Şimdi Ara

Grand C4 Picasso (2007-2013) İlk sürüş izlenimi.. (468. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
10.686
Cevap
119
Favori
823.087
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 466467468469470
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: synthesizer

quote:

Orijinalden alıntı: celenlee

Gebzeden yola ciktim, yeni kopru ve otaban ile orhangazi sapagina( Buraya kadar akici 120-150,30-40dk, ordan gemlik, bursa otobana kadar(burda da 20-50-70km hizlarla dur kalk dur kalk.. ortalama 8.0lt

Bursadan sonra,otobandan(otoban akici)otoban sonrasi bandirma yol ayrimina kadar yine skinti, dur kalklar, yer yer akici 50-70km hizlarla. Ardindan acik yol bandirma, biga, canakkale 100-150 arasi yoluna gore.

Toplam yol:375km
    Toplam sure:5sa20dk
    Ortalama tuketim:7.0lt/100km

Hocam sizin değerler bana çok yüksek geldi. Ben 270km yi 5 buçuk saat civarında geldim. Istanbul çıkışı trafik berbattı. Klima hiç kaoanmadi. Üstelik Bolu tünelini kullanmadım, dağı tirmandim. Ortalama 5.4lt lerde..

Araçta ben eşim ve 2 çocuk var. Bagaj ise cam hizasına kadar dolu idi.

Hız olarak 120yi geçemedim. 100le gidince bile mutlu olduk trafikten dolayı.

30km kadar dur kalk trafik yaptik, geriye kalandinda da 130-160 hizlarinda vakti tamamladik. Yani yol acikken de cok yaktik, yol kapaliyken de ;)

**Bir de sunun etkisi vardir belki.
    Gemlik-Bursa-Balikesir arasi trafik cok agresifti,k alkislar duruslar, emniyetten gelenler, arkadakilerin baskidi v.b ona ayak uydurduk bir de ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi celenlee -- 4 Temmuz 2016; 22:51:43 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• synthesizer kullanıcısına yanıt
    bende parrot blu araç kiti takılı servis taktı ama bunun gibi bi aparatı yok sanırım bunlar aynı şeyler değil benim istediğim sadece çocuklar film izlerken tablati yada telefonun sesini araç hoparlorüne aktaracak bi aux çıkışı sanırım bu 300tl ye maal olur servis montaj falan..
  • Hayırlı Bayramlar arkadaşlar. Picassolarimiz ile tüm aile güvenle yolculuk etsin. Hep bir arada olsun.

• Bilmukabele synthesizer.

• İyi bayramlar herkese saglıklı mutlu ve huzurlu bir bayram dileğiyle.

• 2010 model picasso 80bin km de bugun 120km/s den sonra direksiyonda belirgin bir titreme oldu. Benzer belirtiyi yasayanlar cozum onerilerini paylasabilir mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: us_b_72

2010 model picasso 80bin km de bugun 120km/s den sonra direksiyonda belirgin bir titreme oldu. Benzer belirtiyi yasayanlar cozum onerilerini paylasabilir mi?

İlk yaptrman gereken balans ayari, 4teker 30tl ;)

• Arkadaşlar merhaba. 10 aylığına yurtdışına gelmiştim. AAracımayyeğenim göz kulak oluyord. Geçen hafta arayip akünün bittğini söyledi. Akü olarak ne önerirsininiz. Aracim 2012 grand picasso start stoplu. Şimdiden teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: celenlee

Gebzeden yola ciktim, yeni kopru ve otaban ile orhangazi sapagina( Buraya kadar akici 120-150,30-40dk, ordan gemlik, bursa otobana kadar(burda da 20-50-70km hizlarla dur kalk dur kalk.. ortalama 8.0lt

Bursadan sonra,otobandan(otoban akici)otoban sonrasi bandirma yol ayrimina kadar yine skinti, dur kalklar, yer yer akici 50-70km hizlarla. Ardindan acik yol bandirma, biga, canakkale 100-150 arasi yoluna gore.

Toplam yol:375km
    Toplam sure:5sa20dk
    Ortalama tuketim:7.0lt/100km

Dönüş verilerini de paylaşayım.

22:40 0. km Ç.kALE
    00:45 206. km Karacabey Kavşağı HızOrt=102km/h (206kmlik 1.Kısım Ortalaması)
    01:22 272. km Bursa Otoban Çıkışı HızOrt=107km/h (66kmlik 2.Kısım Ortalaması)
    02.35 307. km Gemlik Otoban Girişi HızOrt=29km/h (35kmlik 3.Kısım Ortalaması)
    03:10 375. km Gebze HızOrt=29km/h HızOrt=117km/h (68kmlik 4.Kısım Ortalaması)

Bursa-Gemlik arasındaki 30-40kmlik bölüm dışında, genelde 120yi düşmeden yolun virajların kaldırdığı hızlarda geldim. Zaten ortalama hızdan da anlaşılıyor yavaş gelemediğim. Bu aracın 120+ hızlarda az yakmasını beklemek zaten hata olur.

Toplam yol:374km
    Toplam sure: 4sa30dk
    Ortalama Hız (Araçta Yazan):80km/h
    Ortalama tuketim:6.6lt/100km

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi celenlee -- 9 Temmuz 2016; 16:59:38 >

• Yol bilgisayarı verisi ile pompa hesabınız tutuyor mu ?

• quote:

Orijinalden alıntı: zzoorroo

Yol bilgisayarı verisi ile pompa hesabınız tutuyor mu ?

Benimkinde 0.2 sapma olabiliyor.

-------

Baska bi forumda kapsamli bi baslik acilmisti bu konuda, bizim araclarimizda max %5sapma gorduk.

6lt'de 0.3lt yapiyor o sapma da.

• Aracımla 1000 km yaptım. Tam iki sayfaya yakın paylaşımim vardı.gönderemeden silinmiş. Tekrar yazmadim

• Araç çok hızlı maşallah. Turbosunu yaptırdım. Enjektörlere bakım yaptırdım ortalama 140 km ile gittim 6.4 lt yakıt yaktı.

• gphsn G kullanıcısına yanıt
    Ben de aracı yeni aldım aldığım kisi 1 hafta önce deģistirmiş akuyü. Usta bunların herseyi elektronik aküyü çabuk bitirir demiş ve en uygunu bunlara varta demis ve varta taktırmış.

• us_b_72 U kullanıcısına yanıt
    koltugun arabaya isofix ile baglantisina ait video

https://sahibinden.com/309936695

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi us_b_72 -- 9 Temmuz 2016; 22:32:44 >
  • Merhaba arkadaslar. Uzun suredir sadece facebook grubuna bakabiliyordum. Megersem burasi tekrar hareketlenmis ne guzel. Face de gorduyseniz eger bu zaman araliginda vites kutusu, klima sogutamama ve on takimlardaki zrot arizalarina cozumler bulduk. Aracima eskidigi icin camur atmaya calistigim bu ariza zamanlarinda bile bukadar kolay ve ucuz sekilde cozumler buldugumda yine haksizlik yaptigimi anliyor ve kendime kiziyorum kasiniyorum diye alcam yeni bir araba ve ah benim caanim picassom diye agitlar yakicam o olcak ama dilekolay 7 yil oldu. Kasintim yogun. Gelgorki yeni picassolar yeni olmalari disinda hic bizimkiler ayarinda degil bence bide gecen gun egeden donuste 500lt lik bagajin bile ne derece verimli yerlestirilebildigini tekrar gorunce durumumum vahim anliyacaginiz

• Nissan navara, hyundai tucson, ekimde gelecek olan yeni peugeot 3008 ve renault koleos arastirmalarim icerisinde. Maalesef yeni kasa picassolar bizimkilerin tadinda degil. Bizim arabalarla bu veya benzerlerini kiyaslayabilen oldumu hic?. Onceligim konfor ve guvenlik. Yakit ve performans aman aman onceligim degil.

• matekeli M kullanıcısına yanıt
    2010 modei ile satistakiler arasinda yukseklik farki var gibi geldi gecen gun serviste showroom a ugradigimda.. Kamyon/Tır sollarken daha az sallanacaktir ama ferahliktan kaybedecegiz yenisinde sanirim..

Karsilastirmalarinizdaki farklar nedir? Tam otomatik sanziman daha konforlu surus verecek diye bekliyordum..
  • Yukseklik olarak ciddi fark yok, 3 cm kisalmis sanirim yenisi.uzunlukta o civarda galiba. Ama icindeki doseme kalitesi beni cekmedi, herseyden once acik renk secenegi yok. Bunun yaninda yenilikci olmak adina yapilan dashboard yuzunden sanki surus aninda arabayi hissedemiyorum gibi geldi bana. Yeni arabanin forumunu takip ediyosaniz elektronikle ilgili belki kucuk ama can sikici cok problem var. Tam otomatik vitese diyebilecek hicbirsey yok. Bizimkilerdeki bence tek konforsuzluk 1 ve 2. Vites gecisleriydi. Zamanla bunlari hissetmez duruma geliniyor veya surus aninda azaltabilecek hamleler yapabiliyoruz ama sonucta var.

• quote:

Orijinalden alıntı: omarabi

Ben de aracı yeni aldım aldığım kisi 1 hafta önce deģistirmiş akuyü. Usta bunların herseyi elektronik aküyü çabuk bitirir demiş ve en uygunu bunlara varta demis ve varta taktırmış.

Bende Varta düşünüyorum ama onunda 50 çeşidi var. Kafam baya karıştı :(

• 
Sayfa: önceki 466467468469470
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.