Şimdi Ara

Allah düşmanımı Galerici eline düşürmesin

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
1.871
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Ödemeler sıkıntısı nedeniyle 2008 Mercedes Vitomuzu satmaya karar verdik Çabuk gitsin diyede fiyatı uygun yazdık. (39.500) Sonra birkaç telefondan sonra eve yakın olan bir galerici aradı. Gittik görüştük verdiği rakam 32.000 TL araştıranlar bilir piyasası şuan 43.000 TL civarı. Adam 32.000 nakitede yanaşmıyor yarısını nakit yarısınıda 2006 Accent Admire veriyim diyor. El insaf kul hakkı değilde ney bu. Serbest piyasa diyende olabilir ama bu olayı yaşadıktan sonra daha ne galerinin önünden geçerim ne de galeriden araba alırım. Adamlar yolu bulmuş acil ihtiyacı olanın elinden aracı ölü fiyatı alıp 2 süs takıp min 10.000 kaarla satmak. Şunuda eklemeyi unuttum Otocenter verdiği fiyatta 25.000 TL Aracında ilanını koyayım bakın. Tanıyan tanır, İlanı koyma amacım kesinlikle reklam değildir. Birde araca fiyatına yorumu siz yapın. Teşekkürler

http://www.*****.com/4008633/Mercedes%20Vito%20111%20CDI
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Üstünüze alınmayın ama gerçekten milletimiz ilana resim koymayı bilmiyor. İlana böyle resim konur. Aracınız temiz fena görünmüyor ama fotoğraflar her sahibinden ilanında olduğu gibi yetersiz.

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/2005-Ford-Mustang-GT-SALEEN-Front-Must-See-/320727049418?pt=US_Cars_Trucks&hash=item4aacd264ca
  • Amin
  • quote:

Orijinalden alıntı: lonely_man

Üstünüze alınmayın ama gerçekten milletimiz ilana resim koymayı bilmiyor. İlana böyle resim konur. Aracınız temiz fena görünmüyor ama fotoğraflar her sahibinden ilanında olduğu gibi yetersiz.

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/2005-Ford-Mustang-GT-SALEEN-Front-Must-See-/320727049418?pt=US_Cars_Trucks&hash=item4aacd264ca

hatalar olabilir elbette ama adam gözüyle gördüğü araca bu fiyatı çekti. İşin garip tarafı o

• İlanınıza "galericiler ve mezarcılar aramasın" yazın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sezerakin34

quote:

Üstünüze alınmayın ama gerçekten milletimiz ilana resim koymayı bilmiyor. İlana böyle resim konur. Aracınız temiz fena görünmüyor ama fotoğraflar her sahibinden ilanında olduğu gibi yetersiz.

hatalar olabilir elbette ama adam gözüyle gördüğü araca bu fiyatı çekti. İşin garip tarafı o

Galericiler zaten düşük fiyat verir de sizinki baya abartmış. Fetih beyin dediğini yapın derim. Ayrıca şöyle bir şeyde var ilana 3-4 kağıt düşük yazınca millet daha da abanıyor. 1-2 kağıt düşük yazın pazarlık vardır falan yazın bence.

• ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hutaha -- 12 Temmuz 2011; 23:30:12 >
  • quote:

quote:

sen bir noktaya odaklanmışsın ordan gidiyorsun. bak arkadaş tüyoyu vermiş. sen öyle kötü bir ilan hazırlanmışsın ki; aracına müşteri çekememişsin, galericiyi çekmişsin. zaten onlar öyle uyanık ki; senin ilanının özeninden, kalitesinden bile işi çakozlayıp, bu adamdan bu aracı, bu paraya alamayız derler. ebay'deki mustang'in resmi öyle güzel bir açıyla çekilmiş ki;, hayranlık uyandırıyor. senin araç kadrajda bit yavrusu gibi, detay yok bir şey yok. ben böyle ilanlara bakmıyorum bile misal. bir pisliği var ki uzaktan çekmiş diyorum. bu detayı yakaladığı için arkadaşa tebrikler.

ayrıca galericinin işi fırsatçılık. bu kadar normal bir durum yok. bazı kişiler de sahibinden.com'da 10'a ilan açarlar. binici vatandaşa 8'e vermezler. gidip galeriye 7'ye verirler. neden ona 7 diye sorunca da "adam ordan ekmek yiyor" derler. adam ekmek yiyor evet. altında 100bin dolarlık mercedesle gezecek şekilde bir ekmek yiyişi var. bunlar da kötü örnekler. biraz da kendimizde arayalım suçu. bunları bu hale getiren biraz da biziz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Atmosphere -- 12 Temmuz 2011; 23:25:40 >

• quote:

quote:

quote:

Galericiler zaten düşük fiyat verir de sizinki baya abartmış. Fetih beyin dediğini yapın derim. Ayrıca şöyle bir şeyde var ilana 3-4 kağıt düşük yazınca millet daha da abanıyor. 1-2 kağıt düşük yazın pazarlık vardır falan yazın bence.

Zamanımız olmadığından düşük fiyata yazdık zaten satılsın diye pazarlığınıda indirdim. Önceden forumda okurdum bu galerileri neden böyle yerden yere vuruyorlar diye düşünürdüm. Adamlar ''Ah'' lı araçları alıp satıyormuş. Yazık..

• Galericilik zaten malı ucuza kapatıp, pahalıya geçirme sanatıdır.
    Kimse kusura bakmasın bu iş nasıl şerefli yapılır ki?
    Ben daha şereflisini görmedim.
  • Emlakçılar + galericiler avanta para avcısı ....
  • Modern tefeciliğin örneklerini izlemekteyiz...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fetih

İlanınıza "galericiler ve mezarcılar aramasın" yazın.

ciddi alıcılar arasın ufak da olsa pazarlık payı vardır gibi ..
  • Bi gün galericlerle dalga geçmek için arabamı piyasasından 10 bin aşağısına ilan vericem sahibindene:)) tabi hemen bu mallar atlıcak, telefonlar yağmur gibi. Bende dicem ki yok abi ben binicisine vericem galeriye vermeyi düşünmüyorum filan, fıtık edicem bunları :))) Hoş kendilerini galerici diye tanıtmayanlar olacaktır ama ben anlarım merak etmeyin
  • degerli arkadaslar;

aracimi satmaya karar vermistim bes ay once.. sahibinden.com'a verdim, 3 ay boyunca istedigim teklif gelmedi.. 95000tl yazdigim araca 80000 teklif eden galerici oldu..

sonra, tanidik diyerek bursa'da bir galeriye verdim.. araci 45 gun boyunca konsinye olarak tuttu ve teklif gelirse iletecegini bildirdi.. piyasasi olan donanimli bir araci 40 gun kimse arayip sormadi (!).. neyse efendim, sonra ben kendilerine izmir'den serafettin ozturk adiyla telefon acip istedigim fiyatin 2500 tl altinda fiyat teklif ettim.. sonra bekle ki donsunler..

arabayi aliyorum kullanacagim dedim.. su fiyata aliriz dediler.. yukarida allah var, soyledikleri fiyat galeri fiyatlarina gore yuksek sayilirdi.. bir muddet tereddutten sonra tamam dedim ve sattim.. parayi bir hafta sonra vereceklerini soylediler..

bir hafta sonra para islemlerini yaparken, abi notere ugrayiver arabani sattik dediler.. belirtilen bedel benim istedigim rakamin 600tl ustuydu.. yani benden 92000TL ye aldilar, hemen sonra 95600TL'ye sattilar.. 95000e satsalardi %2'den 1900TL alacaklardi, bu sekilde 3600'u ceplerine koydular..

kissadan hisseyi maalesef ceza alma endisesi ile yazamiyorum.. ama siz anladiniz..

• Kimse üzerine alınmasın herkeze müstehak bu durum galeriye gelince 1 2 aşağı kabul alınca piyasa fiyatı normal vermeyin de almayında piyasada ne kadar hanzo var hepsi bu işi yapıyor bunun farkında olup hala bunu yapan bir milletiz biz
  • Deseydin adama hayrına veriyorum gel..........
  • 95bin tl'lik aractan galerici 2000 tl mi kar etsin. %2???

95'e satip butun parayi elinize saymaliydi sanirim:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Atmosphere

95bin tl'lik aractan galerici 2000 tl mi kar etsin. %2???

95'e satip butun parayi elinize saymaliydi sanirim:)

konsinye araçta 2000 tl kar gayet iyi,
    galericinin hiç bir maliyeti yok ki konsinye araçta, dükkanda 10 m2 yer ayıracak
    bi de haftada bir yıkıcak o kadar. Para bağlamıyor, vergisini ödemiyor.
    yani risk sıfır
    satılırsa ekime satılmazsa ... kadar diyip geçiyor

biri sana gelip, "araba senin kapının önünde dursun satılınca sana 2000 verecem" dese kabul etmezmisin
    dünyada bu kadar beleş para kazanma yok...
  • sn atmosphere;

burada onemli olan kim hangi isten ne kadar kazanmali degil.. anlasmayi kendileri verdiler bana %2 aliyoruz diyerek.. ben de basima geleni yazmis bulunuyorum; siz bu olayi normal buluyorsaniz saygi duyar, galericilere gelesiniz insallah derim.. ayrica, sanirim kim hangi isten ne kadar kazanmali bu isler sizden
    sorulur.. daha gecen gun 12400tl lik bir is yaptim, bana kalan 280-300 tl civari bir para.. lutfen ortadan kaybolmayin benim karimdan pay alan depoya ve odaya bir dahaki sefere sizi de goturmeyi planliyorum onlara da soylersiniz bu adam bu kadarlik is yapmis %2,5 nesine yetsin paranin hepsini avucunuza saymasini bekliyorsunuz herhalde diye..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.