Şimdi Ara

Grand C4 Picasso (2007-2013) İlk sürüş izlenimi.. (467. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
10.686
Cevap
119
Favori
823.077
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 465466467468469
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi omarabi -- 26 Haziran 2016; 4:27:01 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: omarabi

46000 tl ye aldım

Hayirli olsun,

Scenic kac modeldi acaba? Ayni donemin(2004-2010) kasasiysa eger kiyaslama bekleriz

• 2001 otomatik eski kasa idi. Citroen çok çok farklı. Kıyaslanamaz bence

• Eski aracım Jetta olduğu için sürekli kıyaslayıp duruyorum, kusura bakmayın, ama birşey sormam gerekiyor. Jetta'da dijital klimayı 19 - 20C'ye ayarlar ve hiç dokunmazdım, 7 kademeli faz hızını 2 veya 3'te tutarak arabayı buz gibi yapardı. Şimdi 2011 Picasso'da sıcaklığı en düşüğe ayarlıyorum, fan da sürekli kafa ütüleyecek kadar yüksek sesle devirli çalışıyor, ama yine de sıcak. Benim arabada bir gaz eksikliği falan mı var? Yoksa genel olarak Citroen kliması kifayetsiz mi? Dev camlar ve cama tavan yüzünden anca bu kadar mı soğuyor? Herkesin kliması böyle mi?
  • gokhandemirhan G kullanıcısına yanıt
    Klimanız da sorun var.kolay gelsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: gokhandemirhan

Eski aracım Jetta olduğu için sürekli kıyaslayıp duruyorum, kusura bakmayın, ama birşey sormam gerekiyor. Jetta'da dijital klimayı 19 - 20C'ye ayarlar ve hiç dokunmazdım, 7 kademeli faz hızını 2 veya 3'te tutarak arabayı buz gibi yapardı. Şimdi 2011 Picasso'da sıcaklığı en düşüğe ayarlıyorum, fan da sürekli kafa ütüleyecek kadar yüksek sesle devirli çalışıyor, ama yine de sıcak. Benim arabada bir gaz eksikliği falan mı var? Yoksa genel olarak Citroen kliması kifayetsiz mi? Dev camlar ve cama tavan yüzünden anca bu kadar mı soğuyor? Herkesin kliması böyle mi?

17-19 mu?

Ben 22-23 arasi kullanıyorum. Çocukların bacak tüyleri diken diken oluyor.. 17-19 çok zararlı.

Performansa gelince eğer araç güneşin altında kaldı ise içerisi hemen sogumaz. Sonuçta bu sınıftaki en aydınlık araç. Araç normal seyirde giderken motordan aldığı tahrikle gayet iyi sogutuyor. Şehir içi dur kalkta ise fan açıyor.

Arkadaki havalandırma kanallarını açtığınızdan ve içeri ufleme konumunda olduğundan,
    Arka kontrol tuşlarını AUTO konumunda olduğundan emin olun.
    Dışarıda sıcaklık ve nem çok yüksek ise iç sirkulasyon açın.

Ben klimadan ve sogutucu gözden çok memnunum. Araç buzdolabı vardı bende onu bile sattım. Hem içerisi hem de sogutucu göz iyi çalışıyor diye.

• kotumuren kullanıcısına yanıt
    hocam 2006-2008 arası C4 kullandım, arka koltuklarda oturan olup ta sert bir çukura girince çok ses alıyordu, arkadaşlar senin amortisörler patlak falan diye dalga geçiyorlardı, o dönemde sıfır olan araç için.. Bende rahatsız oluyordum bu durumdan, benim araca amortisör koymayı unutmuşlar diyordum
    2011 de sıfır Picasso aldım eğer sert süspansiyonla demek istediğiniz o arka amortisör rahatsızlığıysa Picasso da böyle bir durum yok
  • Opel Insignia flexiride in süspansiyonu dışında bizimkinden tok ve yumuşak ayarını tutturmus kullanmadim ben de. Tumsek ve çukurlarda 19 janta rağmen harikaydı.

Ama otoyolda o bile picassodan kötüydü.

Picasso= 0403

• Gecen hafta istanbul-bodrum, bodrum-istanbul yol yaptim (eskihisar-topcular uzerinden). Arac 2008 mod. 215.000 km 5 kisilik. Bagaj ve depo dolu sekilde yola ciktim. Giderken balikesir e kadar klima kapaliydi. Bodrum a geldigimde 5,1 ortalamam vardi. Donus yolunda klima surekli acik ayni guzergahta 5,5 ortalama ile dondum. Hizimi 110-120 arasi tutmaya gayret ettim

• gokhandemirhan G kullanıcısına yanıt
    senin klimada yada gazında bi sorun var hocam hanım aracı hali hazırda kullandığı minnacık polo dan çok çok daha başarılı picassomun kliması hemde iç hacim olarak 3 tane polo iken..

bence siz aracınızı satıp tekrar bi jetta alın hocam..

bu arada lanet ettim bu dsg ye dün yine kavrama sorunu yüzünden servise bıraktık bayram sonu durum ne olacak bakacağız iyi niyet giydirmesi umarım çok olmaz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi öcüü.. -- 2 Temmuz 2016; 1:17:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: oemren

Gecen hafta istanbul-bodrum, bodrum-istanbul yol yaptim (eskihisar-topcular uzerinden). Arac 2008 mod. 215.000 km 5 kisilik. Bagaj ve depo dolu sekilde yola ciktim. Giderken balikesir e kadar klima kapaliydi. Bodrum a geldigimde 5,1 ortalamam vardi. Donus yolunda klima surekli acik ayni guzergahta 5,5 ortalama ile dondum. Hizimi 110-120 arasi tutmaya gayret ettim

hocam oraları iyi bilirmisiniz tatil için ağustosta hanım ve çocuklarla bi tatil düşünüyoruz ama bi türlü bi yer bulamadım..

sıcak ve derin olmayan aynı zamanda çok kalabalık olmayan bi yer yani açıkçası mutahasıp ailelerin gideceği çocuklara uygun bi yer...
  • Ben de iftar için Istanbul Sarıyerden - Çorlu ya gittim bugün.

Şehir içi ortalamam sürekli klima açık 6.5 ti. Çorlu totalde fulledim.

Dönüşte tedes bitene kadar 70 sonra kademeli olarak 90-110-120 şeklinde kullandım. Klima açıktı yine. Araçta 2 kişi idik.

Yer yer bayram trafiği için dur kalklar ve kimi zaman da 140a kadar çıkmalar ile 136km ortalaması 4.9lt oldu.

Bir süre peş peşe gittiğimiz arkadaşımın 2010 model manuel i30 aracı 5.4lt yaktı. Ama kendisi benden hızlı gitti.

Bu arada araca eklediğim bluetooth adaptör ve Spotify ikilisi ile yolculuk çok keyifli hale geldi. Uzunyolda radyo ile baş olmuyor. Cd ile mp3lere yetisilmiyor.

Aracimi dün doğan ustaya kontrole de götürdüm. Yağı suyu maşallah yerinde. Tatil dönüşü 15bin km beklemeden bakıma sokucam o zaman da fren balatalarini elden geciricem ins.

Şimdiden bayram arefesi herkese güvenli yolculuklar diliyorum. Lütfen emniyet kemerimizi takalim ve arabadakilere taktiralim.

Kadir geceniz mübarek olsun.

• 2010 model Grand C4 Picasso arka koltuklarin hepsinde isofix oldugu için 3 yil kadar cok rahat kullandigimiz Britax isofix koltuk için ilanimiz:

https://sahibinden.com/309936695

Araba tercihimde önemli bir rol oynamisti uc isofix ikinci cocugumuz dogdugunda; cunku diger arabalarda sadece pencere kenarinda isofix oldugu için iki koltuk kullanildiginda ortaya gecis cok zor oluyordu.

2 isofix koltugu yanyana kullanip hem bir kapidan ikinci siraya hem de 3 sira koltuklara gecis C4 i cok kullanisli bir tercih yapiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi us_b_72 -- 3 Temmuz 2016; 10:07:27 >
  • Gebzeden yola ciktim, yeni kopru ve otaban ile orhangazi sapagina( Buraya kadar akici 120-150,30-40dk, ordan gemlik, bursa otobana kadar(burda da 20-50-70km hizlarla dur kalk dur kalk.. ortalama 8.0lt

Bursadan sonra,otobandan(otoban akici)otoban sonrasi bandirma yol ayrimina kadar yine skinti, dur kalklar, yer yer akici 50-70km hizlarla. Ardindan acik yol bandirma, biga, canakkale 100-150 arasi yoluna gore.

Toplam yol:375km
    Toplam sure:5sa20dk
    Ortalama tuketim:7.0lt/100km

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi celenlee -- 3 Temmuz 2016; 15:25:14 >
  • synthesizer kullanıcısına yanıt
    bluetooth adaptör ve Spotify ikilisi dediğin sistem nedir hocam...

bende bluetooth var araçta ama mzk dinlemede bi etkisi yok sanırım..

araçta bende bi usb aux ne bileyim rahat kullanımlı bişey olmamasına gıcık oluyorum siz bu durumu çözdünüzmü yoksa...
  • Bende paylaşayım tüketim değerini
    Picasso garaj arabası durumunda LC aktif durumda Adana Ankara güzergahında 12 LT ortalama tüketimle bitirdim
    100 ile 120 km hızla klima full acık on ve arka.bagaj dolu 2 yetişkin bir cocuk.

• quote:

Orijinalden alıntı: öcüü..

araçta bende bi usb aux ne bileyim rahat kullanımlı bişey olmamasına gıcık oluyorum siz bu durumu çözdünüzmü yoksa...

Hocam daha önce burada paylasmistim. Aliexpressten YATOUR marka bluetooth adaptörü aldım bizim teyplerle uyumlu. Teybin CD CHANGER girişine takılıyor. Menüden actiriyorsun serviste. Böylece aux in girişi ve bluetooth özelliği geliyor.

Yanında gelen mikrofon ile telefon görüşmeleri yapılabiliyor.
    Telefon veya tabletteki herşeyi araç ses sistemine aktariyorsunuz.

En güzeli de direksiyondan ses aç kapa - şarkı değiştir , gelen cagri cevapla, sarkiyi durdur vs yapılabiliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: celenlee

Gebzeden yola ciktim, yeni kopru ve otaban ile orhangazi sapagina( Buraya kadar akici 120-150,30-40dk, ordan gemlik, bursa otobana kadar(burda da 20-50-70km hizlarla dur kalk dur kalk.. ortalama 8.0lt

Bursadan sonra,otobandan(otoban akici)otoban sonrasi bandirma yol ayrimina kadar yine skinti, dur kalklar, yer yer akici 50-70km hizlarla. Ardindan acik yol bandirma, biga, canakkale 100-150 arasi yoluna gore.

Toplam yol:375km
    Toplam sure:5sa20dk
    Ortalama tuketim:7.0lt/100km

Hocam sizin değerler bana çok yüksek geldi. Ben 270km yi 5 buçuk saat civarında geldim. Istanbul çıkışı trafik berbattı. Klima hiç kaoanmadi. Üstelik Bolu tünelini kullanmadım, dağı tirmandim. Ortalama 5.4lt lerde..

Araçta ben eşim ve 2 çocuk var. Bagaj ise cam hizasına kadar dolu idi.

Hız olarak 120yi geçemedim. 100le gidince bile mutlu olduk trafikten dolayı.

• quote:

Orijinalden alıntı: synthesizer

quote:

Hocam daha önce burada paylasmistim. Aliexpressten YATOUR marka bluetooth adaptörü aldım bizim teyplerle uyumlu. Teybin CD CHANGER girişine takılıyor. Menüden actiriyorsun serviste. Böylece aux in girişi ve bluetooth özelliği geliyor.

En güzeli de direksiyondan ses aç kapa - şarkı değiştir , gelen cagri cevapla, sarkiyi durdur vs yapılabiliyor.

firsatiniz oldugunda aliexpres linkini paylasirsaniz cok makbule gecer.

bu vesileyle butun forumdaslara iyi bayramlar dilerim.

• quote:

Orijinalden alıntı: skmg

quote:

Orijinalden alıntı: synthesizer

quote:

firsatiniz oldugunda aliexpres linkini paylasirsaniz cok makbule gecer.

bu vesileyle butun forumdaslara iyi bayramlar dilerim.

http://m.aliexpress.com/item/32505171203.html?productId=32505171203&productSubject=Yatour-Digital-Music-CD-Changer-Bluetooth-Car-Adapter-Hands-Fress-Call-Adapter-For-RD4-Peugeot-207&shortkey=eErQFBb2&addresstype=600&tracelog=wwwdetail2mobilesitedetail

mobilden veriyorum linki umarım açılır. Ben bu linkten 72 dolara aldım. Şimdi biraz yükselmiş. Ben alırken Yapı Kredinim yurt dışına 3 taksiti vardı. O da iyi olmuştu.

Not : Samsung ile hiçbir problem olmasa da arkadaşımın iphone 5i bluetooth ile baglanamadi bu cihaza.. Bilginize. Gerçi ayarları kurcalamadik.

• 
Sayfa: önceki 465466467468469
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.