Şimdi Ara

GALERİ'DEN ARAÇ ALINIR MI? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
91
Cevap
0
Favori
42.690
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dün pazarda başıma ilginç bir olay geldi bir komşumuzun 97 Toyota Corollasını getirmiştik bu arada alım satım yapıyoruz. Adamın teki geldi sordu arabayı baktı bana dediki sahibindenmi galeridenmi? Bu araç sahibinden dedim 10 yıldır kendisinde. Adam bana demezmi ben sahibinden araç almam galericiden araç alırım Niye dedim almazsınız? Ben onlarla uğraşamam diyor Dünya tersinemi döndü acaba dedim
  • quote:

Orjinalden alıntı: ExTReMee

Dün pazarda başıma ilginç bir olay geldi bir komşumuzun 97 Toyota Corollasını getirmiştik bu arada alım satım yapıyoruz. Adamın teki geldi sordu arabayı baktı bana dediki sahibindenmi galeridenmi? Bu araç sahibinden dedim 10 yıldır kendisinde. Adam bana demezmi ben sahibinden araç almam galericiden araç alırım Niye dedim almazsınız? Ben onlarla uğraşamam diyor Dünya tersinemi döndü acaba dedim

Böyle düşünenler de var,adamların yeri yurdu belli.

• her türlü malın ikinci eli risklidir.
    aracı galeriden almışsın ruhsat sahibinden almışsın farketmez.ben cep telefonu kullanırım sonra yenisini alınca diğerini arkadaşıma veririm.arkadaşım 1 ay kullandıktan sonra telefon arıza yapar.bakın bu bile ikinci el bir malın ne kadar riskli olduğunu gösteriyor.para ile satmıyorsun fazla DİYE HEDİYE VERİYORSUN, bedava vereceğin bişeyi adam alsın diye yalanda söylemezsin, sende hiç sorun çıkarmamış ama adam 1ay kullanabiliyor.2.el araba da böyle.sen3 sen sorunsuz kullanırsın birine satarsın 2 ay sonra arabanın beyninin uçtuğunu duyarsın.

galeridende alınır alınacaksa her yerden alınır.OTOEKSPER, ford2.el, reno2 vs.. sanki bunlar yalan söyleyerek araç satmıyor öyle mi sanıyorsunuz???

OTOEKSPER i bilirsiniz OTOKOÇun 2.elidir.yani fiat ve ford marka araçları ( KOÇ holdingin TR de sattığı araçlar) 2.elini satar.çoğu OTOKOÇ ve birmot servisinde bulunurlar.OTOKOÇ 2.el araç listesi diye KOÇ holding çalışanlarına araç listesi markası ve fiyatı 0 ve 2.el olarak stoktakilerle birlikte mail geçilir.benim arkadaşım bu şekilde gelen listelerin birinden araç seçti.sonra OTOKOÇa görmeye gittik. ( 1 sene önce oldu bu olay). dedik biz KOÇ holding çalışanıyız bize 2.el listesi yolluyorsunuz ya şu araca bakmak istiyoruz.hemen tabi otoeksper elamanı geldi arabaya bakıldı.sonra güya ekspertiz yapmışlar ya ekspertiz söylendi.Kaza yok değişen yok sol ön çamurluk ve tamponda çizikten lokal boya var dendi.sonra sol arka marşpiyel düzeltme yapıldı burda hafif bir vuruk vardı geri gelirken kaldırıma çarpma vs dendi.3-4 defa kazasız değişeni yok başka birşeyide yok di mi diye soruldu ısrarla yok dendi.neyse fiyatta koç çalışan indirimi vs yapıldı.aracın parası OTOKOÇa eft yapıldı.sonra orada muhabbet ederken başka bir 2.el satış danışmanı araç çok temiz vs boya olan yerleride çizikten kesinlikle darbeden değil sol arka kapı çok ince bir çizikten boyalı işte vs dedi.ne dedi arkadaşım sol arka kapı boyalı denmedi bize dedi.hemen diğer eleman atladı olaya dedim ya sol arka marşpiyel boyalı işte kapaı yani o kısım demek istedim ben falan dedi.bakın beyfendi dedim parası verildi sonuçta araba satın alınmış oldu siz bize demediniz başka neyi var deyin dedik.yok beyfendi siz KOÇ holding çalışanısınız vs. vs biz size öle şey yapar mıyız kesinlikle bişey yok dedi.neyse arkadaşın işine karışmak isyemedim üstelemedim bende aracı aldı eleman.
    sonra ben 2-3 hafta önce ( 1 sene geçti aradan düşünün ) bu olay geldi aklıma.hep diyodum çocuğa kazık mı attılar die.aradım servisi dedim şu plakalı aracın sahibiyim.( yalan söyledim ).arabamı bakıma getirecek en son bakımları ne zaman yapılmış öğrenebilir miyim dedim.tamam dedi ( zokayı yuttu yani).baktım bakımları eksiksiz yapılmış.sonra dedim değişen parçalar neydi işte onlara baktıracam bide falan filan. adam dedi mekanik bir sürü parça değişmiş dedi arada konuşruken ben zaten arabayı sizden aldık dedim ( ağzımdan kaçırdım) ve teelfondaki OTOKOÇ görevlisi aniden uyandı zokayı ağzından çıkarttı bilgi vermiyoruz ruhsatla gelin hangi parçaların değiştiğini öğrenmek için dedi.kesinlikle bilgi vermiyoruz dedi.yasak dedi telefonu alelacele kapattı.
    Ve ben bu olayı halen daha arkadaşıma söylemedim.sırf morali bozulmasın diye.

işin özeti , kendi kurumunun çalışanını kendi kurumun 2.elcisi kazıklıyor arkadaşım siz galericiden bahsediyorsunuz kurumsal yerlere güvenden bahsediyorsunuz.alacaksınız ustanızı arabayı göstereceksiniz bu kadar basit. geleneksel en güvenli ve en basit yöntem işte...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi birol_61 -- 13 Nisan 2009; 20:51:15 >

• .......

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi magic2melody -- 4 Kasım 2010; 18:20:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fumebjk

çobançeşmedeki Fuzul otomotiv (autocity) nasıldır bilen varmı arkadaşlar ??

Size özel mesaj attım.
  • Merhaba,

Galericilerin imajı gerçekten kötü otomobil piyasasında. Yaşanılan sıkıntılardan dolayı "galericiden" denildiğinde herkes bir irkiliyor ayrıca sahibinden ilanlarında özellikle denk geliyorum "galericiler aramasın" gibi açıklamalar var.

Eniştemde en son 99 model Civic Sedan vardı oto pazarında 2006 opel meriva dizel gördük arkadaş galericiymiş anlaştık takasa satın aldık arabayı. Kaparo verdik sorun çıkmadı, servise gittik araba dediği gibi güzel çıktı, satış işlemlerinde sorun çıkmadı vs... vs... velhasıl dürüst bir esnaftı...

Yaşanılan sıkıntılar tabi ki vardır ama herkesi de zan altında bırakmamalı bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fkaratay

Merhaba,

Galericilerin imajı gerçekten kötü otomobil piyasasında. Yaşanılan sıkıntılardan dolayı "galericiden" denildiğinde herkes bir irkiliyor ayrıca sahibinden ilanlarında özellikle denk geliyorum "galericiler aramasın" gibi açıklamalar var.

Eniştemde en son 99 model Civic Sedan vardı oto pazarında 2006 opel meriva dizel gördük arkadaş galericiymiş anlaştık takasa satın aldık arabayı. Kaparo verdik sorun çıkmadı, servise gittik araba dediği gibi güzel çıktı, satış işlemlerinde sorun çıkmadı vs... vs... velhasıl dürüst bir esnaftı...

Yaşanılan sıkıntılar tabi ki vardır ama herkesi de zan altında bırakmamalı bence.

• 2002 yılında bir aracımızı galericilerden birindeki başka araçla takas yapmıştık hiçbir sorun yaşamadık 2 yıl öncedew galericiden bir araba aldık ondada hiçbir sorun yaşamadık bu araçların ikiside ilk sahibindendi galeriye bırakmışlar ve ilk sahiplerine ulaşıp görüşmüştük...galericide olsa adamların işi bu sonuçta işini süzgün yapanda çok var zaten kendini belli eder o arabayla birlikte galeride seçmek lazım
  • Bir arkadaşım sırayla iki araç aldı ikisi de galeriden. Üstelik ikinci galerici ile uzaktan akraba da oluyormuş.
    Her iki araç sayesinde ümraniye oto sanayinin müdavimlerinden oldu.
  • Önce piyasa araştırması yapılır , alınacak aracın piyasası alım-satım fiyatları vs.. en azından malum sitelere bakılıp,fiyat hakkında 3 aşağı 5 yukarı bir fikir sahibi olunulur, daha sonra galeriye gidilir, araç beğenildiyse, aracı göstermek istediğinizi söylersiniz ve YETKİLİ SERVİS neresi ise, oraya gidilip 100 tlye kıyılınıp expertiz raporu alınır ( aracın her şeyi çıkartılır - aracı ilerde satarkende bu rapor elinizde olur ) . Noterde alım satım yapılınır , para ödenir, komisyonu neyse galeriye bu ödenir , olur biter. Fakat yetkili servise giderken yada gitmeye kalkınca, boşuna para verme abi- parana yazık abi - git kaportacıya göster - gel bilmem kaçıncı sanayiye gidelim ordaki özel servise yada istediğin kaportacıya göster-1 paket sigaraya bitiririz bu işi vs... şeklinde ki konuşmalara kesinlikle kimse kulak asmasın .
  • bi kullanıcı dan almayı yeğlerim galerici yerine ama genel fikrim ikinci ele yanaşmamak şeklinde dandik olsun sıfır olsun derim hep
  • galericiden galericiye durum değişir.gerçi aracı yetkili servise gösterdikten sonra nereden aldığının bir önemi yok aslında.Galericiler sitesinde iş yapan galericiler tercih edilmeli bence,çünkü orada tüm galericiler kimin ne mal olduğunu bilir.kilometre düşüreni ,kazalı arabayı kazasız diye satanı söylerler.
    Zaten o sitede iş yapan galerici müşteriye yapacağı bir yamuk sonrasında orada iş yapamayacağını bilir.ama birbirini kollayan dost galericilerde çıkmaktadır.
    galericilerin tercih edilmesinde ana sebepler; sağladıkları takas imkanları ve aracı aldıktan sonra herhangi bir sorunda karşında muhattap kişi bulmandır.
    direkt araç sahibinden araç alacaksanız da aynı şeyler geçerli özellikle satış ve devir teslim olaylarında dolandırılma ihtimaliniz de var.(http://forum.donanimhaber.com/m_35241907/tm.htm )
    sonuçta nereden alacaksanız alın mutlaka yetkili servise gösterin expertiz raporu çıkartın eğer emniyette tanıdığınız varsa plakadan sorgulatın vs
    sonra araç alın ve araç alış-satış noter işlerinde çok dikkatli olun

• ben şunu merak ediyorum:
    doğuş oto da satılan bir mesela Audi A6 57.000€ gibi.Galerilerde de 62-63.000€ bütün her şeyi aynı ve galerinin öünde A6 larla dolu.Satışları da çok iyi galiba bir sürü A6 nın plakasının altında ismi yazıyor galerinin...

Yani diyeceğim şudur ki ben hem daha fazla para verip hem de neden servisten ücretsiz(garanti boyunca) faydalanmayı bırakayım ki!?

bu bir eleştiri değildir tamamen bilmediğimden soruyorum ....
  • Galerilerin calısma sistematıgı şöyledir.
    Galerici saglam araba almaz.
    Sana bozuk arabayı verir.Motor bitmiştir Alttan vurugu vardır vs vs.

Sonra sen getirip paranı istedigin zaman.Çek verdik senin paran gitti der.
    İlla paranı istiyorsan bugun git yarın gel yapar.
    Peşin verdigin parayı senetle 6 ay sonra alırsın.

Tabi ilk alternatif galeriden başka arac vermektir.
    "Mehmet abi bize temiz motor sorunsuz dedi vay uyanık bize yalan söyledi" ayakları yapılır.
    Sonra;
    "İste abi bütün galerideki arabalar senin"
    "Al arabayı üstünü tamamlarsın"
    Gibi klişe esnaf agzı ile başka bir sorunu olan aracı sana verir.

Tabi durmadan üzerine para alır.Aldıgın aracında mutlak problemi vardır.
    Ya masraf yapar kullanırsın.
    Yada galericiye gidip gelirsin "başka araba verelim" ayagı seni soyup sogana cevirene kadar devam eder.

• Arkadaşlar öncelikle herkeze meraba...

biz bir galeriden Hyundai ERA 2007 model araç aldık ..

17500 ytl ye bu aracı 15bin tl si peşin 2500 tl si ise 2 taksit olarak ödendi..

araçla ben kaza yaptım arkadan aras kargonun aracı carptı ve bagaj tarafı sıfırdan yeni yapıldı... herşeyi aras kargo karşıladı.. araç yapıldı

ancak aldığımız araç galeriye verilmiş 1.şahış galericiye bnm arabamı 17500 ytl ye satın kesinlikle fark falan almayın demiş.. ben buradan araba aldığımda o farkı benden alın demiş.. ve biz aracı 17500 ytl aldık..

galerici bize bir kağıt verdi. oto satış kağıdı verdi . kağıtta benım adım ve plaka no herşey yazıyor..

Bu galerici şuanda bana satış vermiyor.. 1,şahış bana neden bildirilmedi kaza yaptınızda bana neden bildirilmedi diye sorun cıkıyor.. ..ve satışı vermiyorlar

anladığım kadarıyla galerici ve 1,şahış arasında problemden dolayı ben ruhsatı alamıyorum..

Ne yapmalıyım lütfen yardım edin... Nerelere baş vurmaLıyım ..
    en sonunda gidip vurucam bikaç kişiyi.. . daraldım artık..

• böyle güzel bir konu neden güncel kalmamış. devam edelim

gördüğüm kadarıyla galericiler forumda cirit atıyor. öncelikle şunu demek istiyorum. galericiden araba almadım. fakat çok uygun fiyatlı araçlar oluyor:
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mitsubishi-2008-model-19-binde-colt-en-full-paket-54109391/detay/?

resimdeki aracın modeli, yılı ve km'si öyle uygun ki; kişisel satıcı olsa gördüğüm anda arabaya atlayıp, araca bakmaya giderdim. ama galerici olunca boşver diyorum. bu araba işlerinden anlayan bir arkadaş galeriden araba alınır mı soruma şöyle bir örnekleme yaptı:

-nasıl keraneden evlenilecek kız çıkmazsa; galeriden de binilecek araba çıkmaz! galerilerde hep problemli arabalar bekler. temiz araba düşerse; ya tanıdığa gider ya çok pahalıya satılır. hiç bulaşma.

arkadaşın dediği aynen buydu.

buna mukabil dün başıma gelen bir örnek. internette bir mitsubishi colt ilanı gördüm. cebimdeki para belli. uygun fiyatı olan bir araç. akşam üstü bir saat. adamı aradım. adam galerici değil. ama öyle bir konuşuyor ki; yalan yalan üstüne. mitsubishi colt'un şehir içi 20 kuruş yaktığını iddia etti önce. bir şey demedim. ardından ilanda pazarlık payı var demesine rağmen, onu değiştirmeyi unuttuk diye ordan da bir palavra. neyse. araca bakayım. temiz ise aracın başında pazarlık yaparız. adam öyle bir tip ki; kapısının önüne kadar arabayla gittim. yolu bulamıyorum. 20dk uğraştım. beni karşı yola fln geçirdi. kendisi düz gitse 50m ilerde karşılacaz. hayır. ben ayağına gidicem. paşam kontağını bile açmıyacak aracının. tipini görsen adam sanırsın. neyse geldim aracın başına. araca dolu yağmış. kaput berbat vaziyette. tavanda ve ön direklerde bile dolu izleri. ama çok derin izler. araca o şekilde binilmesi mümkün değil.

bu nedir diyorum. adam gibi yanıt yok. söylemiyor da utanmaz adam. sonunda baktı ben bu aracı almıyacam. dolu izi vs. ee hocam sen bana dolu izi olduğunu telde neden söylemedin. ya bana göre bu bir problem değil. problem olmadığı için söylemeye gereksinim duymadım. nasıl değil dedim. valla ben de aracı bu şekilde aldım, problem olarak görmedim dedi. 50-55 yaşında adam bir yalanlar söylüyor. ben utanıyorum o utanmıyor. oo yukarıda bir arkadaş galeriyle bir sorun yaşamış, sonra altına adamı tasvir eden bir resim koymuş ya. o resmi görünce aklıma bu olayl geldi. sonra adam kusura bakmayın fln dedi. elimi sıktı. iyi akşamlar dedi ama ben bir şey demedim. arkamı döndüm gittim. düşünün ben adamdan 25 yaş küçüğüm. adama arkamı dönüp gidiyorum. kendini o hale sokuyor. çok sinirlendim gece gece. adamın ayağına kadar gitmek mi, akşam iş çıkışı yorgun vaziyette gitmek mi? bu söylediği yalan mı? hepsi berbattı. allahtan orda ek bir işim vardı da geldiğime değdi. ama epey bir lanet okudum adama. ve o araç o haliyle inanın, bırakın 500-1000 tl pazarlığı en az 3000-4000 tl pazarlığı gerektirirdi.

ha bunu niye anlattım. "sahibinden satılık araç" diye araç satan böyle bazı insanlar var ki; galericiler yanlarında melek kalır. ha bir de şöyle bir şey var. bu yalancı insanlarla karşılaşınca telefonda soru üstüne soru soruyoruz. bu sefer de insaniyetli, dürüst satıcı arkadaşlar çıldırma noktasına geliyor. arkadan teli kapatınca "kıl herif" filan diyor olabilirler. iyi de o adamı ohale kim getirdi. işte bu bahsettiğim tipler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Atmosphere -- 12 Temmuz 2011; 23:08:04 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Atmosphere

böyle güzel bir konu neden güncel kalmamış. devam edelim

gördüğüm kadarıyla galericiler forumda cirit atıyor. öncelikle şunu demek istiyorum. galericiden araba almadım. fakat çok uygun fiyatlı araçlar oluyor:
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mitsubishi-2008-model-19-binde-colt-en-full-paket-54109391/detay/?

resimdeki aracın modeli, yılı ve km'si öyle uygun ki; kişisel satıcı olsa gördüğüm anda arabaya atlayıp, araca bakmaya giderdim. ama galerici olunca boşver diyorum. bu araba işlerinden anlayan bir arkadaş galeriden araba alınır mı soruma şöyle bir örnekleme yaptı:

-nasıl keraneden evlenilecek kız çıkmazsa; galeriden de binilecek araba çıkmaz! galerilerde hep problemli arabalar bekler. temiz araba düşerse; ya tanıdığa gider ya çok pahalıya satılır. hiç bulaşma.

arkadaşın dediği aynen buydu.

buna mukabil dün başıma gelen bir örnek. internette bir mitsubishi colt ilanı gördüm. cebimdeki para belli. uygun fiyatı olan bir araç. akşam üstü bir saat. adamı aradım. adam galerici değil. ama öyle bir konuşuyor ki; yalan yalan üstüne. mitsubishi colt'un şehir içi 20 kuruş yaktığını iddia etti önce. bir şey demedim. ardından ilanda pazarlık payı var demesine rağmen, onu değiştirmeyi unuttuk diye ordan da bir palavra. neyse. araca bakayım. temiz ise aracın başında pazarlık yaparız. adam öyle bir tip ki; kapısının önüne kadar arabayla gittim. yolu bulamıyorum. 20dk uğraştım. beni karşı yola fln geçirdi. kendisi düz gitse 50m ilerde karşılacaz. hayır. ben ayağına gidicem. paşam kontağını bile açmıyacak aracının. tipini görsen adam sanırsın. neyse geldim aracın başına. araca dolu yağmış. kaput berbat vaziyette. tavanda ve ön direklerde bile dolu izleri. ama çok derin izler. araca o şekilde binilmesi mümkün değil.

bu nedir diyorum. adam gibi yanıt yok. söylemiyor da utanmaz adam. sonunda baktı ben bu aracı almıyacam. dolu izi vs. ee hocam sen bana dolu izi olduğunu telde neden söylemedin. ya bana göre bu bir problem değil. problem olmadığı için söylemeye gereksinim duymadım. nasıl değil dedim. valla ben de aracı bu şekilde aldım, problem olarak görmedim dedi. 50-55 yaşında adam bir yalanlar söylüyor. ben utanıyorum o utanmıyor. oo yukarıda bir arkadaş galeriyle bir sorun yaşamış, sonra altına adamı tasvir eden bir resim koymuş ya. o resmi görünce aklıma bu olayl geldi. sonra adam kusura bakmayın fln dedi. elimi sıktı. iyi akşamlar dedi ama ben bir şey demedim. arkamı döndüm gittim. düşünün ben adamdan 25 yaş küçüğüm. adama arkamı dönüp gidiyorum. kendini o hale sokuyor. çok sinirlendim gece gece. adamın ayağına kadar gitmek mi, akşam iş çıkışı yorgun vaziyette gitmek mi? bu söylediği yalan mı? hepsi berbattı. allahtan orda ek bir işim vardı da geldiğime değdi. ama epey bir lanet okudum adama. ve o araç o haliyle inanın, bırakın 500-1000 tl pazarlığı en az 3000-4000 tl pazarlığı gerektirirdi.

ha bunu niye anlattım. "sahibinden satılık araç" diye araç satan böyle bazı insanlar var ki; galericiler yanlarında melek kalır. ha bir de şöyle bir şey var. bu yalancı insanlarla karşılaşınca telefonda soru üstüne soru soruyoruz. bu sefer de insaniyetli, dürüst satıcı arkadaşlar çıldırma noktasına geliyor. arkadan teli kapatınca "kıl herif" filan diyor olabilirler. iyi de o adamı ohale kim getirdi. işte bu bahsettiğim tipler

+1 paronayak olduk hepimizde

• Guncel
  • her türlü malın ikinci eli risklidir.
    aracı galeriden almışsın ruhsat sahibinden almışsın farketmez.ben cep telefonu kullanırım sonra yenisini alınca diğerini arkadaşıma veririm.arkadaşım 1 ay kullandıktan sonra telefon arıza yapar.bakın bu bile ikinci el bir malın ne kadar riskli olduğunu gösteriyor.para ile satmıyorsun fazla DİYE HEDİYE VERİYORSUN, bedava vereceğin bişeyi adam alsın diye yalanda söylemezsin, sende hiç sorun çıkarmamış ama adam 1ay kullanabiliyor.2.el araba da böyle.sen3 sen sorunsuz kullanırsın birine satarsın 2 ay sonra arabanın beyninin uçtuğunu duyarsın.

galeridende alınır alınacaksa her yerden alınır.OTOEKSPER, ford2.el, reno2 vs.. sanki bunlar yalan söyleyerek araç satmıyor öyle mi sanıyorsunuz???

OTOEKSPER i bilirsiniz OTOKOÇun 2.elidir.yani fiat ve ford marka araçları ( KOÇ holdingin TR de sattığı araçlar) 2.elini satar.çoğu OTOKOÇ ve birmot servisinde bulunurlar.OTOKOÇ 2.el araç listesi diye KOÇ holding çalışanlarına araç listesi markası ve fiyatı 0 ve 2.el olarak stoktakilerle birlikte mail geçilir.benim arkadaşım bu şekilde gelen listelerin birinden araç seçti.sonra OTOKOÇa görmeye gittik. ( 1 sene önce oldu bu olay). dedik biz KOÇ holding çalışanıyız bize 2.el listesi yolluyorsunuz ya şu araca bakmak istiyoruz.hemen tabi otoeksper elamanı geldi arabaya bakıldı.sonra güya ekspertiz yapmışlar ya ekspertiz söylendi.Kaza yok değişen yok sol ön çamurluk ve tamponda çizikten lokal boya var dendi.sonra sol arka marşpiyel düzeltme yapıldı burda hafif bir vuruk vardı geri gelirken kaldırıma çarpma vs dendi.3-4 defa kazasız değişeni yok başka birşeyide yok di mi diye soruldu ısrarla yok dendi.neyse fiyatta koç çalışan indirimi vs yapıldı.aracın parası OTOKOÇa eft yapıldı.sonra orada muhabbet ederken başka bir 2.el satış danışmanı araç çok temiz vs boya olan yerleride çizikten kesinlikle darbeden değil sol arka kapı çok ince bir çizikten boyalı işte vs dedi.ne dedi arkadaşım sol arka kapı boyalı denmedi bize dedi.hemen diğer eleman atladı olaya dedim ya sol arka marşpiyel boyalı işte kapaı yani o kısım demek istedim ben falan dedi.bakın beyfendi dedim parası verildi sonuçta araba satın alınmış oldu siz bize demediniz başka neyi var deyin dedik.yok beyfendi siz KOÇ holding çalışanısınız vs. vs biz size öle şey yapar mıyız kesinlikle bişey yok dedi.neyse arkadaşın işine karışmak isyemedim üstelemedim bende aracı aldı eleman.
    sonra ben 2-3 hafta önce ( 1 sene geçti aradan düşünün ) bu olay geldi aklıma.hep diyodum çocuğa kazık mı attılar die.aradım servisi dedim şu plakalı aracın sahibiyim.( yalan söyledim ).arabamı bakıma getirecek en son bakımları ne zaman yapılmış öğrenebilir miyim dedim.tamam dedi ( zokayı yuttu yani).baktım bakımları eksiksiz yapılmış.sonra dedim değişen parçalar neydi işte onlara baktıracam bide falan filan. adam dedi mekanik bir sürü parça değişmiş dedi arada konuşruken ben zaten arabayı sizden aldık dedim ( ağzımdan kaçırdım) ve teelfondaki OTOKOÇ görevlisi aniden uyandı zokayı ağzından çıkarttı bilgi vermiyoruz ruhsatla gelin hangi parçaların değiştiğini öğrenmek için dedi.kesinlikle bilgi vermiyoruz dedi.yasak dedi telefonu alelacele kapattı.
    Ve ben bu olayı halen daha arkadaşıma söylemedim.sırf morali bozulmasın diye.

işin özeti , kendi kurumunun çalışanını kendi kurumun 2.elcisi kazıklıyor arkadaşım siz galericiden bahsediyorsunuz kurumsal yerlere güvenden bahsediyorsunuz.alacaksınız ustanızı arabayı göstereceksiniz bu kadar basit. geleneksel en güvenli ve en basit yöntem işte...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi birol_61 -- 13 Nisan 2009; 20:51:15 >

BENİMDE BAŞIMA DOD da AYNI DURUM GELDİ.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.