Şimdi Ara

GM Discovery 2 Hakkında Her Şey! 'ön inceleme' özel röportaj (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.116
Cevap
10
Favori
62.790
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    daha iyi bir işlemci
    daha iyi bir grafik işlemci
    2 gb ram
    istiyorum

• Eger Fiyati 800 u gecerse isi zor bu cihazin..gmd1 akar hersekilde

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bildirim ledi
    Ram 1,5gb - 2gb
  • quote:

Orijinalden alıntı: mukemal

Ya arkadaşlar yorumları okuyorum sinirlenmemek elde değil. Adamlar Discovery ile piyasanın en iyi telefonunu yapacağız diye çıkmadılar ki. Adamların stratejisi ortada FİYAT-PPERFORMANS...Yok neden Qualcomm Snapdragon 400 kullanmış, yok neden 2 Gb ram yokmuş. Bu eleştiriler bence çok saçma.
    Ayrıca bu telefonu 800 TL üzeri hangi fiyata satarlarsa o zaman eleştirmemiz lazım. Benim tahminim
    Discovery 4GB 600 TL
    Discovery 16GB 700 TL
    Discovery 2 ise 800 TL olur gibi geliyor bana...iyi akşamlar

GM Discovery 2 ile Nexus 4 ü kıyaslıyorum da

Discovery 2'nin tam özellikleri

5" 1280x720P IPS-OGS Ekran + Corning Gorilla Glass 3 koruma
    Qualcomm Snapdragon 400 msm8228 1.4GHz 4 Çekirdekli İşlemci (Moto G üzerinde msm8226 yer alıyor 1.2GHz)
    450MHz Adreno 305 GPU
    1GB Sistem Belleği
    4/16GB ROM - Micro SD Kart desteği
    2500mAh batarya ile 4 saat üzeri kesintisiz oyun süresi (Modern Combat 3 için)
    13MP arka, 5MP ön kamera 1080P video kaydı
    Android 4.3 İşletim Sistemi / Kitkat Arayüzü
    Çift Sim Desteği
    NFC - WiFi - Bluetooth - GPS Bağlantı Özellikleri
    Qualcomm Hızlı Şarj Desteği

Nexus 4

İşlemci: 1.5 Ghz'lik dört çekirdekli Snapdragon S4 Pro Adreno 320
    Ekran: 4.7 inç, 1280 x 768 piksel görüntü kalitesi, IPS teknolojisi, Gorilla Glass 2 marka dayanıklı ekran camı
    RAM: 2GB
    Dahili Hafıza: 8 GB ve 16 GB seçenekleri
    Donanımsal yükseltim seçeneği bulunmuyor
    Kamera: Arka yüz kamerası 8 megapiksel, ön yüz kamerası 1.3 megapiksel
    Pil: 2100 mAh pil gücü, Lityum-polimer
    İşletim Sistemi: Android 4.4
    NFC,Bluetooth Özellikleri: Mevcut
    Girişler: Micro USB,SlimPort HDMI

Sonuç:
    GM Discovery 2 ye 800 vermektense 100 daha üzerine koyup s4 pro lu adreno 320 li nexus 4 almak bana daha avantajlı geldi.
    Düzeltme : + en önemlisi 2gb ram de var yazmayı unutmuşum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi resfaction -- 11 Ocak 2014; 20:39:11 >

• Bu tür gelişmeleri görmek güzel. Yorum yaparken bu cihazın fiyat/performans alanında en iyiyi hedeflediğini unutmayalım. Eminim firma yetkilileride en üst düzey donanım koymayı biliyorlardır. Fakat donanım yükseldikçe maliyet artar,maliyet arttıkça son kullanıcının beklediği düşük fiyatlar gelmez. Senede 2,3 model dendi. Ben fiyat/performans cihazlarının yanı sıra daha iyi donanımlara sahip ve ona göre fiyatlandırılmış cihazlarında geleceğini düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: resfaction

quote:

Orijinalden alıntı: mukemal

Ya arkadaşlar yorumları okuyorum sinirlenmemek elde değil. Adamlar Discovery ile piyasanın en iyi telefonunu yapacağız diye çıkmadılar ki. Adamların stratejisi ortada FİYAT-PPERFORMANS...Yok neden Qualcomm Snapdragon 400 kullanmış, yok neden 2 Gb ram yokmuş. Bu eleştiriler bence çok saçma.
    Ayrıca bu telefonu 800 TL üzeri hangi fiyata satarlarsa o zaman eleştirmemiz lazım. Benim tahminim
    Discovery 4GB 600 TL
    Discovery 16GB 700 TL
    Discovery 2 ise 800 TL olur gibi geliyor bana...iyi akşamlar

GM Discovery 2 ile Nexus 4 ü kıyaslıyorum da

Discovery 2'nin tam özellikleri

5" 1280x720P IPS-OGS Ekran + Corning Gorilla Glass 3 koruma
    Qualcomm Snapdragon 400 msm8228 1.4GHz 4 Çekirdekli İşlemci (Moto G üzerinde msm8226 yer alıyor 1.2GHz)
    450MHz Adreno 305 GPU
    1GB Sistem Belleği
    4/16GB ROM - Micro SD Kart desteği
    2500mAh batarya ile 4 saat üzeri kesintisiz oyun süresi (Modern Combat 3 için)
    13MP arka, 5MP ön kamera 1080P video kaydı
    Android 4.3 İşletim Sistemi / Kitkat Arayüzü
    Çift Sim Desteği
    NFC - WiFi - Bluetooth - GPS Bağlantı Özellikleri
    Qualcomm Hızlı Şarj Desteği

Nexus 4

İşlemci: 1.5 Ghz'lik dört çekirdekli Snapdragon S4 Pro Adreno 320
    Ekran: 4.7 inç, 1280 x 768 piksel görüntü kalitesi, IPS teknolojisi, Gorilla Glass 2 marka dayanıklı ekran camı
    RAM: 2GB
    Dahili Hafıza: 8 GB ve 16 GB seçenekleri
    Donanımsal yükseltim seçeneği bulunmuyor
    Kamera: Arka yüz kamerası 8 megapiksel, ön yüz kamerası 1.3 megapiksel
    Pil: 2100 mAh pil gücü, Lityum-polimer
    İşletim Sistemi: Android 4.4
    NFC,Bluetooth Özellikleri: Mevcut
    Girişler: Micro USB,SlimPort HDMI

Sonuç:
    GM Discovery 2 ye 800 vermektense 100 daha üzerine koyup s4 pro lu adreno 320 li nexus 4 almak bana daha avantajlı geldi.

Discoverry bu telefonu 700 den sokması lazım lg optimus g çok hoş telefon bu gelene kadar fiyatı 900 u görür gidip onu alırım s 4 pro ile akariz

• Gelecek fiyata bağlı tutup tutmayacağı.
  • ram 2 olsa tadından yenmezdi ama fiyat uygun olursa buyuk ekranıyla bence is görebilir

• bu cihazın tutması için 600-650 bandından çıkması gerekiyor.

• Telefon gerçekten arayüzü, donanımı ve yazılımıyla bence hakkını veriyor. En güzel yanı da kullanıcıların görüşleri doğrultusunda hazırlanması. Ülkemiz adına da güzel bir durum. Özellikle de stok android arayüzünü kullanmaları mükemmel birşey. hem hız hem görsellik olarak harika. Burası biraz daha benim öznel görüşüm oluyor ama stok arayüz bir çok markanın arayüzünden görsel olarak iyi ve hız konusundan bahsetmiyorum bile. Zaten özgür bir dünya Android onlarca launcher ve ikon paketi var markette özelleştirilebilir yine kişisel isteğe göre.
    Başarılar diliyorum böyle iyi işler çıkaran ve kullanıcılarını önemseyen bir firmaya.
    Umarım ilerde ben ve benim gibi büyük ekranlı telefon kullanamayan kullanıcıları da düşünüp 4,3 ile 4,5 inç arasında bir discovery mini çıkartır.
    Android dünyası o kadar kalabalık bir hal aldı ki artık işin içinden çıkamıyoruz. Telefon alma işi gerçekten zor bir hal aldı. Özellikle de benim gibi büyük ekranlı telefonları 4,7 inç üzeri modelleri kullanamayan kişiler için daha bir zor hal aldı. Mini modelleri bekliyoruz onlara yöneliyoruz ama onların da hep bir eksiği var. Ya donanım olarak gerçekten kötü bir şekilde piyasaya çıkıyor ya da mini olmasına rağmen ciddi anlamda pahalı. GM Discovery i almayı cidden istediğim halde ekran boyutu yüzünden alamadım. Umarım aynı özelliklerde özellikle de aynı batarya ile (4,3 inç boyutunda bataryadan kısmak zornda kalabilirler) 4,3 inç boyutunda bir discovery mini modeli görürüz. Ben ve benim gibi kullanıcılar için ilaç gibi bir model olur.

• Lg Optimus G 19.000 alıyor en fazla antutudan

4.1te kaldı S4 Pronun eski bir versiyonunu kullanıyor. 1.5 Ghz

Nexus 4 ondan daha kötü donanıma daha iyi yazılıma sahip. 17.500ü geçtiğini görmedim ben internette

Discovery II betada bile 19.700 alıyor. Son kullanıcı sürümü 22.000 custom romla 23.000 OC ile (1.6 ya kadar sorunsuz çıkabiliyor. 25.000 bile alabilir. OCli bir CM bence)

Üstelik Discoveridede 1 Ghz Dual core yok sonuçta onlarda 2 sene önce çıkmış 1.5 Ghz A9 var. Discovery II de Yeni çıkmış 1.4 Ghz A7 var. Bence A7 daha iyi hem daha az ısınıyor hem daha iyi şarjı. 2,100MAH BATARYA var üsteki iki cihazda GMD2 2500 ile geliyor. Düşünün 2100 A9 ile 2500 A7 ile geliyor hangisi daha uzun kullanım hakkı sunar.

GG3 var Disco2 debence buda iyi bir özellik. Kart slotu var GMD2de buda iyi bir özellik.
  • Burun arkadaşlar gerçek Discovery 2 YAni Orijinal adıyla G Plus E3+

http://www.sogi.com.tw/mobile/phone/products/10511

Telefonun Tayvan Fiyatı 7990 Tayvan Doları Amerikan doları ile 265 $ Türk Lirası İle da Takriben 576 Liraya Denk geiliyor bakalım bizim uyanıklar kaçtan piyasaya sokacaklar ürünü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muslum_255 -- 11 Ocak 2014; 21:10:19 >
  • discovery ile gerçekten çok iyi bir iş yaptılar. Ancak discovery 2'yi gördükten sonra sanki ilk telefonda yaptıkları fedakarlıkları bu telefonda yapmamışlar gibi geliyor. Discovery ilk çıktığında millet kulaklarına inanamamıştı o özellikler ve o fiyatı birlikte düşününce. Ancak dediğim gibi discovery 2 de bu şaşkınlığı yaşamayacağız gayet normal bir fiyatı olacak. Bu özelliklere de olsa olsa bu fiyat verilir zaten diyeceğiz.

En önemli nokta ise discovery rakipsizdi ve satış başarısını da buna borçlu ancak bu telefon rakipsiz olmayacak. Sürekli diğer marka telefonlarla karşılaştırılacak ve tüketici asıl tercihini bu noktada kullanacak; LG mi alsam, GM mi alsam? Bunun gibi bir çok ikilem yaşanacak ve tercih(benim düşüncem) sırf "marka" bilinirliğinden dolayı GM yönünde olmayacak maalesef.

Bana göre GM en az 2 model daha discovery politikasından vazgeçmemeliydi. "O donanım nasıl o fiyat olur ya!" dedirtmeliydi. Fakat görüyorum ki piyasanın ekmeğini 2. modelden yemeyi düşünmeye başlamışlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: muslum_255

Burun arkadaşlar gerçek Discovery 2 YAni Orijinal adıyla G Plus E3+

http://www.sogi.com.tw/mobile/phone/products/10511

Telefonun Tayvan Fiyatı 7990 Tayvan Doları Amerikan doları ile 265 $ Türk Lirası İle da Takriben 576 Liraya Denk geiliyor bakalım bizim uyanıklar kaçtan piyasaya sokacaklar ürünü

Bunu bende bulmustunm telefon markası yine gionne 24 ocakta satısa suncaklarmış sanırım. Ama pek bilgi yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aykut.. -- 11 Ocak 2014; 21:15:47 >

• tasarımı görür görmez işte bunu alabilirim dedim ama ram in 1 gb olduğunu öğrenince soğudum... geri kalan hiçbirşey önemli değildi oysaki...
  • Yeni cihaz alacak olsam bekleyip discovery 2 aldırdım ancak Discovery varken 2ye şimdilik gerek yok.
    4.4 geliyor ne de olsa
  • Ben gerekli olan neyse onun yapıldığını düşünyorum.
    Discovery 2'den beklenti büyük,büyük ihtimalle bu beklentiyi de karşılayacak.

Bu arada Discovery'e güncelleme haberi gerçekten çok sevindirdi beni.
  • Az model cikarip bu modellere yogunlasmalari da guzel bir dusunce Az

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • http://cf-attach.i-sogi.com/tw/article/img/201312/2013121903391984419.jpg

G-PLUS E3+ beyazı çok şık gözüküyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: gmdiscoveryag

Lg Optimus G 19.000 alıyor en fazla antutudan

4.1te kaldı S4 Pronun eski bir versiyonunu kullanıyor. 1.5 Ghz

Nexus 4 ondan daha kötü donanıma daha iyi yazılıma sahip. 17.500ü geçtiğini görmedim ben internette

Discovery II betada bile 19.700 alıyor. Son kullanıcı sürümü 22.000 custom romla 23.000 OC ile (1.6 ya kadar sorunsuz çıkabiliyor. 25.000 bile alabilir. OCli bir CM bence)

Üstelik Discoveridede 1 Ghz Dual core yok sonuçta onlarda 2 sene önce çıkmış 1.5 Ghz A9 var. Discovery II de Yeni çıkmış 1.4 Ghz A7 var. Bence A7 daha iyi hem daha az ısınıyor hem daha iyi şarjı. 2,100MAH BATARYA var üsteki iki cihazda GMD2 2500 ile geliyor. Düşünün 2100 A9 ile 2500 A7 ile geliyor hangisi daha uzun kullanım hakkı sunar.

GG3 var Disco2 debence buda iyi bir özellik. Kart slotu var GMD2de buda iyi bir özellik.

antutu skorlarını yazmışsınız ama benim için bu bir kriter değil.
    sadece antutu skoruna göre bakarak karar verirsek o zaman

htc one 23.000 s4 24.000 alıyor internetten gördüğüm kadarıyla.
    O zaman bu telefon one la s4 aynı kulvarda gidiyor ve bu telefonlar 2 sene önce çıkmadı.
    O zaman gm discovery2 direk 2.000 tl den girsin 1 ay sonra 1.600 e düşsün. Olur mu öyle allah aşkına?
    gg2 de olsa gg3 de olsa ekran koruyucu şart oluyor bi fark kalmıyor benim için. kart slotuna gelince kimi için 16gb yeterli gelir kimi için gelmez o da kullanıcıya kalmış bir şey. batarya değerleri yakın ama telefon kullanım durumu pil süresini etkiler kullanıcıya göre değişir.

Not: ve şu sıralar nexus 4 ü düşünürken bunu görünce kıyasladım ve gm discovery 2 fiyatı 700 civarı arası olursa da almayı düşünürüm.

• 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.