Şimdi Ara

Galaxy S5 aldım pişman oldum (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
238
Cevap
5
Favori
7.425
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • iphone kullanan bi adam samsung denememeli . samsung kullananda iphone bi kan uyuzmazlığı illa oluyo . mantıklı iphone kullanıcılarıda model yükseltirken bence s modelleri arası geçiş yapmalı benim gibi 3 g ile başlayıp 4s 5s diye gitmeli :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: IOS7

quote:

Orijinalden alıntı: Midnightmrt

-Boya sorununa çözüm bulunduğu tamamen yalan hala boya atması ip5s de mevcut çizilmeler de aynı şekilde
    -İp5s in elle tutulur ip5 den farkı 64bit işlemcisi ve parmak izi okuyucusu
    -A7 işlemci ile yapıp A6 ile yapamayacağın ne var?
    -Hatta sana iki yıl veriyorum iki yıl içerisinde bu işlemcilerin uygulamaları birkaç milisaniye önce açmaktan başka ne farkı olacak?
    -Sınırı olmayan şey ne orasını anlamadım doğrusu..
    iyi günler..
    Geçen gün Zorlu'daki Apple Markete gittim. Uzun uzun ürünleri inceledim ve bu yazınızı görünce aklıma geldi, söylemek istedim...

5s ile uzun uzun oyalandım, kullandım, fotoğraf çektim vs. Ben bir 5 kullanıcısı olarak gözle fark edilir bir hızlılık fark edemedim. Belki bilgisayar kontrollerinde veya çeşitli hassas programlarla tespit edilebilir ama güncel kulanımda 5s'in neyi 5'ten daha hızlı yaptığını anlayamadım...

Yani bu konuda size katılıyorum...

hep aynısını yapıyor apple ilk çıktığında 4s ile 4 arasında da fark yoktu şimdi ios7 ile ikisi arasında dağlar kadar fark var yani uzun kullanımda farkını göreceksiniz 5s ile 5in şimdilik tabii ki bir farkı yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: FRUEHAUF

S5 gorunce aklima hemsire terligi geliyor :)

Galaxy S5 aldım pişman oldum

• quote:

Orijinalden alıntı: brk-bjk

quote:

Orijinalden alıntı: FRUEHAUF

S5 gorunce aklima hemsire terligi geliyor :)

• hacı parmak okuyucu nasıl beğendin mi .Ben onu çok merak ediyorum
    geçen hafta teknosada s5 i inceliyordum bulamadım o özelliği
  • Samsung Apple al birini vur ötekine.. 100$ lik cihazlarini 1000$ a satiyolar... Cinli üreticiler olmasa dusunemiyom bile

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende de Galaxy S3 var ama her ihtiyacı karşılıyor. Bizim millette de hız merakı çıktı, düne kadar Nokia kullanan millettik ve şu anki bütün akıllı telefonlar, onlardan da hızlı. Tatmin etmediyse elden çıkartmaya bakın, zaten bu zamanda o telefonu alarak en büyük hatayı yapmışsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Power of Faith

Bende de Galaxy S3 var ama her ihtiyacı karşılıyor. Bizim millette de hız merakı çıktı, düne kadar Nokia kullanan millettik ve şu anki bütün akıllı telefonlar, onlardan da hızlı. Tatmin etmediyse elden çıkartmaya bakın, zaten bu zamanda o telefonu alarak en büyük hatayı yapmışsınız.

nokiadan hızlı derken? windows phone'u kasdetmiyorsundur umarım
  • o samsung u elınde tuttugun her milisaniye zarar edersin haberin olsun acil sat kurtul yada benım gıbı evlen
  • quote:

Orijinalden alıntı: flowerhorn

hacı parmak okuyucu nasıl beğendin mi .Ben onu çok merak ediyorum
    geçen hafta teknosada s5 i inceliyordum bulamadım o özelliği

O özelligi begendim :) ama iphone5s kadar iyi degil

• quote:

Orijinalden alıntı: feylezof77

quote:

Orijinalden alıntı: Verre

quote:

Orijinalden alıntı: frapsxxx

quote:

Konu tamamen taraflı.
    1-iPhone 5 piyasadaki çoğu telefondan iyidir ama iPhone'lar içerisinde bir fiyaskodur.5c ve 5s ile düzelmiştir.
    2-S5 ile 5 kıyaslanamaz s5 alır.Malzemesi plastik ama s4 teki gibi değil daha kaliteli 5c ile aynı kalitede.
    3-Su geçirmez oluşu,kamerası,ekstra özellikleri ile yine s5 alır.

Tamam,asla hiçbir telefon bence şu an 5s den iyi değil ama s5,5 ten iyidir,NOKTA.

Androidi sevmediniz olabilir ama S5 e çamur atmak yanlıştır.

İmzama ramen görüşüm budur,beni bilen bilir

ip5 ile ip5s arasında hiçbir elle tutulur fark yok. ip5 den iyi olan telefon her halükarda ip5s dende iyidir

-iPhone 5 in boya sorununa çözüm bulundu
    -7.1 ile daha da iyi olan touch id si var.
    -64 bit işlemcisi yeter.
    A7 ile yapacakların sınırı yok.
    Daha ne olsun

Kusura bakmada bomboş konusuyosun i5 ile 5s arasında kullanıcı işlemci ekran kartı yönünden dogru duzgun bir şey farkedemez

Kullanıcıya göre değişir o, iPhone 5S ve iPad Air ile iMovie üzerinden video işlediğinizde oldukça hızlı tamamlanıyor, öyle ki PC'yi bile aratmıyor. İşlemci %10 civarı geliştirilmiş olsa dediğiniz gibi olabilirdi, fakat diğerinin 2 katından yüksek performans veren bir işlemcinin farkı her geçen gün daha da hissedilir.

Burada diğer bir yanlış anlaşılma, işlemci 2 kat hızda olunca uygulamaların yarı sürede açılmasını beklemektir. işlemcinin bir kaç dakikalığına çalışacağı bir komut verildimi far hissedilir, yoksa Facebook / Twitter kullanırken elbette hissedilmez ki kullanımı bundan ibaret olan alabildiği kadar uygun cihaz alsın. Ama iPhone 5S gibi telefona 5 ile aynı demek haksızlık olur.

Telefonlara gelince; HTC One, Xperia Z1 / Z2, Google Nexus gibi cihazlar çok başarılı cihazlardır, Samsung ise hep kaliteli cihaz üretir ama TouchWiz çok kötü bir arayüz, kimse savunmasın, saf Android kullanıldığında cihazların performanslarını daha iyi hissedersiniz. Fakat gene de uygulamaların iOS versiyonları her zaman daha kalitelidir. Android cihazlarımda aynı uygulamarda sanki idareden yapılmış hissi alıyorum, iOS cihazlarımda ise durum tam tersi, bu tartışılmaz!

• quote:

Orijinalden alıntı: The Power of Faith

Bende de Galaxy S3 var ama her ihtiyacı karşılıyor. Bizim millette de hız merakı çıktı, düne kadar Nokia kullanan millettik ve şu anki bütün akıllı telefonlar, onlardan da hızlı. Tatmin etmediyse elden çıkartmaya bakın, zaten bu zamanda o telefonu alarak en büyük hatayı yapmışsınız.

Hem doğum günüm hemde terfi ettim kutlamak istedim :( bu haftaya denk geldi ikisi de

• Esas s5i sattığında zeki olduğunu düşünürler. Geri ver veya yakın bi fiyattan sat derim, ilerde satamazsın zaten 3 ayda 500 tl falan iner fiyatı, ölümüne kullanacaksın mecbur.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: frapsxxx

quote:

Konu tamamen taraflı.
    1-iPhone 5 piyasadaki çoğu telefondan iyidir ama iPhone'lar içerisinde bir fiyaskodur.5c ve 5s ile düzelmiştir.
    2-S5 ile 5 kıyaslanamaz s5 alır.Malzemesi plastik ama s4 teki gibi değil daha kaliteli 5c ile aynı kalitede.
    3-Su geçirmez oluşu,kamerası,ekstra özellikleri ile yine s5 alır.

Tamam,asla hiçbir telefon bence şu an 5s den iyi değil ama s5,5 ten iyidir,NOKTA.

Androidi sevmediniz olabilir ama S5 e çamur atmak yanlıştır.

İmzama ramen görüşüm budur,beni bilen bilir

ip5 ile ip5s arasında hiçbir elle tutulur fark yok. ip5 den iyi olan telefon her halükarda ip5s dende iyidir

-iPhone 5 in boya sorununa çözüm bulundu
    -7.1 ile daha da iyi olan touch id si var.
    -64 bit işlemcisi yeter.
    A7 ile yapacakların sınırı yok.
    Daha ne olsun

- Hangi boya sorunu? 8 aydir kullaniyorum , hicbir sorunum yok, bundan once de 3yildan fazla 3GS kullandim, gram soyulma yoktu, insanlar kullanmayi beceremiyor, ben insancil muamele ettigim icin alette sorun yok, laptop'um da ayni sekilde.

- Touch ID'yi kullanan ilk 5s kullanicisi olabilirsin ;) Saka bir yana, pratik ve takdir ettigim bir ozellik ama cogu 5s kullanicisi kullanmiyor bile, biraz havali oyuncak susu verilmis gibi.

- 64bit islemci icin tasarlanan kac tane oyun, yazilim, program var ki? Hangi uygulamada 5'e fark atiyorsun?

- A6 fazla fazla yetiyor.

Simdi demissin ki daha ne olsun? Sayayim;

1- Ekran. Birebir aynilar. Boyutlari arttirmasa bile ppi'i arttirabilirlerdi.
    2- Batarya, pil omrunu allah razi olsun 2-3 saat arttirmayi basarmislar, yetersiz, Samsung ve LG uzaya cikti artik Apple yerinde sayiyor.
    3- Islemci hizi ve ram. Iki telefonda dual core 1.3ghz ve 1GB ram. A7 cipten daha onemli bu iki unsur.
    4- Kamera, simdi bana nanopiksel geyikleriyle gelme, kendim zaten grafik tasarim mezunuyum, 5 ile 5s arasi farklari anlayabilen insanlarin sayisi bir elin parmagini gecmez, flas'i bariz bir sekilde daha iyi ama o kadar.
    5- Hoparlor kalitesi, yine fark yok.

Kaldi ki iphone 5'i piyasadan cekmelerinin sebebi kotu olmasi degil , plastik olan 5c'nin onunu acmak icindi. Yoksa ayni anda 5c ve 5'i ayni fiyata satsan insanlar hangisini tercih eder?

• Android değil samsung pişmanlıktır bunu her defasında söyler oldum.
    Nedense iphone , samsung arasında gidiiip gelen birsürü insan var. Samsung kullanıp iphone'ye geçen androidi kötüleyenlerde bir o kadar.
  • Bu ne şımarıklıktır böyle anlamıyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • corsten kullanıcısına yanıt
    Teknosa MediMarkt Bimeks vs... Bunların hepsi de Tüketici haklarına uyan firmalar. Yani eğer ürünü aldığınız hali ile kutusu, ambalajı, kutunun içindeki ürünlerin de aynı şekilde ambaljlı helde götürürsen, hele bir de kulaklığını kullanmadıysa, bir de ekran üzerindeki yapışkanı falan sağlıklı şekilde çıkartmışsan ve atmamışsan, geri almamaları için hiçbir sebep yok.

Üstelik 7 gün içinde (ben 7 biliyorum ,belki daha fazla da olabilir) koşulsuz iade edebiliyorsun.

Ama senin yerinde olsam S5'i bir süre kullanırım, yanımda da IPhone5 kalır ve Iphone 6 çıkınca da 2sini birden satar ve 6'yı alırım. Zaten IPhone'ların fiyatı çok zor düşüyor. Ama tabi bunu ben yapardım :)
  • Bence Galaxy S5'i Iphone 5 le kıyaslamak bile yanlış,Galaxy'nin özellikleri Vb. çok çok Katla Iphone 5 den daha iyi 1 hafta kullan bak nasıl alışıyorsun telefona bence satma derim.
  • iphone 5s bile değil bakın iphone 5
  • Janjan kullanıcısına yanıt
    Merhaba,öncelikle,boya sorunu benim gibi telefonunun üzerine titreyen bir Siyah 5 kullanıcısında bile vardı ve nekadar korusan koru,aluminyum siyah boyayı atar.Space gray daha az belli ediyoru

Touch ID yi ben kilitli ekran da da kullansam da asıl pratikliği telefonu hiç kapamazsan,sadece Touch ID ile,uzun uzun şifreler girmeden iTunes satın alması yapmaktır.Kilitli ekranda da,şifreyi uzun tutarak koruma yükselir ve şifre kısa da olsa çevredeki insanlar girerken göremezler.

64 biti Djay 2 gibi büyük firmaların appleri destekliyor.
    A6 işlemciyi geçin,bence A5 de yetiyor ama A7'nin performansı yanı sıra,M7 işlemcisi ile,oyun oynarken,tüm işi A6 ilgileneceğine,A7 ile CPU nun yükü azalıyor,co-cpu nun varlığı doğarak,sadece 64bit ile değil A7 kendi gücünü yoğunlaştırıyor.iOS 8 bir bomba olacak ve muhtemelen A7+m7 işlemcililer,hiç aksesuar gerekmeden temel koşma yürüme pedometre işlerini halledebilecekler.

Ayrca,m7 destekli pedometre uygulaması kullanıyorum,inanın ki a6 lı olan her sallanmayı adım sayıyor onu geçtim uygulama açık durmak zorunda ama m7 işlemcili olan sadece adımları sayıyor ve uygulama kapalıyken bile ekran kilitliyken bile sayabiliyor.Bu tür önemli hassasiyet optimizasyonları bence önemli.

Ekranlar birebir aynı.Hiçbir artı yok ve iPhone 6 da büyümüş bir ekran vermezse iPhone'u bırakıp kendime bir Note 3 alacağım.Emin olun.Sadece bu senelik yeterli ama gelecek sene apple insanları heyecanlandırmak istiyorsa en az 4.3 inçlilk bir ekranla gelmeli,ki bunu WWDC 2014'te Preview vs applerin gelip gelmemesi ile anlayacağız.Geldiği takdirde ekran büyüyecektir.

Pil zaten çöp.Bir kılıfa 330tl verebilsem (ki harap ederim diye almıyor,korkuyorum.) şu kılıfı alırım,kaldı ki bu kılıfların Apple Store'da satılacak kadar yaygın olması bence bir zaafiyettir.
    http://store.apple.com/tr/product/HC927Z/A/iphone-5-i%C3%A7in-mophie-juice-pack-air?fnode=47
    Yine de bir iPhone kullanıcısı olarak,zarif S5 leri,zarif Note 3 leri,M8 leri z2 leri alacağıma niye ben gidip ben iPhone alayım? Zorunda mıyım ben bir iPhone'a 2150 tl vermiş olan ben kalın ve pahalı 300 tl lik kılıflar alıp hem telefonun zarifliğinin ortasına edip para ödemeye?Apple bunu acilen düzeltmeliÇok aptalca.

Kamera konusuna gelince,ben de cahil sayılmam her ne görsel bir mesleğim olmasa da.Üniversite mezunuyum yani cahil sanma beni :) Fotoğrafçılık ile yakınen,hobi olarak ilgilenirim ve takdir edersin ki büyük diyafram açıklıklarının,çözünürlükten daha iyi sonuç verir.Hem upload süreleri tasarrufu da sağlar.Çok acil olmasa da kamera 10mp'e yükselebilir.Şart değil ama diyaframı daha da açıp,fotoları 16:9 veya 16:10 çekerse sorun olmaz.Kesinlikle kamera,true tone flaşından olsun (ki eskiden flaşla portre iğrençti millet hayalet gibi görünürdü bence.) çok daha iyi bir kameraya sahip kesinlikle.

Apple hoparlörler konusunda ortalama üstü bir performansa sahip ama bir türlü bir gelişme söz konusu değil ne yazık ki.Yinede idare eder bence.

Evet iPhone 5 i piyasadan çekmelerinin amacı kötü olması değil,maliyeti.5c daha düşük maliyete sahip.Keşke space gray bir iPhone 5 üretseler.Yine de bence 5c de güzel.5'e iOS 7 yi yakıştıramıyorum niyeyse ki tüm sebebi Apple'ın piyasadan çekmesi ne yazık ki.

Ayrıca iOS 8,5s için en büyük sebep.İnanın,göreceksiniz :)
    O zaman iPhone 6 yı bekleyin diyeceksiniz ama kesinlikle şimdi alıp yıllarca kullanacak kişiler için,her zaman olduğu gibi en güncel iPhone daha iyidir.

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.