Şimdi Ara

FORD FOCUS ZETEC-S ile ilgili bilgi ve deneyimlerinizi baylaşalım.(eski kasa) (128. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.682
Cevap
8
Favori
434.944
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 126127128129130
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yok yok boyaya da bişey yapmaz , sadece sökmeye çalışırken uyduruk ustaların eline bırakma arabayı
    millet daha ekstra para verip aracın altına filinkot attırırdı eskiden :) altına bişey olmaz daha geç çürür , boşver :)
  • @Burç9889 ve @okyaypay çok teşekkür ederim. Yüreğime su serptiniz. Yanımdaki arkadaşlar da korkma birşey olmaz diyorlardı ama Focusun halinden en iyi Focuscular anlar...

Bu arada, oto yıkamacıda özel bir sıvı ile üstüpü yardımıyla temizlediler zifti. Yıkamacılar "ilaç" diyorlardı.
    Ben diyorum abi bu mazot veya benzin olmasın... yok abi ilaç bu ya... litresini şu kadara aldık valla billa diyorlardı. 30 YTL verdik bakalım.

@Burç9889, Kauçuk zincir dediğin palet mi acaba?

• Arkadaşlar
    Aracımın yol bilgisayarı benzin varken sıfırı gösteriyor. Aracım lpg li
    35 ytl lik benzin aldım, iki günde seviye hızla sıfıra düştü yani sıfır km yol gideceğini . Benzinle Çalıştırmanın dışında 10 km yi geçmemişimdir. Diğer benzin göstergesi normal gözüküyor. Nasıl bir arızadır bu.
  • Benzin çok az ise bu dediğin olabilir.. Git 20-25 liralık daha benzin al düzelir..
  • quote:

Orjinalden alıntı: ozyurek

Benzin çok az ise bu dediğin olabilir.. Git 20-25 liralık daha benzin al düzelir..

özyürek 35 ytl benzin aldım sıfır gösterebilir mi.
  • Benzin çok az iken 35 liralık benzin aldıysan göstergede görürsün ama bilgisayar yeni değeri okumayabilir..
    Sen benim dediğimi dene.. 20-25 liralık daha al düzeldiğini göreceksin..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozyurek -- 24 Ekim 2007; 0:26:21 >
  • xenox, palet denilen alete başta sulanmıştım zincir kullanma alternatifi ararken. Ama 330 € alım fiyatı ve kırılan her tırnak için 10 € 'yu duyunca..... Bilmem anlatabildim mi..

Kauçuk zincir dediğim şey bildiğin zincirin kauçuktan yapılıp desen tabanına metal perçinler koyulmuş bir ürün. Ayrıntılı bilgi için bir markanın linkini yazıyorum..http://www.snowtech-tr.com/

Ayrıca çiftinin fiyatı ben aldığımda iki lastik kadardı. Yani şimdi 200 YTL küsürdür.

• benimde başıma gelmişti uzun yolda menzil 30 kmyi gösterirken 30 ytl.lik benzin almıştım menzil artmadı ve ben menzil 0 da 150 km gittim ve sonra 100 ytl.lik aldığımda menzil arttı...
    quote:

Benzin çok az iken 35 liralık benzin aldıysan göstergede görürsün ama bilgisayar yeni değeri okumayabilir..
  • quote:

Benzin çok az iken 35 liralık benzin aldıysan göstergede görürsün ama bilgisayar yeni değeri okumayabilir..

sayın özyürek
    dediğini denedim aynen dediğin gibi
    20 ytl benzin daha aldım bilgisayarda 0 km şimdi tam 157 km gösterdi.
    Bilgi için sağol.
  • özyürek bir şey daha sormak istiyorum
    iki sefersir en fazla 4-5 km gidip durunca arkadan eksozun geniş bölümünden su damladığını gördüm belki eksozun ucundan soğuk sıcak yoğunluğunda damlar ama biraz uç kısmın gerisinden nasıl damlar yada delinmiç olabilirmi
  • quote:

Orjinalden alıntı: 06DF006
    özyürek bir şey daha sormak istiyorum
    iki sefersir en fazla 4-5 km gidip durunca arkadan eksozun geniş bölümünden su damladığını gördüm belki eksozun ucundan soğuk sıcak yoğunluğunda damlar ama biraz uç kısmın gerisinden nasıl damlar yada delinmiç olabilirmi

Bilgisayar sorununun çözüldüğüne sevindim.. Yada en azından sorun olmadığına

Egzoz ağzından terleyen su egzozun altıyla meyilden dolayı susturucuya sızıyor olabilir..

Yada susturucunun dış koruma sacı delinmiş olabilir.. Benimki 2-3 yıldır delik.. Ama içi sağlam olduğu için değiştirmiyorum.. Model olarak bakınca seninkide delinmiş olabilir..

• Su direk eksoz gazında var. Zaten katalitik konvertörün işlevlerinden biri bu. Boru ısınana kadar bütün eksoz sisteminin içinde yoğuşma olması da normal. Susturucunun içinde biriken su direk çıkıştan atılamayacağı için drenajla çıkabileceği küçük birkaç delik var son susturucunun altında. Su oralardan akıyor. Ben de ilk gördüğümde panikleyip altına yatınca gördüm.

• sayın özyürek ve burç
    cevaplar için teşekkürler
    içimizi rahatlatıyorsunuz
  • Focusumun garip bir "tik"ini farkettim!

İş dönüşü garajıma park ediyorum. Stop edip farları falan kapattıktan sonra torpidodan birşey alayım diye biraz oyalanmıştım. Tepe lambası söndü. İçerisi kapkaranlık bir haldeyken bir de baktım km sayacının ışığı pır pır eder gibi hafif hafif yanıyor sönüyor. Hayret ettim doğrusu. Sonra her akşam buna dikkat eder oldum. Hep yapıyor. Hatta dün gece sırf bu yüzden araca bindim. Çalıştırma kapı açma falan yok ama yine o yanıp sönme olayı var.

Sizde de var mı böyle birşey? Yoksa benim elektronik devrelerde bir kısa devre falan mı söz konusu?

Acaba radyoyla falan mı alakalı diye de düşünmedim değil hani Müziğin ritmine göre yanıp sönüyor gibime gelmişti bir ara... Görsellik ayakları:...

• Karanlıkta bir kontrol edeyim bizim alette de müzik ruhu var mı...
  • motor sogukken ilk çalıstırmada motorun bu devirde çalısması normal mi?
  • motor sogukken ilk çalıstırmada bu devirde çalosması normal

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi izh pickup -- 27 Ekim 2007; 23:23:10 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: xenox

Focusumun garip bir "tik"ini farkettim!

İş dönüşü garajıma park ediyorum. Stop edip farları falan kapattıktan sonra torpidodan birşey alayım diye biraz oyalanmıştım. Tepe lambası söndü. İçerisi kapkaranlık bir haldeyken bir de baktım km sayacının ışığı pır pır eder gibi hafif hafif yanıyor sönüyor. Hayret ettim doğrusu. Sonra her akşam buna dikkat eder oldum. Hep yapıyor. Hatta dün gece sırf bu yüzden araca bindim. Çalıştırma kapı açma falan yok ama yine o yanıp sönme olayı var.

Sizde de var mı böyle birşey? Yoksa benim elektronik devrelerde bir kısa devre falan mı söz konusu?

Acaba radyoyla falan mı alakalı diye de düşünmedim değil hani Müziğin ritmine göre yanıp sönüyor gibime gelmişti bir ara... Görsellik ayakları:...

focus bu yapar böyle acayip şeyler :)

• quote:

Orjinalden alıntı: izh pickup

motor sogukken ilk çalıstırmada bu devirde çalosması normal

normall..
  • Zetec motrLa zetec-s arasındaki fark nedir acaba? Benim 2000 modeL fiestadaki zetec motor şu an burda konuşuLan motorLa aynı mıdır?

Aynıysa bendeki neden 90 hp focustaki neden 100 hp?
  • 
Sayfa: önceki 126127128129130
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.