Şimdi Ara

*** GENERAL MOBILE DISCOVERY - SIK SORULAN SORULAR - TEKNİK REHBER - KULLANICI KULUBÜ *** (2767. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
56.566
Cevap
333
Favori
3.370.652
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 27652766276727682769
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

eşimin 1.5 yıldır kullandığı 16gb discovery artık teklemeye başladı. ilk önce ekran kendi kendine gidip gelmeye başladı. şimdi ise google playden program indirmeye kalktığımızda yeterli hafıza yok uyarısı veriyor. telefondaki tüm uygulamaları kaldırdım. sadece google uygulamaları var ama aynı hata devam ediyor. bir de yanlışlıkla telefonun sd kart kısmını formatladım. tüm resimler gitti geri getirmenin bir yolu var mı? root atmak istemiyorum. ekran için garantiye vereceğim çünkü. gerçi root da atamıyorum. kingroot kuracaktım ama yeterli depolama alanı yok hatası yüm
    nden olmuyor. pcye de bağlayamıyorum hem pc görmüyor hem de iş bilgisayarı olduğu için ekstra program kuramıyorum. fenalardayım yardım edin :) hanım resimleri sildiğim için oyacak beni.

< Bu mesaj 18.9.15 tarihinde kaybolan verilerden kurtarılmıştır >
  • Telefonu alaly 10 ay oldu ve 3. Defa servise gönderdim. Ekranda sararma vardy ve Telpa bunun darbe ile oldu?unu iddia etti. Telefonu ne dü?ürdüm ne de ba?ka bir?ey ba?yna geldi. Sadece kylyfly kullanmady?ym için arka kapakta kylcal çizikler ve kö?elerinde a?ynma vardy. Mü?teri hizmetleri ile epey tarty?tyk. Densizin biri telefonu dü?ürmü?sün i?te gibi bi?eyler söyledi. Ben de gerekli cevaby verdim. Çok bariz ?ekilde dokunmatik ekranyn kalitesizli?inden kaynaklanan bu sararma sorunun kullanycyya yykylmaya çaly?ylmasy tam bir rezalet. Telpa'nyn dolandyrycylyk yapty?yny dü?ünüyorum ve hakkymy sonuna kadar savunaca?ym.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dün telefonu servise verdim. Problemler batarya şarj tutmuyor, şarj soketi arızası, yakınlık sensörü problemli, ekranda beyaz noktalar var, hoparlörde cızırtı var

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selamlar. Şubat civarı 4.4'e güncellemiştim, başlarda sıkıntı yoktu ama şimdi birçok problemini farkeder oldum.

1- Wi-Fi'da bir yere bağlandıktan bir süre sonra bağlı olmasına rağmen sadece upload yapıyor telefon, download yapmıyor. Wi-Fi kapatıp açınca düzeliyor, yeniden internet geliyor. Bu sorun ilk geldikten sonra 1-2 ay sonra falan kendiliğinden düzelmişti, şimdi yeniden başladı ve düzelmedi. Herkeste olmuyormuş sanırım.

2 - 4.4'e geçtikten sonra çok fark yoktu ama şu aralar performansında acayip yavaşlık var. Büyük ihtimal yer ile alakalı fakat açıklayayım (yer konusunu da 3. sorumda belirteceğim). Home tuşuna basılı tuttuktan sonra gelen ekranın gelmesi 3-4 saniyeyi buluyor, programların vs. açılışı, işleyişi yavaşladı, genel takılma ve yavaşlamalar başladı ve yukarıdaki durum çubuğu da lagli. (4.4 + Aviate Launcher kullanıyorum)

3 - Telefon 16 GB. İlk aldığımda 8 GB SD kart da almıştım, 24 GB'lık bir total yer olmalı yani telefonda. 4.4 geçişinden sonra bir aralar telefondaki yer acayip azaldı yer kaplayan dosya olmamasına rağmen. SD ve Dahili'de toplam 8-10 gb yer var, PC'ye vs. takınca da zaten boş olduğunu görüyorum. Ancak telefonun apps ya da dosyalar kısmından duran yerlere baktığımda uygulama vs. indirebilmem için gereken toplam yerin 1 GB olduğunu, kalan yerin ise 200 MB olduğunu gösteriyor. SD karta zaten uygulama indirilemiyor diye biliyorum, tamam sorun değil, resim müzik vs. için orası, peki telefon 16 GB olmasına rağmen 1 GB görmesinin sebebi, bu saçmalığın açıklaması nedir? Belki de yeri kendi kendine kısıtlayıp küçülttüğü, kalan yerin de acayip azaldığı için yavaşlamalar başlamıştır.
  • Alalı kasımda 2 yıl olacak,6 aydır falan bozulmasını bekliyorum ki yeni bir telefon alayım. Telefon bana inat hiçbir sorun çıkarmadan çalışmaya devam ediyor :)
  • kk geçtikten sonra sarj dayanmaz oldu pil resmen emmeye başladı jb hiç böyle değildi bir tek bu sorun bende mi var yoksa herkeste aynı mı
  • Telefonun garantisi 2 ay önce doldu ve şarj soketi sizlere ömür. Özel bir servise gittim telefonu açtığında "bu telefon hiç açılmamış garantisi devam ediyor" yorumu yaptı. Ben geldik tamiri yapalım diye yol verdim. Telefonun hiç açılmış olmaması garanti için geçerli bir kural mıdır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onat -- 19 Eylül 2015; 1:03:33 >
  • Şöyle bir durum ile karşılaştım. Kitkat yüklü cihazda jelly bean a dönüş yapmak istiyorum. 4gb için jelly bean dönüş dosyasını indirdim 457 MB civarı bir dosya. Bunu telefon hafızasına atarak kurulum yapmam gerekiyor ancak benim tel hafızası toplamı zaten 442 MB gorunuyor. Dolayısı ile dosyayı telefona atamiyorum. Bunun başka bir yolu var mi?

*** GENERAL MOBILE DISCOVERY - SIK SORULAN SORULAR - TEKNİK REHBER - KULLANICI KULUBÜ *** *** GENERAL MOBILE DISCOVERY - SIK SORULAN SORULAR - TEKNİK REHBER - KULLANICI KULUBÜ ***

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi socialworker -- 19 Eylül 2015; 11:02:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkansutcu

quote:

Orijinalden alıntı: emrah_88

Arkadaşlar, telefonun garantisinin bitmesine az kaldı ve ekran sararma ve bulutlanma için garantiye vereceğim. Anadolu Yakası'nda oturuyorum ve Telpa sitesinde Kadıköy'de de servis noktası görünüyor. Oraya götürsem garanti kapsamında yaparlar mı yoksa illa ki merkeze mi götürmeliyim?

Fırsat yaratıp kendiniz götürürseniz teslim ettikten 1 saat sonra alabilirsiniz. Diğer türlü bir süre beklemeniz gerekir.

Cevap için teşekkürler. Bayram öncesi sıkıntı olmaması için gittim kendim Telpa merkezinde yaptırdım; 1.5 saatte teslim ettiler. Ekranda beyaz leke olan, sararma olan garanti kapsamında olur mu diye endişe etmesinler, garanti dahilinde hemen değiştiriyorlar...
  • Takilan yeni ekranin cercevesi ne renk?Mavi diyenler vardi,ondan soruyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beyler iyileştirme güncellemesi gelmiş şuan indiriyorum

• Google uygulamaları nedense eski geliyor, custom ROM yapanlar güncel uygulamaları veriyorlar.
    Art yok...
    Widgetler geç güncelliyor (define programı namaz vaktini geç güncelliyor)
    Henüz arayan olmadı arama ekranı nasıl şimdilik bilmiyorum.
    Birkaç general mobile uygulaması var sanki güncelleme bu uygulamalar kullanılsın diye verilmiş gibi.
    Fark ettikçe + - yazarım.

• mozden M kullanıcısına yanıt
    Yeni tema duvar kağıdı Vs var mı

• quote:

Orijinalden alıntı: ***Leopard***

Takilan yeni ekranin cercevesi ne renk?Mavi diyenler vardi,ondan soruyorum

Telefonum siyahtı, değiştirdikleri ekran da siyah haliyle teslim edildi. Sorun yok yani. Yalnız telefon KitKat'tı, serviste eski sürüme döndürmüşler. Nasıl tekrar KitKat yapacağım bilmiyorum. Resmi sürümü siteden kaldırmışlar diye duydum.

• Ben kullanmıyorum ama gördüklerim...
     *** GENERAL MOBILE DISCOVERY - SIK SORULAN SORULAR - TEKNİK REHBER - KULLANICI KULUBÜ *** *** GENERAL MOBILE DISCOVERY - SIK SORULAN SORULAR - TEKNİK REHBER - KULLANICI KULUBÜ *** *** GENERAL MOBILE DISCOVERY - SIK SORULAN SORULAR - TEKNİK REHBER - KULLANICI KULUBÜ ***

• Anladim hocam,cok sagolun

Benimde garanti bitimine uc ay var.Telefon beyaz,sol altta sararma olmus.Daha once mavi cerceve diyenler vardi,o yuzden sordum.Bende bayramdan sonra vereyim o halde garantiye.

Kitkat icin daha yeni duzeltme guncellemesi yayinlamislar(yukarda bahsediliyor),yakin zamanda siteye koyarlar sanirim.

Ha benim duzelme olacagindan umudum yok ama,neyse

• mozden M kullanıcısına yanıt
    Genel performans nasil hocam?

• ***Leopard*** kullanıcısına yanıt
    Az önce nette bi duraklama oldu ama hemen romdan diyemem. Şimdi iyi ama bir haftaya ancak net birşeyler söylenir. En çok arama ekranındaki kalmayı merak ediyorum olur mu olmaz mı...

• quote:

Orijinalden alıntı: ***Leopard***

Anladim hocam,cok sagolun

Benimde garanti bitimine uc ay var.Telefon beyaz,sol altta sararma olmus.Daha once mavi cerceve diyenler vardi,o yuzden sordum.Bende bayramdan sonra vereyim o halde garantiye.

Kitkat icin daha yeni duzeltme guncellemesi yayinlamislar(yukarda bahsediliyor),yakin zamanda siteye koyarlar sanirim.

quote:

Orijinalden alynty: ***Leopard***

Anladim hocam,cok sagolun

Rica ederim. Çok fark etti yeni ekran takmalary. Çok sararmy? ama göz aly?kanly?yndan fark edemiyormu?um, ?imdi anladym. KitKat'tan ben gayet memnundum, düzeltme beklemiyordum, resmi siteden kalkmasaydy ke?ke. Belli ki kaldyrma sebepleri halan en popüler telefonun Discovery I olmasy ve "artyk Discovery eskidi" imajy verip yeni modellere geçi?i te?vik etmek. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: mozden

Google uygulamaları nedense eski geliyor, custom ROM yapanlar güncel uygulamaları veriyorlar.
    Art yok...
    Widgetler geç güncelliyor (define programı namaz vaktini geç güncelliyor)
    Henüz arayan olmadı arama ekranı nasıl şimdilik bilmiyorum.
    Birkaç general mobile uygulaması var sanki güncelleme bu uygulamalar kullanılsın diye verilmiş gibi.
    Fark ettikçe + - yazarım.

Güncellemelerde görünmüyor. Nasıl indirip kurucaz bunu?
  • 
Sayfa: önceki 27652766276727682769
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.