlar bunu iyi bilir. Araç gerçekten benim beklentilerimi fazlasıyla karşıladı. full spor ve konfor paketi olduğu için özellikle ses sistemi, cruze control ve park sensörleri sınıfında aracı ileri götürmüş. Bir ara getz almayı düşünüyordum. Nebüyük bir hatadan dönmüşüm yeni anlıyorum...Punto dynamic denemeden karar vermeyin..

active ile dynamic arasındaki o büyük farkları açıklarmısın

• quote:

Orjinalden alıntı: yusufk

quote:

Orjinalden alıntı: eudimonia

Herkese merhaba...Bu kadar düzeyli bir forum için ve tüm özgün yorumlarını paylaşan arkadaşlara teşekkür ediyorum.

active ile dynamic arasındaki o büyük farkları açıklarmısın

arkadaş active değil dynamic alın derken motor farkından bahsediyordu sanırım. active'deki tüm motorlar dynamic'de de var. ancak dynamic'in benim için de en büyük farkı motor seçeneğiydi ki active'de 95HP motor yok. aynı şekilde 90HP'lik dizel motor da active'de yok.. ama bunlar active ile dynamic arasındaki fark değil. sitede dynamic versiyonda active'e ek olarak

perde hava yastıkları
    deri kaplı direksiyon simidi ve vites topuzu
    asimetrik katlanan arka koltuklar
    çift bölgeli otomatik klima
    mp3 çalar
    ön sis farları
    dış ısı göstergesi ve ısıtmalı dikiz aynaları
    gövde rengi kapı kolları ve dikiz aynaları
    özel dynamic tasarımı

diyor.. forumda daha önce bahsedilen çamurluk vb. konularda birşey söylememiş. 1750 lira fark var sanırım motor farkı olmadan sadece active-dynamic arasında. ama o donanımda bu fiyata başka araç yok... keyfinize kalmış, ben 77HP'lik alıyor olsam da dynamic almaya çalışırdım, zevk meselesi, ama sonuç olarak dünyalar kadar fark yok...

• quote:

Orjinalden alıntı: kkvan

Harbiden ya bu araba çıkmasaydı ben de Getz alacaktım. Son kararımdı hemde. Ama GP çok kişinin aklını çeldi. Bugün bayiiye gittim. Siyah Dynamic MultiJet vardı. Siyah çok klas duruyor gerçekten bu arabada..Bakımı zor olmasa tek geçerdim.

benim de aklımda getz vardı ama şimdi bakınca puntodan başka araç beğenemiyorum
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

italya'da da 1.6 motorlu versiyon yok. amaaaa.. türkiye'ye gelmeyen 120-130HP'lik dizel versiyonlar var.. bir de 1.2l'lik versiyon var..

• merhaba,
    Grande Punto 1.3 Multijet 75 Bg Dynamic icin 26.500 YTL fiyat aldım.. sizce nasıl?
  • Clio III çıkmadan, beklemeliyim diyordum fakat GP yu gördükten sonra beklemenin anlamsız olacağını düşünerek almaya karar vermiştim ( çünkü bulunmuyordu,1 -1.5 ay sonrasına tarih verilebiliyordu) Elimi çabuk tutarak GP aldığıma bir kere daha ÇOK memnun oldum.

Hani Fiat ın işçiliği malzeme kalitesi,kılı,tüyü hep bahane edilmiştir ya,özellikle Punto ya kadar.Fakat Clio III ü bugün incelediğimde;ön göğsün taş gibi sert olduğunu, aracın oturumunun dar olduğunu, göğüsün de nerdeyse bomboş olduğunu,cd çalarının bile oyuncak gibi olduğunu ( Orta sınıfını inceledim çünkü benim aracım Dynamic GP)klimasının manuel olduğunu, otomatik olanının paket halinde talep edilebileceğini öğrendikten sonra sadece dış görünüm için bir araç almanın ne kadar büyük bir hata olacağını kendi gözlerimle gördüm.Bu Topic GP topiği olduğu için bunları gönül rahatlığı ile yazabiliyorum, kimsenin moralini bozmak istemem. Clio 3-Clio 3-...... ödüllü araç falan filan denmişti,fakat şişirmeden öte bişey göremedim ben.

Belki abartıyorumdur test sürüşü falan da yapmadım fakat GP ile aralarında donanım olarak büyük farklar var.Hele giriş seviye aracının 23 küsür fiyatını kıyaslamıyorum bile.

Tasarımcıları aldıkları parayı bir nebze haketmişler,fakat içindeki malzeme ve kullanılırlık bence fiyasko...

• quote:

Orjinalden alıntı: microab

Clio III çıkmadan, beklemeliyim diyordum fakat GP yu gördükten sonra beklemenin anlamsız olacağını düşünerek almaya karar vermiştim ( çünkü bulunmuyordu,1 -1.5 ay sonrasına tarih verilebiliyordu) Elimi çabuk tutarak GP aldığıma bir kere daha ÇOK memnun oldum.

Hani Fiat ın işçiliği malzeme kalitesi,kılı,tüyü hep bahane edilmiştir ya,özellikle Punto ya kadar.Fakat Clio III ü bugün incelediğimde;ön göğsün taş gibi sert olduğunu, aracın oturumunun dar olduğunu, göğüsün de nerdeyse bomboş olduğunu,cd çalarının bile oyuncak gibi olduğunu ( Orta sınıfını inceledim çünkü benim aracım Dynamic GP)klimasının manuel olduğunu, otomatik olanının paket halinde talep edilebileceğini öğrendikten sonra sadece dış görünüm için bir araç almanın ne kadar büyük bir hata olacağını kendi gözlerimle gördüm.Bu Topic GP topiği olduğu için bunları gönül rahatlığı ile yazabiliyorum, kimsenin moralini bozmak istemem. Clio 3-Clio 3-...... ödüllü araç falan filan denmişti,fakat şişirmeden öte bişey göremedim ben.

Belki abartıyorumdur test sürüşü falan da yapmadım fakat GP ile aralarında donanım olarak büyük farklar var.Hele giriş seviye aracının 23 küsür fiyatını kıyaslamıyorum bile.

Tasarımcıları aldıkları parayı bir nebze haketmişler,fakat içindeki malzeme ve kullanılırlık bence fiyasko...

BENİM GİBİ İKİ ARACI İNCELEYİP DOĞRUYU GÖREN VE YAZAN - microab - DOSTUMUZA TEŞEKKÜRLER . BEN DÜNKÜ MESAJIMDA GENEL OLARAK

ANLATMIŞTIM CLİO III'Ü.. O BİRAZ DAHA AYRINTIYA GİRMİŞ.DIŞ GÖRÜNÜŞE BAKIP O ARABA ALINMAZ DEMİŞ. İÇİ ZATEN FELAKET CD ÇALARIN

TUŞLARI NERDEYSE MERCİMEK TANESİ KADAR( ŞAKA YAPMIYORUM İNANIN ÖYLE ) SADECE ONLAR DEĞİL KONSOLDAKİ DÜĞMELERİN HEPSİ KÜÇÜK

ERGONOMİ DİYE BİR ŞEY YOK( DORİTOS REKLAMINDAKİ DOKTORUN YAPTIĞI CİPSLERİ HATIRLAYIN..RENAULTTA BURADA TAM TERSİNİ YAPMIŞ )

DIŞI ÖN PEUGEOT' DAN ALINMA ( MALUM O DA FRANSIZ) ARKA ESKİ KASAYLA AYNI STOPLARI BÜYÜTMÜŞLER O KADAR ÖNDEKİ RENAULT AMBLEMİNİ

SÖKÜN AYNI PEUGEOT ..... G.PUNTO DA BENZETİLİYOR AMA HİÇ OLMAZSA MASERATİYE

• quote:

Orjinalden alıntı: cangokce

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

italya'da da 1.6 motorlu versiyon yok. amaaaa.. türkiye'ye gelmeyen 120-130HP'lik dizel versiyonlar var.. bir de 1.2l'lik versiyon var..

HAKLISIN 120 BG DİZEL KONUSUNDA ...BENDE BİLİYORUM AMA BİLDİĞİM BİRŞEY DAHA VAR O DA 120 BG DİZELLER TÜRKİYEYE

GELMEYECEK AĞIR VERGİ YÜKÜNDEN DOLAYI . ÇÜNKÜ FİYATI 40.000YTL Yİ BULACAK BELKİ DE GEÇECEK

• Yusuf Hocam hayırlı olsun, C-Max'e ne oldu? Artık sizi Ford bölümünde göremeyecek miyiz? Yoksa Punto'yu oğlunuza mı hediye ettiniz?
  • quote:

Orjinalden alıntı: microab

Dijital ölçen cihazlar genelde hata yapmıyor.Servislerimizin hatası bu, kontrol edilmeden çıkıyor, büyük hata aslında.Uçan balonla yol yapmışız ben Kayseri ye gidip geldim 170 km süratle Allah tan bişey olmadı.Bir lastikdeki basınçla iki lastik şişer o ne ööle 60 bar yuhhhhh.Bende 50 ye çok diyodum yuh ki ne yuhh.Şimdi aracınızın yaylanması ses alması değişmiştir...

sanırım fiatın lastikle ilgili sorunu war şirkete doblo almııştık aldıktan 3 ay sonra ön lastklerin tam olarak sıklmadıını öğrendik yani lastik fırlamak üzereymiş haberimiz ykmuş..
  • Alıcaksan yüksek beygirde alıcaksın puntoyu en aşağı 90 bg bendekide 90bg ama insan belli noktadan sonra daha fazla güç bekliyo. 6. vites tamam harika bişey ama 120 üzeri gideceksen çok iyi. Oda bu memlekette imkansız polisler heryerde ceza kesecek adam arıyo. Araba bas gaza ben giderim desede trafik cezaları gelince aklıma hemen ayağımı gazdan çekiyorum.
    Bide bu akşam arabada başıma gelen bişeyi anlatıcam bendeki dynamic versiyonu tam keskin viraz üzeri 90 km civarı bi araç sollamaya kalktım. Araba yoldan çıktı tek tekerlek yolun dışındaki toprak olan kısıma girdi. İşte o an ne olduysa arabanın asfaltta kalan tekerleği patinaj yaparak arabayı asfalta çekti. İnanamadım işte o zaman anladım ki ben farkında olmadan o arabayla beraber hayatımıda almışım.
  • 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.