Şimdi Ara

Galaxy Grand Duos GT - I9082 CWM yükleme ve Root Yapma (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
135
Cevap
1
Favori
28.165
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    samsung kiese bağlayınca son geçerli yazılım diyor benim telefona. bu cihazın yurt dışında 4.2.2 almayan serileri mi var acaba? öyle bir şey mümkün mü?

telefonu kurtarmak için ancak uea (birleşik arap emirlikleri) romunu kullanabiliyorum. gerçi diğer 4.1.2 leri denemedim.

şimdi tekrar uea (birleşik arap emirlikleri) romunun 4.2.2 versiyonunu indirdim. onu henüz deneyemedim. işlerim yoğun biraz bu aralar.

ekran resimlerini attım bir bakabilirseniz. en son acaba ürün replika mı dır diye düşündüm. ama öyle olsa orjinal samsung romu yüklenmez galiba. kies te ürünü tanıyor.

ne biliyim anlayamadım.

Galaxy Grand Duos GT - I9082 CWM yükleme ve Root Yapma

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Morpheus. -- 30 Eylül 2014; 11:26:59 >

• Merhaba, Ferhat-07 Galaxy Grand'ı nasıl 4.4.2 yada 4.4.3 yapacağımı anlatabilirmisin?
  • Morpheus. kullanıcısına yanıt
    Replika ürünlere orj rom yükleyemezsin donanımlar uyuşmaz ayrıca kies telefonu görmez

yakında olsan gel beraber yapalım bu rom işini diyecem çünkü benim tele hangi romu attıysam orj cwm cm11 gibi hiç skkıntı çıkarmadı sizde niye böyle durumlar oldu anlamadım

Ayrıca çok zor ama kablo kaynaklıda olabiliyor bazen kablo dandik ve inceyse veri iletiminde sıkıntı yaşatabilir ayrıca rom atarken geliştirici seçeneklerinden usb hata ayıklama açık olsun mutlaka yoksa problem çıkartabiliyor telefon

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sezar61 kullanıcısına yanıt
    inan denenecek her şeyi denedim. kablo, pc , notebook, win7, win8, driver, falan her türlü olasılık denedim, olmadı.
    orjinal samsung, blackberry data kablolarını kullandım.

ben yenibosna da çalışıyorum. kurban yoğunluğu nedeniyle bu hafta başından beri uğraşamadım. yakınlarda mısın bilemiyorum ama tanışıp beraber yapmayı isterim.

n7000 im vardı. daha önce belki 40-50 kez her tarz rom kurup kaldırdım. hiç hata bile vermeden yapmıştım işlemleri.

taminimce telefonun donanımı ile ilgili bir sıkıntı olabilir diye düşünüyorum. gerçi herhangi bir hataya rastlamadım ama neden böyle olabilir anlayamadım.

birçok ülke romunu denedim (4.2.2 olan) hiçbirinde de hata vermeden kurulum bitiyor. pc ye takılı halde yeniden başlıyor telefon. "samsung grand duos i9082" yazısından sonra yeşil android çıkıp ilk işlemleri yapması gerekiyor ya, o ekrana geçemiyor. sürekli "samsung grand duos i9082" yazısında gidip geliyor. pili çıkarıp cmw ekranına geçiyorum. wipeleri falan yapıyorum. yine olmuyor.
    daha sonra da 4.2.2 romları hiç bir şekilde kuramıyor. mecburen uae romu, modem dosyası, boot dosyası ve fit dosyasıyla sorunu giderebiliyorum.

Esenlerdeyim bende

evet kardeş bugün nihayet yülkedim 4.2.2 yi. ama nasıl.

senin kullandığın sürümün dosyalarının açık halini indirdim. resmini yükledim.

başka türlü olmuyor.

neyse şimdi de cwm'yi yükleyemiyorum. chotu ve sawgent in cwm lerini denedim. recovery e geçemiyorum bir türlü.
    şundan da olmamış olabilir . usb hata ayıklamayı bir türlü bulamadım telefonda. onu işaretleyemedim.

4.2.2 nin menüsü farklı oraya nasıl giriyoruz.

• internette videosunu buldum. geliştirici modu açmak için yapım numarası na 4 kere tıklamak gerekiyormuş. vay anasını ya.

nerden bilecez hayret bişey hee.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Morpheus. -- 5 Ekim 2014; 11:27:46 >
    Zaten gizli menü bilmek zorunda değil kimse adı üstünde geliştirici modu ordaki ayarlarla çok oynarsan sıkıntı çıkarabilit telefon hemen hemen tüm androidlerde aynırdır yapım numarasına birkaç kez basınca geliştirici modu açılır usb hata ayıklama cihaza pc den bişey yüklerken olmazsa olmazlardandır

şimdi usb hata ayıklama işaretli denedim, bir kaç kez iki ayrı cwm yi de.

odin versiyonlarını da. 1.85 3.04 3.07 ama olmadı.

nasıl yapsak. recovery e alamıyorum telefonu. başka ne denesek acaba.
    bayram arasında birkaç deneme sonra cwm de yükledim. başka bir cwm yi denedim oldu.
    ondan sonra cm11 yükledim. çok güzeldi gerçekten. telefon uçuyordu.

ama ara ara sıkıntı çıkarıyordu. güncellemesi geldi. onu denedim. pek performanslı olmadı gibi geldi bana.

şimdi 4.2.2 ye geri çevirdim.
  • nasıl yaptığımı da yazayım. benim gibi sorun yaşayan arkadaşlara çözüm olur.

çok zor uğraşlarla şu adresteki dosyayı indirdim.

(http://gadgettipzz.blog...-422-jelly-bean-in.html ) veya (http://www.4shared.com/rar/KAcNzp1-/NooR-I9082XXUBMF2_I9082OXABMF2.htm )

aslında bir çok yerde gördüm ama hep hotfile a yönlendiriyordu linkler. başka bir yükleme bulmak için çok uğraştım.

zipli dosyanın içinde 6 tane dosya var. gerekli olan herşey var. odin de dahil. odinle yükleme yaptım. sorunu çözdüm.

verdiğim linkin ilkinde yüklemenin nasıl yapılacağını ingilizce olarak da anlatmışlar.

hcm senin verdiğin rom bu telefon için 4.2.2 çıkmaya yakın sızdırılan rom yani ilk 4.2.2 rom bunun üzerine yığınla güncelleme geldi
    anladım. nedense yalnız bu şekilde rom yükleyebiliyorum telefonuma. böyle ayrıştırılmış dosyalarla.

4.1.2 de . 4.2.2 de aynı şekilde yükleme yapılıyor.

o zaman benim yüklediğim romu root yapmadan güncelleme yapabilir miyim wifi den.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Morpheus. -- 21 Ekim 2014; 10:11:42 >
  • hocam valla bu galaxy grand cok sıkıntılı bir cihaz benim cihazla da yaklasık 2 ay önce root atmak için ugrastım 4.2.2 romunda hiç bir şekilde root atamadım internetten 4.1.2 indirip kurdum rootladım sonra cm11 indirdim farklı sitelerden hiç birini bir türlü kuramadım 4.1.2 rom da eski bir rom oldugundan tekrar rootu kaldırıp 4.2.2 ye geçiş yaptım ram fazla sisiyor 1gb ramı olan telefonların zaten genel sorunu bu da yani yeni bir güncelleme ile düzeltilmesi gerek diye düsünüyorum 4.3 veya 4.4.2 falan gelse de cihaz rahatlasa
  • oudernek O kullanıcısına yanıt
    hcm cihazda hiçbir sıkıntı yok kullanmasının uygulamasını bilene kullanmasını bilene tabii ben telefonun içine ettim hiçbir sıkıntı yaşamadım
  • merhaba eklediğiniz konu üzerinden telefonu root yaptım
    peki bana tavsiye edebileceğiniz sd kartına taşıma için bi program var mı acaba ?
    https://play.google.com/store/apps/details?id=com.slf.ListglApp
    bunu indirdim ama anladığım kadarıyla sadece oyunları sd karta taşıyor.ben tüm uygulamaları (facebook twitter vsvs gibi) taşıyan bir program arıyorum
  • blackmilk35 kullanıcısına yanıt
    Sd karta taşıma programları pek işe yaramıyor tavsiye etmem programlarda kararsızlık yapıyor o zaman

• quote:

Orijinalden alıntı: sezar61

Sd karta taşıma programları pek işe yaramıyor tavsiye etmem programlarda kararsızlık yapıyor o zaman

cohannan ın tavsiyesiylehttps://play.google.com/store/apps/details?id=com.buak.Link2SD indirdim taşımasına taşıdı ama telefon belleği dolu görünüyor
  • blackmilk35 kullanıcısına yanıt
    Taşımasına taşır ama tamamını değil bir kısmı kartta bir kısmı telde kalır birde programın güncelleme verileri ve diğer kaydeilmiş içerikler tel hafıızasında olur eğer hem telde hemde hafıza kartında android kalsörleri vardır ikisne de bak ikisinde de aynı programa ait klasörler görürsün pek bir faydası yok direkt herşeyi hafıza kartına atmak sıkıntı sonra sistemde donma yavaşlama vs yaşarsan telefona suç bulma hafıza kartı desteği programlar için değil veri kaydetmek içindir foto video vb şeyler için

• quote:

Orijinalden alıntı: sezar61

Taşımasına taşır ama tamamını değil bir kısmı kartta bir kısmı telde kalır birde programın güncelleme verileri ve diğer kaydeilmiş içerikler tel hafıızasında olur eğer hem telde hemde hafıza kartında android kalsörleri vardır ikisne de bak ikisinde de aynı programa ait klasörler görürsün pek bir faydası yok direkt herşeyi hafıza kartına atmak sıkıntı sonra sistemde donma yavaşlama vs yaşarsan telefona suç bulma hafıza kartı desteği programlar için değil veri kaydetmek içindir foto video vb şeyler için

peki sistem belleğini nasıl düşürebilirim ? şuanki durum bu
    pek yer kalmadı sanırım ki programla hemen hemen hepsini sd karta attım.
    acıkcası oyunları ve programları atmak işime yarar sd karta cünkü

yada telefonu geliştirmek için birşeyler yapabilirmiyim ? rom falan diyorlar ama hiç bir bilgim yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blackmilk35 -- 24 Ekim 2014; 18:47:01 >

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.