Şimdi Ara

GERÇEKÇİ MÜHENDİS MAAŞLARI 2024 (232. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Xortie , Xortie Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 20 Misafir (4 Mobil) - 17 Masaüstü5 Mobil
5 sn
5.212
Cevap
204
Favori
1.243.002
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 230231232233234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar Eskişehir’de makine mühendisi maaşları son zamlardan sonra ne durumda? Arçelik, Tei,Otosan vb.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Alcarinquue A kullanıcısına yanıt
    Hocam parttime calisman avantaj ama toplam 8 yilinin 4 yili parttime ise 8 yil fulltime calisan biri ile ayni maasi alman zor olur gibi

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Kassady kullanıcısına yanıt

Hayır hocam. Yarı zamanlı tamamen ayrı.

• O zaman seni ucuzdan almaya calismislar hocam 8 senelik deneymini yok sayip ustune bide parttime calismissin. En az o arkadasin aldigi tutari aliyor olman gerekir. Piyasadaki bazi surekli reklamlarini gordugunuz cok buyuk firmalar da bu taktigi kullaniyor. Olmus esek ariyorlar resmen. Kendinizi ucuza kapatmayin. Bu mentalitede biyerden uzun vadede fayda gormeniz de zor. Girseniz de baska yer bulana kadar takilin ve gecin.

• kullanıcı9999 K kullanıcısına yanıt
    Yatarak nasil olacaklar ? Bir performans degerlendirme sistemi yok mu?

• Kassady kullanıcısına yanıt

Hocam tavsiyeniz için teşekkür ederim.

Tecrübede süre olarak aynı olsak bile, orada çalışan arkadaşın oranın kültürüne alışması, o sektöre alışması gibi şeylerden dolayı, kendime biraz daha az maaş düşünmüştüm. Ben, sürekli iş değiştirmek yerine, bir firmaya girip uzun süre hatta emekli olana kadar orda çalışmayı istiyorum aslında. Fakat gözlemlediğim kadarıyla, maaşlarda büyük artışı, iş değiştirmeden alamıyoruz. Çevremdeki yüksek maaşlı arkadaşlarım hep bu şekilde. Hatta sürekli iş görüşmelerine gidiyorlar, çalıştıkları ve maaşlarından memnun oldukları halde.

hocam bu alt yuklenici firmalarda yeni mezun muhendis aliyorlar mi, aliyorlarsa gpa sartlari vs. neler oluyor

Malesef oyle ben de yakin zamanda 5 yildir calistigim firmadan ayrildim. İs degismediginiz surece firmanin demirbasi olarak goruluyorsunuz. Ayrilamaz ne versek kabul eder gozuyla bakiyolar. Hele ki su enflasyon ortaminda 2-3 yilda bir degistirmek sart gibi.

• austein A kullanıcısına yanıt

Benim arkadaşım yüksek lisansdan mezun olup Aselsan'ın alt yüklenici firmasında işe girmişti. Buradan anladığım kadarıyla yeni mezun alıyorlar. Aselsan gibi yerler ortalamaya muhakkak bakıyorlardır ama alt yüklenici firmaların, ya da birçok alt yüklenici firmanın ortalamaya baktığını düşünmüyorum. Maaşları hatırlamıyorum, zaten epey zaman geçti ama ilk işe giriş için fena değil, iyi demiştik.

• tübitak'ta zam oranları belli oldu. %30 net.   Üstelik 3 ay gecikmeli.

• Oha ya, hakaret resmen

• shalian14 kullanıcısına yanıt

Yani bence evet bize %50'ye yakın olacağı iletilmişti. Şuan maaşım zartıyla zurtuyla 64 civarı ediyor. Çok da memnun değilim özellikle de daha yeni bu civarda teklif almış olmama rağmen. Doğrusu yönetime çıkıp bu konuda konuşmak istiyordum ama sağlık sorunları dolayısıyla verimim yakın zamanlarda düştü talep edemez hale geldim.

Evet iş güvencem var ama enflasyon bu kadar yüksekken resmen indirime gitmiş oldular.  

• tübitak mal satıp kazanç elde ediyor olsa böyle olmaz

•  

• tuna222 T kullanıcısına yanıt

Tübitak proje ücretleri alıyor. Bence isteseler verirler ama işlerine gelmiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Hocam tam tersi olarak bakmanız lazım, bir şirkette 6 sene kalmakla 7 sene kalmak arasında hiçbir fark yok. Uzun süre kalanlar, oranın kültürünü benimsemiş oluyor, yenilik getiremiyor.

Siz ise, oraya farklı bir kültürden gelmiş, iki kültürü sentezleyebilecek ya da oradaki süreçleri iyileştirmek için fikir verebilecek dışardan bir gözsünüz. Bunun da şirketler için bir değeri var. Eğer çok ortalama altı bir mühendis değilseniz, kendiniz ucuza kaptırmayın.

• mghfreud M kullanıcısına yanıt

Teşekkür ederim hocam. Sizin bakış açınızda çok güzel.

Ortalama altı olduğumu düşünmüyorum. Çünkü, çalıştığım 2 firmada da, mühendis olarak işe başladım. Proje çizimi, projeye uygunluk kontrolü, bazı hesaplamalar, tasarım gibi işler yapacaktım. 3-6 ay gibi kısa süre sonra, 2 firmada da yönetici pozisyonuna geldim. Çalıştığım yerler kurumsal yerler değildi ama taşeronlarıda sayarsak 20-25 arası çalışandan sorumluydum. Mezun olduğumda, ar-ge departmanı istiyordum fakat olmadı. İnsanlarla iletişim/ilişkim, problem çözme yeteneği, kriz yönetimi gibi konularda iyi olduğumu farkettim.

Hocam, ucuza kaptırmayı bende istemem ama firmanında bakış açısına hak veriyorum. Orada uzun yıllar çalışmış, üretim şefi/müdürü olmuş, sektöre alışmış biri ile bir tutmalarını beklemediğim için, o arkadaştan daha düşük bir maaş talep ettim.

• Kac yillik tecrube var?

• Selamlar herkese,

Türkiye'de Veri Bilimi/Mühendisliği/Analitiği alanında yüksek maaş veren firmalar hakkında bir piyasa araştırması yapıyorum. Bu alanlarda 2-4 yıl arası tecrübeye sahip mid level diyebileceğimiz pozisyonlara 3 bin dolar üstü veren firmalar olarak şuana kadar listeleyebildiğim firmalar:

Afiniti

Trendyol

Dream Games

Garanti BBVA Teknoloji

şeklinde. Bu listeye ekleme yapmak isteyen arkadaşlar olur mu? Teşekkürler şimdiden.

• eapantherea kullanıcısına yanıt

2. Yari zamanlı da eklersek 3.

• 
Sayfa: önceki 230231232233234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.