Şimdi Ara

FORD FOCUS ZETEC-S ile ilgili bilgi ve deneyimlerinizi baylaşalım.(eski kasa) (126. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
4.682
Cevap
8
Favori
434.950
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 124125126127128
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: gebs

alabileceğini bilse taktırıcaktı.ama nerde.boyacı diyor yıkamacı yaptı, yıkmacı diyor boyacı böyle getirdi zaten çalışmıyordu.sonuç şu.boyacı alacağı olan boya parası 800 ytl yi halen alamadı.yıkamacı da yırttı.hani bazen servisten kaçıyoruz pahalı diye ama aslında bu tip olaylardan ders çıkarmalı.servis olsaydı bu hataları yapan okyay ında dediği gibi en orjinalinden söke söke taktırırdık.

ben şunu bilir şunu söylerim ısmarlama olmıyacak bir iş.işinin başında bizzat bulunucan.adamın değiştirdiği parçaya varıncaya kadar bakıcan kontrol edicen ki işi yapan ustada hakkını vericek.kafan rahat olcak.

ben o yıkamacının a.q ım
    dallamanın mekanına arabayı ittire ittiremi götürmüşsün
    sende az yufka yürekli değilmişsin :)

• benim arabanın arka camında bir çıkartma vardı. ucu hafif kalkmıştı. geçen sene akıllı yıkamacı sökmeye uğraşmış sökemeyince de bıçakla kazırken cam rezistansının 3 telini koparmıştı. hıyar bilmiyorku saç kurutma makinasıyla ısıtarak çıkar. tabi benim bilgimin dışında yapmış. tamamen iş güzarlık. görür görmez tellerin başına birşey gelebileceği aklıma geldi. zaten kış aylarıydı araba hemen buhar yaptı rezs. düğmesine bastık o da ne 3 sıra tel çalışmıyor. adama demediğim laf kaladı. adam ya süzme cahil ya da cahil ayağına yatıyordu. adamnın karşısında sinirden zıp zıp zıpladım. ama banamısın demiyor. kesinlikle yaptığını kabul etmiyor. o dar kafasına o telin kopabileceği düşüncesi bir türlü yerleşmiyordu. bana yapacak tek şey kalmıştı adamı oraya indirmek. ama birşey yapmadım tabi. sağolsun forumdan arkadaşlar yardımcı oldu kopan tellerin tamir eden iletken boyayla hallettik. demek istediğim bazen çaresiz kaldığımız durumlar oluyor. o yıkamacı kesinlikle o camın parasını ödemezdi. ben adamı döverdim. karakolluk olurduk. belki sinirim geçerdi ama sabaha kadar nezarette kalmayı da göze alamazdım.

• bi ara bayaa bi iletken boya muhabbeti olmuştu senle mi yapmıştık :)
  • walla benim camın da bi kaç teli kopuk yaa... iyi oldu şu boya işini öğrendiğim...

eywallah...
  • 2001 focus ambıant var bende arac 1-2 viteste aractan motordan ıslık sesi gelıyor cok fazla değil ama motoru dinleyince gelıyor ses. neden aceba bir fikri olan varmı???? aracın vıtesi boşa atınca ses kesiliyor ama boşta iken gaza basarsam gene bir ıslık sesi duyuluyor...
  • quote:

Orjinalden alıntı: okyaypay

bi ara bayaa bi iletken boya muhabbeti olmuştu senle mi yapmıştık :)

Ya nerde bulunur bu boya
  • quote:

Orjinalden alıntı: mert0648

2001 focus ambıant var bende arac 1-2 viteste aractan motordan ıslık sesi gelıyor cok fazla değil ama motoru dinleyince gelıyor ses. neden aceba bir fikri olan varmı???? aracın vıtesi boşa atınca ses kesiliyor ama boşta iken gaza basarsam gene bir ıslık sesi duyuluyor...

Eksozun bir yerinde delik veya vuruk olmasın.. Belli motor devrindeki gaz basıncından ötüyordur ama hız artınca lastik gürültüsünden duymuyor olabilirsin..
  • quote:

Orjinalden alıntı: ozyurek

quote:

Ya nerde bulunur bu boya

sağlam aksesuarcılarda olması lazım
  • quote:

Orjinalden alıntı: 06DF006

arkadaşlar bu sabah arabayı çalıştıramadım. Evin önünden geri 3-4 metre çıktım yola indim araba stop etti marş iyi basıyor ama çalışmıyor. Ben kendi tahminim benzin gelmiyor diye düşündüm. Yanıma gelenler değişik şeyler söylediler neyse araç lpg li yakınımda ford servisi var bir arkadaşın arabasıyla gidip usta getirelim diye servise giitm. servis kapalı satış bölümü açıktı ordan sordum bir görevli usta yok bakamayız dedi yol yardımı yok mu dedim garantisisz araçlara hizmet vermiyoruz dedi ford araçlarını satıp garantisi bitince demekki ilgilenmiyorlar. Dağın başında kalsak yol yardımı falan hikaye (bahsettiğim ford servis Sincan da Başer oto) arkadaşım yakında bosch servis var dedi oraya gittik ustayı aldık evin önüne geldik usta inceledi benzin benzin motoru arızalı dedi mecbur yapılacak aracı çekerek bosch servisine bıraktık pazartesi teslim ederiz dediler. Arıza benzin motoru ise 200 ytl yada komple şamandıra falan dedi 380 ytl tutabilir dedi bu orijial, yan sanayisi biraz daha ucuz olur dedi
    bu fiyat normalmidir bilen varsa bilgi verebilir mi birde bu bosch servisleri iyimidir daha önce ben hiç gitmemiştim

Evet arkadaşlar sanırım anlatacaklarım yukarıdaki filmin devamı olacak

Yukarıdaki gelişmelerden sonra el mahkum bosch servise arabayı verdik.
    pazartesi günü teslim ederiz dediler öğleye doğru. Öğlen gittim pompa gelmemiş. Ford servisten gelecek dediler(Ankara başer ford, Bosch servisi de buraya 1 km yok.) önceden 380 ytl dedikleri pompaya 600 ytl demesinlermi. 2 saat sonra gelirim diyerek ayrıldım ve ford servise gidip parca fiyatını sordu. kdv il 380-400 ytl arası dediler tekrat bosch a gelip itiraz ettim nasıl olur faklan deyip kıvırdılar soralım falan dediler sonra aradık yeni kampanya başlamış deyip geçitirmeye çalıştı. 2 saat içinde kampanya olacak şey değil. Neyse 400 ytl ye indirdik birkaç bakım daha yaptırıp akşam iftara yakın servisten çıktım.

Araç pazartesi çıkmıştı. Bayramın 1. günü yani 3 gün sonra araç aynı şekilde evin önünde çalışmadı. Bayramda gezeceğiz araba çalışmaz.

O gün bosch servisinde 20 ytl ye 1 yıllık bosch yol yardımına üye olmuştum. Nerede kalırsan kal yardıma gelirler demişlerdi. Orayı aradım karşıma çıkan kişi sorunu çözemedi. numara verdik sabah arayacaklardı aranmadık bu da hikaye çıktı.
    Araba bozulunca tabii bizde bozulduk . Hanım ya birde benzin koyalım arabaya dedi . (Servisin düşünemediğini benim hanım düşündü)Deneyelim dedik Benzinlşkten bidonla 5 lt benzin alıp koyduk. Ne oldu dersiniz araç hemen çalıştı. Benzin bitmiş Çeyrk çizginin üzerinde gçsterge benzinin bittiğini anlamadık öncki durumdada kesin benzin yoktu. Hadi biz anlamadık vr düşünemedik servis ustaları da mı düşünmedi.

Ben hemen dün servise gidip çıkan pompamı istedim ama 2 gündür pompayı bulup bana veremediler.

Bu durumda büyük ihtimal pompa boşa değiş miş oldu.
    Benzinin bitmesi benim hatam olabilir ama serviste her ihtimali düşünüp benzini kontrol etmesi gerekirdi

Yaptığım masrafımı geri alabilirmiyim
    Sanırım arkadaşlara bilgi olur.

• o çıkan pompa var ya büyük ihtimalle ustalardan birinin yakınının arabasının yakıtını pompalıyodur şimdi.
  • Babanın oğluna bile güvenmeyeceksin diye boşuna dememişler
  • asıl ona zaten , asıl ona !!!
  • bizim arka rezistans ta 3 telini feda etmiş camlara film çektirirken.
    arabayı çaça yapıcaz diye canını yakıyoruz garibin
  • selam arkadaşlar,arkadaşımda 2004 ford focus ghia var benzin ışığı yanmıyor ancak 80 km yol bilgisayarı kaldığında sesli ikaz veriyor. Yani gösterge panelindeki benzin göstergesi hiç yanmıyor...
  • 06DF006, gerçekten kötü bir tecrübe, geçmiş olsun. Servis davranış ahlakı olarak belki de en mantıklı hareket değişen parça olunca eskisini sahibine vermek veya vermeyi teklif etmek. Bu olayda bir daha ortaya çıktığı gibi...

Umarım Okyay yanılıyordur.
  • benim aracında benzın pompası bozulmuştu 250 orjınal pompayı aldım 50 de işçilik verdim 300 ytl bıtırdik bu işi..... ama baya bır uğrasmıslardı cunkü önce sadece pompa motorunu değiştırmeye kalktılar motor uyum sağlamadı calışmadı komple set almak zorunda kaldık 250 ytl ye... motor calıssaydı 100 ytl almıştım...

focuslarda bu sorun var benzın ceyrek deponun altına ınmeyecek çünkü motoru soğutan benzınmiş bilginize ......
  • evet imzamdaki araçtada benzin ışığı yok onun yerine menzil 80 km. ye düştüğünde yol bilgisayarında sesli ve yazılı uyarı var... yani tamamen normal....
    quote:

Orjinalden alıntı: yilken

selam arkadaşlar,arkadaşımda 2004 ford focus ghia var benzin ışığı yanmıyor ancak 80 km yol bilgisayarı kaldığında sesli ikaz veriyor. Yani gösterge panelindeki benzin göstergesi hiç yanmıyor...
  • Günaydın diyebilirsiniz ama dün akşam 2005 collection'ımda bir özellik farkettim kısa farlar açıkken motor stop ettirildiğinde kısa farlar otomatik olarak kapanıp park farlarına geçiyormuş. Karşı şerit kaldırımına park edip birini beklerken farını kapatmayan ve gelenin gözünü mahveden bütün dallamaların arcında olması gereken bir özellik.
  • valla okyay muhtemelen benle yapmışsındır.
    özyürek ben bu boyayı ankarada elektronik devreler satan bir yerden almıştım. tesadüfen adam ankara dağıtıcısıymış. ama tahminimce aksesuarcılarda da vardır. adı elektrofix gümüş bazlı iletken boya. üretici firma fame makina kimya ürünleri. web adresi.www.fame.com.tr.
    hatta boyanın olduğu sayfanın tam adresini de veriyimhttp://www.fame.com.tr/shop/catalog/product_info.php?cPath=37&products_id=53
    quote:

Orjinalden alıntı: ozyurek

quote:

Ya nerde bulunur bu boya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karenin -- 17 Ekim 2007; 21:21:11 >

• quote:

Orjinalden alıntı: karenin
    valla okyay muhtemelen benle yapmışsındır.
    özyürek ben bu boyayı ankarada elektronik devreler satan bir yerden almıştım. tesadüfen adam ankara dağıtıcısıymış. ama tahminimce aksesuarcılarda da vardır. adı elektrofix gümüş bazlı iletken boya. üretici firma fame makina kimya ürünleri. web adresi.www.fame.com.tr.
    hatta boyanın olduğu sayfanın tam adresini de veriyimhttp://www.fame.com.tr/shop/catalog/product_info.php?cPath=37&products_id=53

Teşekkürler karenin, Sayende en azından nerelerde bulabileceğimi kestirebiliyorum..

• 
Sayfa: önceki 124125126127128
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.