Şimdi Ara

GRANDE PUNTO (12. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
12.286
Cevap
31
Favori
884.844
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba forumda yeniyim,90 hp multijet grande punto yu test ettim pazarliga gectik 90 hp Dynamic versiyona spor paket ve konfor paket ekleyerek toplam 30.550 YTL fiyat verdiler ve kesinlikle indirim yapmadilar lansman fiyati oldugunu ve elimi cabuk tutmassam 5 nisanda dahada zamlanacagini soylediler. Arkadaslar ben ispartada yasiyorum ve burada tek bayi var bu araci daha ucuza alabilecegim bir bayi biliyormusunuz.
  • bu arada bir sorum daha var farkli segmentlerde oldugunu biliyorum ama astra cdti, cerato dizel ve grande punto dizeli karsılastırmaya kalksak hangisi daha çok agır basar,açıkçası ben bayağı bir kararsız kaldım birde 30.550 fiyat biraz gözümü korkuttu:)
  • quote:

Orjinalden alıntı: shoparr_

amcanın adına olmaz sadece nufus kağıdı fotokopisi falan gerekio isim yeterli araç senn üstüne olur ama demirdöküm bayii olması yetermi bilmem ben de arıorum bi koç!!!:)

izmir poyraz oto ve izmir otokoç(ford)un verdiği bilgi bu ancak 1.dereceden akraba ise kendi adınıza albiliyorsununz sen hangi bayii ile görüştün bilmiyorum ama özellikle ford bu konuda daha sıkı ama ben bir türlü ikna edemedim poyraz otoyu ben kardeşimin indirimden faydalandım ama eşimin adına yapmadılar arabayı
  • abi bu forumda biri izmir poyraz da satış danışmanının kendi indirim hakkını kullandırdığını yazmıştı!!!bn de ondan cesaret bizim birmottaki temsilci ile konuştum bizim yapmamız mümkün diil ama bi tanıdık dahi olsa sorun olmaz nufüs kağıdı fotosu yeterli dedi..ama kredili alımlarda sorun oluomuş peşinde borç falan kalmıo ya ondan koç üyesi ile pek alakaları kalmıo öle yani ama sanırım araç satıo die adamların gözü açıldı ya da talimat geldi anlamadım bn de arıorum bi koç üyesi:)ankarada araştırcam
  • Öncelikle herkese özellikle yeni alacak olanlara hayırlı olsun.
    Pazartesi günü teslim aldığım titanyum gri 1.3 90 beygir dynamic dizel GP'm dan çok memnunum.Dizel aracın tadı bir başkaymış gerçekten.(29.600 ytl araba çok satıldığı için hayatta indirim yok)

Renk konusunda kararsız olan arkadaşlara bir tavsiyem olacak, arabanın rengi açıldıkca hacmi daha geniş hissi veriyor .Ben kesinlikle mavi almak arzusundayken titanyum gri ile yan yana gördükten sonra tüm fikrim değişti,kesinlikle açık renklerde araç çok daha büyük görünüyor,bunu deneme fırsatınız olursa iki aracı yan yana aldırarak gözlemleyin derim.

Yol bilgisayarında bir özellik de;daha önceden belirlediğiniz hıza ulaştığınızda sizi sinyal sesi ile uyarıyor, radarlar için güzel uygulama,aksi takdirde aracın nasıl hızlandığının farkına varamıyorsunuz.
    Bu arada ön cam isterseniz bir seferde açılabiliyor eliniz kumanda düğmesi üzerinde beklemiyor,yok diyen arkadaşlar yanılıyor sanırım.

Ben şu ana kadar ses sisteminden de şikayetci değilim,gayet yeterli düzeyde surround ses veriyor, hatta Tarkan ın Bounce sini dinlerken baslar midenizden geliyor :) Equalizer ayarı yapılabiliyor.

Bridgestone lastikler biraz sert ve basıncına bakılmazsa eğer (fazla olduğu takdirde çok daha fazlası), yol sesi içeri giriyor,fakat motor sesi çok çok iyi düzeyde denebilir.

Yakıta gelince; yol bilgisayarı 307 km yol yapıldığını ve ortalama 100 km de 6.0 lt yakıt harcandığını gösteriyor, toplam km nin 250 si şehirler arası yol idi ve ortalama sürat 150 km civarında idi.Normal kitapcık değerlerinde sürüldüğünde kesinlikle belirtlilen değerleri yakalayacaktır sanırım.Fakat arabaya bindikten sonra ben 90 km sabit hızla yol alacağım diyemiyorsunuz.Gaza bastıkca burnunu havaya dikiyor çünkü, davet ediyor :) (6. vites olayı da bayağı bir abes geldi bana,5 in arkasında bir vites daha var alla allaaa dedirtiyo. 6. vitesde 1500-2000 devirlerde araba sürmek çok zevkli)

Çok uzattım belki sıkıcı oldu kusura bakmayın fakat şunu da eklersem tam olacak.Arabaya bindikten sonra B segmenti bir arac sürüyormuş hiisi yok kesinlikle.Küçük araç gibi değil aksine yüksek bir araçtaymış hissine kapılıyorsunuz.

Şimdilik bu kadar, tekrar herkese hayırlı olsun (AÇIK RENKLERİ BİR DÜŞÜNÜN)

• Tam düşündüğüm gibi oldu..
    Çok büyük süratle satılıyor bu araçlar..

2-3 ay sonra her yer Grande Punto olacak. Ve bence herkesde olduğu zaman hiçbir değeri kalmayacak arabanın.. Herkesin gözü alışacak, kimse şimdi olduğu gibi 2 kere dönüp bakmayacak arkasından arabanın.. Palio gibi olağan bir araç olacak.. Bir eşyaya değer veren onun erişilebilirliğidir aslında.. Sokaklarda 5 arabadan biri GP olunca şu an aldığınız zevki almayacaksınız...

Alan herkese hayırlı olsun.. Allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin.
  • quote:

Orjinalden alıntı: microab

Öncelikle herkese özellikle yeni alacak olanlara hayırlı olsun.
    Pazartesi günü teslim aldığım titanyum gri 1.3 90 beygir dynamic dizel GP'm dan çok memnunum.Dizel aracın tadı bir başkaymış gerçekten.(29.600 ytl araba çok satıldığı için hayatta indirim yok)

Renk konusunda kararsız olan arkadaşlara bir tavsiyem olacak, arabanın rengi açıldıkca hacmi daha geniş hissi veriyor .Ben kesinlikle mavi almak arzusundayken titanyum gri ile yan yana gördükten sonra tüm fikrim değişti,kesinlikle açık renklerde araç çok daha büyük görünüyor,bunu deneme fırsatınız olursa iki aracı yan yana aldırarak gözlemleyin derim.

Yol bilgisayarında bir özellik de;daha önceden belirlediğiniz hıza ulaştığınızda sizi sinyal sesi ile uyarıyor, radarlar için güzel uygulama,aksi takdirde aracın nasıl hızlandığının farkına varamıyorsunuz.
    Bu arada ön cam isterseniz bir seferde açılabiliyor eliniz kumanda düğmesi üzerinde beklemiyor,yok diyen arkadaşlar yanılıyor sanırım.

Ben şu ana kadar ses sisteminden de şikayetci değilim,gayet yeterli düzeyde surround ses veriyor, hatta Tarkan ın Bounce sini dinlerken baslar midenizden geliyor :) Equalizer ayarı yapılabiliyor.

Bridgestone lastikler biraz sert ve basıncına bakılmazsa eğer (fazla olduğu takdirde çok daha fazlası), yol sesi içeri giriyor,fakat motor sesi çok çok iyi düzeyde denebilir.

Yakıta gelince; yol bilgisayarı 307 km yol yapıldığını ve ortalama 100 km de 6.0 lt yakıt harcandığını gösteriyor, toplam km nin 250 si şehirler arası yol idi ve ortalama sürat 150 km civarında idi.Normal kitapcık değerlerinde sürüldüğünde kesinlikle belirtlilen değerleri yakalayacaktır sanırım.Fakat arabaya bindikten sonra ben 90 km sabit hızla yol alacağım diyemiyorsunuz.Gaza bastıkca burnunu havaya dikiyor çünkü, davet ediyor :) (6. vites olayı da bayağı bir abes geldi bana,5 in arkasında bir vites daha var alla allaaa dedirtiyo. 6. vitesde 1500-2000 devirlerde araba sürmek çok zevkli)

Çok uzattım belki sıkıcı oldu kusura bakmayın fakat şunu da eklersem tam olacak.Arabaya bindikten sonra B segmenti bir arac sürüyormuş hiisi yok kesinlikle.Küçük araç gibi değil aksine yüksek bir araçtaymış hissine kapılıyorsunuz.

Oncelikle hayırlı olsun, kazasız belasız kullan....

alt devirlerde zayıflık hissi var mı ? Arabanın beğenmediğin yönleri var mı?

Rica etsem bi kac foto koyabilir misin? arac uzerinde nasıl durur diye merak ediyorum.

• evet +1
    quote:

Orjinalden alıntı: tyler78

Tam düşündüğüm gibi oldu..

2-3 ay sonra her yer Grande Punto olacak. Ve bence herkesde olduğu zaman hiçbir değeri kalmayacak arabanın.. Herkesin gözü alışacak, kimse şimdi olduğu gibi 2 kere dönüp bakmayacak arkasından arabanın.. Palio gibi olağan bir araç olacak.. Bir eşyaya değer veren onun erişilebilirliğidir aslında.. Sokaklarda 5 arabadan biri GP olunca şu an aldığınız zevki almayacaksınız...

• Bir şehirde tek bayi varsa hayatta indirim yapmıyolar. İzmir size yakın git bir bak istersen . Yol parası falan kurtarırsa İzmirden al. Ama çabuk sipariş ver yaza yetişisin.
    quote:

Orjinalden alıntı: iceturtle

merhaba forumda yeniyim,90 hp multijet grande punto yu test ettim pazarliga gectik 90 hp Dynamic versiyona spor paket ve konfor paket ekleyerek toplam 30.550 YTL fiyat verdiler ve kesinlikle indirim yapmadilar lansman fiyati oldugunu ve elimi cabuk tutmassam 5 nisanda dahada zamlanacagini soylediler. Arkadaslar ben ispartada yasiyorum ve burada tek bayi var bu araci daha ucuza alabilecegim bir bayi biliyormusunuz.
  • arkadaşım hayırlı olsun güle güle kullan
    merak etme sıkıcı olmamış hatta bir solukta okudum. yeni alıpta izlenimlerini senin gibi detaylı yazan arkadaş pek olmadı şu ana kadar.
    aslında ben almaya karar verdim ve araç hakkına daha almadan pek çok bilgiye sahibim ama kullanıcıların izlenimlerini g.puntoseverle paylaşması bence çok yararlı oluyor.lütfen eksik ya da yetersiz bulduklarınıda yaz ki city sahibi arkadaşlar gibi panik olmayalım(onlar kendilerini öyle bir kaptırdılarki cityi övmeye , aracı nerdeyse bmw ile falan kıyaslayacaklardı -bu ifade bir city sahibine aittir-. dergilerin test sonuçlarından sonra herkes başladı şikayetlere(bakınız yeni honda city syf.23/30) ilk mesajındaki gibi gerçekçi ve tarafsız bir bakış açısıyla bizleri bilgilendirmeye devam edersen sevinirim. tekrar hayırlı olsun tüm g.punto sahiplerine ve g.puntoseverlere sevdikleriyle birlikte kazasız belasız mutlu, keyifli sürüşler
    quote:

• quote:

Yani çamur atacak bir bu çok satılma durumu kalmıştı ha... Arabanın başka bulunacka bir kusuru olmayınca, çok satılıyor diye eleştirilmesini de hayretler içinde burada gördüm

Yani siz beğenmiyorsanız G.Punto topiğinde işiniz ne? Ben Yaris başlıklarında hiç o arabanın bir fil yavrusu gibi olduğunu yazmıyorum ama...

• İki ay sonra heryer Punto olacak ve ilk alanlardan biri olarak çok da keyif alıcaz.. En nihayetinde fil yavrusuna benzer bi araba sürüyo olmayacaz!! Belki de GP klüpleri filan kuracaz.. evet evet yapıcaz!!

Teslim alan arkadaşların kullanım deneyimlerini ve fikirlerini paylaşmaları çok güzel...
    helecannan 95hp 3k dynamic + SP aracımın geleceği günü bekliyorum!!... foto da gönderirseniz süpper olur arkadaşlar...
  • 95 hp benzinli alan baya bir arkadaş var forumda. İlk teslim alan kim olursa izlenimlerini sabırsızlıkla bekliyorum. Malum kimse bu arabayı test edemedi TR ye gelmediği için. İnşaallah vites oranlarını iyi ayarlamışlardır. 6 vites araba da kullanmadım hiç. Aynı motoru kullanan 6 vitesli Stilo için ilk 3 vites baya iyi diyolardı.
    Sizce???
  • wallahi bir fiat bayiii olarak çok acayip duygulandım ve çok mutluyum...sırf insanların bizim markamız hakkındaki düşüncelerini biliyim diye bazı forumalrı inceliyorum özellikle grande puntoyla ilgili açıklamaları;çok hoşuma gitti tabi bu başarının arkasında yeni olan ve değişmeye başlayan çok şeyin izi var...bazı arkadaslrın çekemediği gibi bir gün her yer GRANDE PUNTO olacak......herkese iii forumlar beyler
  • BUGÜN YİNE BAYİİ İLE GÖRÜŞTÜM. ONLARDA BENİM GİBİ 95 BG'Lİ MODELİ TEST ETMEK İSTEYENİN ÇOK OLDUĞUNU

ANCAK ARACIN TR'YE GELMEDİĞİ İÇİN HENÜZ MÜMKÜN OLMADIĞINI SÖYLEDİ. ONUN YERİNE AYNI MOTORA SAHİP STİLOYU TEST EDEBİLECEĞİMİ

SÖYLEDİ . İYİ DE BEN ALACAĞIM ARABAYI TEST ETMEK İSTİYORUM MOTOR PERFORMANSINI GÖRMEK İÇİN . ZATEN STİLONUN KASASI G.PUNTOYA

GÖRE DAHA AĞIR .NE YAPALIM BEKLİYECEĞİZ. DÜN OĞLUMDA İLK KEZ G.PUNTOYLA TANIŞTI.SÜREKLİ - BABA SÜPER YAAA - DEYİP DURDU .

EVE DÖNMEK İÇİN ARABAMIZA BİNERKEN KAPIYI KAPATTI VE - ŞUNA BAK TENEKE BU TENEKE - DEDİ. DOĞRU SÖZE NE DENİR Kİ?

OĞLUMUN DEDİĞİ GİBİ....

BÜYÜKSÜN PUNTO

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gendarme -- 23 Mart 2006; 19:26:49 >

• SATSA ÇOK SATIYOR HER YER G.PUNTO , SATMASA FİYASKO TUTMADI . TABİ FİAT YAA!

ÇAMUR AT İZİ KALSIN - OLSUN YIKARIM ÇIKAR-

VARSIN PUNTOMA BİR KERE BAKAN BİR DAHA DÖNÜP BAKMASIN..... ........BANA NE!!!

VARSIN SOKAKLARDA 5 ARABADAN BİRİ PUNTO OLSUN -Kİ BUNDAN MUTLULUK DUYARIM -

NE KADAR ZEVK ALACAĞIMI NERDEN BİLİYORSUN , MEDYUM MUSUN? ........ SANA NE!!!!

YAZDIKLARINDA KATILDIĞIM TEK YER SON CÜMLEN ONUN İÇİN DE SAĞOL
    quote:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gendarme -- 23 Mart 2006; 20:25:48 >

• quote:

Orjinalden alıntı: shoparr_

abi bu forumda biri izmir poyraz da satış danışmanının kendi indirim hakkını kullandırdığını yazmıştı!!!bn de ondan cesaret bizim birmottaki temsilci ile konuştum bizim yapmamız mümkün diil ama bi tanıdık dahi olsa sorun olmaz nufüs kağıdı fotosu yeterli dedi..ama kredili alımlarda sorun oluomuş peşinde borç falan kalmıo ya ondan koç üyesi ile pek alakaları kalmıo öle yani ama sanırım araç satıo die adamların gözü açıldı ya da talimat geldi anlamadım bn de arıorum bi koç üyesi:)ankarada araştırcam

ben peşin kredi açısndan düşünmemiştim hiç farklı olabilir ben kredili aldım ama söylemediler bana peşin alırsanız olur diye
  • quote:

camlar activede tek dokunuşla açılmıyor

• Orjinalden alıntı:yusufk
    ben peşin kredi açısndan düşünmemiştim hiç farklı olabilir ben kredili aldım ama söylemediler bana peşin alırsanız olur diye

ya sölemiolar zaten yasak aslında ama yapanlar oluo bastırırsanız birmotlar yanaşmıo ben bulamadım eskişehirde koç bi tanıdık:)ama ankara da bulup siparişi vercez yahu tam siparişi verioduk olmadı iş offfff yaza anca binicez desenize:) hadi kolaylıklar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shoparr_ -- 23 Mart 2006; 20:56:14 >
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.