Şimdi Ara

FORD TRANSİT CONNECT PAYLAŞIMLARI BURAYA (21. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
596
Cevap
0
Favori
118.840
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba arkadaslar bızde ford connect 90 ps var alalı 3 ay oldu Daha 5000 km de ve cok memnunuz

sunu sormak ıstıyorum o gun skoda ya gıttıgımızde ROOMSTER vardı zaten bu sıtede ben arastırmıstım

ama zannedersem aıleler kullanmak ıcın roomster ı tercıh eder tabı kı tıcarı arac kullanıcılar connect der bence
  • ARKADAŞLAR SAHİP OLDUĞUNUZ ARAÇLAR ORTALAMA ŞEHİR İÇİ VE ŞEHİR DIŞI NE KADAR YAKIYOR(75-90-110 ps ) ayrıca bilen varsa partnerinde nekadar yaktığını yazabilirseniz sevinirim.
  • Şehir içi 170-190 şehir dışı 160-180 arasında yakıyo (Yaklaşık olarak)
  • 75 connect şehir içi: 8.0 lt

şehir dışı kullanıma bağlı olarak 6-7 lt arası
  • valla 110 u geçmessen :155 ten aşağı yakmıo bnmki
    fakat şehir içinde 175-185 kullanıma bağlı
  • quote:

Orjinalden alıntı: connectgücü

turbo ve intercooler mi yok

black/white a büyük bi darbe oldu
  • quote:

Orjinalden alıntı: SentemenT@L

quote:

ben 75lıgın tdci dan degıl tddi dan bahsedıorum varsa bıle dandık cunku gaza bastıgımda turbo olsa bı devırden sonra araba fırlar bunda her devırde aynı hızlanıo araba

bıde gostersene nerde demısım 110 lugun on camı dıerlerınden buyuk dıe yalan konusma oyle demısım gosterde gorek

• scud
    quote:

quote:

Orjinalden alıntı: black/white

quote:

bu 110 cu o kadar övüyorda neden bi video koymuyor

kardes koyunca susacanmı 198 ın vısdeosunu?????

b u arada ben scudoya yol tutusu parcası daha ıyı demedım suruz zevkı olarak dedım yanı ıcıne oturdugun zaman gorus acısı ve rahatlıgı daha ıyı dedım yoksa tabıkı connect ın yol tutusu taha ıyı

ya bide ne dicem 110 luğun camı 90lık veya 75 likten dahamı geniş ve madem onun artı yönlerine kendine pay cıkarıosun neden scudo almadın

scudo var saten surdugum ıcın gorus belırttım ıste yazmısın buraya sen 110lugun camı dahamı genıs dıe goster hade nerde demısım bole bı kelıme

• senmi koydunda turboyu kalitesini biliyorsun
  • ben dedin demiyorumki sen şöyle güzel böyle güzel daha rahat görüşü iyi felan dedin bende dahamı geniş diye sordum sadece neyse konu cam değil

turbo
  • quote:

ben dedin demiyorumki sen şöyle güzel böyle güzel daha rahat görüşü iyi felan dedin bende dahamı geniş diye sordum sadece neyse konu cam değil

turbo

ıyı karalamadan once bı anla ben surus dekı onları scudo ıcın soledım 110lık connect ıcın deıl turboyada gelınce tddi surmedıysen bılmezsın sür ondan sonra konus yazık daha aracı surmemısın burda laf yetıstırıon

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi black/white -- 14 Şubat 2007; 12:13:10 >
  • quote:

senmi koydunda turboyu kalitesini biliyorsun

tddi da turbo yokkı kalıte olsun ayrıca bıseyın kalıtelı olup olmadıgını anlamak ıcın kendın mı yapman lazım onu????
  • fordun sitesinde teknik özelliklerine bakınız 75 lik için turbo intercooler meselesine. o da olmazsa bulun bi tane açıp kaputun içine bakın. gelelim şuna black&white kardeşim tabii şimdi sende diyosun ya madem turbo varda bu araba neden az güçlü izah edelim. senin 110 luğun bir kere enjeksiyon sistemi farklıdır yani common rail yeni nesil dizel denilen olay ikincisi turbo basıncı yüksektir. her turbo aynı teknik özelliklere sahip değildir. piyasadaki çoğu aracın turbosu garrett markadır. 75 lik modele takılanhttp://www.kadekticaret.com/turbolistesi.pdf buradan da bakılacağı üzere Transit Connect
    Dizel GT 1544 bu modeldir. araştırmak isterseniz garrett in sitesinde araştırabilirsiniz. 75 liğe takılan GT 15 serisi bu diğer turbolara nazaran daha az gücü var. fakat unutmayın az güç uzun ömür yüksek güc az ömür bunu turbo için konuşuyorum!!! aşağıda garrett marka turboların kataloğu var açın bakın GT 15 serisi turbolara.

http://*******.com/files/16403411/GarrettCatalog.pdf

Not: yıldızlı yere rapidshare yazılacak.

• Ayrıca connecti yerin dibine gömüyonda sende tutup connect almışsın yani eskilerle glx arasında doğrudüzgün fark yok aynı kapı aynı motor bloğu aynı şasi içinde yapılan değişiklikler beni ilgilendirmez. zaten arabayı araba yapan koltuk kumaşı veya iç dizaynı değil anlatmak istediğim glx inde standart connectlerden farklı olmadığıdır.
    quote:

quote:

senmi koydunda turboyu kalitesini biliyorsun

tddi da turbo yokkı kalıte olsun ayrıca bıseyın kalıtelı olup olmadıgını anlamak ıcın kendın mı yapman lazım onu????

• quote:

quote:

quote:

ben 75lıgın tdci dan degıl tddi dan bahsedıorum varsa bıle dandık cunku gaza bastıgımda turbo olsa bı devırden sonra araba fırlar bunda her devırde aynı hızlanıo araba

bıde gostersene nerde demısım 110 lugun on camı dıerlerınden buyuk dıe yalan konusma oyle demısım gosterde gorek

E iyide 75 liğin tdci si yokki. Tdci 90 lıklarda var. 75 liklerde tddi vardır. Ayrıca yukarda turbo yok demişsin burada var diyosun anlayamadım.

Ben 75 lik kullandım , turbosu gayet güzel , evet aracın beygiri düşük ama turbosu problemsiz... İlk defa senden duydum böyle bişeyi, o kadar connect kullanıcısı arkadaşım var, tanıdığım var, hatta bi akrabamda var... Forumdada şimdiye dek sadece sen söylüyosun bunu...

Tüm bunlar bence bilgi eksikliğinden kaynaklanıyor ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi set -- 14 Şubat 2007; 14:15:51 >

• quote:

Orjinalden alıntı: set

quote:

quote:

quote:

E iyide 75 liğin tdci si yokki. Tdci 90 lıklarda var. 75 liklerde tddi vardır. Ayrıca yukarda turbo yok demişsin burada var diyosun anlayamadım.

Ben 75 lik kullandım , turbosu gayet güzel , evet aracın beygiri düşük ama turbosu problemsiz... İlk defa senden duydum böyle bişeyi, o kadar connect kullanıcısı arkadaşım var, tanıdığım var, hatta bi akrabamda var... Forumdada şimdiye dek sadece sen söylüyosun bunu...

Tüm bunlar bence bilgi eksikliğinden kaynaklanıyor ...

olsa bıle anlamında kastettım orda kusura bakma bırde benım aracda şasısıne saglamlılıgına bı lafım yok işçilik ve 75lıkdekı dusuk performansı ben elestırdım bu arada bı fark yokmu 75lıkle 110lukda 110luktakı ıc dzaynı park sensorunu fabrıkadan renklı camları alumınyum jantları ön ızgarayı tanponları bagajın ıc kısmını görmedın galıba belkı bı cogu ınce ayrıntı ama arabayıda güzel gosteren saten ince ayrıntılar degılmı ???? bu arada tddı da kı turbo demekkı yeterınce ıyı deıl cunku ben turbonun acıldıgı devırı bıle anlamıyorum mesela bızdekı 110 lukta 1900devırden sonra arac fırlıyo bırden ama bunu 75lıkte farketmıosun tmm 110 luk kadar hıssettırmez ama bızım scudo var 2.0 jtd 69hp o bıle daha seri 75lık connectten

bu arada sende connect almıssın demısınız aldım cunku benım saten aracdan bekledıgım 2 sey var performans güvenlık bunlarda sınıfında en ıyı glx sundugu ıcın secımımız bundan yana oldu glx olmasaydı bu secımım caddy den yana olurdu

dogrudur bılgı eksıklıgınden olabılır ancak herkes bılmeyene sızın gıbı yaklasmıyo dırek arabayı karalayan sahısa cıkıyo adı ve bole polemıkler doguyo world war ve set sagolun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi black/white -- 14 Şubat 2007; 14:32:57 >

• Bence eleştiri yaparken doğru kaynaklardan bilgi edindikden sonra bunu yapmalıyız. Yoksa yaptığımız eleştiri farkında olmadan yapıcı değil yıkıcı olabiliyor. Elbette eleştiri yapabilirsiniz ama bildiğimiz noktalarda bunu yaparsak form için daha bilgilendirici olur. Bu sözüm forumdaki genel olarak tüm arkadaşlarımadır...
  • 75 lik tdci doğan görünümlü şahin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GkhnFB -- 15 Şubat 2007; 8:21:44 >
  • quote:

set hocam eski 75 liklerin tdci olanı var hatta üstte resim de var yeni makyajlılarınki tddi olarak çıkıyor artık

Eskileri bilmiyorum, ben yenileri biliyorum. Şu an söylediğiniz gibi 75 liklerde tddi kullanılıyor. Keşke Tdci kullanılsa tekrar ... Ama eskiden bu tarafa dizel teknolojisi gerçektende çok güzel ilerlemeler kaydetti. Belki o yüzden artık kullanmıyorlar tdci 75 liklerde...
  • 
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.